Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμμ... corrupted και η UEFA? :huh:

Ο Μαρινακης θα φταίει.

Καλα, ας πεσει ο γαυρος, το παραρτημα του Βολου και η Καβαλα μια κατηγορια και ας ειναι με αναστολη αλλες 3 κατηγοριες και βλεπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση: η ΟΥΕΦΑ την απόφασή της δεν την στήριξε στο γεγονός πως τιμωρήθηκε από τη χώρα της η ομάδα; Έκανε δική της έρευνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΟΥΕΦΑ τιμωρηθει και με ενδειξεις πολλες φορες, δεν χρειαζεται αποδειξεις

Πχ τιμωρει με μαρτυριες εφοσον κρινει αξιοπιστους τους μαρτυρες χωρις να χρειαζεται οπτικοακουστικες αποδειξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΟΥΕΦΑ τιμωρηθει και με ενδειξεις πολλες φορες, δεν χρειαζεται αποδειξεις

Πχ τιμωρει με μαρτυριες εφοσον κρινει αξιοπιστους τους μαρτυρες χωρις να χρειαζεται οπτικοακουστικες αποδειξεις

 

Αντικειμενικά αν θες να το δεις πλέον βέβαια, η ποινή της UEFA είναι "χάδι" σε σύγκριση με την τιμωρία της ΕΠΟ.

Έτσι και αλλιώς θα αποκλειόταν στον επόμενο γύρο του UEFA ο βόλος. Αντίθετα το -10 σημαίνει και κατά πάσα πιθανότητα υποβιβασμό στο τέλος της σεζον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, σιγουρα.

Γιατι γιαυτο τον σωσανε τον Βολο. Για να πεσει.

 

Οσο για το χαδι της ΟΥΕΦΑ, το πορτοφολι τους το ξερει...

 

Το πορτοφόλι ποιανού? :blink:

Θα αστειεύεσαι φαντάζομαι η απλά δεν γνωρίζεις. Τα λεφτά που παίρνεις από το europa είναι φραγκοδιφραγκα αν δεν προκριθείς στους ομίλους.

Με -10 δεν κινδυνεύει να πέσει?

Με απλή λογική να το πας, αν σε ρώταγαν να διαλέξεις μεταξυ αποκλεισμόυ από το Europa (έχοντας ετσι και αλλιώς αποκλειστεί λόγο δύσκολης κλήρωσης) και -10 βαθμους απο το πρωταθλημα, θα διαλεγες το πρώτο? :blink:

Και για να διευκρινίσω, εγώ δεν λέω ότι οι ποινές είναι δίκαιες, απλά λέω ότι η ποινή της oufa είναι για γέλια...

 

Κοίτα, καταλαβαίνω οτι επειδή εγώ είμαι Ολυμπιακός θα πρέπει να μου την πεις και να διαφωνήσεις σε οτι πω, αλλά το να βγάλεις και για λίγο τα οπαδικά γυαλιά δεν βλάπτει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκούζουν σαν μωρές παρθένες

 

Ο Νίκος Αλέφαντος σχολιάζει με τον δικό του,χαρακτηριστικό τρόπο την απόφαση της επιτροπής εφέσεων για τον Ολυμπιακό Βόλου.

Τι σκούζουν σαν μωρές παρθένες, η απόφαση που πάρθηκε για Βόλο και Καβάλα ήταν σωστή. Κι είναι καλό για το ελληνικό πρωτάθλημα, είναι καλό για τα… μάτια μας που θα μείνουν αυτές οι 2 ομάδες στη Σούπερ Λίγκα, διότι αυτές έπαιζαν μπάλα, ενώ οι άλλες δεν βλεπόντουσαν!

Τι ήθελε δηλαδή η Λάρισα, να μείνει αυτή στην κατηγορία, και να υποβιβαστούν ο Βόλος και η Καβάλα; Είχε καλύτερη ομάδα; Είχε καλύτερους παίκτες; Ήταν καλύτερη για τα… μάτια μας; Χάλια ομάδα ήταν η Λάρισα όπως και ο Πανσερραϊκός!

Με ποια λογική να τιμωρηθούν οι παίκτες του Βόλου και της Καβάλας, αλλά και ο κόσμος αυτών των 2 πόλεων, ενώ δεν έφταιγαν σε τίποτα. Οι παράγοντες τιμωρήθηκαν σκληρά, ισόβια τους έδιωξαν απ’ το ποδόσφαιρο, ο ένας είναι φυλακή ενώ ο άλλος καταζητείται. Οι ομάδες, οι παίκτες και ο κόσμος τι φταίνε; Και έφαγαν 10 βαθμούς αφαίρεση βαθμών ο ένας και 8 βαθμούς αφαίρεση ο άλλος. Τι άλλο ζητάνε;

Σκούζουν όχι μόνο ο Παναθηναϊκός, η ΑΕΚ κ.λ.π. για τους γνωστούς λόγους, σκούζουν όχι μόνο η Λάρισα και ο Πανσεραϊκός, σκούζουν και οι από κάτω που ανεβαίνουν απ’ τη Β’ Εθνική, ο ΟΦΗ, ο ΠΑΣ Γιάννενα και ο Παναιτωλικός διότι αν έμεναν στην Σούπερ Λίγκα η Λάρισα και ο Πανσερραϊκός, θα ήταν πιο εύκολο για τους νεοφώτιστους να σωθούνε! Ενώ με Καβάλα και Βόλο δεν θα είναι εύκολο να σωθούν ο ΟΦΗ, ο Παναιτωλικός κι ο ΠΑΣ. Παρά την αφαίρεση βαθμών. Είναι καλές ομάδες

 

www.volosfans.com/2011/08/blog-post_3496.html?m=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και αρθρα απο τον βαμενο ως το κοκκαλο γεροξεκουτη. Αντε και απο τον Τασο Μητροπουλο και τον Τσουκαλα τωρα...

Ευγε

 

Highlight στο κορυφαιο αρθρο παρακρουσης: "Οι παράγοντες τιμωρήθηκαν σκληρά, ισόβια τους έδιωξαν απ’ το ποδόσφαιρο, ο ένας είναι φυλακή ενώ ο άλλος καταζητείται." :-D

 

Τιμωρηθηκαν σκληρα ο ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ και ο λιαν συντομως ελευθερος! Ε ρε φιμουτρο που χρειαζονται μερικοι εν καιρω δημοκρατιας, αλλα ειπαμε κι αυτοι χρησιμοι ειναι για καποιους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με -10 δεν κινδυνεύει να πέσει?

Πας 50αρικο στοιχημα οτι ο Βολος θα σωθει και με 3-4β ανεση?
Με απλή λογική να το πας, αν σε ρώταγαν να διαλέξεις μεταξυ αποκλεισμόυ από το Europa (έχοντας ετσι και αλλιώς αποκλειστεί λόγο δύσκολης κλήρωσης) και -10 βαθμους απο το πρωταθλημα, θα διαλεγες το πρώτο? :blink:
Σιγουρα δεν θα διαλεγα Β' Εθνικη

 

Κοίτα, καταλαβαίνω οτι επειδή εγώ είμαι Ολυμπιακός θα πρέπει να μου την πεις και να διαφωνήσεις σε οτι πω, αλλά το να βγάλεις και για λίγο τα οπαδικά γυαλιά δεν βλάπτει...

Δεν ειμαι εγω έτοιμος να υπερασπιστω τον Βολο και τον Μπεο γιατι φοβαμαι οτι αλλιως θα παρει η μπαλα τον Μαρινακη και τον Ολυμπιακο και φτου φτου, δεν θα θελαμε με τιποτα κατι τετοιο (ακομα και αν ισχυει)

 

Να και αρθρα απο τον βαμενο ως το κοκκαλο γεροξεκουτη. Αντε και απο τον Τασο Μητροπουλο και τον Τσουκαλα τωρα...

Ευγε

 

Highlight στο κορυφαιο αρθρο παρακρουσης: "Οι παράγοντες τιμωρήθηκαν σκληρά, ισόβια τους έδιωξαν απ’ το ποδόσφαιρο, ο ένας είναι φυλακή ενώ ο άλλος καταζητείται." :-D

 

Τιμωρηθηκαν σκληρα ο ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ και ο λιαν συντομως ελευθερος! Ε ρε φιμουτρο που χρειαζονται μερικοι εν καιρω δημοκρατιας, αλλα ειπαμε κι αυτοι χρησιμοι ειναι για καποιους...

Και ειναι σιγουρο οτι ο ιδιος τυπος, αμα βαλεις αρθρο απο μελος του Παναθηναικου θα σου πει "Πολυ Γκοντζο και Πρασινη διαβαζετε"

Τα δε επιχειρηματα ειναι γαματα "Γιατι να πεσει? Παιζει καλυτερη μπαλα η Λαρισα?"

 

Να σκοτωσω εγω εναν, να παω να τα φορτωσω στο δικαστηριο στον Ερωδιο με το επιχειρημα "αφηστε με εμενα εξω γιατι ειμαι γαμω τα παιδια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας 50αρικο στοιχημα οτι ο Βολος θα σωθει και με 3-4β ανεση?

 

Ποιος θα τον σώσει? Ο Μπεος είναι φυλακή και ο Τζιολης εχει φύγει. Στην ουσία αυτοί τον φτάσανε στα playof, ο καθενας με τον "τροπο" του...

 

Δεν ειμαι εγω έτοιμος να υπερασπιστω τον Βολο και τον Μπεο γιατι φοβαμαι οτι αλλιως θα παρει η μπαλα τον Μαρινακη και τον Ολυμπιακο και φτου φτου, δεν θα θελαμε με τιποτα κατι τετοιο (ακομα και αν ισχυει)

 

Υπερασπιστικά εγώ τον Βολο και τον Μπεο? Πότε έγινε αυτο και δεν το κατάλαβα? :wacko:

Εγώ είπα ότι η ποινή της uefa είναι για γέλια.

Όπως φυσικά και η ποινή της ΕΠΟ θα έπρεπε να είναι απευθείας υποβιβασμός.

Αφού υπάρχουν στοιχεία καταγεγραμμένα για στημένα ματς από την ιδία την uefa.

Είναι σκάνδαλο και οι δυο αποφάσεις αν ισχύουν αυτά που ξέρουμε και πόσο μάλλον από την UEFA...

 

Και ειναι σιγουρο οτι ο ιδιος τυπος, αμα βαλεις αρθρο απο μελος του Παναθηναικου θα σου πει "Πολυ Γκοντζο και Πρασινη διαβαζετε"

Τα δε επιχειρηματα ειναι γαματα "Γιατι να πεσει? Παιζει καλυτερη μπαλα η Λαρισα?"

 

Να σκοτωσω εγω εναν, να παω να τα φορτωσω στο δικαστηριο στον Ερωδιο με το επιχειρημα "αφηστε με εμενα εξω γιατι ειμαι γαμω τα παιδια"

 

Εντάξει τώρα, το να παίρνεται στα σοβαρά δηλώσεις ενός 80χρονου ξεκούτη όπως Αλεφαντος και να πιστεύετε ότι όλοι οι Ολυμπιακοί υποστηρίζουν τα ιδία είναι λίγο γελοίο... (δεν ξέρω αν συμφωνεί με αυτά ο Erwdios, ελπίζω πως όχι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν συμφωνώ, αλλά έχει πλάκα να βλέπεις τα βαζελάκια σαν τον φίλο μου τον Kaiser να ασχολούνται καλοκαιριάτικα με τον Βόλο, λες και θα ξεβρωμίσει το πρωτάθλημα αν πέσει ο Βόλος και η Καβάλα. Για το μόνο που λυπάμαι είναι ότι έχασα την ευκαιρία να δω PSG στο Βόλο μετά από τσίπουρα. Καλύτερα να τον έριχναν το Βόλο και να έπαιζε στο Europa. Εμένα με εκνευρίζουν κάτι ομάδες τύπου ΟΦΗ που σκούζουν, αλλά για τις πλαστές εγγυητικές γαργάρα. Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι ο Βόλος αν δεν στηθεί διαιτητικά του χρόνου, θα σωθεί και σχετικά άνετα μάλιστα, γιατί έχει δεμένο σύνολο που παίζει κοντά 3 χρόνια μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες και θα ξεβρωμίσει το πρωτάθλημα αν πέσει ο Βόλος και η Καβάλα.

Aυτο ειναι μεγαλο σωτο

Το πρωταθλημα θα ξεβρωμισει αν πεσει ο Γαυρος του Πειραια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πέσει ο Γαύρος του Πειραιά θα ψάχνεις να δείς αγώνα της SL σε κανένα τοπικό κανάλι της περιοχής σου, αφού κανένας δεν θα αγοράζει τα δικαιώματα για ένα απαξιωμένο πρωτάθλημα χωρίς Ολυμπιακό ;)

 

Αλλά ξέχασα, να πέσει ο Ολυμπιακός μπάς και πάρουμε κανένα πρωτάθλημα γιατί με Τότσε και Κουϊνσι.. δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν συμφωνώ, αλλά έχει πλάκα να βλέπεις τα βαζελάκια σαν τον φίλο μου τον Kaiser να ασχολούνται καλοκαιριάτικα με τον Βόλο, λες και θα ξεβρωμίσει το πρωτάθλημα αν πέσει ο Βόλος και η Καβάλα. Για το μόνο που λυπάμαι είναι ότι έχασα την ευκαιρία να δω PSG στο Βόλο μετά από τσίπουρα. Καλύτερα να τον έριχναν το Βόλο και να έπαιζε στο Europa. Εμένα με εκνευρίζουν κάτι ομάδες τύπου ΟΦΗ που σκούζουν, αλλά για τις πλαστές εγγυητικές γαργάρα. Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι ο Βόλος αν δεν στηθεί διαιτητικά του χρόνου, θα σωθεί και σχετικά άνετα μάλιστα, γιατί έχει δεμένο σύνολο που παίζει κοντά 3 χρόνια μαζί.

 

1. Μια παροιμία, λέει "στην αναβροχιά, καλό και το χαλάζι". Μακάρι να έριχναν, όσες είχαν την ευθύνη, ασχέτως από τον αριθμό των οπαδών, και τα λεφτά των προέδρων.

2. Εδώ ο άλλος έστησε πόσους αγώνες, και η ομάδα βγήκε καθαρή. Και από την άλλη ομάδες όπως π.χ. ο Ηρακλής, πέφτουν κατηγορία, για ποιο γελοίους λόγους. Στην πρώτη υπεύθυνος ήταν ο πρόεδρος, ενώ στην δεύτερη ο λογιστής της ομάδας.

3. Προσωπική εκτίμηση μου είναι πως όπως ήταν το Αιγάλεω πριν λίγα χρόνια, την ίδια πορεία θα κάνει και ο Βόλος, από δω και πέρα. Επομένως ο υποβιβασμός, είναι σχεδόν βέβαιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...