Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε, δεν νομίζω κανείς σε τέτοιες περιπτώσεις να το σκέφτεται έτσι ψύχραιμα. Εγώ πχ χάρηκα που ξεφτιλίστηκες πριν καλά καλά ξεκινήσει η χρόνια και αποκλείστηκες από την Ευρώπη. Δεν σκεφτόμουν ότι θα είσαι πιο ανέμελος και ξεκούραστος κατά την διάρκεια της χρονιάς.

Χαρηκες επειδη ξεφτυλιστηκα ΚΑΙ αποκλειστηκα απο Ευρωπη ΣΥΝΟΛΙΚΑ.

 

Εσυ δεν ξεφτυλιστηκες, και δεν αποκλειστηκες απο την Ευρωπη αρα δεν εχω προφανη λογο να χαρω. Ομως με ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ να χαρω με το ζορι επειδη μιλας/κλαις για αποκλεισμο απο στημενα παιχνιδια.

 

ΥΓ. Το 2ο ενικο δεν αναφερεται σε σενα προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με βαση την εικονα που εχει δειξει και με λιγη τυχη ρεαλιστικα φτανει ως τους 8 του Γιουροπα

αρκετή τύχη, θα έλεγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρηκες επειδη ξεφτυλιστηκα ΚΑΙ αποκλειστηκα απο Ευρωπη ΣΥΝΟΛΙΚΑ.

 

Εσυ δεν ξεφτυλιστηκες, και δεν αποκλειστηκες απο την Ευρωπη αρα δεν εχω προφανη λογο να χαρω. Ομως με ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ να χαρω με το ζορι επειδη μιλας/κλαις για αποκλεισμο απο στημενα παιχνιδια.

 

ΥΓ. Το 2ο ενικο δεν αναφερεται σε σενα προσωπικα.

 

Δεν σας ζορίσαμε και πολύ. Φίλαθλοι και εφημερίδες πρόλαβαν πριν ακουστούν οι πρώτες φωνές να χαρούν. Και είναι λογικό για μένα... και εγώ το ίδιο θα έκανα. Απλά σου ξανά λέω ότι στον υποθετικό ορίζοντα του να ήμασταν εμείς στην θέση της Μαρσειγ οι συζητήσεις αυτές θα ήταν σε εντελώς διαφορετική βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας ζορίσαμε και πολύ. Φίλαθλοι και εφημερίδες πρόλαβαν πριν ακουστούν οι πρώτες φωνές να χαρούν. Και είναι λογικό για μένα... και εγώ το ίδιο θα έκανα. Απλά σου ξανά λέω ότι στον υποθετικό ορίζοντα του να ήμασταν εμείς στην θέση της Μαρσειγ οι συζητήσεις αυτές θα ήταν σε εντελώς διαφορετική βάση.

Σιγουρα. Διοτι ο καθενας κρινει υποκειμενικα και δη με βαση τις οπαδικες του προτιμησεις.

Οπως και να χει οταν σαν ομαδα/προεδρος/αλαζονας φιλαθλος εχεις δημιουργησει αντιπαθειες απο ολη τη φιλαθλη Ελλαδα, μη περιμενεις να σε συμπονεσουν και πολλοι αν σε σφαξουν εξω. Ειτε σε σφαξουν, ειτε σε ευνοησουν στην Ευρωπη, παλι θα αντιμετωπιζεις ειτε αντιπαθεια, ειτε αδιαφορια λογω των περσυνων και οχι μονο. Ακομα και αν ησουν στη θεση της Μαρσειγ λοιπον, παλι αντιπαθεια θα αντιμετωπιζες απο καποια μεριδα κοσμου, πιαθνως μεγαλυτερη απο αυτην που "χαιρεται" τωρα.

 

Σε αντιθεση με τον ΠΑΟΚ, την ΑΕΚ κλπ. Ομαδες για τις οποιες ο κοσμος θα πει "γ@μ^%& το κερατο των Ευρωπαιων" αν δει να κανουν οτι κανανε στον ΠΑΟΚ μεσα στην Αγγλια. Για σας, λιγοι μη-Ολυμπιακοι θα πουν το ιδιο πραγμα παντως, και οσοι το πουν θα ναι κατα κυριο λογο ψιλο στα μπιπ τους, σχετικα με το ελληνικο ποδοσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τον αποκλεισμό της Γιουναϊτεντ χαίρονται όλοι οι τριτοτέταρτοι της Αγγλίας σήμερα, τι πάει να πεί αυτό; Φυσιολογικό λοιπόν να λυπούνται για τις μικρότερες ομάδες, παρά για τον πρώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τον αποκλεισμό της Γιουναϊτεντ χαίρονται όλοι οι τριτοτέταρτοι της Αγγλίας σήμερα, τι πάει να πεί αυτό; Φυσιολογικό λοιπόν να λυπούνται για τις μικρότερες ομάδες, παρά για τον πρώτο.

Στην περιπτωση μας ομως αυτο, μεγεθυνεται κατα 100000^7000 φορες λογω των ΜΥΘΙΚΩΝ αδικιων και καταστροφων που εχει κανει ο Ολυμπιακος στις αλλες ομαδες και στο Ελληνικο πρωταθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς το μεγενθύνετε βασικά :shock:

To περιεργο θα ηταν να το μεγενθυνατε εσεις.

 

Φυσικα δεν ξεχνατε να μεγενθυνετε ΟΣΟ ΠΑΕΙ, το θεμα της Μαρσειγ :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς το μεγενθύνετε βασικά :shock:

Οταν ολοι οι φιλαθλοι ολων των μεγαλων ομαδων το λενε, δεν μπορει να ειναι στραβος ο γιαλος.

Εσεις στραβα αρμενιζετε και στην περιπτωση αυτη δεν δεχεστε τα αυτονοητα. Τα οποια ειναι οτι τοσα και τοσα χρονια εχετε αδικησει σε εκατονταδες αγωνες με σφαγες και μη σφαγες, δεκαδες ομαδες και εχετε κερδισει δεκαδες ή και εκατονταδες αγωνας με την βοηθεια της διαιτησιας, καθως και ο επηρεασμος σας στην ΕΠΟ, ΕΠΑΕ, κεντρα αποφασεων κλπ κλπ, ηταν τετοιος ωστε και εκει μια απο τα ιδια, ευνοια υπερ σας απο σκανδαλωδη εως σκανδαλωδη εις τον κυβο.

 

Εσεις βλεπετε βεβαια στραβο τον γιαλο, αλλά ολοι οι αλλοι τον βλεπουμε ισιο και οτι απλως εσεις αρμενιζετε στραβα. Προφανως και δεν μπορειτε να το δειτε απο αυτη την οπτικη γωνια.

Ισως και να μπορειτε, αλλά τοτε θα πρεπει να δεχτειτε η ομαδα που υποστηριζετε, δεν ειναι και τοσο καλη οσο νομιζετε και κερδιζει με μη δικαιο τροπο και αυτο το γεγονος θα επεφερε εναν τεραστιο κλονισμο στο κομματι του εαυτου σας που εχει δεθει με την λεξη και εννοια Ολυμπιακος, οποτε και προφανως δεν μπορειτε να το δεχτειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τις μέρες αποδεικνύεται περίτρανα το 'όλοι σας και μόνοι μας'. Λογικό βέβαια, τον πιο δυνατό θα χτυπήσουν.

Ναι ηρωες μου εσεις...

Εσυ αυτες τις μερες περιμενες δηλαδη για να καταλαβεις οτι ο ΟΣΦΠ ειναι η πιο αντιπαθητικη ομαδα στην Ελλαδα?

Εννοειται λογω της δυναμης του...

 

 

Της παρασκηνιακης...

 

Οι κασετες που σας βαλανε στο Τσου Λου εφετος δεν ξεχαστηκαν ακομα. Ουτε το ντερμπι της ντροπης. Και ειναι και καμποσοι απο σας που πουλανε τρελα, για τα στημενα, και καπακια ορυονται για το Τσου Λου.

Περιμενετε να σας αγαπησουν κι απο πανω? Ενος λεπτου σιγη για τον αποκλεισμο του Μαριδακη απο το Τσου Λου ας πουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ηρωες μου εσεις...

Εσυ αυτες τις μερες περιμενες δηλαδη για να καταλαβεις οτι ο ΟΣΦΠ ειναι η πιο αντιπαθητικη ομαδα στην Ελλαδα?

Εννοειται λογω της δυναμης του...

 

 

Της παρασκηνιακης...

 

Βασικά αν το πάρεις από των αριθμό φιλάθλων, που πάνω από την μισή Ελλάδα είναι Ολυμπιακοί, τότε θα δεις ότι μάλλον είναι η πιο συμπαθητική ομάδα. χεχε ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...