Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο ενα spoiler γιατι το τοπικ εχει εκτροχιαστει και δε θα το συνεχισω για τον ιδιο λογο που δε το συνεχιζω με τον gchris...

 

 

Διορθώνω εσενα γιατι εσυ ειπες κατι το οποιο γνωριζω και φυσικα κανεις λαθος ...

Μ'αρεσει που επιμενεις παντως ενω σου παρεθεσα 2 links που σε διαψευδουν. Eγω ας πουμε ειπα κατι, το δικαιολογησα με 2 links, και εσυ βγαινεις και απαντας "ειναι ετσι επειδη το λεω εγω!". Καταλαβαινεις την διαφορα ετσι?

Για αυτο που λεει ο συνομιλητης σου ειναι μεγαλη κουβεντα και βαριεμαι να την ανοιξω ...

Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις ??

Ελεος ....Αμεσως να την πεις και γι αυτο ...

Βασικα εγω φταιω που καθομαι και προσπαθω να συνομιλησω μαζι σου ...

Αυτο που λεω ξεκαθαρα ειναι οτι ειστε 2-3 συγκεκριμενοι που ορματε σε οτιδηποτε γραψω. Ο τριτος της παρεας ομολογω πως περιεργως δεν εχει ποσταρει ακομα, οι αλλοι 2 απλως με επιβεβαιωσατε ακριβως για αυτο που λεω.

Ακομα κι αν χρειαστει να πειτε ανακριβειες, ακομα κι αν χρειαστει να αγνοησετε τις ανακριβειες αλλων για να παρατηρησετε το "λαθος" το δικο μου. Τωρα για το ποιος φταιει που καθεται και συζηταει, καλα τα λεει ο green gordon.

 

Για την ιστορια εγω αυτο που λεω ειναι οτι για τον κοσμο του ΠΑΟ δεν ηταν αποτυχημενος ...

Οποιον και να ρωταγες εκεινη την εποχη σου ελεγε γιατι δινουμε τον πρωτο σκορερ μας ετσι ??

Το θεμα ειναι ( και το θμηθηκα τωρα ) οτι ο Γκεκας ειχε αποκαλυψει οτι ο Σαλπιγγιδης ειχε συμφωνησει με τον ΠΑΟ και γι αυτο τον σουταρανε ...

Οπως ειπα δεν εξεταζω τον λογο που τον εδιωξαν, ποτε δεν ειπα οτι τον διωξανε επειδη δεν επαιζε καλα. Εξεταζω οτι τον εδιωξαν ΝΥΧΤΑ απο τον ΠΑΟ, για τον Α η τον Β λογο και εφυγε εξωτερικο και επιασε.

Οσον αφορα τον κοσμο και σχετικα με αυτα που λετε περι πρωτου σκορερ, επειδη τυχαινει να ειμαι ΠΑΟ, ο κοσμος ΓΕΝΙΚΑ τοτε ελεγε οτι "τα γκολ που βαζει ειναι ετοιμα γκολ της πλακας σε κενη εστια, ριμαπουντ κλπ ενω αν βρεθει τετ-α-τετ τα χανει, δε ξερει να κανει κοντρολ, οτι κανει χατ τρικ στις κωλοπετινιτσες κλπ". Υπηρχε κοσμος που εκτιμουσε το γεγονος οτι σκοραρε, αλλα σιγουρα υπηρχαν πολλοι που θεωρουσαν την αποκτηση Σαλπι (για να πλαισωθει ο ΠΑΠ αν θυμαμαι καλα) και τον "διωγμο του Γκεκα" σοφη επιλογη. Aλλωστε αν ο κοσμος τον πηγαινε και τον ηθελε μαζικα κλπ θα υπηρχαν αντιδρασεις στο οτι τον διωχνουν για ψιλου πηδημα. Ποτε δεν υπηρξε γκρινια για τη φυγη Γκεκα.

 

Επαναλαμβανω. Ο gchris7 βγηκε και ειπε οτι ολοι (το 99%) οσοι φυγαν απο Ελλαδα νυχτα/ως αποτυχημενοι, παρεμειναν αποτυχημενοι κι εκει που πηγαν. Δεν ισχυει ποτε των ποτων αυτο και αναμεσα στα ΑΠΕΙΡΑ παραδειγματα, ενα ειναι και ο Γκεκας. Δεν καταλαβαινω τωρα τι προσπαθεις να μου πεις για τα inside info περι αποκαλυψης μεταγραφης κλπ. Εφυγε νυχτα απτην Ελλαδα και πηγε εξω και επαιξε πολυ καλα? Εφυγε. Τι συζηταμε?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επαναλαμβανω. Ο gchris7 βγηκε και ειπε οτι ολοι (το 99%) οσοι φυγαν απο Ελλαδα νυχτα/ως αποτυχημενοι, παρεμειναν αποτυχημενοι κι εκει που πηγαν. Δεν ισχυει ποτε των ποτων αυτο και αναμεσα στα ΑΠΕΙΡΑ παραδειγματα, ενα ειναι και ο Γκεκας. Δεν εκτιμηθηκε στον ΠΑΟ, εφυγε πηγε Γερμανια και πηγε πολυ καλα. Δεν καταλαβαινω τωρα τι προσπαθεις να μου πεις για τα inside info περι αποκαλυψης μεταγραφης κλπ. Εφυγε νυχτα απτην Ελλαδα και πηγε εξω και επαιξε πολυ καλα? Εφυγε. Τι συζηταμε?

 

Nαι ρε ανθρωπε και σου λεω οτι τον Γκεκα τον σουταρανε νυχτα απο τη διοικοιση για μη αγωνιστικους λογους ......

Αν ρωταγες τον κοσμο σιγουρα θα σου λεγανε σχεδον ολοι πως θελει να μεινει ο Γκεκας ...

Τωρα το οτι δε ξερεις ή δε θυμασαι το λογο που εφυγε νυχτα ειναι προβλημα σου...

Εγω προσπαθω να στο εξηγησω παντως ...

 

Και τελος ΔΕ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΗΝ ΠΩ επειδη μ αρεσει να στη μπαινω συνεχεια ....

Απλα προσπαθησα να εξηγησω κατι που κατα τη γνωμη μου λες λαθος ..

Ωραια ??

Βγαλε απο το μυαλο σου τις συνομοσιες γιατι θα σε λιγο θα βλεπεις και φαντασματα γυρω σου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω και οτι ημουν ετοιμος να πω οτι μαρεσε ο Ιβανσιτς αλλα αστο καλυτερα :-D :-D

Mια χαρα ηταν ο Ιβα και για εμενα, μεχρι να παραγκωνιστει και να βγει εκτος ρυθμου, οπως και ο Ματος, ομως δεν εκανε στον Τεν Κατε. Και σε πολυ κοσμο του ΠΑΟ επισης. Kι αυτος εφυγε ενω δεν υπολογιζοταν στο ροστερ για πολυ καιρο. Στη Γερμανια ειναι η αληθεια πως δεν ξερω την πορεια του, περαν των εμφανισεων του με το που εφυγε, που τα πηγε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως προσπαθώ να θυμηθώ έστω και έναν παίχτη που να έφυγε αδίκως ως αποτυχημένος από την ομάδα μου, που υποτίθεται τα θυμάμαι καλύτερα, και δεν τα καταφέρνω με τίποτα. Θυμάται κανείς έστω και έναν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Ντου» στον Κύρκο από μεγαλοπαράγοντα!

 

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10770&subid=2&pubid=128900236

 

Ψέματα θα λέει...

 

Αν δεν δώσει το όνομα του παράγοντα καλά τους κάνουν. Και από την στιγμή που δεν το έγραψε στο φύλλο αγώνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος ρε συ με τον Μιχαλάκη και τα παρδαλά κατσίκια γελάνε.

Εμ ειδες που εισαι το ζωνταντο παραδειγμα αυτου που λεμε τοση ωρα στο τοπικ?

Ο Μιχαλακης με το που εφυγε απο Ελλαδα, καρφωνει αβερτα γκολ μεχρι και σημερα στα 35 του. Παρδαλα ξεπαρδαλα κατσικια θεος εγινε στην Ομονοια μεχρι να την προδωσει και αυτην:D

Ποιοι είναι είναι αυτοί του ΑΠΟΕΛ?

Παρντο, Κοντης (μεχρι να αρωστησει). Τον Πουρσαιτιδη δεν τον βαζω γιατι περασε απο παρα πολλες ομαδες πριν φτασει στο ΑΠΟΕΛ.

Ο Παρντο που ηταν για σας ο Κοστανζο της τοτε εποχης, αν εχεις χρονο κατσε και δεστον στο Τσου Λου τι εκανε εφετος. Θα θελατε πολυ να τον εχετε ειδικα φετος:)

 

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10770&subid=2&pubid=128900236

 

Ψέματα θα λέει...

 

Αν δεν δώσει το όνομα του παράγοντα καλά τους κάνουν. Και από την στιγμή που δεν το έγραψε στο φύλλο αγώνα...

Ελα ρε, ποια παραγκα, ποιος υποκοσμος, ποια μηχανη που πηρε μπροστα αμεσως μετα το ματς με τον Αστερα. Ουστ παλιοβαζελε.

 

Η αλητεια δεν εχει ορια. Aν δεν μπουν φυλακη οι αυτουργοι και οχι μονο οι δορυφοροι που ειναι μεσα τωρα, δεν αλλαζει τιποτα.

 

ΥΓ. Σιγα μη δωσει το ονομα "Μαρινακης". Δυσκολες εποχες για να βγαινεις στην ανεργια.

ΥΓ2. Η παραγραφος κλειδι στο αρθρο ειναι αυτη

"Μάλιστα, σύμφωνα με το δημοσίευμα της «Καθημερινής» πολλοί από τους διαιτητές καταγγέλλουν ανάλογα περιστατικά με τον ίδιο (μεγαλοπαράγοντα) για πρωταγωνιστή!"

 

Και ερχονται μετα οι γαυροι και κανουν διαλεξεις για την καλυτερη ομαδα της Ελλαδας :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10770&subid=2&pubid=128900236

 

Ψέματα θα λέει...

 

Αν δεν δώσει το όνομα του παράγοντα καλά τους κάνουν. Και από την στιγμή που δεν το έγραψε στο φύλλο αγώνα...

 

Ε οχι μου φαινεται απιστευτο...Τι μου θυμιζει? Τι μου θυμιζει?

Κατα τα αλλα ο κυριος ηταν αθωος μαζι με τον Αβρααμ...Μηπως το μαζι τα φαγαμε γινει μαζι τα στησαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος ο παικτης η θα γινει υπερπαικτουρας και στην ευρωπη, η θα καταντησει σαν τον ρομπινιο... ντριπλιτσες και κολπακια για να μενουν με ανοιχτο το στομα τα 12χρονα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...