Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν τίθεται θέμα εγκυρότητας εδώ, τίθεται θέμα μεροληψίας.

Προσπαθει καποιος να αποδειξει οτι υπαρχει μεροληπτικη σταση Παναθηναικων, με επικληση δυσαναγνωστων αρθρων και επιχειρηματων με flood απο σημεια στιξης, συμβολα και caps που γραφονται απο γαυρο στο:

olympiacos24.gr

 

Ζησαμε για να το δουμε και αυτο.

 

Κατα τ'αλλα, αντε βγηκαν ακυρα, πρασινα και κατευθυνομενα ολα τα σαιτ που αναδημοσιευσαν το αρθρο της πρασινης Καθημερινης, δεκτο. Συνεχιζω να ρωταω οι εγκυρες πληροφοριες ποιες ειναι και απο ποια σαιτ.

 

Αν κρινω απο το παραπανω ποστ, λογικα το olympiacos24.gr συγκαταλαγεται στις εγκυρες και μη ελεγχομενες/κατευθυνομενες/μεροληπτικες πηγες ενημερωσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς υπάρχει κάποιο πρόβλημα κατανόησης εδώ πέρα και είναι λογικό, όταν δεν έχεις επιχειρήματα (ή τέλος πάντων προσπαθείς πάντα να καταρρίψεις τα επιχειρήματα των άλλων με μπανανόφλουδες) να στρέφεσαι εκεί που σε συμφέρει.

 

Το άρθρο που παρέθεσα αφηγείται μία ιστορία που χωρίς τις φανφάρες και τις κορώνες της οπαδικής δημοσιογραφίας περιγράφει μία κατάσταση η οποία εν πολλοίς ισχύει.

 

Το γεγονός βέβαια ότι εγώ έχω γράψει κάποια πράγματα πριν την παράθεση τα οποία δεν επιδέχονται αμφισβήτησης και μάλιστα παρέθεσα πηγές που ουδεμία σχέση έχουν με τον Ολυμπιακό, προφανώς δεν ενδιαφέρουν τους φίλους με τις παρωπίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote name='MiDi_MiLiZ' timestamp='1324220190' post='4452759'

Αν κρινω απο το παραπανω ποστ, λογικα το olympiacos24.gr συγκαταλαγεται στις εγκυρες πηγες ενημερωσης.

 

http://www.olympiacos24.gr/podosfairo/144104-%cf%84%ce%bf-%cf%86%cf%89%cf%83-%ce%b1%cf%80%ce%bf%ce%ba%ce%b1%ce%bb%cf%8d%cf%80%cf%84%ce%b5%ce%b9-%cf%84%ce%bf-%cf%80%ce%b1%ce%b9%cf%87%ce%bd%ce%af%ce%b4%ce%b9-%cf%80%ce%bf%cf%85-%cf%80%ce%b1/

 

Το εγγυρο ΦΩΣ αποκαλυπτι οτι..

Ο νικολακοπουλος τι λεει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σήμερα βλέπω να φιλοξενούνται σε πολλά μέσα δηλώσεις Κύρκου πάντως, κάτι που δεν συνέβη με το άρθρο της αντικειμενικής Καθημερινής, το οποίο βασίστηκε σε διαρροές και αβάσιμα φληναφήματα.

 

Σύμφωνα με τις δηλώσεις Κύρκου λοιπόν που φιλοξενούνται σε αμερόληπτα και μη μέσα, ουδέποτε είπε τέτοιο πράγμα.

 

Όσο υπάρχει πρίγκηπας/πριγκίπισσα πίσω από τον Τσάκα, άλλο τόσο υπάρχουν οι δηλώσεις Κύρκου σε σεμινάριο διαιτησίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς υπάρχει κάποιο πρόβλημα κατανόησης εδώ πέρα και είναι λογικό, όταν δεν έχεις επιχειρήματα (ή τέλος πάντων προσπαθείς πάντα να καταρρίψεις τα επιχειρήματα των άλλων με μπανανόφλουδες) να στρέφεσαι εκεί που σε συμφέρει.

 

Το άρθρο που παρέθεσα αφηγείται μία ιστορία που χωρίς τις φανφάρες και τις κορώνες της οπαδικής δημοσιογραφίας περιγράφει μία κατάσταση η οποία εν πολλοίς ισχύει.

 

Το γεγονός βέβαια ότι εγώ έχω γράψει κάποια πράγματα πριν την παράθεση τα οποία δεν επιδέχονται αμφισβήτησης και μάλιστα παρέθεσα πηγές που ουδεμία σχέση έχουν με τον Ολυμπιακό, προφανώς δεν ενδιαφέρουν τους φίλους με τις παρωπίδες.

Βασικα μπηκες εδω και ειπες εμεσως οτι ΟΛΑ οσα ξερουμε δεν ΙΣΧΥΟΥΝ διοτι ολα τα ΜΜΕ ειναι πρασινα και κατευθυνομενα.

 

Και πρωτου συνεχισω τη συζητηση, θελοντας να ενημερωθω εγκυρα, ωστε να υπαρχει μια ελπιδα συνενοησης, ζηταω να μου υποδειξεις απο που μπορω να αντλω εγκυρη ενημερωση. Για να ερχομαι εδω και να γραφω πραγματα τα οποια θα προερχονται απο εγκυρα σαιτ και δεν θα τιθονται υπο αμφισβητησης λογω Αλαφουζων κλπ.

 

ΥΓ. Για ποια επιχειρηματα αλλων μιλας, οταν στις τελευταιες 3-4 σελιδες δυσκολευομαι να βρω εστω και 1 σοβαρο? Μονο ενας τυπος που λεει "οχι" σε οτι ποσταρω, υποπιπτοντας σε συνεχεις ανακριβειες και αντιφασεις απλα για να επιμεινει στο "οχι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σε μάθω εγώ να σκέφτεσαι, δεν είναι αυτή η δουλειά μου.

 

Επαναλαμβάνω ότι όσα έγραψα εγώ συνοδεύονται από πηγές που δεν πρόσκεινται (φανερά τουλάχιστον, γιατί από πίσω δεν μπορώ να ξέρω τι κρύβεται) στον Ολυμπιακό.

 

Το άρθρο του Γαβαθιώτη συμπλήρωσε την ιστορία.

 

Μάλιστα, μετά τη διάψευση Κύρκου, ο Γαβαθιώτης δικαιώνεται περισσότερο κυρίως σε αυτό:

 

* ΝΑ αναδεικνύει αρνητικά, κάθε τι πού αφορά τον Ολυμπιακό και βεβαίως, τον Βαγγέλη Μαρινάκη * ΔΙΟΤΙ είναι γνωστό τοις πάσι, ότι βασικός και κύριος στόχος του γνωστού και ως οπαδού του Παναθηναϊκού κ. Αλαφούζου, είναι ο κ. Μαρινάκης και βεβαίως – γιατί όχι ; – ο Ολυμπιακός * ΠΛΗΤΤΟΝΤΑΣ τον Ολυμπιακό, ( πιστεύει ότι … ) πλήττει τον κ. Μαρινάκη και πλήττοντας τον κ. Μαρινάκη, τον Ολυμπιακό

 

Τώρα βάλε στην εξίσωση αυτά που συμπλήρωσα εγώ σχετικά με την κόντρα Μαρινάκη - Αλαφούζου και τα τελευταία γεγονότα στο σταθμό, φτιάξε το παζλ και στόλισε τον τοίχο της κρεβατοκάμαρας σου.

 

Όπως και να έχει, είτε θέλετε, είτε δεν θέλετε να καταλάβετε κάποιοι, η είδηση της ημέρας είναι η διάψευση Κύρκου. Όλα τα υπόλοιπα είναι ανάλωση σε ανούσιες αντιπαραθέσεις.

 

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν να μιλάει για εγκυρότητα και πηγές που δεν επιδέχονται αμφισβήτηση κάποιος που ποστάρει άρθρο του γαβαθιώτη?

Ρε την παλεύετε?

Εκπροσώπους τύπου καμιάς τυχάρπαστης πεφο να ρωτάγανε, τέτοια διαμάντια δεν τα λέγανε

 

Midi είσαι ήρωας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προπαγάνδα και η τρομοκρατία που υπάρχει φέτος πραγματικά δεν έχει προηγούμενο.

Ούτε και θέλω να σκέφτομαι τι άλλο θα ακούσουμε μεχρι τον Μάιο που ο Ολυμπιακός θα έχει πάρει πανάξια το πρωτάθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν να μιλάει για εγκυρότητα και πηγές που δεν επιδέχονται αμφισβήτηση κάποιος που ποστάρει άρθρο του γαβαθιώτη?

Ρε την παλεύετε?

Εκπροσώπους τύπου καμιάς τυχάρπαστης πεφο να ρωτάγανε, τέτοια διαμάντια δεν τα λέγανε

 

Midi είσαι ήρωας

 

Αφού λοιπόν ο Γαβαθιώτης είναι το πρόβλημα:

 

http://www.iefimerida.gr/news/17060/%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%AC%CE%BA%CF%81%CE%B1-%CE%B7-%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B7-%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%8D%CE%B6%CE%BF%CF%85

 

Στρουθοκαμηλισμού συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι προσωπικά θεωρεί ο καθένας δεν μπορεί να βγαίνει φόρα παρτίδα από εφημερίδες πρασίνων συμφερόντων και να μην υπάρχουν επιπτώσεις σε αυτά που υπονοούν.

Δημοσιογραφία με διαρροές και υπόνοιες δεν μπορεί να λαμβάνεται σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...