Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βεβαια αν και οταν η ομαδα σου παρει κανα τιτλο στο μπασκετ θα τον πανηγυριζεις και θα κανεις καζουρα στους Παναθηναικους οπως κανεις καθε Μαιο και για τα πρωταθληματα του βολλει, του πολο, της σκοποβολης κλπ κλπ, κι ας σου ειναι παντελως αδιαφορα ως αθληματα.

 

Φαντάζομαι υπάρχουν Ολυμπιακοί που τους αρέσει σαν άθλημα και θα πανηγυρίσουν.

Για εμένα το μπάσκετ είναι στο ίδιο επίπεδο με βόλεϊ, πόλο κτλ. Συγκεκριμένα για Βόλεϊ και πόλο ούτε που ξέρω ποιος πήρε πρωτάθλημα πέρυσι και ο μόνος λόγος που ξέρω για το μπάσκετ είναι επειδή γίνεται λίγο περισσότερος ντόρος και έτσι και αλλιώς ο παναθηναϊκός το παίρνει μόνιμα.

Και να ασχολούμουν με το Μπάσκετ τι καζούρα να κάνω εγώ στους παναθηναϊκούς? Εδώ τα έχετε σαρώσει όλα...

Σαν να βγαίνει Παναθηναϊκός και να κάνει καζούρα σε Ολυμπιακό για την μπάλα. Γίνονται αυτά τα πράγματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και να ασχολούμουν με το Μπάσκετ τι καζούρα να κάνω εγώ στους παναθηναϊκούς? Εδώ τα έχετε σαρώσει όλα...

Σαν να βγαίνει Παναθηναϊκός και να κάνει καζούρα σε Ολυμπιακό για την μπάλα. Γίνονται αυτά τα πράγματα?

Aφενος δεν γινεται να συγκρινεις τον Ευρωπαικα τεραστιο ΠΑΟ στο μπασκετ με τον εσωτερικης καταναλωσης ΟΣΦΠ στο ποδοσφαιρο. Eιναι εντελως διαφορετικα μεγεθη, ασχετως αν το μπασκετ σε αφηνει αδιαφορο.

 

Αφεταιρου σαφως και μπορω να σου κανω καζουρα στη μπαλα, πχ περυσι στα 2 μεταξυ μας ντερμπι σε κερδισα, ασχετα αν στο Καραισκακη σου δωσανε το ροζ φυλλο αγωνος με τον τροπο που μας εχει συνηθισει η ομαδα σου εδω και χρονια.

 

Η οποια καζουρα μπορεις να μου κανεις για τη μπαλα ειναι για τα δικα μας χαλια κι οχι για τη δικη σας υπεροχη. Αντιθετα εγω στο μπασκετ μπορω να μιλαω για την δικη μου υπεροχη ακομα κι οταν ο ΟΣΦΠ ηταν πραγματικα ανταγωνιστικη και μεγαλη ομαδα σε Ευρωπαικο επιπεδο. Αυτη ειναι η διαφορα μας. Αλλα οπως ειπες το μπασκετ δεν σε απασχολει, οποτε ας μεινουμε στην εσωτερικης καταναλωσης σουπερ ουαου Σουπερλιγκα την οποια η πλειοψηφια των φιλαθλων (πλην καποιων γαυρων και Παναθηναικων) παρακολουθει για το χαβα, οπως ας πουμε παρακολουθει και την Μενεγακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφενος δεν γινεται να συγκρινεις τον Ευρωπαικα τεραστιο ΠΑΟ στο μπασκετ με τον εσωτερικης καταναλωσης ΟΣΦΠ στο ποδοσφαιρο. Eιναι εντελως διαφορετικα μεγεθη, ασχετως αν το μπασκετ σε αφηνει αδιαφορο.

 

Αφεταιρου σαφως και μπορω να σου κανω καζουρα στη μπαλα, πχ περυσι στα 2 μεταξυ μας ντερμπι σε κερδισα, ασχετα αν στο Καραισκακη σου δωσανε το ροζ φυλλο αγωνος με τον τροπο που μας εχει συνηθισει η ομαδα σου εδω και χρονια.

 

Η οποια καζουρα μπορεις να μου κανεις για τη μπαλα ειναι για τα δικα μας χαλια κι οχι για τη δικη σας υπεροχη. Αντιθετα εγω στο μπασκετ μπορω να μιλαω για την δικη μου υπεροχη ακομα κι οταν ο ΟΣΦΠ ηταν πραγματικα ανταγωνιστικη και μεγαλη ομαδα σε Ευρωπαικο επιπεδο. Αυτη ειναι η διαφορα μας. Αλλα οπως ειπες το μπασκετ δεν σε απασχολει, οποτε ας μεινουμε στην εσωτερικης καταναλωσης σουπερ ουαου Σουπερλιγκα την οποια η πλειοψηφια των φιλαθλων (πλην καποιων γαυρων και Παναθηναικων) παρακολουθει για το χαβα, οπως ας πουμε παρακολουθει και την Μενεγακη.

 

Η σύγκριση γίνεται αναλογικά.

Ο αθλητισμός είναι ο καθρέφτης της κοινωνίας μας λένε. Εσύ πιστεύεις ότι πιο κοντά σε αυτό που είμαστε σαν χώρα είναι το Μπασκετ η το Ποδόσφαιρο?

Το Μπασκετ στην Ελλάδα για καποιους λόγους αναπτύχθηκε περισσότερο από την υπόλοιπη Ευρώπη και ίσως πολύ περισσότερο από όσο θα άξιζε σαν άθλημα. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η Ελλαδιτσα να είναι από τις μεγαλύτερες δυνάμεις, μιας και οι πιο "ανεπτυγμένες" χώρες της Ευρώπης, που στο ποδόσφαιρο είναι υπερδυνάμεις, δεν ασχολούνται σχεδόν καθόλου με το μπασκετ.

 

Η σύγκριση λοιπόν μπορεί να γίνει. Αυτό το μπάσκετ έχουμε και αυτό το Ποδόσφαιρο έχουμε.

 

Κοίτα, την άποψη μου λέω. Εγώ αν ήμουν παναθηναϊκός δεν θα μπορούσα να κάνω καζούρα για την μπάλα. Στο μπασκετ για παράδειγμα μου φαίνεται γελοίο να βγει κάποιος Ολυμπιακός και να κοκορεύεται στους Παναθηναϊκούς για την περσινή κατάκτηση του κυπέλλου. Η για κάτι γραφικούς Ολυμπιακούς που κάποτε έβγαιναν και κοκορεύονταν για το όταν συναντάει ο ΟΣΦΠ τον ΠΑΟ στην Ευρώπη. Που πας ρε μάστορα? Εδώ ο άλλος έχει κατακτήσει τα πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gazzetta.gr/article/item/241715-o-papademos-den-tha-dei-derbi

 

Συγκινουμαι για το δραμα του Λοβερδου και του Σκανδαλιδη που ο ατιμος ΓΑΠ τους εβαζε συμβουλια την ωρα που επαιζε ο Ολυμπιακος και ρωταγανε το σκορ

 

Ελλαδαρα Αθανατη, καταστρεφεται η χωρα και τον υπουργο τον πειραζε οτι επεφτε Υπουργικο πανω στο ματς με τη Ντορτμουντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ποντοι 9 ριμπαουντ 2 ασιστ 6 κλεψιματα.

 

Τι τυπος ειναι αυτος ο Κιριλενκο ρε

 

Α και 1 (ενα!!) λαθος

Σκεψου οτι αυτος ο τυπος, τα τελευταια 4 χρονια για το ΝΒΑ θεωρείται μια μετριοτητα και εδω μας κανει πλακα

Κατσε να ερθουν ορεξατοι τα Γκαζολακια ή μην σκασει κανας πραγματικος σταρ τυπου Ντιρκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον σε ματς της ευρωλιγκας καποιοι απο την ομαδα περνανε αντι-ντοπινγκ..Δεν νομιζω να υπαρξει καποιο θεμα αρνησης...γιατι ελπιζω οτι θα υπαρξουν και συνεπειες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παίκτες του NBA που παίζουν εδώ τώρα, δίνουν δείγμα ούρων και αίματος;

 

Και στο ΝΒΑ δίνουν. http://www.bizofbasketball.com/index.php?option=com_content&view=article&id=657&Itemid=76

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αμερικανοι εχουν γνωστό κόλλημα με ότι ειναι δικό τους οπότε ζητούσαν να δώσουν στη δική τους ένωση και όχι σε αυτή που έδιναν όλοι, τώρα τι ακριβως έγινε δεν το θυμαμαι.. Παντως τα όρια που έχουν πρέπει να ειναι διαφορετικά από τα Ευρωπαικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...