Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα αποδυτήρια ας κάνουν ό,τι θέλουν. Εκεί ήταν αγωνιστικός χώρος.

 

Προσωπικά δεν θυμάμαι κάτι παρόμοιο και να μην έχει γραφεί στο φύλλο αγώνος ή να το είδαμε 10 μέρες μετά.

 

Εντάξει τώρα ρε συ fire η κάμερα είναι από μέσα, ποιος αγωνιστικός χώρος? Που και αγωνιστικός χώρος να ήταν τι πάει να πει? Μπορούν να βρίζουν ελεύθερα εκεί?

 

Για να αποφυγεις ομως να ακουσεις το αυτονοητο, οτι δηλαδη φταινε οι διαιτητες που ποτε δεν γράφουν στο φύλο αγώνα τέτοιου είδους περιστατικά, κάθεσαι και λες άλλα.

Εγώ τουλάχιστον δεν θυμάμαι να έχει τιμωρηθεί ποδοσφαιριστής για ανάρμοστη συμπεριφορά μέσα στα αποδυτήρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει τώρα ρε συ fire η κάμερα είναι από μέσα, ποιος αγωνιστικός χώρος? Που και αγωνιστικός χώρος να ήταν τι πάει να πει? Μπορούν να βρίζουν ελεύθερα εκεί?

 

Για να αποφυγεις ομως να ακουσεις το αυτονοητο, οτι δηλαδη φταινε οι διαιτητες που ποτε δεν γράφουν στο φύλο αγώνα τέτοιου είδους περιστατικά, κάθεσαι και λες άλλα.

Εγώ τουλάχιστον δεν θυμάμαι να έχει τιμωρηθεί ποδοσφαιριστής για ανάρμοστη συμπεριφορά μέσα στα αποδυτήρια...

 

Νομίζω πως κάνεις λάθος. Μέχρι και την πόρτα των αποδυτηρίων είναι αγωνιστικός χώρος και την ευθύνη έχουν οι διαιτητές.

 

Για τον λόγο αυτό όταν αποβάλλεται κάποιος παίκτη κ.τ.λ. δεν μπορεί να μείνει στην φυσούνα ή λίγο παραμέσα. Πρέπει να πάει στα αποδυτήρια.

 

Εμένα καθόλου δεν με πείραξε ο Τοροσίδης. Παίχτης είναι και λέγονται αυτά μεταξύ διαιτητών και παιχτών. Δεν έκανε και τίποτε στο κάτω κάτω, έριξε το μπινελίκι του και έφυγε. Ούτε τον διαιτητή πιστεύω πως τον πείραξε ο παίκτης.

 

Οι άλλοι όμως; Ήταν εικόνα αυτό;

 

Και με ποια λογική πάνε να το περάσουν σαν κάτι παράνομο ή προβοκάτσια του Παναθηναϊκού. Από την στιγμή μάλιστα που η προσωρινή απόκρυψη του γεγονότος τον Ο.Σ.Φ.Π. ευνόησε.

 

Και να δώσω τα εύσημα στον Βαλβίδα (ακόμη μία φορά) για την στάση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων, δεν θα κολλήσουμε στο αν έγιναν όλα αυτά στον αγωνιστικό χώρο η οχι.

Προφανώς και δεν είναι ωραία εικόνα, αλλά τώρα μην μου πεις ότι οι αντιολυμπιακοι ενδιαφέρονται για αυτό.

Δυο πράγματα θέλουν από αυτή την ιστορία.

-Να τιμωρηθεί ο Τοροσιδης έτσι ώστε να χάσει παιχνίδια και να λείψει από τον Ολυμπιακό.

-Να αμαυρώσουν την εικόνα του Ολυμπιακού και να επηρεάσουν την κοινή γνώμη.

 

Από τότε ανέβηκε το βιντεακι αυτό στο youtube έχουν πέσει και καλά όλοι από τα συννεφα. Λες και δεν έχει ξανά συμβεί, μόνο ο κακός Ολυμπιακός τα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι τέτοια γίνονται μόνο από ομάδες, που δεν σέβονται τον λαό τους. Πάρε ως παράδειγμα, τον Ολυμπιακό και την Ρεάλ Μαδρίτης. Σίγουρα θα γίνονται και αλλού, αλλά επίσης από ομάδες, που δεν μπορούν να τις "πειράξουν".

 

Όπως και να 'χει, το μεγαλύτερο φταίξιμο, το έχουν κυρίως οι οπαδοί των ομάδων αυτών, που δεν διώχνουν από τις ομάδες τους κάποια "παράσιτα", που αμαυρώνουν πρώτα απ' όλα την ίδια την ομάδα, και έπειτα την ίδια τους την νοημοσύνη.

 

Μετά από το ντέρμπι της ντροπής, πέρισυ, είχα αναρρωτηθεί, πως γίνεται τόσος κόσμος, να "χειροκροτά" τις δηλώσεις του προέδρου. Αλλά από αυτά που γίνονται πλέον, και να βγει και να βρίσει την ομάδα, πάλι οι περισσότεροι, από συνήθεια, θα συμφωνήσουν μαζί του και θα πουν «Μπράβο πρόεδρε, καλά τα λες!».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φιλική συμβουλή. Κοίτα εσύ να γίνεις καλύτερος, και άσε τους άλλους. Αν προσπαθείς να βρίσκεις τέτοιες δικαιολογίες, για να έχεις πατήματα, στο ίδιο επίπεδο θα παραμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φιλική συμβουλή. Κοίτα εσύ να γίνεις καλύτερος, και άσε τους άλλους. Αν προσπαθείς να βρίσκεις τέτοιες δικαιολογίες, για να έχεις πατήματα, στο ίδιο επίπεδο θα παραμένεις.

 

Μάλιστα.

Εγώ πάντως βλέπω ότι και εσύ με τους άλλους ασχολείσαι, όχι με τα δικά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο παράδειγμα που έχουμε δει στην Ελλάδα είναι απο τον Παναθηναϊκό. Γιατί δεν το αναφέρεις?

Μιλάω φυσικά για τον Ευθυμιάδη, που όχι μονο δέχθηκε φραστική επίθεση αλλά και ξύλο απο παράγοντες, παίχτες και οπαδούς του Παναθηναϊκού και μάλιστα μπροστά στις κάμερες...

Το αστείο είναι ότι πολλοί από τους παναθηναϊκούς εδώ μέσα λέγανε ότι καλά του κάνανε τοτε. Μην είμαστε υποκριτές λοιπόν.

 

Οντως ασχημο περιστατικο,αλλα ηταν τοσα το οργια της διαιτησιας τοτε υπερ του Ολυμπιακου στο Κοκκαλισταν,και τοσο απροκαλυπτα,που το μισος του κοσμου και η οργη του ειχαν ξεχειλισει.Και οπως εγινε η φαση που δοθηκε πεναλτι αχρειαστο,ενω κερδιζε ο Παναθηναικος ,που αμα κραταγε την νικη ισως επαιρνε το πρωταθλημα,που αν και καταδικαστεα συμπεριφορα ειναι απολυτα εξηγησιμη.

 

Εν τω μεταξυ ηταν την επομενη χρονια που ο Μιχαλακης που υπεπεσε στο εντελως αστειο εκεινο πεναλτι πηρε μεταγραφη στον Ολυμπιακο?Δεν θυμαμαι.:devil:

 

Ουτως η αλλως,τα γεγονοτα της Ριζουπολης ηταν κατα πολυ χειροτερα,αν μη τι αλλο γιατι επηρεασαν αμεσα την αποδοση των παικτων του Παναθηναικου,με αποτελεσμα ο τοτε υπευθυνος τυπου του ΟΣΦΠ να πει σε μια εκρηξη ειλικρινειας,οτι αν ηταν εκεινος τοτε επικεφαλης,θα επαιρνε την ομαδα του Παναθηναικου και θα εφευγε.Αν δεν το θυμοσαστε να το γκουγκλαρω να το βρω.Το μονο ευκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για "πατήματα", μιας και σου αρέσουν, δεν το έχεις πάρει χαμπάρι, πως δίνουν σε κάθε αγωνιστική, με διαφορετική κάθε φορά ομάδα-αποδέκτη; Το να ανατρέχουμε, για να συγκρίνουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη... την τρύπα στον εγκέφαλο, θα μας κάνει καλύτερους; Στο προηγούμενο μήνυμα, το αντίθετο είπα, και μάλιστα... διαφώνησες.

 

Αν ήταν να ασχοληθώ με τα δικά μου, θα έγραφα στο σωστό τόπικ. Αλλά εφόσον στον τίτλο του παρόντος τόπικ, αναφέρεται και η λέξη κλειδί, που μερικούς εδώ μέσα δεν χαρακτηρίζει, είπα να πω την άποψή μου ως ουδέτερος (επίτηδες χρησιμοποιώ πρώτο πληθυντικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ευ αγωνιζεσθαι και την φιλαθλη συμπεριφορα,καμμια δυστυχως Ελληνικη ομαδα δεν την εχει,αλλα ο τελευταιος που μπορει να μιλαει για ηθος,ειναι ο Ολυμπιακος και οι φιλαθλοι του,εντος γηπεδου.Γιατι εκτος γηπεδου,ξερω πολλους καλους Ολυμπιακους πραγματικους φιλαθλους.

 

Το περιστατικο με τον Τοροσιδη,εγινε προφανως αντικειμενο εκμεταλευσης λογω του ντερμπυ και δεν θα επρεπε.Προσωπικα εχω την εντυπωση πως συγκριτικα με αλλους ποδοσφαιριστες ο Τορο,ειναι ενταξει στην συμπεριφορα του.Απλα τον πειραξε που δεν δοθηκε το πεναλτι,λογικα γιατι η ομαδα του εχασε κρισιμο αγωνα και ο ιδιος ειναι πολυ μαχητης στο γηπεδο.Βεβαια η συμπεριφορα του ειναι καταδικαστεα.

 

Ποσες φορες αδικηθηκαν ,σκοπιμα η κατα τυχη αντιπαλες ομαδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@benign

You've got a point.

Βέβαια εγώ στην Ριζουπολη θυμάμαι και τον Πρόεδρο του παο να λέει τους παιχτες κότες. Χεχε

 

 

Για "πατήματα", μιας και σου αρέσουν, δεν το έχεις πάρει χαμπάρι, πως δίνουν σε κάθε αγωνιστική, με διαφορετική κάθε φορά ομάδα-αποδέκτη; Το να ανατρέχουμε, για να συγκρίνουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη... την τρύπα στον εγκέφαλο, θα μας κάνει καλύτερους; Στο προηγούμενο μήνυμα, το αντίθετο είπα, και μάλιστα... διαφώνησες.

 

Αν ήταν να ασχοληθώ με τα δικά μου, θα έγραφα στο σωστό τόπικ. Αλλά εφόσον στον τίτλο του παρόντος τόπικ, αναφέρεται και η λέξη κλειδί, που μερικούς εδώ μέσα δεν χαρακτηρίζει, είπα να πω την άποψή μου ως ουδέτερος (επίτηδες χρησιμοποιώ πρώτο πληθυντικό).

 

Άστο, δεν το σώζεις. Μονο χειρότερα το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο, δεν το σώζεις. Μονο χειρότερα το κάνεις.

 

Δεν φταίω εγώ, που δεν έριξα το επίπεδό μου για να φανείς καλύτερος ;) . Συγγνώμη, αλλά δεν το συνηθίζω.

 

 

Και αν θες, απάντησε σε αυτό:

 

Ποσες φορες αδικηθηκαν ,σκοπιμα η κατα τυχη αντιπαλες ομαδες?

 

Εντάξει, δεν θα επιμείνω κιόλας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που σε μια σειρα επιχειρηματων δεν εχετε τι να πειτε και απαντατε "αστο δε το σωζεις" ειναι η σοβαροτητα που επικαλουσασταν παραπανω, νουθετωντας και τους υπολοιπους να ακολουθησουν εσας; Ας γελασω.

Η μηπως ειναι κανα κολπο να αυτοικανοποιηστε οτι απαντησατε;

 

Ας μην ξεχναμε πως στην Ελλαδα οτι δηλωσεις εισαι. Καποιοι δηλωνουν τραγουδιστες, πχ Μπεζαντακου, αλλοι δηλωνουν σοβαροι και παει λεγοντας!

 

Υγ. Ουτε στην νεα android version δουλευει το ignore...Δεν γλυτωνω τα tons of trolling τελικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...