Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το είπα και χθες, το ξαναλέω και σήμερα γιατί απάντηση δεν πήρα.

Δεν θα ήταν πολύ πιο απλό για όποιον ήθελε να περάσει οπωσδήποτε η μαρσειγ να σφυρίξει ο άλλος το πέναλτι που κάνει ο μιραλάς στη γαλλία και να τελειώσουν όλα την 5η αγωνιστική?

Γιατί τα πιο πιθανά αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής είναι νίκες γηπεδούχων.

Γιατί λοιπόν να μπούνε στη διαδικασία να στήσουνε ματς όταν μπορούνε να έχουνε αυτό που θέλουνε νόμιμα?

 

 

Πέρα απ'αυτό, πρέπει να καταλάβετε κι εσείς ότι υπερβάλετε σε απίστευτο βαθμό. Μην ψάχνω τώρα τα σχόλια, λέει κάποιος λίγο μετά το τέλος των αγώνων για το δεύτερο γκολ των γάλλων ότι ο τερματοφύλακας έκατσε όρθιος και την άφησε να μπει. Περιμένω κι εγώ να δω κανένα απίστευτο και βλέπω την κεφαλιά κανονιά που έκανε ο τύπος και παθαίνω πλάκα. Για αυτό το γκολ βρέθηκε άνθρωπος που είπε ότι το άφησε εσκεμμένα...! Και στο τρίτο γκολ, όντως τον αφήνουνε να κάνει τριπλίτσες ενώ μπορούνε να τον ξαπλώσουνε κάτω από την πρώτη στιγμή. Στο στημένο όμως δεν περιμένω να "αφήσουνε" τον αντίπαλο να σουτάρει από την γωνία της περιοχής στο απέναντι Γ. Ειδικά στο 90. Εκεί τον αφήνεις να μπει με την μπάλα στα δίχτυα.

 

Εν τω μεταξύ, κανενός σας δεν σας φάνηκε περίεργο ότι οι αμυντικοί της άρσεναλ έχουνε κάνει 3-4 φορές, σχεδόν ασσίστ στους επιθετικούς σας?? Αυτό ήταν αδιαφορία και χαλαρότητα?

Οι γερμανοί γιατί απαγορεύεται να είναι χαλαροί και αδιάφοροι με την ξενέρα που φάγανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πολύ πειστικό ρεπορτάζ. κυρίως η φωτό από την επιταγή με έπεισε. πάρα πολύ

 

Αυτό είναι το αυθεντικό ρεπορτάζ της κροατικής εφημερίδας, μέσα από γουγλοτρανσλέιτ υποψιάζομαι πως δεν υπάρχει τίποτα απολύτως.

Στο σημείο με την επιταγή γράφει:

Διαρρεύσει και "uplatnica" από την οποία είναι σαφές ότι η Λιόν έδωσε £ 2.100.000 της Ντιναμό. "Έγγραφο" φαίνεται αρκετά πειστική, δεν υπάρχει ένα εμπορικό σήμα, και ήταν σε θέση να κάνει οποιαδήποτε οπαδός των θεωριών συνωμοσίας σχετικά με τον υπολογιστή.
χχαχααχαχ δηλαδή: εμφανίστηκε ένα "αντίγραφο" επιταγής που θα μπορούσε, λέει, να το κάνει οποιοσδήποτε με υπολογιστή.

Και αυτό το γουγλοτρανσλέιτορεπορταζ το πήρε το άλλο το τσακάλι και το έβαλε στην εφημερίδα του. Α ρε Έλληνα δημοσιογράφε!

 

Κανένας δεν ξέρει γιουγκοσλάβικα να μας πει τι γράφει με λεπτομέρειες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πείθει οτι δεν υπάρχει τίποτα ένα ρεπορτάζ στα αλαμπουρνέζικα, ενώ 7 γκόλ σε ένα ημίχρονο δεν σου λένε κάτι. Γελάει ο κόσμος :shock:

 

SlimData ποιά η γνώμη σου για το Ζάγκρεμπ-Λυών 1-7; Γιατί άν πείς οτι δεν συμβαίνει τίποτα, το παραπάνω πόστ σου θα είναι σαν να μην έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπα και χθες, το ξαναλέω και σήμερα γιατί απάντηση δεν πήρα.

Δεν θα ήταν πολύ πιο απλό για όποιον ήθελε να περάσει οπωσδήποτε η μαρσειγ να σφυρίξει ο άλλος το πέναλτι που κάνει ο μιραλάς στη γαλλία και να τελειώσουν όλα την 5η αγωνιστική?

Γιατί τα πιο πιθανά αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής είναι νίκες γηπεδούχων.

Γιατί λοιπόν να μπούνε στη διαδικασία να στήσουνε ματς όταν μπορούνε να έχουνε αυτό που θέλουνε νόμιμα?

 

Από τη στιγμή που το σφύριξε ενδεχομένως να πίστευε πως έγινε έξω από την περιοχή.Αν ήθελε να κάνει τα στραβά μάτια θα άφηνε το παιχνίδι να εξελιχθεί.

 

Αντιστρέφω όμως την ερώτηση και ρωτάω γιατί να μην βοηθήσει η διαιτησία την Λυον στην 5η αγωνιστική που έπαιζε εντός έδρας με τον Άγιαξ και έγινε ότι έγινε προχθες? Γιατί προχθές αυτό που έγινε στην Κροατία σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό σε συνάρτηση με τα ακυρωμένα γκολ του Άγιαξ με την Ρεαλ

 

Σχετικά με αδιάφορη Άρσεναλ κτλ να υπενθυμίσω πως ο Ολυμπιακός εντός έδρας έχει κερδίσει την φιναλίστ του θεσμού Λίβερπουλ την πρώτη αγωνιστική και ισοπαλία 3-3 με ματσάρα εναντίον της Ρεαλ μέσα στο Οακα.Δεν αντιλέγω πως έχουμε φάει και ντόρτια εντός έδρας.Απλώς το αναφέρω για όσους θεωρούν πως αν και ο Ολυμπιακός και η Άρσεναλ ήθελαν πρόκριση θα θεωρούσαμε ως δεδομένο το διπλό δια περιπάτου απο τους Εγγλέζους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασανισμένε λαέ της Άκρας κι εσύ πολύπαθε λαέ του Μάντσεστερ σας χαιρετώ,

 

Κράτα το χειροκρότημά σου για το τέλος. Ναι, γνώριμη είναι η φωνή που σου ομιλεί. Ο Μάριο είμαι, σπλάχνο από τα σπλάχνα σας, που γεννήθηκα στο Παλέρμο από Γκανέζους γονείς, προορισμένος θαρρείς να γίνω άλλο ένα παραπάιδι της Μαφίας, άλλος ένας παρίας μετανάστης στη Σικελία που θα υπέκυπτε στο άνομο χρήμα. Όχι εγώ! Εγώ γεννήθηκα για να δοξάζομαι στα γήπεδα και να αποθεώνομαι έξω απ’ αυτά. Why always me? Δεν ξέρω, όμως αυτό είναι το πεπρωμένο μου, είμαι σίγουρος.

 

Το τριετές πέρασμά μου από την Ίντερ δεν ήταν κι άσχημο. Κατέκτησα ένα Τσου Λου, τρία πρωταθλήματα κι ένα κύπελλο. Βοήθησαν κι οι συμπαίκτες μου σ’ αυτό, δε λέω, ειδικά αυτός ο καμπούρης ο Αργεντινός, με τη γαμψή μύτη. Αλλά αν δεν συνέβαλα με την πληθωρική μου παρουσία και τα γκολ μου... τα λαζάνια μου θα παίρνανε! Τέλος πάντων, αποφάσισα πέρυσι να μετακομίσω στην Αγγλία έναντι πινακίου φακής 22 εκ. ευρώ, με σκοπό να διδάξω όσα έχω μάθει και σε άλλους ποδοσφαιρικά απολίτιστους λαούς. Και το έκανα με συνέπεια, μέχρι χθες.

 

Διότι χθες, φίλοι μου, οι έννοιες «ντροπή» και «αίσχος» (© by V. Leventis) πέρασαν σε άλλο επίπεδο. Τι περιμέναμε όλοι χθες; Να περάσει η Μάντσεστερ στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ. Τι έγινε; Ρωτήστε τον προπονηταρά μας να σας πει. Έλα εδώ κύριε Μαντσίνι μου, να σ’ τα πω εγώ που τα μιλάω ωραία: Τι χρειαζόμασταν εμείς; Νίκη με τη Μπάγερν. Μάλιστα... Πόσες φορές με έχεις ξεκινήσει φέτος στη φάση των ομίλων βασικό; Δύο. Πόσα παστέλια έβαλα; Δύο, ένα σε κάθε ματς με Βιγιαρεάλ και Νάπολι εκτός. Γιατί, λοιπόν, με κρατάς στον πάγκο και με βάζεις στο 81’, όταν έχουν όλα κριθεί; Ποιος σου έδωσε τέτοια εντολή, ο Φούχτελ, ο Ράιχενμπαχ ή μήπως το πνεύμα του Χερέρα σε επισκέφθηκε στον ύπνο σου;

 

Και μην αρχίσεις τώρα τα «μα, αφού κερδίσαμε 2-0»! Τι με νοιάζει εμένα, από τη στιγμή που κέρδισε η Νάπολι στην Ισπανία; Τι να κάνεις; Να με στείλεις εκεί, να παίξω με τη Βιγιαρεάλ, να ισοφαρίσω, να περάσουμε εμείς! Παραλογίζομαι; Δεν νομίζω Τάκη, Ρομπέρτο, πως διάολο σε λένε... Ποιος θα σε εμπόδιζε να το κάνεις; Αυτός που διέταξε τον Πίστσεκ να αφήσει τον Βαλμπουενά να μπει στην περιοχή και να το μπουμπουνίσει ή μήπως ο πρόεδρος που είχε παίξει «6-8 γκολ» στο στοίχημα το Ντ. Ζάγκρεμπ-Λιόν και προσπαθούσε να κρύψει τα γέλια του βλέποντας αυτόν τον κατσικανιάρη τον Γκομίς να βάζει τέσσερα γκολ;

 

Με άφησες εκτός διεθνούς πασαρέλας, κόουτς, με τα καμώματά σου. Πως τόλμησες; Εμένα, τον σούπερ Μάριο! Θα φταίω τώρα εγώ να μαζέψω τα μπογαλάκια μου και να πάω στην Ανζί μπας και δω προκοπή; Δεν θα φταίω. Και θα έχω και τον λαό μαζί μου, γιατί μόνο αυτός ξέρει να εκτιμά. Λαέ, ήρθε η ώρα σου: Χειροκρότα με!

 

Γιάννης Τσαούσης

 

www.fightclub.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπα και χθες, το ξαναλέω και σήμερα γιατί απάντηση δεν πήρα.

Δεν θα ήταν πολύ πιο απλό για όποιον ήθελε να περάσει οπωσδήποτε η μαρσειγ να σφυρίξει ο άλλος το πέναλτι που κάνει ο μιραλάς στη γαλλία και να τελειώσουν όλα την 5η αγωνιστική?

Γιατί τα πιο πιθανά αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής είναι νίκες γηπεδούχων.

Γιατί λοιπόν να μπούνε στη διαδικασία να στήσουνε ματς όταν μπορούνε να έχουνε αυτό που θέλουνε νόμιμα?

 

Δεν έχεις διαβάσει τίποτα από όλα όσα έχουν γραφτεί εδώ μέσα. Κανείς δεν είπε ότι ο όμιλος έχει στηθεί για να περάσει η Μαρσειγ η για να αποκλειστεί ο Ολυμπιακός.

Σου απαντάω εγώ λοιπόν, τι πιστεύω ότι έχει γίνει.

Η Ντορτμουντ πέρναγε μόνο αν νίκαγε την Μαρσειγ και έχανε ο Ολυμπιακός. Γι αυτό και μπαίνει δυνατά στο ματς και το κάνει 2-0 για πλάκα, μιας και έχει πολύ καλύτερη ομάδα από την Μαρσειγ.

Στο ημίχρονο και με τον Ολυμπιακο στο 2-0 η Ντορτμουντ έχει ελάχιστες ελπίδες οπότε συνεννοούνται με την Μαρσειγ (πιθανότατα με κάποια χρήματα) να της δώσει το ματς αν δούνε ότι πλέον δεν υπάρχει καμιά ελπίδα.

Ξεκινάνε μάλιστα τον αγώνα τους 5 λεπτά πιο μετά από τον Ολυμπιακό(προφανος καποια από τις δυο ομαδες καθυστερησε να βγει στο γηπεδο επίτηδες) έτσι ώστε να υπάρχει το περιθώριο στο τέλος να γυρίσει το ματς η Μαρσειγ αν χρειαστεί.

Φτάνουμε λοιπόν στο 89 στο Καραΐσκάκη οπού ο Ολυμπιακός κάνει το 3-1 και η Ντορτμουντ χάνει κάθε ελπίδα. Από εκείνη την στιγμή η Μαρσειγ βάζει δυο γκολ μέσα σε δυο λεπτά το ένα πιο αστείο από το άλλο.

Το φταίξιμο της Ουεφα είναι ότι δεν πρόκειται να κάνει τίποτα για όλα αυτά...

 

 

Εν τω μεταξύ, κανενός σας δεν σας φάνηκε περίεργο ότι οι αμυντικοί της άρσεναλ έχουνε κάνει 3-4 φορές, σχεδόν ασσίστ στους επιθετικούς σας?? Αυτό ήταν αδιαφορία και χαλαρότητα?

Οι γερμανοί γιατί απαγορεύεται να είναι χαλαροί και αδιάφοροι με την ξενέρα που φάγανε?

 

Η Αρσεναλ ούτε χαλάρωσε ούτε αδιαφόρησε μέσα στον αγώνα. Το ματς το χτύπησε μεχρι και το τελευταίο λεπτό όσο μπορούσε με τους παίχτες που έπαιζαν.

Η Ντορτμουντ το έδωσε(η έστω το παράτησε)το ματς από ένα σημείο και μετά. Καταλαβαίνεις πια είναι η διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα πράγματα είναι απλά: όταν στήνεται ένα παιχνίδι, είναι ΓΚΑΡΑΝΤΙ το αποτέλεσμα. Αλλιώς, έρχονται τα καλόπαιδα και σε στέλνουν στο Ρήνο για μπάνιο μέσα στο αμαξάκι σου, με τσιμεντένια πέδιλα.

 

Εσύ, τι γράφεις; Φτάνει το ματς στο Καραϊσκάκη στο 89', και "η Ντόρτμουντ χάνει κάθε ελπίδα". Και έτσι, αποφασίζει στο 85' να δώσει το ματς. Στο 85'. Μάλιστα. Κι αντί να κάνει κανένα πέναλτι, αφήνει δύο "αστεία γκολ". Τη βολίδα στο 87' τη λες αστεία, δηλαδή, για να καταλάβω;

 

Α, όχι, θα μου πεις, είναι ύποπτο γιατί δεν τον μαρκάρουν (ενώ οι αμυντικοί της Άρσεναλ μασάγανε σίδερα και φτύνανε πρόκες, ας πούμε..) Και ρωτάω εγώ: αφού είναι στημένο, γιατί τον αφήνουν και ελπίζουν να πιάσει βολίδα, αντί να του τραβήξουν ένα κλάδεμα και να πάει γκαραντί πεναλτάκι;

 

Είπαμε, πίκρα για τον αποκλεισμό στο τελευταίο πεντάλεπτο, αλλά δε στήνονται έτσι τα ματς. Να μου πεις για το Ζάγκρεμπ-Λυών, να σου πω μαζί σου (εξαιρούνται οι "επιταγές" της πλάκας, εννοείται) αλλά να πάει το στημένο στο 87' για να βγει το "επιθυμητό" αποτέλεσμα, γιατί μέχρι τότε "είχε ελπίδες η Ντόρτμουντ" είναι τελείως εκτός πραγματικότητας.

 

Αδιάφοροι οι Γερμανοί; Ναι. Στημένοι; Θα δεχόμουν να το συζητήσω κι αυτό, αλλά με σοβαρά επιχειρήματα, όχι αυτά τα απίθανα σενάρια πως συνεννοηθήκανε στο ημίχρονο ότι αν στο 89' του άλλου αγώνα δεν έχουν ελπίδες, θα τους δώσουν το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρείτε τις διαφορές και κερδίστε ένα εισιτήριο για τους 16 του champions League ή απευθείας πρόκριση στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

 

Video No 1

http://www.101greatgoals.com/gvideos/golazo-mathieu-valbuena-v-borussia-dortmund/

 

Video No 2

 

http://www.youtube.com/watch?v=f4iarbbqSsc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία και λογικα τα λες φίλε Snoob, αλλά δεν είναι τόσο αγνά τα πράγματα.

 

Πρώτο, το ότι συνεννοήθηκαν στο ημίχρονο ήταν απλά μια εκτίμηση, πιθανόν να έχουν συνεννοηθεί πολύ πριν το ματς, ποιος τους το απαγορεύει?

 

Δεύτερο, το γιατί δεν τους έκαναν πέναλτι, διότι πολύ απλά δεν χρειάστηκε. Στις πρώτες 2 φάσεις που κάνανε βάλανε δυο γκολ και τελείωσε το παραμυθάκι. Έτσι και αλλιώς είχαν όλο τον χρόνο μπροστά τους μαζί με τις καθυστερήσεις να κάνουν ότι γουστάρουν...

 

Τρίτο και βασικότερο, μήπως μπορείς να απαντήσεις εσύ το γιατί το ματς στην Γερμανία καθυστέρησε 5 λεπτά? Χέστηκε μήπως κανένας παίχτης? Τυχαίο ήταν και αυτό? Να ξέρεις ότι σε τέτοια παραπτώματα πέφτει πρόστιμο σε οποίον ευθύνεται, είναι αυστηρός κανόνας για την ουεφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ξέρω αν είναι αγνά, αλλά περιμένω μια στοιχειώδη λογική για να πειστώ ότι είναι σάπια.

 

Επαναλαμβάνω, λοιπόν, ότι τα στημένα, είναι κλειδωμένα, σίγουρα. Όχι "στο ημίχρονο τα λέμε, κι αν δεν έχουμε ελπίδες στο 85' σας το δίνουμε". Αυτό δεν είναι στήσιμο, είναι ιστορία για να πουλήσει κανένα βιβλίο ο συμπαθέστατος κύριος Λιακόπουλος.

 

Πράγμα το οποίο σημαίνει ότι, κανείς δεν τους "απαγορεύει" να κανονίσουν το αποτέλεσμα, αλλά η όλη εξέλιξη του ματς δεν πείθει για την προσυνεννόηση. Συγκεκριμένα: αν θέλεις να δώσεις το ματς, δεν κάθεσαι να βάλεις δύο γκολ και μέχρι το 45+4' να προηγείσαι. Δεν περιμένεις μέχρι το 87', να πιάσει κεραυνό ο Βαλμπουενά -γιατί, θυμίζω, η ισοπαλία άχρηστη ήταν στη Μαρσέιγ. Τα στημένα κλείνουν νωρίς, γιατί αν το αφήσεις για τελευταία στιγμή, κινδυνεύεις να μη σου καθίσει το εύστοχο σουτ, η καρφωτή κεφαλιά ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, και μετά ποιος σε γλιτώνει...

 

Αν δεις το Ζάγκρεμπ-Λυών (όπου, σε συνδυασμό με το τι έγινε στην Ολλανδία, είναι μια εξαιρετικά ύποπτη ιστορία) το ματς έχει κλειδώσει ως προς το τελικό σκορ από το 75' και αλλάζουνε πασούλες οι Γάλλοι στο δικό τους μισό, με τους Κροάτες να κοιτάζουν. Ετσι, ακόμη κι αν στραβώσει κάτι στην Ολλανδία (βάζει ας πούμε κι άλλο γκολ ο Άγιαξ και φιλοτιμιέται ο επόπτης αυτό να μην το ακυρώσει) έχουν 20 λεπτά με τις καθυστερήσεις να το κάνουν 1-8, 1-9, όσα χρειάζονται τέλος πάντων.

 

Το άσχημο στο Ντόρτμουντ-Μαρσέιγ, για τους θιασώτες της θεωρίας της συμπαιγνίας, είναι ότι η εξέλιξη του ματς δεν βολεύει το σενάριο του στησίματος, οπότε πιάνονται από διάφορα απίθανα (συνεννόηση στο ημίχρονο για στήσιμο του ματς υπό προϋποθέσεις, τελευταία στιγμή, το περίφημο πεντάλεπτο της διαφοράς και άλλα τερπνά).

 

Αν θέλεις να στήσεις ένα παιχνίδι, δεν σου φτάνουν πέντε λεπτά διαφορά από τον άλλο αγώνα (ειδικά όταν μέχρι το 85' ΧΑΝΕΙΣ και ΟΥΤΕ Η ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ). Βασικά, δε ρισκάρεις να γίνει καμιά στραβή στον άλλο αγώνα (ας πούμε ένας τραυματισμός όπως του Βίντιτς στο Βασιλεία-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ) και να χαθεί το χρονικό μαξιλαράκι μέχρι να μαζέψουν τον τραυματία.

 

Οπότε, βάζεις ένα γκολάκι στο α' μέρος, 0-1, και κάθεσαι ωραιότατα (ή το γυρνάς σε αγώνα πόλο, που λέγαμε πριν, αν θέλεις διαφορά τερμάτων). Όχι 2-0 στο 45', και 2-1 στο 85'. Δεν στήνονται έτσι τα παιχνίδια. Ή, για να το πω αλλιώς, αν αυτό ήταν στήσιμο, ήταν το πιο μαεστρικό στήσιμο που θυμάμαι, όχι οι χοντράδες του 1-7 και τα τελευταία είκοσι λεπτά προθέρμανση...

 

Αν θέλεις να στήσεις ένα παιχνίδι, κανονίζεις καμιά αποβολή, κανένα πέναλτι, δεν τρέχεις τελευταία ώρα. Μέχρι το 85' οι Τεντέσκοι δηλαδή ήταν άρχοντες και παίζαν για την ιστορία τους και το Europa League, και σε δύο λεπτά μπήκε σε εφαρμογή το σχέδιο πουλήματος του αγώνα και έγιναν ξεφτίλες.

 

Τώρα, αν θέλει οποιοσδήποτε να υποστηρίξει πως η διοίκηση και ο προπονητής της Ντόρτμουντ είχαν πει "αν έχουμε ελπίδες ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ σκιστείτε, αν πάμε για Europa League δε συμφέρει, αράξτε μη σκίσουμε και κανένα κολάν" δεν έχω να πω κάτι, αλλά αυτό δε συνιστά στήσιμο με την έννοια της προσυνεννόησης, εκτός κι αν απαγορεύεται να αποφασίζει μια ομάδα πώς θα διαχειριστεί τη σεζόν της, οπότε μαζί με τη Ντόρτμουντ ο μουσιέ Πλατινί να τραβήξει και το αυτί της Μπάγερν, της Άρσεναλ και όλων αυτών που, είτε γιατί έχουν πετύχει τους στόχους τους, είτε γιατί δεν έχουν σε τίποτε να ελπίζουν, κατεβάζουν ομάδες με 9 και 10 αλλαγές στον τελευταίο αγώνα. Γιατί κι αυτό αλλοίωση του συναγωνισμού είναι, δεν μπορεί κύριε εγώ να παίζω στη δεύτερη και τέταρτη αγωνιστική με την καλύτερή σου ομάδα και να φτύνω αίμα για 1 βαθμό, κι ο άλλος που σε έχει τρίτη και έκτη αγωνιστική να σε πετυχαίνει αδιάφορο και να παίρνει τρία ξεκούραστα ποντάκια και βραβεύσεις ποδοσφαιριστών, σματς-σμουτς και να μας ξανάρθετε να βγάλω φοντανάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να λέμε τώρα;Βγάλαν μάτια ότι το Ολυμπιακός Άρσεναλ και το Ντιναμό Λυόν ήταν στημένα.Για εμένα η Ουέφα πρέπει να τιμωρήσει κυρίως την Ντιναμό και την Άρσεναλ με παραδειγματικές τιμωρίες για να μην ξαναεπαναληφθούν τέτοιοι αγώνες.Βραβεύσιες αντιπάλων πριν τον αγώνα φιλάκια,και αρχίζει το ματς και τους έβλεπες τους παίχτες και από τις δύο αυτές ομάδες μια πάσα σωστή δεν κάνανε.Ο τερμαζής της Άρσεναλ έφαγε γκόλ που δεν τρώγεται όχι από τερματοφύλακα Άρσεναλ αλλά ούτε από τερματοφύλακα τοπικού.Πάσες του τερματοφύλακα σε αντιπάλους ενώ είναι αμαρκάριστος τελειως;Σαν να τους λέει ελάτε βάλτε κιάλλο.Τα ίδια και ο τερματοφύλακας της Ντιναμό.Ότι χαλαρό σουτάκι γινόταν έγραφε.Μπάγερν δεν είδα αλλά το μόνο που ξέρω είναι ότι η Νάπολι έφτυσε αίμα.Αν έγινε και με Μπάγερν κάτι αντίστοιχο και εκεί τιμωρία.

 

Τα ίδια πράγματα με τον snoob πάνω κάτω ήθελα να γράψω αλλά δεν το έκανα γιατί φοβόμουν μην παρεξηγηθεί κόσμος.Πιστεύω πιο καλογραμμένα δεν γινόταν να τα γράψει κάποιος.Πρέπει η ουέφα να κάνει κάτι για αυτό το φαινόμενο.Να πριμοδοτήσει τον τελευταίο αγώνα με 3πλάσια χρήματα;'Η το αντίθετο;Δεν ξέρω τι αλλά πρέπει να βρεί λύση.Τσάμπιονς λίγκ είναι.Μην το κάνουμε ξεφτύλα.Καταλαβαίνω την πίκρα των Ολυμπιακών αλλά πρέπει να κοιτάξουν και λίγο το καλό του ποδοσφαίρου εκτός από την ομάδα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκάρτο και αυτό του Ολυμπιακού; Η Άρσεναλ γιατί να το στήσει; Είχε κίνητρο; Δηλαδή Νίκο το Ντόρτμουντ-Μαρσέιγ με βαθμολογικό ενδιαφέρον και για τις δύο ομάδες ήταν καθαρό, ενώ το Ολυμπιακός-Άρσεναλ στημένο;

 

Aν θές να προκαλέσεις αν μη τι άλλο, κάντο με λογικά κριτήρια...

 

Y.Γ: Τα ίδια πράγματα ήθελες να γράψεις με τον Σνούμπ, αλλά κότσαρες και το Ολυμπιακός-Άρσεναλ στημένο για να πάρεις καμιά δεκαριά quotes απαντήσεων :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πολύ λογικά κριτήρια το κάνω.Τα είδα και τα δύο παιχνίδια.Στο ένα έπαιζαν και οι δύο ομάδες,είχε γκολάρες και σασπένς.Στο άλλο από το πρώτο μέχρι το 90 λεπτό η μια ομάδα προσπαθούσε να δώσει την μπάλα στον αντίπαλο για να βάλει γκόλ.Μια φορά να έκλεψε την μπάλα αμυντικός της Άρσεναλ δεν υπήρχε.Καθόταν και σας κοιτούσαν όσο πιο προκλητικά γίνεται.Εδώ μόλις έγινε το 2-1 έδινε ο τερματοφύλακας την μπάλα στον Μιραλάς και στον Τζιμπούρ μπας και βάλουν γκόλ.Πλάκα κάνουμε τώρα;Από το χιλιόμετρο φαινόταν ότι ήταν μιλημένοι όλοι οι πίσω της Άρσεναλ.Το ίδιο και η Ντιναμό.Μόνο που δεν την βάζαν μόνοι τους μέσα την μπάλα.Χαλί δεν τους είχανε στήσει μόνο για να βάζουν οι της Λυόν γκόλ.Στο Ντόρτμουντ-Μαρσειγ μέχρι το 93' η Ντόρτμουντ πατούσε περιοχή να ισσοφαρίσει κυρίως επειδή δεν καθόταν και η Μαρσέιγ.Προσπαθούσε μέχρι και το 93 και αυτή για 4ο γκόλ και έμενε λίγο ανοργάνωτη πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά ακούω τέτοια ανάποδη θεωρία. Ντε και καλά δηλαδή ότι έκατσε και στήθηκε η Άρσεναλ με την χειρότερη άμυνα στην Αγγλία. Πόσο μάλλον με τα αναπληρωματικά της CB.

 

Ενώ η Μαρσέιγ με τα 2 τελευταία γκόλ ΕΝΤΕΛΩΣ αμαρκάριστα ήταν legit.

 

Και πάς συνάμα να συγκρίνεις την άμυνα της Άρσεναλ με την Δυναμό που έφαγε 7 γκόλ σε ένα ημίχρονο. Εσύ στο τέλος θα μας πείς οτι τα γκόλ του ΟΣΦΠ ήταν πανομοιότυπα με αυτά της Λυών :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...