Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πότε έγινε το σεμινάριο στην Λεπτοκαρυά; Αν είναι μετά τις 10 Δεκεμβρίου να ξέρετε πως υπάρχουν δημοσιεύσεις για το θέμα αυτό ποιο πριν. Στο σεμινάριο φαίνεται να επιβεβαιώνονται σε "πηγαδάκι" από τον Κύρκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ λέω ότι στο σεμινάριο ήταν και ο Πιλάβιος και προέτρεπε τους διαιτητές όλες τις βουτιές του Λέτο να τις σφυρίζουν πέναλτι.

 

Όσο επιβεβαιώνεσαι η αποψή σου firewalker, άλλο τόσο επιβεβαιώνεται και η δική μου.

 

PS Το σεμινάριο ήταν στις 13/12 αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λοιπόν ο Γαβαθιώτης είναι το πρόβλημα:

 

http://www.iefimerid...%B6%CE%BF%CF%85

 

Στρουθοκαμηλισμού συνέχεια.

 

Ρε φίλε αυτά που ποστάρεις τα διαβάζεις?

Αυτο το κειμενάκι ποιος το έγραψε?

Ο ίδιος ο μαρινάκης?

Αυτό είναι καταγεγραμένη είδηση ή κατάθεση ψυχής του τίμιου παράγοντα?

 

Ο οποίος παράγοντας εξαγριώθηκε γιατί ο σκαι προέβαλε τα πλάνα της πιο σιχαμερής μέρας του σύγχρονου ελληνικού ποδοσφαίρου.

 

Μάλλον ακόμα νομίζετε ότι ψιχαλίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που έγραψα εγώ τα διαβάζεις? Όχι. Κλασική λογική βάζελου. Α, το είπε ο Γαβαθιώτης, α, οι εμπαθείς οι γαύροι.

 

Αν δεν γνωρίζετε τι ακριβώς έχει διαδραματιστεί σε μία εταιρεία παρασκηνιακά, μην παίρνετε θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που έγραψα εγώ τα διαβάζεις? Όχι. Κλασική λογική βάζελου. Α, το είπε ο Γαβαθιώτης, α, οι εμπαθείς οι γαύροι.

 

Αν δεν γνωρίζετε τι ακριβώς έχει διαδραματιστεί σε μία εταιρεία παρασκηνιακά, μην παίρνετε θέση.

 

Κοίταξε, όπως είπες νωρίτερα, μαθήματα λογικής δεν θα σου κάνω εγώ.

 

Πέρα από αυτό, νόμιζα εως σήμερα ότι ήξερα πάνω-κάτω τι έχει παιχτεί. Αν εσύ λες ότι δεν ξέρω, οκ, πάσο....

 

Ακριβώς με την ίδια ειλικρινή διάθεση πάντως θα ήθελα να σου πω το εξής.

 

Αν δεν γνωρίζεις και πολλά πράγματα από ποδόσφαιρο, διαιτησία κτλ, καλύτερα να μην παίρνεις πολύ απόλυτη θέση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μας εδώ φίλε μου δεν είναι η διαιτησία και το ποδόσφαιρο.

 

Το θέμα μας είναι τι γίνεται όταν το ενημερωτικό μέσο βρίσκεται στα χέρια ενός επιχειρηματία ο οποίος αντί να το χρησιμοποιεί για να ενημερώνει αμερόληπτα, ως είθισται, το χρησιμοποιεί για να προπαγανδίζει, πόσο μάλλον όταν είναι και θερμός οπαδός των πρασίνων και συμμετέχει στην ΠΕΚ.

 

Αν έγραφε εφημερίδα του Κόκκαλη ότι ο Γόντικας απείλησε διαιτητή θα είχαμε έκτακτα και παρελάσεις.

 

PS Ο ίδιος ο Κύρκος διέψευσε το δημοσίευμα. Θα παρέμβει εισαγγελέας για το άρθρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μας είναι τι γίνεται όταν το ενημερωτικό μέσο βρίσκεται στα χέρια ενός επιχειρηματία ο οποίος αντί να το χρησιμοποιεί για να ενημερώνει αμερόληπτα, ως είθισται, το χρησιμοποιεί για να προπαγανδίζει, πόσο μάλλον όταν είναι και θερμός οπαδός των πρασίνων και συμμετέχει στην ΠΕΚ.

 

Μέτοχος δεν είναι και ο Μαριδάκης στον ΣΚΑΙ με 20% (δεύτερο μεγαλύτερο ποσοστό νομίζω); Η κόντρα ξεκίνησε με τα δικαιώματα των γκολ που τα είχε η Nova. Ο Μαριδάκης δεν ήθελε να τα δείχνει και ο ΣΚΑΙ μην τυχόν αντιδράσει η Nova και χάσουν οι ομάδες.

 

Το όνομα TV Magic το θυμάστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος πως με το που βάλει ο εισαγγελέας μέσα τον βαγγέλα για τα στημένα, τις απειλές και τις δωροδοκίες θα πιάσει κατ'ευθείαν και τον αλαφούζο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χωράνε δύο χοντροί στο ίδιο κελί (θα πρέπει να κάνει λίγο χώρο ο Νικόλας. ;) )

 

Μέτοχος δεν είναι και ο Μαριδάκης στον ΣΚΑΙ με 20% (δεύτερο μεγαλύτερο ποσοστό νομίζω); Η κόντρα ξεκίνησε με τα δικαιώματα των γκολ που τα είχε η Nova. Ο Μαριδάκης δεν ήθελε να τα δείχνει και ο ΣΚΑΙ μην τυχόν αντιδράσει η Nova και χάσουν οι ομάδες.

 

Το όνομα TV Magic το θυμάστε;

 

Η κόντρα έχει ξεκινήσει πολύ πριν μεταφερθεί ο Ολυμπιακός στη Nova. Και η κόντρα ξεκίνησε από την αντίδραση Αλαφούζου μετά το ντέρμπι της 19ης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χωράνε δύο χοντροί στο ίδιο κελί (θα πρέπει να κάνει λίγο χώρο ο Νικόλας. ;) )

 

 

 

Η κόντρα έχει ξεκινήσει πολύ πριν μεταφερθεί ο Ολυμπιακός στη Nova. Και η κόντρα ξεκίνησε από την αντίδραση Αλαφούζου μετά το ντέρμπι της 19ης.

 

Κάνεις λάθος νομίζω. Ο Μαριδάκης εκπροσωπούσε την SL με την κεντρική διαχείριση τότε (και ας μην έπαιζε ο Ο.Σ.Φ.Π. στην Nova). Μετά το ντέρμπι της ντροπής ο ΣΚΑΙ δεν έκανε κάτι περίεργο. Το φυσιολογικό έπραξε. Για ποιο λόγο να αντιδράσει ο άλλος;

 

Και οι επιστολές που αντάλλαξαν την χρονιά 10-11 αφορούν νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν έχω δεί κάποια αρνητική στάση του ΣΚΑΙ κατά του Ολυμπιακού.

 

Την επόμενη μέρα από τα καμώματα του Μαρινάκη είχε βγάλει η πρωινή εκπομπή του ΣΚΑΙ των Νίνη και άλλους και τους ρωτούσαν τι έγινε. Έδειξαν και τον καυγά του Μαριδάκη με τον Σισέ.

 

Από αυτό, λέει ο LRoi, πως ξεκίνησε η κόντρα. Εγώ θυμάμαι να είναι από ποιο παλιά, για τα τηλεοπτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει φίλε fire αυτό που λες. Αν υπήρξε πιο παλιά κόντρα ήταν εξαιτίας των φημών που ήθελαν τον Μαρινάκη να αγοράζει το Alter, το οποίο ο Αλαφούζος επιθυμούσε διακαώς να κλείσει για να επωμιστεί το διαφημιστικό του μερίδιο.

 

Σιγά μη χαλούσαν τις καρδιές τους για τα τηλεοπτικά του Εργοτέλη και του Πανσερραϊκού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...