Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και πλησιάζει το Ντέρμπι, ας θυμηθούμε τι λέει η προϊστορία των δυο ομάδων στα μεταξύ τους παιχνίδια. :)

 

unleduip.png

Πού είναι το παράξενο και βάζεις το smile?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σημαίνει κάτι το simle.

Ναι αλλά θέλω να σε ρωτήσω αν πιστεύεις πως ο πίνακας με τα αποτελέσματα που παραθέτεις αντιπροσωπεύει την αλήθεια. Δεν περίμενα από λογικούς ανθρώπους με τα τόσα σκάνδαλα τα τόσα στησίματα τη τόση αναξιοπιστία, να μιλάνε για νίκες και ήττες. Πόσες νίκες του Ολυμπιακού από αυτο το πίνακα είναι κάλπικες? Να σου θυμίσω μόνο τη πιό πρόσφατη πέρυσι στο Καραϊσκάκης.Εκτός κι αν θεωρείς ότι δίκαια νίκησες. Και υπήρξαν πολλές τέτοιες στα δεκαπέντε χρόνια αρχής γενομένης από τον αλησμόνητο Παπουτσέλη. Το πιό προκλητικο πέναλτι ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά θέλω να σε ρωτήσω αν πιστεύεις πως ο πίνακας με τα αποτελέσματα που παραθέτεις αντιπροσωπεύει την αλήθεια. Δεν περίμενα από λογικούς ανθρώπους με τα τόσα σκάνδαλα τα τόσα στησίματα τη τόση αναξιοπιστία, να μιλάνε για νίκες και ήττες. Πόσες νίκες του Ολυμπιακού από αυτο το πίνακα είναι κάλπικες? Να σου θυμίσω μόνο τη πιό πρόσφατη πέρυσι στο Καραϊσκάκης.Εκτός κι αν θεωρείς ότι δίκαια νίκησες. Και υπήρξαν πολλές τέτοιες στα δεκαπέντε χρόνια αρχής γενομένης από τον αλησμόνητο Παπουτσέλη. Το πιό προκλητικο πέναλτι ever.

 

Ναι, φυσικά και πιστεύω πως αντιπροσωπεύει την αλήθεια.

Δεν μιλάμε για 2-3 χρονιές εδώ αλλά για από τότε που έγινε επαγγελματικό το πρωτάθλημα, 50 και βάλε χρόνια δηλαδή.

Στημένοι αγώνες λογικά θα υπάρχουν μέσα σε αυτά όπως και αδικίες. Κάποτε ευνοούσαν εσένα, κάποτε ευνοούσαν εμένα. Στο τέλος όμως τα νούμερα λένε πάντα την αλήθεια.

Έτσι και αλλιώς, δεν νομίζω πως υπάρχει άνθρωπος ακόμα και παναθηναϊκός που να αμφισβητεί ότι ο Ολυμπιακός είναι η μεγαλύτερη ομάδα στην Ελλάδα.

Είτε το πάρεις από τα πρωταθλήματα, είτε το πάρεις από τους αγώνες μεταξύ μας, είτε από τον αριθμό των φιλάθλων, ο Ολυμπιακός έχει σχεδόν τα διπλά σε όλα. Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης, η διαφορά είναι τεράστια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος πάντως ο βάζελος είναι σε καλύτερη φυσική κατάσταση. Έχει και ο γαύρος τραυματίες και κουρασμένους τον Τόρο και τον Τσιμπούρη, μάλλον με πολύ σπρώξιμο θα πάρει θετικό αποτέλεσμα.

 

Αλήθεια, γιατί δεν έγινε διαμαρτυρία προς την ποδοσφαιρική ομοσπονδία Αλγερίας; ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγο και τον ειδικών συνθηκών που επικρατούν στην Ελλάδα πάμε σε ένα από τα ποιο ήσυχα ντέρμπι των τελευταίων ετών. Με την μία ομάδα να έχει το όνομα και την άλλη την χάρη. Και εκεί που μπορεί να παιχτεί ωραίο ποδόσφαιρο και να το χαρεί ο κόσμος κάποιο μπάσταρδοι που ελέγχουν μέσα ενημέρωσης θέλουν να το κάνουν μπουρδέλο. Ελπίζω ο κόσμος (βασικά οι 50~100 γνωστοί ετοιμάζονται. Να τους πνίξουν οι πολλοί) να μην τσιμπήσει και να τους γυρίσει την πλάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και αλλιώς, δεν νομίζω πως υπάρχει άνθρωπος ακόμα και παναθηναϊκός που να αμφισβητεί ότι ο Ολυμπιακός είναι η μεγαλύτερη ομάδα στην Ελλάδα.

Είτε το πάρεις από τα πρωταθλήματα, είτε το πάρεις από τους αγώνες μεταξύ μας, είτε από τον αριθμό των φιλάθλων, ο Ολυμπιακός έχει σχεδόν τα διπλά σε όλα. Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης, η διαφορά είναι τεράστια...

Με λιγα λογια την εχετε μεγαλυτερη. Πεστο ευθεως, τι καθεσαι και το ταλαιπωρεις τωρα με μετρα συγκρισης και αριθμους φιλαθλων και διπλα και τριπλα ολοκληρωματα.

 

Παντως κανω γαργαρα τα περι πρωταθληματων (ασε τα στημενα και πες μας για τα χαρτινα σε πρωτη φαση) και μεταξυ μας αγωνων (κι εγω καλυπτα τον Κατσουρανη), ΑΛΛΑ για τους φιλαθλους, απο φιλολογικο ενδιαφερον και μονο πες μας μια πως προκυπτει οτι ειστε σχεδον διπλασιοι απτους Παναθηναικους. Τοσα χρονια ακουω τους γαυρους να λενε "η μιση Ελλαδα ειναι γαυροι", "ειμαστε διπλασιοι απτους βαζελους" κι ακομα ψαχνω ποια απογραφη η εστω δημοσκοπηση η κατι τελος παντων δικαιολογει αυτα τα αποφθευγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, φυσικά και πιστεύω πως αντιπροσωπεύει την αλήθεια.

Δεν μιλάμε για 2-3 χρονιές εδώ αλλά για από τότε που έγινε επαγγελματικό το πρωτάθλημα, 50 και βάλε χρόνια δηλαδή.

Στημένοι αγώνες λογικά θα υπάρχουν μέσα σε αυτά όπως και αδικίες. Κάποτε ευνοούσαν εσένα, κάποτε ευνοούσαν εμένα. Στο τέλος όμως τα νούμερα λένε πάντα την αλήθεια.

Έτσι και αλλιώς, δεν νομίζω πως υπάρχει άνθρωπος ακόμα και παναθηναϊκός που να αμφισβητεί ότι ο Ολυμπιακός είναι η μεγαλύτερη ομάδα στην Ελλάδα.

Είτε το πάρεις από τα πρωταθλήματα, είτε το πάρεις από τους αγώνες μεταξύ μας, είτε από τον αριθμό των φιλάθλων, ο Ολυμπιακός έχει σχεδόν τα διπλά σε όλα. Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης, η διαφορά είναι τεράστια...

Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τη μεγάλη επισκεψιμότητα εδώ? 5422018 επισκέψεις!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=u0rMe2Vyb9E

 

Πώς το εξηγείς? Σίγουρα δεν είναι η eurovision! Όπως επισης μη μου πείς ότι δεν μιλάμε γιά μπάσκετ! Και στη Μπαρτσελόνα οι ίδιοι που πάνε στο ποδόσφαιρο πάνε και στο μπάσκετ και τα ίδια τραγούδια λένε.

Να κοιτάς το σεβασμό που έχουν οι άλλοι γιά σένα. Τότε είσαι πραγματικά μεγάλη ομάδα! Μπορείς να μου βρείς κάτι ανάλογο γιά την "θρυλική" ομαδάρα σου?

Στο χωριό σίγουρα είσαι πρώτος γιατί κρατάς τα κλειδιά του μαγαζιού επί τόσα χρόνια. Τόσα χρόνια ανελλιπώς συμμετοχή στο Τσ. Λι καιμόλις φέτος κατάφερες λόγω του αποκλεισμού του Παναθηναϊκού να βγείς μπροστά σε βαθμούς. Αλλά μην ανησυχείς. Προσωρινό θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λιγα λογια την εχετε μεγαλυτερη. Πεστο ευθεως, τι καθεσαι και το ταλαιπωρεις τωρα με μετρα συγκρισης και αριθμους φιλαθλων και διπλα και τριπλα ολοκληρωματα.

 

Παντως κανω γαργαρα τα περι πρωταθληματων (ασε τα στημενα και πες μας για τα χαρτινα σε πρωτη φαση) και μεταξυ μας αγωνων (κι εγω καλυπτα τον Κατσουρανη), ΑΛΛΑ για τους φιλαθλους, απο φιλολογικο ενδιαφερον και μονο πες μας μια πως προκυπτει οτι ειστε σχεδον διπλασιοι απτους Παναθηναικους. Τοσα χρονια ακουω τους γαυρους να λενε "η μιση Ελλαδα ειναι γαυροι", "ειμαστε διπλασιοι απτους βαζελους" κι ακομα ψαχνω ποια απογραφη η εστω δημοσκοπηση η κατι τελος παντων δικαιολογει αυτα τα αποφθευγματα.

 

Δεν τα λέω εγώ. οι στατιστικές υπηρεσίες τα λένε. Πριν 3-4 χρόνια ήταν κάπου 2+ εκατομμύρια οι Ολυμπιακοί και κοντα στα 1.5 οι Παναθηναϊκοί. Τώρα λογικά θα έχει αυξηθεί κι άλλο η διαφορά. Κανε ένα search και θα τα βρεις.

 

 

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τη μεγάλη επισκεψιμότητα εδώ? 5422018 επισκέψεις!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=u0rMe2Vyb9E

 

Πώς το εξηγείς? Σίγουρα δεν είναι η eurovision! Όπως επισης μη μου πείς ότι δεν μιλάμε γιά μπάσκετ! Και στη Μπαρτσελόνα οι ίδιοι που πάνε στο ποδόσφαιρο πάνε και στο μπάσκετ και τα ίδια τραγούδια λένε.

Να κοιτάς το σεβασμό που έχουν οι άλλοι γιά σένα. Τότε είσαι πραγματικά μεγάλη ομάδα! Μπορείς να μου βρείς κάτι ανάλογο γιά την "θρυλική" ομαδάρα σου?

Στο χωριό σίγουρα είσαι πρώτος γιατί κρατάς τα κλειδιά του μαγαζιού επί τόσα χρόνια? Τόσα χρόνια ανελλιπώς συμμετοχή στο Τσ. Λι καιμόλις φέτος κατάφερες λόγω του αποκλεισμού του Παναθηναϊκού να βγείς μπροστά σε βαθμούς. Αλλά μην ανησυχείς. Προσωρινό θα είναι.

 

Τι είναι αυτό? :blink:

Ειλικρινά φίλε δεν σκαμπάζω μια από μπάσκετ. Ξέρω πάντως ότι ο Παναθηναϊκός είναι μέσα στις 3-4 καλύτερες ομάδες της Ευρωπης μαζί με κάτι άλλες περίεργες, από Ρωσία, Ισραηλ και τέτοια.

Σοβαρά τώρα, δεν το λέω επειδή η ομάδα μου είναι αιώνια δεύτερη σε αυτό το άθλημα, απλά το θεωρώ άθλιο σπορ για να το βλέπεις (για να παίζεις κανένα μονακι η κανένα ρολόι καλό είναι πάντως :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα, δεν το λέω επειδή η ομάδα μου είναι αιώνια δεύτερη σε αυτό το άθλημα, απλά το θεωρώ άθλιο σπορ για να το βλέπεις (για να παίζεις κανένα μονακι η κανένα ρολόι καλό είναι πάντως :P).

Βεβαια αν και οταν η ομαδα σου παρει κανα τιτλο στο μπασκετ θα τον πανηγυριζεις και θα κανεις καζουρα στους Παναθηναικους οπως κανεις καθε Μαιο και για τα πρωταθληματα του βολλει, του πολο, της σκοποβολης κλπ κλπ, κι ας σου ειναι παντελως αδιαφορα ως αθληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι και αδελφοί Έλληνες,

 

Σας απευθύνω τα λόγια αυτά με διάθεση να ξεκαθαρίσω λίγο την κατάσταση που δημιουργήθηκε λόγω της αναφοράς του ονόματός μου ως μεταγραφικού στόχου του Παναθηναϊκού, από μερίδα του ηλεκτρονικού Τύπου σήμερα.

 

Εγώ τον κ. Βλάση δεν τον ήξερα μέχρι πρόσφατα. Πριν δύο εβδομάδες περίπου ο αδερφός μου μού είπε ότι του τηλεφώνησε ένας κύριος και έκλεισαν ραντεβού για να τα πούμε. Βρεθήκαμε, λοιπόν, σ’ ένα εστιατόριο στη Τζέντα κι εκεί ο κ. Βλάσης με έπεισε για τις αγαθές του προθέσεις. Όχι, τα χρήματα δεν έχουν καμία σημασία, τι να τα κάνεις άλλωστε αν δεν έχεις την υγειά σου και δε νιώθεις την αγάπη του κόσμου; Ε, μασούρι θα τα κάνεις; Όχι βέβαια, αυτό είπα κι εγώ.

 

Ούτως ή άλλως την επιστροφή στην Ευρώπη την είχα πάντα στην άκρη του μυαλού μου. Και μετά τη Γαλλία, την Ισπανία και την Ιταλία, ποια καλύτερη επιλογή από την Ελλάδα, μια χώρα που δοκιμάζεται και η οποία στο πρόσωπό μου θα έβρισκε έναν ιδανικό πρεσβευτή των δικαίων της στο εξωτερικό; Το ποδόσφαιρο απευθύνεται σε πλατιές μάζες, είχε δίκιο ο κ. Βλάσης, κι εγώ μέσω του Παναθηναϊκού μπορώ να βοηθήσω. Πρώτα, φυσικά, για τη δόξα της ομάδας και μετά για το καλό της χώρας. Και γι’ αυτόν το σκοπό είμαι διατεθειμένος να έρθω μέχρι και γονατιστός από το Ρίο!

 

Φίλοι και αδελφοί Παναθηναϊκοί, δεν σκοπεύω να σας κοροϊδέψω. Δεν θα με ακούσετε στις πρώτες μου δηλώσεις να λέω ότι μικρός φόραγα τη φανέλα του Δήμου του Κάβουρα κάτω από αυτή της Γκρέμιο, όχι... Άλλωστε δεν θα μπορούσα να το κάνω διότι -δυστυχώς- τη συγκεκριμένη φανέλα την πέταξε κατά λάθος η μητέρα μου σε μία μετακόμιση. Μπορώ όμως να σας διαβεβαιώσω πως μαζί με Λέτο και Κουίνσι θα κάνουμε ένα τρίδυμο-φωτιά, το οποίο θα αναγκάσει το χορτάρι να στενάξει και τα δίχτυα να βογκήξουν. Κι εσύ όμως καλό μου πατριωτάκι, Σίλβα Κλέιτον, μην ανησυχείς. Δεν έρχομαι για να σου πάρω τη θέση, ειδικά τώρα που είσαι σε φόρμα, κάπως θα τα βολέψουμε. Όσο για σένα, Λάζαρε, μια χαρά θα τα πάμε οι δυο μας... Αρκεί μέχρι να έρθω να έχεις κρεμάσει το «10» στο φοριαμό που γράφει το όνομά μου στα αποδυτήρια.

 

Κλείνοντας αυτό τη σύντομη επικοινωνία μας, φίλοι μου, θα ήθελα να σας πω ότι μετά το προαναφερθέν δείπνο με τον κ. Βλάση πήγαμε στη σουίτα του πρίγκιπα (ο ίδιος έλειπε γιατί είχε κάτι δουλειές, κρίμα, το είχα καημό να τον δω...) και παρακολουθήσαμε το παιχνίδι με την ΑΕΚ. Δεν σας κρύβω ότι ενθουσιάστηκα! Πωρώθηκα ρε παιδί μου, πως το λένε; Και μια που έμαθα ότι σε λίγες μέρες παίζουμε με τον βασικό μας αντίπαλο στην Ελλάδα, θα ήθελα να τους στείλω ένα μήνυμα ενόψει του παιχνιδιού του δευτέρου γύρου, στο οποίο -λογικά- θα είμαι στη βασική ενδεκάδα: Ψιτ, εσείς με τα κόκκινα, μην τυχόν και χαθείτε. Κηφισίας όλο ευθεία και στο ύψος του ΟΑΚΑ δεξιά και κάτω από τη γέφυρα, για να μπείτε στη Σπύρου Λούη, έτσι; Έτσιιι....

 

Δικός σας,

Ο πράσινος «Ρόνι» με το θανατερό «μπομπόνι»

 

Υ.Γ. Για τη μετάφραση του πρωτότυπου κειμένου από τα πορτογαλικά χρησιμοποιήθηκε απορρυπαντικό με μπλε και πράσινους κόκκους.

Υ.Γ.2 Ποιος είναι ο Τζεπέτο και ποιος ο Πινόκιο στη ρίζα αυτής της ιστορίας; Χμμ... the plot thickens.

http://www.sport-fm.gr/article/515076

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...