Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιλάς με γρίφους γέροντα...

 

Και στην τελική δεν είμαι υποχρεωμένος να γνωρίζω ποιοι σας μπινελικώνουν ανά την υφήλιο.

 

Επίσης, πάνω σε αυτά που παρέθεσε ο Φίλιππας, έχω να πω ότι μου έκανε εντύπωση ένα πράγμα: Στο ΣΕΦ και στα δύο ματς, δεν ασχολήθηκε κανείς με τον Παναθηναϊκό πέρα από ένα-δύο συνθηματάκια ίσως που δεν έπεσαν στην αντιληψή μου.

 

Αντιθέτως στο ΟΑΚΑ είχαμε και πανό για τον Ολυμπιακό και τα κλασικά με τον Παπαλουκά κλπ.

 

Μήπως τα πέτρινα στη μπάλα έχουν αντίκτυπο στη συμπεριφορά των βάζελων, ανεξαρτήτως αθλήματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν βαζεις και το υπολοιπο?

Αυτο πχ που λεει οτι ευχεται για νεκρο μπας και ξυπνησουν οι υπευθυνοι?

Πραγματι, πολυ καλα τα λεει (αλλωστε θυμομαστε 7 μερες πριν το "δεν εγινε και τιποτα" για τους 200 που περιμεναν το πουλμαν του Παναθηναικου για να τους βρισουν)

Δεν το έβαλα γιατί απλά δε συμφωνώ με την υπερβολή που χρησιμοποιεί. Τώρα το τι έγινε πριν 7 μέρες είναι άσχετο με το θέμα που θίγει και θίγω κι εγώ. Και επειδή έχεις θέμα με τον δημοσιογράφο μάλλον και με την ομάδα που παίρνει ως αφορμή, ας το πω εγώ και για άλλη ομάδα.

 

Οι μαλάκες του Ολυμπιακού, που ενώ έχει γίνει η τραγωδία της θύρας 7 συνεχίζουν να αφήνουν εκατοντάδες τζαμπατζήδες πρέπει να πάνε φυλακή τώρα και όχι όταν ξανασκοτωθούν 20 άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαλάκες του Ολυμπιακού, που ενώ έχει γίνει η τραγωδία της θύρας 7 συνεχίζουν να αφήνουν εκατοντάδες τζαμπατζήδες πρέπει να πάνε φυλακή τώρα και όχι όταν ξανασκοτωθούν 20 άτομα.

 

Στο Καραϊσκάκης δεν αφήνουν κανέναν. Αν δεις ξύλο που τρώνε οι τζαμπατζήδες έξω από την 7 θα σοκαριστείς, ειδικά όσοι σκάνε κατά μιλούνια σε αγώνες με τον ΠΑΟ. (μέχρι και με κράνη τους κοπανάνε οι συνδεσμίτες :shock: )

 

Ούτε παιδάκια 5 ετών δεν μπαίνουν μέσα με τον μπαμπά τους. Αυτά δεν επιδέχονται αμφισβήτησης, τα ζω κάθε δεύτερη Κυριακή που πηγαίνω στο Φάληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε παιδάκια 5 ετών δεν μπαίνουν μέσα με τον μπαμπά τους. Αυτά δεν επιδέχονται αμφισβήτησης, τα ζω κάθε δεύτερη Κυριακή που πηγαίνω στο Φάληρο.

Μάλιστα. Τότε πώς εξηγείται ότι δεν φαίνονται πουθενά οι σκάλες;

DOR5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καναν μήνα μια ομάδα ατόμων έστειλε μέμο στην Π.Α.Ε. Ο.Σ.Φ.Π. για το θέμα των τζαμπατζίδων και για ξύλο που έφαγαν επειδή ζήτησαν να κατέβει ένα πανό που έκρυβε το μισό γήπεδο. Το είχαν στείλει και σε μία ραδιοφωνική εκπομπή. Για το Καραϊσκάκης αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι στην 7 οι σκαλες ειναι πτυσομενες. Χυθηκε αιμα εξω απτην 7 πριν τραβηχτει η φωτο του Φιλιπου. Γαυροι δερναν γαυρους, μπηκαν μεσα οι πρωτοι, φυγανε με μελανιες οι δευτεροι, μαζευτηκε η σκαλα και γιαυτο δε φαινεται στη φωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι στην 7 οι σκαλες ειναι πτυσομενες. Χυθηκε αιμα εξω απτην 7 πριν τραβηχτει η φωτο του Φιλιπου. Γαυροι δερναν γαυρους, μπηκαν μεσα οι πρωτοι, φυγανε με μελανιες οι δευτεροι, μαζευτηκε η σκαλα και γιαυτο δε φαινεται στη φωτο

 

Έχεις έρθει Καραϊσκάκης εσύ και ξέρεις. Φαίνεται από αυτά που γράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν στην 7 τα παλικάρια που κάναν την καταγγελία. Παρακαλούσαν τα σεκιούρετι να κατέβει το πανό και αυτοί λέγαν "δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, έτσι είναι τα πράγματα". Στο τέλος που ζήτησαν οι ίδιοι να κατέβει το πανό έφαγαν ξύλο. Είχαν κατέβει από επαρχία να δούνε τον αγώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν στην 7 τα παλικάρια που κάναν την καταγγελία. Παρακαλούσαν τα σεκιούρετι να κατέβει το πανό και αυτοί λέγαν "δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι' date=' έτσι είναι τα πράγματα". Στο τέλος που ζήτησαν οι ίδιοι να κατέβει το πανό έφαγαν ξύλο. Είχαν κατέβει από επαρχία να δούνε τον αγώνα.[/quote']

 

Μόνο στην 7 ανεβαίνει πανό τόσο μεγάλο ώστε να μη μπορείς να παρακολουθήσεις αγώνα. Και τέλος πάντων είναι κάπου γραμμένα αυτά ή ανήκουν στη λογική: κάποιος μου είπε ότι...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω παιδιά αν ακούσατε και το άλλο.

Δυο πιτσιρικάδες παναθηναϊκοί (πολύ καλά παιδιά και από φτωχή οικογένεια) που είχαν πάει να δούνε το Μπασκετ του ΠΑΟ προχτές, τους την πέσανε και τους στείλανε στο νοσοκομείο κάποιοι απο τους οργανωμένους του παναθηναϊκού επειδή ο ένας από αυτούς φορούσε κόκκινο παντελόνι(δεν είχε λεφτά να πάρει άλλο :( ).

Αυτόπτες μάρτυρες που ήταν μπροστά στο περιστατικό είδανε τον Μπατιστ και τον Διαμαντιδη να παρακολουθούν γελώντας και να λενε επακριβώς "σκοτωστε τους τους παλιογαυρους!". Το ένα απο τα δυο φτωχά παιδιά, αυτή την στιγμή χαροπαλεύει!

Το περιστατικό είναι σίγουρα αληθινό. Βγήκε και το είπε και ένας στο ραδιόφωνο.

 

PS Προωθήστε αυτό το μήνυμα σε τουλάχιστον 10 φίλους σας, για να σώσουμε την ζωή αυτού του φτωχού παιδιού. (Επίσης θα κερδίσεις και ένα iphone)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, κατάλαβα. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με υπεράριθμους στα ελληνικά γήπεδα, απλώς οι σκάλες είναι στενές και δεν φαίνονται στην τηλεόραση...

 

Σε άλλα νέα, Το Νο.1 χιτ στην Ινδονησία έχει ξεσηκώσει θύελλα συζητήσεων, καθώς μοιάζει με ένα σύνθημα του Ολυμπιακού. Μπουαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...