Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί δεν θα έπρεπε να διαιτητεύσει ξανά ο Καλοπουλος? Τι το τόσο τραγικό έκανε? :blink:

Eγω το εχω πει παντως. Ο Μαριδακης εχει κανει σχολη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω το εχω πει παντως. Ο Μαριδακης εχει κανει σχολη...

 

Σχολή από τι?

Εγώ μια απλή ερώτηση έκανα. Δεν ειρωνεύτηκα κανέναν όπως κάνεις εσύ συνέχεια.

 

Ξανά ρωτάω λοιπόν, τι έκανε ο Καλοπουλος και δεν πρέπει να ξανασφυριξει?

Το φάουλ του Νινη πάνω στον Τοροσιδη? Για ένα λάθος δεν θα πρέπει να ξανασφυριξει? Αμα ήταν ετσι δεν θα είχε μείνει διαιτητής παγκοσμίως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολή από τι?

Εγώ μια απλή ερώτηση έκανα.

Αυτες οι "απλες", "αγαθες", "αθωουλες" ερωτησεις ειναι που με ανησυχουν.

 

Αφου η ερωτηση σου ξερεις εκ των προταιρων οτι προκαλει την κοινη λογικη (ισως ναναι κι αυτος ο λογος που την εκανες) για ποιο λογο μετα βγαινεις ως σαν απο παρθενογενεση, εχοντας πεσει απτα συννεφα που καποιος σου απαντησε με "μη σοβαρο" υφος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολή από τι?

Εγώ μια απλή ερώτηση έκανα. Δεν ειρωνεύτηκα κανέναν όπως κάνεις εσύ συνέχεια.

 

Ξανά ρωτάω λοιπόν, τι έκανε ο Καλοπουλος και δεν πρέπει να ξανασφυριξει?

Το φάουλ του Νινη πάνω στον Τοροσιδη? Για ένα λάθος δεν θα πρέπει να ξανασφυριξει? Αμα ήταν ετσι δεν θα είχε μείνει διαιτητής παγκοσμίως...

 

Εν ολίγοις και χωρίς ειρωνεία, ακόμα.....

Κάποιοι πριν το ντέρμπι συζητάνε ποιον να βάλουνε διαιτητή.

Στο ντέρμπι ο διαιτητής κλέβει από τον παναθηναικό τη νίκη και σου χαρίζει το πρωτάθλημα. Ελπίζω για το καλό της συζήτησης να μην μου πεις κανένα θεικό περί καθαρής νίκης.

Μετά το ντέρμπι ο αμ ζητάει από τον πρόεδρό σου να προστατέψει τον καλόπουλο γιατί... "δεν γίνεται πρώτα να του ζητάς και μετά να τον αφήνεις ξεκρέμαστο".

 

Τι άλλο έπρεπε να κάνει ο καλόπουλος δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να πω πως πιστεύω ότι στο Ντερμπι ο Παναθηναϊκός αδικήθηκε.

Κυρίως στην φάση του οφσάιντ του Κατσουρανη οπού το γκολ έπρεπε να μετρήσει. Υπάρχουν βέβαια και άλλες δυο φάσεις που άλλοι λένε ήταν άλλοι λένε δεν ήταν. Το χέρι του Τοροσιδη, εγώ πιστεύω ότι ήταν, αλλά όπως και να έχει, είναι δύσκολη φάση και δεν μπορείς να πεις ότι είχε δόλο και η φάση του γκολ του Ολυμπιακου που κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει οφσαιντ.

 

Εν ολίγοις και χωρίς ειρωνεία, ακόμα.....

Κάποιοι πριν το ντέρμπι συζητάνε ποιον να βάλουνε διαιτητή.

 

Κάποιοι συζήτησαν με κάποιους για κάτι... Δεν βγάζεις άκρη. Μπορεί και να τον προσέγγισαν δεν ξέρω.

 

Στο ντέρμπι ο διαιτητής κλέβει από τον παναθηναικό τη νίκη και σου χαρίζει το πρωτάθλημα. Ελπίζω για το καλό της συζήτησης να μην μου πεις κανένα θεικό περί καθαρής νίκης.

 

Ο Καλοπουλος έκανε σε όλο τον αγώνα ένα λάθος, το χέρι του Τοροσιδη που κατά κοινή ομολογία δεν μπορείς να πεις ότι το έκανε 100% εσκεμμένα, ήταν δύσκολη φάση. Ελπίζω να μην ενστερνίζεσαι την άποψη των Τσουκαλαδων και των Γκοτζων για τα αραουτ που δεν έδωσε...

Η τρανταχτή φάση με τον Κατσουρανη είναι λάθος του Επόπτη. Όχι του Καλοπουλου.

 

Μετά το ντέρμπι ο αμ ζητάει από τον πρόεδρό σου να προστατέψει τον καλόπουλο γιατί... "δεν γίνεται πρώτα να του ζητάς και μετά να τον αφήνεις ξεκρέμαστο".

 

Τι άλλο έπρεπε να κάνει ο καλόπουλος δηλαδή?

 

Πάλι τρίτοι μιλάνε με τρίτους...

 

Ο Μπεος λέει "προστάτευσε τους" δεν λέει προστάτευσε τον Καλοπουλο.

 

Μπορεί να εννοεί να προστατεύσει τους επόπτες.

Μπορεί ο Μπεος να είναι τρελός.

...

 

 

 

Και τέλος πάντων άσε τα έξω-αγωνιστικά που δεν ξέρουμε τι ακριβώς παίζετε. Μέσα στον αγώνα αυτα που εκανε ο Καλουπολος ηταν τοσο τραγικα ωστε να μην ξανά σφυρίξει? Εκτως βεβαια αν εχουν αλλάξει οι κανονισμοι και στα λαθη που κάνουν οι επόπτες την πληρωνει ο διαιτητής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Καλοπουλος έκανε σε όλο τον αγώνα ένα λάθος, το χέρι του Τοροσιδη που κατά κοινή ομολογία δεν μπορείς να πεις ότι το έκανε 100% εσκεμμένα, ήταν δύσκολη φάση.

Η τρανταχτή φάση με τον Κατσουρανη είναι λάθος του Επόπτη. Όχι του Καλοπουλου.

 

Καταρχας ο Καλοπουλος κανει 2 λαθη..Πρωτα σφυριζει ανυπαρκτο φαουλ και μετα επακολουθει το χερι που δεν βλεπει. Δευτερον η φαση ειναι του εποπτη αλλα ο καλοπουλος πρεπει να εχει αποψη αλλιως το παιχνιδι θα παιζοταν χωρις διαιτητες...

 

Οσο για τα περι Μπεου..τον Μαρινακη ψαχνανε να του δωσουν τα συγχαρικια τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για το πιο ξεκάθαρο στήσιμο στην πρόσφατη ιστορία του ποδοσφαίρου μας και το κάνεις να παρουσιάζεται ως αμφισβητούμενο κιόλας.

Διαιτησίες έχουν υπάρξει και πολύ χειρότερες, όντως.

 

Συζητήσεις όμως πριν και μετά που να επαληθεύουν 100% αυτό που είδαμε δεν έχουν ξαναβγεί έτσι στη φόρα..

Και έχεις δίκιο, "προστάτευσέ τους είπε". Ο ένας πνίγει το πέναλτι, ο δεύτερος βγάζει τον κατσουρανη που καλυπτόταν από όλο το καραισκάκη οφσαιντ και ο τρίτος αβαβα το δεύτερο οφσαιντ γκολ σας. Φυσικό επακόλουθο μετά από τέτοια επίδειξη εξωαγωνιστικής δύναμης τα "i screwed you" και τα ρέστα.

 

1. Στη φάση του κατσουράνη ο καλόπουλος φέρει 100% ευθύνη. Ο επόπτης υποδεικνύει, δεν αποφασίζει. Στη συγκεκριμένη φάση δεν χρειάζεται καν υπόδειξη. Και να ξέρεις ότι αυτό που είδαμε όλοι εμείς καθαρά από την τηλεόραση χωρίς καν ριπλει ο διαιτητής το είδε απείρως καθαρότερα. Αν έχεις βρεθεί μέσα σε αγωνιστικό χώρο μπορείς αυτό να το καταλάβεις.

 

2. Στο έχω ξαναπεί, δεν καταλαβαίνω αν τρολάρεις ή απλά έχεις έναν πολύ περίεργο τρόπο σκέψης. Το συγκεκριμένο στήσιμο το έχουν αμφισβητίσει μόνο οσοι βγάζουν λεφτά από τους γαύρους, κανένας άλλος. Τι προσπαθείς τώρα να πεις? Νομίζεις ότι επειδή πέρασε λίγος καιρός μπορείς να το παρουσιάσεις ως μικρότερο έγκλημα απ'ότι ήταν?

 

Και 3, αυτή η συζήτηση γίνεται γιατί? Παλεύεις για το δίκιο του χρυσού παιδιού της ελληνικής διαιτησίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρολαρω καθόλου.

Διαβασα κάτι το οποίο δεν στέκει και σε αυτό απάντησα. Δεν έχει να κάνει με βαζελους και γαυρους. Ξέχνα ότι είμαι γαύρος. Πες ότι είμαι ο gchris13

 

Εγώ για τον Καλοπουλο μίλησα που τον παρουσιάζεται λες και έχει κάνει τα φοβερά και τρομερά εγκλήματα στο ντέρμπι. Δεν είπα αν είναι στημένο το ματς η όχι.

Και ξανά ρωτάω για τρίτη φορά, το φοβερό και τρομερό έγκλημα του Καλοπουλου είναι το χέρι του Τοροσιδη? Δηλαδή γι' αυτό το μοναδικό λάθος θα πρέπει να μην ξανά σφυρίξει?

 

Το σχόλιο σου για το ότι φέρει ευθύνη για το οφσάιντ το προσπερνάω. Ελπίζω ότι ούτε εσύ το πιστεύεις και έτσι απλά το έγραψες για μπούγιο...

 

-Δεν μιλάω σαν γαύρος.

-Χέστηκα αν δεν ξανά σφυρίξει ο Καλοπουλος.

-Δεν αναφέρομε καθόλου για το αν ήταν στημένο το ματς η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σε κάνω να πιστέψεις με το ζόρι. Ρώτα φίλους σου, συγγενείς, γνωστούς. Οποιονδήποτε τέλος πάντων έχει βρεθεί είτε ως παίκτης είτε ως προπονητής.

Όλα αυτά που εσύ θεωρείς αμφισβητούμενα από την τηλεόραση στο γήπεδο φαίνονται πεντακάθαρα.

 

Εν τω μεταξύ το σκεπτικό σου είναι ανεπανάληπτο. Διαχωρίζεις αν ο διαιτητής ήταν στημένος από πριν με τις αμφισβητούμενες. Πρώτα μας προειδοποιείς να μην χρησιμοποιήσουμε πολλές φάσεις γιατί αυτά τα λένε οι γκότζοι. Μετά τον βγάζεις λάδι σε όλα πλην ενός χεριού. Και καταλήγεις, "σιγά, τι έκανε?" Τίποτα δεν έκανε μωρέ ο στημένος διαιτητής. Γιατί παρότι ήταν στημένος σε όλα φταίνε άλλοι.

 

Τέλος πάντων, δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω αυτή τη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν αντιληφθεις οτι αυτο και τα αλλα "λαθη" που σου προανεφεραν εκτος απο αλλοιωση αποτελεσματος, καθορισαν πρωταθλητη, εξοδο στο Τσου Λου (εκατομυρια ευρω για καποιον και ζημια για καποιον αλλο) κλπ κλπ τοτε ισως η ερωτηση σου να εχει και λιγη βαση.

 

Ειναι σαν να πυροβολω εναν και να τον σκοτωνω και μετα να πουλαω τρελα στο δικαστηριο "ρε παιδια, τι το τρομερο εκανα και με βαζετε ισοβια, απλα κουνησα το δαχτυλο μου 2 εκατοστα και απο κει και περα το οπλο τα κανε ολα. Αλλοι που ειχανε οπλο σκοτωσαν 10 μαζι, εγω σιγα εναν σκοτωσα και θα με βαλετε με τη μια ισοβια?".

 

Η ουσια στην ερωτηση σου ειναι οτι το εγκλημα ειναι εγκλημα. Ειτε εγινε διακριτικα, ειτε μη διακριτικα (στη περιπτωση του Καλουπουλου παντως ΔΕΝ εγινε διακριτικα και το ξερεις), παραμενει ΕΓΚΛΗΜΑ.

 

Τωρα αν εσυ θεωρεις οτι το εγκλημα δεν πρεπει να τιμωρειται και οτι οι εγκληματιες πρεπει να λαβουν δευτερη ευκαιρια και μαλιστα αμεσα, τοτε ειναι αλλο ζητημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...