Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν τον δικαιωσαν. τον δικαιωσαν για να επανεξεταστει ο φακελος του. ακομα και αν αθωωθει, τοτε εκκρεμει ακομα ενας υποβιβασμος λογω μη εγκυρης φορολογικης ενημερωτητας.

 

Αν αθωωθει στην πλαστογραφια, τοτε θα υπαρχει το δεδικασμενο και για τις υπολοιπες πολλες ομαδες που εχουν πεσει λογω πλαστογραφιας. αρα θα ξυπνησουν οι ομαδες και θα κανουν εφεση.

 

αν αθωωθει στον πρωτο υποβιβασμο εν τελη ο ηρακλης, τοτε θα πεσει λογω μη εγκυρης ενημερωτητας. αυτοματα δεν θα μπορει να παιξει ο αστερας στην σουπερ λιγκ, αλλα ο.. 6ος (διαγορας) απο την φουτμπαλ!!!!

 

Η λυση ειναι μια. διακοπη του πρωταθληματος μεχρι νεοτερας. κανα 2 μηνες το λιγοτερο, να μπουν ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΕΣ αποφασεις σε ολες αυτες τις καταγγελιες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Με Μαρσέιγ, να... λιώσουν τα τσιμέντα»

 

Ο «Αλέ» είναι πάλι εδώ. Καταιγιστικός. Διαβάστε τι λέει με τον δικό του μοναδικό τρόπο για την κλήρωση του Ολυμπιακου, τις επιλογές Βαλβέρδε, τους βολεϊμπολίστες, τον Ιακουίντα και τον Αρσέν Βενγκέρ.

 

 

• Χάλια πάλι ο Παναθηναϊκός, θα περάσει δραματικές καταστάσεις και στο ελληνικό πρωτάθλημα. Στην Κέρκυρα πώς θα πάει να νικήσει τώρα. Δεν είναι παίκτες αυτοί για τον Παναθηναϊκό όπως τον ξέρουμε στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου, οι παίκτες αυτοί θα ήταν για τον Πανιώνιο. Ούτε προπονητής είναι αυτός για τις ανάγκες που είχε ο Παναθηναϊκός, σας είχα πει λίγο μετά αφότου ήρθε ότι αυτός ο άνθρωπος είναι άνευρος, κουρασμένος, δεν εμπνέει, δεν αλλάζει τίποτα στην ομάδα, καμία δουλειά, ανύπαρκτος. Οικονομική καταστροφή έχει πάθει ο Παναθηναϊκός. Και τον κρατάνε ακόμα; Δεν πήγαν να πάρουνε τον Κούπερ όταν έπρεπε, καλά να πάθουν, αφού διοικούν οι βολεϊμπολίστες. Θυμάστε με τι υλικό ο Κούπερ έκανε θαύματα με τον Άρη στην Ευρώπη…

 

• Απ’ την αρχή είχα πει επίσης ότι εγώ είμαι με τον Μπόλονι. Αυτός είναι καλός προπονητής για τον ΠΑΟΚ.

 

• Η κλήρωση του Τσάμπιονς Λιγκ για τον Ολυμπιακό δεν ήταν κακή. Δεν υπάρχει ομάδα που να πεις ότι θα έρθει σίγουρα πρώτη. Κάθε ομάδα σκέφτεται για τους άλλους ότι παίζονται. Η Άρσεναλ έχει πολλά προβλήματα, έχασε τον Νασρί, έχασε τον Φάμπρεγκας, έχει φθορά μεγάλη απ’ τον κόσμο ο Βενγκέρ, ένας Βενγκέρ που δεν τον πιστεύω και το έχω πει πολλές φορές. Όλο κλο-κλο, όλο θέαμα και αποτελέσματα τίποτα. Ούτε στην Αγγλία, ούτε στην Ευρώπη. Η Μαρσέιγ δεν είναι φόβητρο, η Λιλ πήρε το πρωτάθλημα. Η Ντόρτμουντ το πήρε στη Γερμανία, αλλά τα τελευταία χρόνια και η Βόλφσμπουρκ το πήρε, και η Στουτγκάρδη το πήρε, αλλά απέτυχαν στην Ευρώπη.

 

• Ο Ολυμπιακός πρέπει να πάρει το πρώτο ματς στο Καραϊσκάκη με την Μαρσέιγ οπωσδήποτε. Μπορεί να το πάρει, θα λιώσουν και τα τσιμέντα. Και την Άρσεναλ μπορεί να πάρει εδώ μέσα. Την καλή Άρσεναλ με Ανρί την είχε κερδίσει ο Παναθηναϊκός εδώ. Και ο ΠΑΟΚ της είχε κάνει χουνέρι στην Αγγλία. Δεν πρέπει να έχει ηττοπάθεια ο Ολυμπιακός, πρέπει να το παλέψει να περάσει. Τις δε γερμανικές ομάδες τις έχουν ξεπατώσει και ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός.

 

http://www.gazzetta.gr/article/item/218932-me-marseig-na-liosoun-ta-tsimeda

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πιο ζώα είναι αυτοί που θα το πανηγυρίσουν όταν το κατακτήσουν (όποιοι κι αν είναι αυτοί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πιο ζώα είναι αυτοί που θα το πανηγυρίσουν όταν το κατακτήσουν (όποιοι κι αν είναι αυτοί).

 

Φέτος πιστεύω θα είναι το ποιο καθαρό και ενδιαφέρον πρωτάθλημα των τελευταίων χρόνων. Με όλο αυτό το σούσουρο με τα στημένα, έχουν χεστεί όλοι πάνω τους. Το ότι ο παναθηναϊκός έχει τα μαύρα του τα χάλια λόγο διοικητικών προβλημάτων, σίγουρα δεν βοηθάει για ένα ποιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα αλλά εγώ πιστεύω ότι θα έχουμε εκπλήξεις φέτος από ομάδες όπως ο Αρης και ο Παοκ και θα δούμε καλή μπαλίτσα.

Τώρα αν είσαι Παναθηναϊκός και το μόνο που σε νοιάζει είναι να πάρει το πρωτάθλημα η ομάδα σου, ε τότε τι να κάνουμε, ατύχησες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος πιστεύω θα είναι το ποιο καθαρό και ενδιαφέρον πρωτάθλημα των τελευταίων χρόνων. Με όλο αυτό το σούσουρο με τα στημένα, έχουν χεστεί όλοι πάνω τους. Το ότι ο παναθηναϊκός έχει τα μαύρα του τα χάλια λόγο διοικητικών προβλημάτων, σίγουρα δεν βοηθάει για ένα ποιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα αλλά εγώ πιστεύω ότι θα έχουμε εκπλήξεις φέτος από ομάδες όπως ο Αρης και ο Παοκ και θα δούμε καλή μπαλίτσα.

Τώρα αν είσαι Παναθηναϊκός και το μόνο που σε νοιάζει είναι να πάρει το πρωτάθλημα η ομάδα σου, ε τότε τι να κάνουμε, ατύχησες...

Καλα, ο Μανουελ ειναι δηλωμενος Παναθηναικος

Σε αντιθεση με σενα που εισαι φιλαθλος και πιστευεις οτι φετος θα δουμε καλη μπαλιτσα. Το γεγονος οτι δεν προκυπτει απο πουθενα οτι ΠΑΟΚ-Αρης μπορουν να χτυπησουν τιτλο, οτι η ΑΕΚ ειναι διαλυμενη διοικητικα, οτι ο Παναθηναικος δεν υπαρχει ουτε διοικητικα και αγωνιστικα και οτι η ομαδα σου θα παρει με 20 βαθμους διαφορα επειδη εχει 12 παραρτηματα και ελεγχει το συστημα αντι για 7 βαθμους που θα επρεπε να το παρει αγωνιστικα, ειναι μαλλον τυχαιο...

 

Λυπαμαι που στο λεω, αλλα δεν γινεται με το ζορι να πιστεψουμε ολοι οι υπολοιποι οτι ".το πρωταθλημα θα παιχτει στα ισια και μπραβο στο Θρυλο που απο αυτο το μαραθωνιο, αυτο το μακελειο, αυτο τον Αρμαγεδων βγηκε νικητης" για να μην νιωθεις οτι σκοτωσες τους πεθαμενους.

 

 

Και για να μην παρεξηγηθω, δεν μου φταις εσυ αν εχω τα χαλια μου σαν ομαδα και σαν συλλογο και δεν μπορω να σε κοντραρω αρκετα ή να σε φερω σε σημειο να πρεπει να χρησιμοποιησεις το παρασκηνιο για να με κερδισεις. Ουτε εμεις, ουτε η ΑΕΚ ουτε ο ΠΑΟΚ. Αλλα μην τρελαθουμε τωρα που θα πουμε οτι ετοιμαζομαστε για το πιο γαματο πρωταθλημα (επειδη βλεπουν ολοι οτι θα το εχει παρει ο Ολυμπιακος απο τον Νοεμβρη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλα μην τρελαθουμε τωρα που θα πουμε οτι ετοιμαζομαστε για το πιο γαματο πρωταθλημα (επειδη βλεπουν ολοι οτι θα το εχει παρει ο Ολυμπιακος απο τον Νοεμβρη)

Ποιός είπε κάτι τέτοιο; Το πιο άθλιο πρωτάθλημα θα έχουμε φέτος, αλλά δε θα κάτσω να σκάσω στην τελική αν ΠΑΟ και ΑΕΚ διαλυθούν από τα χρέη, θα κοιτάξω το δικό μου το τομάρι και τη δική μου επιβίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός είπε κάτι τέτοιο; Το πιο άθλιο πρωτάθλημα θα έχουμε φέτος, αλλά δε θα κάτσω να σκάσω στην τελική αν ΠΑΟ και ΑΕΚ διαλυθούν από τα χρέη, θα κοιτάξω το δικό μου το τομάρι και τη δική μου επιβίωση.

Ο προηγουμενος

 

Και φυσικα δεν θα κατσεις να σκασεις, δεν φταις σε τιποτα, οπως πχ δεν εφταιγα εγω σε τιποτα στο μπασκετ τις εποχες που επαιζα τελικο με το Μαρουσι. Ναι, δεν μου αρεσε που επαιρνα το πρωταθλημα κοντρα στους κουλους αλλα τι να γινει, ηθελα να εχω καλη ομαδα και να πηγαινω καλα στην Ευρωλιγκα

 

Ετσι κι εσυ, δεν εχεις λογο να σκασεις που τρεχεις μονος σου. Θα πρεπει απλα να αλλαξεις στοχους, πχ να ζητας και ωραια μπαλιτσα εκτος απο το πρωταθλημα ή μια αξιοπρεπη παρουσια στην Ευρωπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τι να κάνουμε τώρα, αυτές τις ομάδες έχουμε.

Εγώ απλά λέω ότι φέτος σε σύγκριση με άλλες χρονιές το πρωτάθλημα θα είναι ποιο καθαρό. Γιατί να μην χαρώ αν θα πάρω πρωτάθλημα? Δηλαδή εσύ πρόπερσι δεν χάρηκες που το πήρες? Η μήπως τότε δεν υπήρχε παράγκα? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγική λογική.

 

Απλή λογική είναι. Δηλαδή αν το πάρει η ΑΕΚ η ο ΠΑΟΚ δεν θα πανηγυρίσουν οι οπαδοί τους? Φωτιά θα πάρει όλη η Ελλάδα lol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...