Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλεπεις το ματς ?

Πως μπορεις ?

Εμενα μου ειναι χαλια ο φωτισμος και χωρις σπικερ...

Φανταζομαι παντου ετσι ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπράβο στους ποδοσφαιριστές ;) Μας προσφέρουν θέαμα , μας πλήρωσαν το 2.5 στο over και αν συνεχίσουν έτσι θα πληρωθούμε 5 απόδοση στο over 3.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Γεια σας. Είμαι ο Τζιανπέρο ο Γκασπερίνι, προπονητής της Ίντερ. Μη φωνάζετε σας παρακαλώ, το ξέρω ότι απολύθηκα, αλλά όπως όταν κάποιος έχει διατελέσει Πρόεδρος, τον αποκαλούν Πρόεδρο για πάντα, έτσι κι εγώ διατηρώ αυτόν τον τιμητικό τίτλο εφ’ όρου ζωής. Ήμουν, είμαι και θα είμαι λοιπόν ο Γκασπερίνι, ο head coach της Ίντερ. Κι αυτό δεν θα μου το πάρει κανείς.

 

Θα ήθελα να εκφράσω την οδύνη μου και τον αποτροπιασμό μου για την άδικη, όσο και πρόωρη απόλυσή μου. Άδικη, διότι αν με άφηναν λίγους μήνες ακόμα, θα έτριβαν τα μάτια τους με τη μπαλάρα που θα παίζαμε. Η Ρώμη δεν χρίστηκε μέσα σε μια μέρα διάολε, τι περίμεναν; Να χτιστεί η Ίντερ σε μια μέρα; Και πρόωρη, διότι έκατσα λιγότερο στον πάγκο κι από τον Ράφα Μπενίτεθ. Και δεν θέλεις να γράφει στο βιογραφικό σου, ότι κάθισες στον πάγκο μιας ομάδας λιγότερο καιρό απ’ ό,τι είχε καθίσει στον ίδιο πάγκο ο πολυ-ήττης τεχνικός. Οπότε θα το σβήσω από το βιογραφικό μου, θα πω ότι μου έφαγε ο σκύλος τη σελίδα ή ότι την κατούρησε ο μικρός (ο Ζανέτι εν προκειμένω) και αναγκάστηκα να την αφαιρέσω.

 

Ξέρω ότι ο Μάσιμο Μοράτι δεν είχε καμία σχέση με την απόλυσή μου. Ο κυρ-Μάσιμο είναι ένας καλός άνθρωπος, ηθικός, δίκαιος και γαλαντόμος, που δεν απολύει παρά μόνο προσλαμβάνει. Που δεν πουλάει, παρά μόνο αγοράζει. Που έναν παίκτη του ζητάς, δυο σου παίρνει. Που του ζητάς Γκανέζο και σου παίρνει κι έναν Κινέζο, διότι δεν είναι σίγουρος αν άκουσε καλά, οπότε σου λέει “κάτσε να πάρω και τους δυο μην κάνω κανένα λάθος”. Είναι ένας σπάνιος άνθρωπος ο κυρ-Μάσιμο, διότι σ’ αυτές τις εποχές κανείς άλλος δεν σε απολύει και σου δίνει το 100% του συμβολαίου σου. Γι’ αυτό θα κάνετε καιρό να με ξαναδείτε να δουλεύω: θα πληρώνομαι και θα κάααααααθομαι. Κι όταν βαρεθώ να κάθομαι, θα είναι τότε που θα σταματήσω να πληρώνομαι, οπότε κάπου θα βρω κι εγώ να τρουπώσω.

 

Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς τους ενόχλησε και μου έδωσαν τα παπούτσια στο χέρι. Ο ένας βαθμός στις τρεις πρώτες αγωνιστικές; Σιγά τα ωά, είχε δεσμευτεί ότι μέχρι την δέκατη αγωνιστική, μια νίκη θα την κάναμε οπωσδήποτε. Η ήττα από τη Νοβάρα; Μα δώσαμε νοστιμιά στο πρωτάθλημα και στρέψαμε τους προβολείς στο Καμπιονάτο: διότι εδώ και μόνο εδώ ο νεοφώτιστος ρίχνει τρία γκολ στον μεγάλο. Μήπως τους ενόχλησε η ήττα εντός έδρας από την Τραμπζονσπόρ; Και τι έχει δηλαδή η τουρκική ομάδα, χολέρα έχει και δεν μπορεί να κερδίσει στο Μιλάνο; Ή επειδή μπήκε στους ομίλους από σπόντα, σημαίνει ότι είναι ένας απόκληρος του θεσμού; Όχι κύριοι, εγώ πιστεύω στην ισότητα και στις ευκαιρίες για όλους. Εδώ πήρα εγώ την ευκαιρία να δουλέψω στην Ίντερ, τι να λέμε τώρα...

 

Λοιπόν, σας φιλώ τώρα, διότι φεύγει η πτήση μου για Πουκέ. Πάω να γλεντήσω....εεεεε..... να θρηνήσω για την απόλυσή μου. Εύχομαι η αγαπημένη μου Ίντερ να βρει το δρόμο της και ο διάδοχός μου να ξεπεράσει τις μέρες του Ράφα. Ακούς Αντσελότι; Κανόνισε να φύγεις πριν την ελληνική παρέλαση, να ξεφτιλιστούμε τελείως.

 

Αριβεντέρτσι και τσάο α τούτι.

Τζιανπέρο. Ο δικός σας Τζιανπέρο, ο Γκασπερίνι».

 

Κώστας Βαϊμάκης

http://www.sport-fm.gr/article/502702

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι έχω μάθει,έτσι κι ανοίξει το στόμα του και πει ότι ξέρει για υπουργούς,βουλευτές,δικαστές κ.λπ. δημοκρατικές δυνάμεις,θα τρέχουν και δε θα φτάνουν...

 

Θράσος,τσαμπουκάς,διαπλοκή και εκβιασμός...η συνταγή της επιτυχίας στο Ελλαδιστάν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολυμπιακός Βόλου κατά Εθνικής!!!

 

Οι προσπάθειες του Ολυμπιακού Βόλου για να αγωνιστεί στη Superleague συνεχίζονται. Λίγες ώρες μετά την απόφαση του Διοικητικού Εφετείου για αναστολή των ασφαλιστικών μέτρων που είχε καταθέσει με την Καβάλα προκειμένου η ΕΕΑ να μην μπορεί να εκδώσει πιστοποιητικά σε άλλες ομάδες, οι Βολιώτες αποφάσισαν να κινηθούν σε δύο «μέτωπα».

 

Αρχικά κατέθεσαν έφεση στην επιτροπή εφέσεων της ΕΠΟ κατά της αρνήσεως της Super League στις 16 Σεπτεμβρίου να ορίσει με 48ωρη προθεσμία τον αγώνα της 4ης αγωνιστικής με τον Άρη.

 

Το δεύτερο και πιο σοβαρό είναι ότι έκανε νέα καταγγελία στη FIFA για κρατική παρέμβαση στο ποδόσφαιρο, επισημαίνοντας ότι παραβιάζεται το αυτοδιοίκητο με την εμπλοκή της ΕΕΑ, αλλά και ισχυριζόμενοι ότι υπάρχουν παρεμβάσεις στις αποφάσεις της δικαιοσύνης.

 

Επιπλέον, κοινοποίησαν την καταγγελία αυτή και στις ποδοσφαιρικές Ομοσπονδίες της Κροατίας και του Ισραήλ (!), δίνοντάς τους «πάτημα» να επιδιώξουν τιμωρία της Εθνικής ομάδας, με την οποία διεκδικούν την πρόκριση στα τελικά του Euro 2012!

 

Μάλιστα, την Παρασκευή (23/9) το νομικό επιτελείο του Ολυμπιακού Βόλου και ο πρόεδρος, Παναγιώτης Μποτσιμάλης, αναμένεται να μεταβούν στα γραφεία της FIFA προκειμένου να καταθέσουν φάκελο με στοιχεία, προκειμένου να στηρίξουν την καταγγελία που έχουν κάνει, παρουσιάζοντας δημοσιεύματα εφημερίδων, δηλώσεις κλπ.

 

 

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=19659&subid=2&pubid=128786018

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Once a traitor always a traitor.

 

Να δω τι θα καταλάβουν που θα τους αποκυρύξει και ο γαύρος τώρα.Tο πολύ πολύ να κάνουν άλλα 100 χρόνια να ανέβουν Α εθνική αντί για 50 που θα κάναν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει ομάδα Ολυμπιακός του ...Βόλου.

Τέτοια προδοσία δεν μπορούσε ούτε ο Εφιάλτης να σκεφτεί!

Βεέβαια στην εποχή του άκρατου ατομικισμού που ο άλλος πουλάει τη ...μάνα του, θα μπορούσε κανείς να περιμένει από απεγνωσμένους να βάλουν το υποτιθέμενο(αφού δεν θα έχουν καμία τύχη) συλλογικό συμφέρον πάνω από το συνολικό(Εθνικής)

Αλλά βέβαια έκαναν μιά μεγάλη τρύπα στο νερό. Εθνικοί μειοδότες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπιανικές σημαίες είδαμε, αυτό ρουφιάνεμα στην fifa είδαμε, τον Μάκαρο μη ύποπτο φυγείς είδαμε... και είναι μόλις Σεπτέμβριος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στον ελληνικό αθλητισμό μπορεί να μπει όποιος θέλει σε μια ομάδα και να κάνει ότι θέλει.

Άνθρωποι άχρηστοι, ανίκανοι (συνήθως) και κυρίως άσχετοι (πάντα) μιλάνε εξ ονόματος συλλόγων (που δεν είναι απλά α.ε.) και τους ντροπιάζουν.

 

Εγώ σε ότι αφορά τη δική μου ομάδα πάντα απορούσα με πιο δικαίωμα συντάσουν επιστολές ο κάθε μήτσου, γόντικας, φιλιππίδης, κωνσταντόπουλος κοκ στο όνομα του παναθηναικού. Περαστικοί κάνουν ότι θέλουν. Όχι ότι ο πατέρας πχ δεν είναι περαστικός.

 

Δεν ξέρω ποιος έκανε την κίνηση στον βόλο αλλά μόλις κατάφερε να κάνει την ομάδα του την πλεον αντιπαθή στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπέος κατά... Ολυμπιακού Βόλου!

 

«Έκπληκτος πληροφορήθηκα ότι αποφάσεις και πρωτοβουλίες της διοικήσεως του Ολυμπιακού Βόλου είναι πιθανό να έχουν δυσμενείς επιπτώσεις στην αγωνιστική πορεία της ομάδος της Εθνικής Ελλάδος.

 

Συμμερίζομαι την αδικία που αισθάνονται από την ωμή πολιτική παρέμβαση, καθώς και την περίεργη στάση της ΕΠΟ και του προέδρου αυτής Σοφοκλή Πιλάβιου.

 

Επίσης κατανοώ απόλυτα την αγωνιώδη και εν πολλοίς άνιση μάχη των εκπροσώπων του Ολυμπιακού Βόλου να αποτρέψουν τον αθλητικό και οικονομικό αφανισμό της ομάδας απέναντι σε ισχυρούς και τα πειθήνια όργανα τους και τα εργαλεία αυτών.

 

Όμως όπως πράττω και στον προσωπικό μου αγώνα, οφείλω να επισημάνω ότι οι μάχες απέναντι στην αυθαιρεσία, την αδικία και την προκατάληψη δίνοντας με αρχές και λεβεντιά.

 

Και σε καμία περίπτωση οι ενέργειες μας δεν πρέπει να θέτουν σε κίνδυνο την αγαπημένη όλων των φιλάθλων Εθνική Ελλάδος».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...