Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα μου μυριζει οτι ο συγκεκριμενος ηθελε να πανηγυρισει (απο μεσα του) ηττα του παο και να δει τους φιλαθλους να κλαινε..

 

Το εχω κανει με τον οφη :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και κατι αλλο. Πας γυρευοντας οταν μπαινεις σε καταμεστη κερκιδα του ΠΑΟ με τον υμνο του ΟΣΦΠ στο κινητο, αυτο το καταλαβαινεις ετσι? Καλα που δεν "ξεχασε" και το κασκολ του Ολυμπιακου πανω στο λαιμο του ο αγνος φιλαθλος του μπασκετ.

Εισαι ΤΡΑΓΙΚΟΣ αν το εννοεις το παραπανω. Τελειως. :-( Οχι μονο τραγικος αλλά και τελειως απολιτιστος.

Ακομα και αν εγινε αυτο, να εχεις τον υμνο του Ολυμπιακου σε κερκιδα και γηπεδο του Παναθηναικου δηλαδη, δεν δικαιολογειται σε καμια περιπτωση τιποτα. ΤΙΠΟΤΑ! Εχετε αυτη την ηλιθια αρρωστημενη νοοτροπια μεσα σας και γινεστε τυφλοι και λετε απιστευτα πραγματα!! :shock:

 

Αν δεν το εννοεις τοτε τι το ανεφερες? Τι θα πει παει γυρευοντας?

Με την ολη την παραπανω παραγραφο σου ειναι σαν να ριχνεις το φταιξιμο ή εστω καποιο φταιξιμο σε αυτον, και οχι στους καφρους που επραξαν(αν επραξαν ετσι--απλως εξεταζω το θεμα ακομα και αν ειναι υποθετικο) οπως επραξαν.

ΚΑΘΟΛΟΥ δεν φταιει ο φιλαθλος του Ολυμπιακου(και ενα μιλαμε για ψευτικο γεογνος τοτε δεν θα φταιει ΕΑΝ γινοταν τετοιο περιστατικο). Εκανε κατι παρανομο μηπως? Μην προσπαθεις να δικαιολογησεις πραγματα που δεν δικαιολογουνται.

100% φταιξιμο των κφρων θα ηταν εαν γινοταν και εαν εγινε ειναι 100% φταιξιμο των καφρων.

 

Εχουμε δημοκρατια ή οχι? Ηταν φιλαθλος του μπασκετ και πηγε να δει ενα παιχνιδι. Πληρωσε εισιτηριο και μπηκε. Τωρα το τι ηχο θα εχει στο κινητο του δικο του θεμα.

Κανείς δεν πρεπει να τον ακουμπησει καν.

 

Οχι που θα μου δικαιολογησεις την βλακεια στον εγκεφαλο και την αντιδημοκρατικοτητα και την απολιτιστη συμπεριφορα. Δεν δικαιολογειται με τιποτα. Αλλά δυστυχως εχετε κάλο στον εγκεφαλο πλεον, σαν τον εχει ριζωσει το ολο συστημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rabesatratana, δε νομίζω ότι ο Midi το εννοούσε έτσι. Δίκιο έχει ότι δεδομένης της κατάστασης, δεν είναι σοφό να πας με τον ύμνο του Ολυμπιακού μέσα στους κάφρους (όπως και το αντίστροφο). Θα συμφωνήσω βέβαια μαζί σου ότι δεν πρέπει να το δεχόμαστε ως κάτι το φυσιολογικό, γιατί δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον δεν πηγα να δικαιολογησω κανεναν, παραλογιζεστε.

Δευτερον παρακαλω λιγη ευγενεια απο τους αυτοαποκαλουμενους πολιτισμενους. Εκτος αν με τον ορο απολιτιστος οριζουν καποιοι αυτον που λεει τη γνωμη του, και με τον ορο πολιτισμενος οριζουν αυτον που βριζει-επιτιθεται-τραμπουκιζει με το υφος του τους πρωτους.

 

Αυτο που εγραψα ειναι σαφες: Σε ζωνη που ξερεις/ξερουμε/ξερουν ολοι οτι ειναι "εμπολεμη" (ΚΑΚΩΣ ΜΕΝ αλλα δυστυχως ετσι ειναι) δεν πας για να ριξεις λαδι στη φωτια ουτε πας για να τους προκαλεσεις (και ξερεις καλα τι μπορει να τους προκαλεσει). Αν το επιχειρησεις, πας γυρευοντας προφανως. Με τη λογικη οτι εκ των προτερων γνωριζεις τι σε περιμενει.

 

Ουτε συμφωνω με τη βια στα γηπεδα, ειμαι υπερ της αποψης οτι οι φιλαθλοι διαφορετικων ομαδων πρεπει να καθονται διπλα διπλα, αλλα δυστυχως στην Ελλαδα η πραγματικοτητα ειναι αλλη και την γνωριζουμε.

 

(Κακως εξηγω, οτι εγραψα γιατι ηταν σαφεστατο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δικιο ο Midi... αμα πηγε μες τον πυρηνα, και με τον υμνο στο κινητο, τα θελε ο κωλος του. Εγω γι αυτο δεν εχω παει σε γηπεδο του παο, γιατι δ εξερω αν θα μπορω να συγκρατηθω. ισως παω βεβαια σε καποιο στα πλει ωχ :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπαριές καμαρωτές.

 

ΝΑ γινόταν αυτό σε κανένα ματς Παναθηναϊκός-Μαρούσι να το καταλάβω.

 

Στον αγώνα Παναθηναϊκός-Μακάμπι με τα decibel στο κόκκινο, όχι ήχο κλήσης δεν ακούς αλλά δεν ξέρεις ούτε σε ποια τσέπη είναι το κινητό και ψάχνεσαι καμιά δεκαριά φορές μέχρι να το βρείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rabesatratana, δε νομίζω ότι ο Midi το εννοούσε έτσι. Δίκιο έχει ότι δεδομένης της κατάστασης, δεν είναι σοφό να πας με τον ύμνο του Ολυμπιακού μέσα στους κάφρους (όπως και το αντίστροφο). Θα συμφωνήσω βέβαια μαζί σου ότι δεν πρέπει να το δεχόμαστε ως κάτι το φυσιολογικό, γιατί δεν είναι.

Να μην ανεφερε το "πας γυρευοντας".

Να ελεγε οτι επρεπε να μην παει γιατι απο καφρους αλλο τιποτα. Αλλά με το "Πας γυρευοντας οταν μπαινεις σε καταμεστη κερκιδα του ΠΑΟ με τον υμνο του ΟΣΦΠ στο κινητο, αυτο το καταλαβαινεις ετσι?" εννοει οτι ενταξει και εσυ τι κάνεις? Υμνο του Ολυμπιακου σε γηπεδο του Παναθηναικου?

 

ΝΑΙ λεω εγω! Γιατι οχι? Πηγα να δω μπασκετ και χτυπησε το κινητο μου. Δεν παω καθολου γυρευοντας.

Το εξελαβα ως οτι ο Midi Miliz ριχνει φταιξιμο και σε αυτον του Ολυμπιακου. Εκει ειμαι καθετος. ΔΕΝ φταιει καθολου! Οι αλλοι που του επιτεθηκαν φταινε 100%, επειδη ειναι απολιτιστα ζωα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ανεφερε το "πας γυρευοντας".

Να ελεγε οτι επρεπε να μην παει γιατι απο καφρους αλλο τιποτα. Αλλά με το "Πας γυρευοντας οταν μπαινεις σε καταμεστη κερκιδα του ΠΑΟ με τον υμνο του ΟΣΦΠ στο κινητο, αυτο το καταλαβαινεις ετσι?" εννοει οτι ενταξει και εσυ τι κάνεις? Υμνο του Ολυμπιακου σε γηπεδο του Παναθηναικου?

 

ΝΑΙ λεω εγω! Γιατι οχι? Πηγα να δω μπασκετ και χτυπησε το κινητο μου. Δεν παω καθολου γυρευοντας.

Το εξελαβα ως οτι ο Midi Miliz ριχνει φταιξιμο και σε αυτον του Ολυμπιακου. Εκει ειμαι καθετος. ΔΕΝ φταιει καθολου! Οι αλλοι που του επιτεθηκαν φταινε 100%, επειδη ειναι απολιτιστα ζωα.

Μια χαρα ηταν η φραση που ανεφερα, ολοι την καταλαβαν πως την εννουσα εκτος απο σενα που κυνηγας φαντασματα τι μπορει να ενοησα πισω απο αυτη τη φραση κλπ. Και παροτι εκανα για χαρη σου ενα επεξηγηματικο ποστ για να διασαφηνισω τη θεση μου, (ενω δε θα πρεπε καν, αναλογιζομενος το υφος του προηγουμενου ποστ σου που ειναι απο προσβλητικο και υβριστικο εως τραμπουκιστικο) και παροτι σου ειπαν αλλοι 2 χρηστες τι εννοω, εσυ επιμενεις στο δικο σου τροπαριο. Στου κουφου την πορτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ηταν η φραση που ανεφερα, ολοι την καταλαβαν πως την εννουσα εκτος απο σενα που κυνηγας φαντασματα τι μπορει να ενοησα πισω απο αυτη τη φραση κλπ. Και παροτι εκανα για χαρη σου ενα επεξηγηματικο ποστ για να διασαφηνισω τη θεση μου, (ενω δε θα πρεπε καν, αναλογιζομενος το υφος του προηγουμενου ποστ σου που ειναι απο προσβλητικο και υβριστικο εως τραμπουκιστικο) και παροτι σου ειπαν αλλοι 2 χρηστες τι εννοω, εσυ επιμενεις στο δικο σου τροπαριο. Στου κουφου την πορτα...

Εγραψες αυτο:

 

Πας γυρευοντας οταν μπαινεις σε καταμεστη κερκιδα του ΠΑΟ με τον υμνο του ΟΣΦΠ στο κινητο, αυτο το καταλαβαινεις ετσι? Καλα που δεν "ξεχασε" και το κασκολ του Ολυμπιακου πανω στο λαιμο του ο αγνος φιλαθλος του μπασκετ.

 

Δεν μου δινεις την εντυπωση οτι δεν πας να δικαιολογησεις τους φιλαθλους του Παναθηναικου.

Το αντιθετο. Με το "πας γυρευοντας" που λες, τους δινεις ελαφρυντικα ενω ριχνεις και φταιξιμο σε αυτον(τον οπαδο του Ολυμπιακου).

 

Μα φυσικα και δεν εχει κανενα φταιξιμο.

Και με το ειρωνικο προς τον φιλαθλο του Ολυμπιακου που προσθετεις μετα ειναι σαφες οτι προσπαθεις να τον "ενοχοποιησεις" οτι εφταιγε και αυτος σαφως που πηγε εκει περα. Πηγε γυρευοντας.... :-(

Μα φυσικα και ΔΕΝ εφταιγε καθολου αυτος!!

 

Αντι να το πεις αυτο και να κατηγορησεις με σαφηνεια τους οπαδους της ομαδας σου(εστω και υποθετικα, εαν εγινε το περιστατικο, λεγοντας πχ "ντροπη εαν εγινε τετοιο πραγμα, ντροπη στους οπαδους μας που το κανανε αυτο") αναλωθηκες στο να προσθεσεις το παραπανω κειμενο που δινει ελαφρυντικα στους οπαδους σας και δινει μεριδιο ευθυνης(πηγαινε γυρευοντας) στον οπαδο του Ολυμπιακου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...