Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το σωστο θα ηταν να ανεβουν πιο πολλες απο τη Β΄.

 

Ακριβώς...

 

απο κει και περα σαφως και οι ομαδες που καναν νομικες απατες (Ηρακλης, Καβαλα, Βολος) πρεπει να υποβιβαστουν.

 

Μάλλον ζεις στο δικό σου κόσμο...στον οποίο ο Ηρακλής,η Καβάλα κι ο Βόλος σπέρνουν τη διαφθορά και τη βρωμιά στο Ελληνικό "κλωτσοσκούφι" (γιατί "ποδόσφαιρο" δεν είναι)! :rolleyes:

Αυτές οι 3 ομάδες υποβιβάζονται απλούστατα γιατί είναι οι πιο "εύκολοι στόχοι",ο μεν για την υποτιθέμενη "οικονομική εξυγείανση" του ποδοσφαίρου και οι δε για την υποτιθέμενη "κάθαρση" και "πάταξη της διαφθοράς"...

 

Στον δικό σου κόσμο λοιπόν φίλε μου,μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος,γιατί από του χρόνου θα παρακολουθείς Greek Football επιπέδου Champions League,χωρίς χρεωμένες Π.Α.Ε. και φέσια σ'όποιον μιλάει Ελληνικά,χωρίς hooligans,χωρίς στημένα παιχνίδια και πέτσινα τρόπαια και με γεμάτα γήπεδα!

Στην πραγματικότητα τα ίδια σκ@τ@ θα βλέπουμε...όσοι μείναμε να ασχολούμαστε ακόμη μ'αυτή τη μ@λ@κία που λέγεται Super League δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Hρακλης πλαστογραφησε φορολογικη ενημερωτητα και στον δικο μου κοσμο και στον δικο σου.

το να καθεσαι να σκουζεις "γιατι εγω και οχι αυτος" δε βοηθαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)O Hρακλης πλαστογραφησε φορολογικη ενημερωτητα και στον δικο μου κοσμο και στον δικο σου.

2)το να καθεσαι να σκουζεις "γιατι εγω και οχι αυτος" δε βοηθαει.

 

1)Ο Γιάννης Τάκης (κι όχι ο Ηρακλής) πλαστογράφησε ένα έγγραφο και όπως ήταν αναμενόμενο ο Ηρακλής την πλήρωσε,σαφώς...

 

2)Απ'όλα όσα είπα πιο πάνω αυτό κατάλαβες;! :shock: Μπράβο παιδί μου,πουλιά στον αέρα πιάνεις...

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μ'ενδιαφέρει ποιος θα παίξει;Έτσι κι αλλιώς στημένο είναι το πρωτάθλημα,θα κάτσω να το δω νομίζεις; :rolleyes:

Αυτό που λέω είναι πως είμαστε κάθε χρόνο "στο ίδιο έργο θεατές"...

 

*Αλήθεια,γιατί έχεις τόσο μεγάλο κόμπλεξ μ'αυτή την ομάδα;Σου έχει δημιουργήσει παιδικά τραύματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε σε ενοιαζε δεν θα εκανες κρα να συνχωνευτεις με το Μακαρο. και επειδη τα γραπτα μενουν αυτο το γραφω επι προσωπικου επιπεδου, ξερω οτι εισαι ενας απο αυτους που επιθυμουσαν διακαως να μεινουν στην Σουπερ Λιγκ (που τωρα και καλα χλευαζεις) με το ΑΦΜ του Μακη.

 

 

κομπλεξ δεν εχω με τον Ηρακλη. μια ζωη συμπαθης μου ητανε. μετα τα φετινα ομως με της σημαιες της ΠΓΔΜ, την επικειμενη διαλυση της Καβαλας κλπ. ακομα και να διαλυθει δεν θα μου κανει αισθηση.

 

Ο Γιαννης Τακης προεδρος δεν ητανε; οταν λεω πως ο Ηρακλης παρανομησε την διοικηση του εννοω, δεν εννοω τον Ηρακλη με τα σανδαλια και το ροπαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε σε ενοιαζε δεν θα εκανες κρα να συνχωνευτεις με το Μακαρο. και επειδη τα γραπτα μενουν αυτο το γραφω επι προσωπικου επιπεδου, ξερω οτι εισαι ενας απο αυτους που επιθυμουσαν διακαως να μεινουν στην Σουπερ Λιγκ (που τωρα και καλα χλευαζεις) με το ΑΦΜ του Μακη.

 

 

κομπλεξ δεν εχω με τον Ηρακλη. μια ζωη συμπαθης μου ητανε. μετα τα φετινα ομως με της σημαιες της ΠΓΔΜ, την επικειμενη διαλυση της Καβαλας κλπ. ακομα και να διαλυθει δεν θα μου κανει αισθηση.

 

Ο Γιαννης Τακης προεδρος δεν ητανε; οταν λεω πως ο Ηρακλης παρανομησε την διοικηση του εννοω, δεν εννοω τον Ηρακλη με τα σανδαλια και το ροπαλο.

 

Βεβαίως και ήθελα τη συγχώνευση,μέσα σ'ένα μήνα όμως πολλά άλλαξαν και πολλά βγήκαν στη φόρα που είχαμε μαύρα μεσάνυχτα!

Εσύ σωστά εννοείς τη διοίκηση,η πειθαρχική επιτροπή όμως γιατί τιμώρησε τις ομάδες;Γιατί π.χ. να πέφτει η Καβάλα επειδή ο πρόεδρός της είναι λαμόγιο;Άλλος τρόπος δεν υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως και ήθελα τη συγχώνευση,μέσα σ'ένα μήνα όμως πολλά άλλαξαν και πολλά βγήκαν στη φόρα που είχαμε μαύρα μεσάνυχτα!

Εσύ σωστά εννοείς τη διοίκηση,η πειθαρχική επιτροπή όμως γιατί τιμώρησε τις ομάδες;Γιατί π.χ. να πέφτει η Καβάλα επειδή ο πρόεδρός της είναι λαμόγιο;Άλλος τρόπος δεν υπάρχει;

 

όχι φυσικά, δεν υπάρχει. Δεν νοείται να μην τιμωρηθεί και το σωματείο του ανθρώπου που έχει κάνει τόσα. Εσύ δηλαδή αν τιμωρούνταν μόνο ο Μάκαρος θα ήσουν οκ; Εδώ εγώ που είμαι Καβαλιώτης δεν θα ήμουν οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είμαι κατά αυτού του "κανονισμού"...στο γήπεδο πρέπει να κερδίζονται/χάνονται όλα κι όχι στα χαρτιά...

 

ΑΛΛΑ αφού το θέτεις έτσι,ας το πάμε κι αλλού...μόνο η Καβάλα και ο Βόλος είχαν εμπλοκή στους στημένους αγώνες;Ο Μπέος όταν μιλούσε με τον άλλο στο τηλέφωνο για το Άρης-ΠΑΟ το έκανε για να ευνοηθεί ο...Ολυμπιακός Βόλου;!Έχεις αμφιβολία ότι ο κανονισμός εφαρμόστηκε για άλλη μια φορά ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ στις συγκεκριμένες ομάδες;Ή μήπως λες ότι "ντάξ' μωρέ αφού δεν μπορούμε να πειράξουμε τους μεγάλους ας ρίξουμε τουλάχιστον τους μικρούς να πούμε ότι κάτι κάναμε";!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία δεν έχει τι ξέρεις αλλά τι μπορείς να αποδείξεις...

συνάμα αν είχα να διαλέξω μεταξύ του "δεν πειράζουμε κανέναν" και του "τελειώνουμε 2-3 αραμπανάδες και μας ξέφυγαν 5-6 άλλοι" εγώ προσωπικά διαλέγω το δεύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. η απόφαση δεν είναι τελεσίδικη

2.για τις άλλες ομάδες που εμπλέκονται, δε βγήκε ακόμα απόφαση.

3. επειδή η καβαλα και ο βόλος είναι άμεσα εμπλεκόμενοι λόγω ψωμιάδη k peou, πήραν πρώτοι τον πούλο.

4.ο ηρακλής δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει supalig εκτος αν γίνει το θαύμα του CAS.

5.για τον ίδιο λόγο που την πλήρωσε η καβαλα k ο βόλος λόγω των μαλακίων των προεδρων τους, έτσι την πλήρωσε και ο ηρακλής. όλοι συμφωνούν, εκτος του ηρακλειδείς φυσικά..

όλοι είμαστε μαλακες ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βουλευτής ή δημοσιογράφος το'χεις πάντως...το "ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό" σου διέφυγε μόνο! :rolleyes:

 

Και για παπάς και για στριπτιζέζ... η ουσία είναι όμως ότι μόνο αν θέλεις να σώσεις το τομάρι σου με οποιοδήποτε τρόπο και κόστος γράφεις και υποστηρίζεις απόψεις σαν και αυτές που διαβάζουμε από σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.για τον ίδιο λόγο που την πλήρωσε η καβαλα k ο βόλος λόγω των μαλακίων των προεδρων τους, έτσι την πλήρωσε και ο ηρακλής. όλοι συμφωνούν, εκτος του ηρακλειδείς φυσικά..

 

Βρες μου έναν Ηρακλειδέα που να διαφωνεί σε αυτό...

 

alexzzz μόνο το CAS με σώζει εμένα,σε περίπτωση που δεν το'χεις καταλάβει...αλλά και να με σώσει έχω σιχαθεί τόσο που δεν θέλω να δω μπάλα ούτε ζωγραφιστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...