Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν καταλαβες, ο σκοπος του Χελακη, ειναι αυτο ακριβως που λες.

Να προεξοφλησει απο τωρα πως ό,τι και να γινει ΔΕΝ θα φταιει η διαιτησια.

 

 

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα όμως.

Εγώ δέχομαι ότι ο Ολυμπιακος ευνοήθηκε από την διαιτησία στο ντέρμπι αλλά είχε και ομάδα. Συγκριτικά με εσάς που κράζατε τους ίδιους σας τους παίχτες και μπαίνατε στο γήπεδο και τους κυνηγάγατε, ο ΟΣΦΠ έπαιξε καλή μπαλίτσα πέρυσι.

 

Όπως και για το πρωτάθλημα του 2010 που αδιαμφισβήτητα είχατε τα σπροξιματάκια σας από την διαιτησία, μπορώ εγώ να μιλήσω? Τι να πω? Αφού δεν είχα ομάδα, πώς να πάρω πρωτάθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παίδες, πόσα χρόνια πρέπει να περάσουν για να καταλάβετε ότι τα καλοκαιρινά πρωτοσέλιδα είναι για να κονομάνε οι Χελακοθέμηδες?

 

Πούλα στον "αν είσαι Γαύρος Ξέρεις" παραμύθι

Πούλα στους πολυαμέτοχους (είναι και ομάδα μου) μιζέρια

πούλα και στην ΑΕΚ ελπίδα

 

και θα πουλάς αβέρτα φυλλάδες. Αν και με τους δικούς μου από πωλήσεις Πράσινης - Derby δεν νομίζω να πιάνει....αλλά τεσπα, πιάνει στα ραδιόφωνα!

 

Πάντως μην σκάτε, σε κανά μήνα που θα πάρουμε κανά παίκτη θα γράφει ο Χελάκης....σφραγίδα Φερεϊρα και νέα Πόρτο ο ΠΑΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα όμως.

Εγώ δέχομαι ότι ο Ολυμπιακος ευνοήθηκε από την διαιτησία στο ντέρμπι αλλά είχε και ομάδα. Συγκριτικά με εσάς που κράζατε τους ίδιους σας τους παίχτες και μπαίνατε στο γήπεδο και τους κυνηγάγατε, ο ΟΣΦΠ έπαιξε καλή μπαλίτσα πέρυσι.

 

Όπως και για το πρωτάθλημα του 2010 που αδιαμφισβήτητα είχατε τα σπροξιματάκια σας από την διαιτησία, μπορώ εγώ να μιλήσω? Τι να πω? Αφού δεν είχα ομάδα, πώς να πάρω πρωτάθλημα.

 

A εσυ δεχεσαι αλλα..Πως λεμε εγω αγαπαω την γυναικα μου αλλα και ενα αισθηματακι να μην το εχω? Το κακο ειναι οτι δεν ειναι ενα το αισθημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A εσυ δεχεσαι αλλα..Πως λεμε εγω αγαπαω την γυναικα μου αλλα και ενα αισθηματακι να μην το εχω? Το κακο ειναι οτι δεν ειναι ενα το αισθημα...

 

Δέχομαι ότι Ολυμπιακός το 2011 πήρε δίκαια το πρωτάθλημα παρά τα λάθη της διαιτησίας, μιας και ήταν καλύτερη ομάδα.

Όπως επίσης δέχομαι ότι ο Παναθηναϊκός το 2010 πήρε δίκαια το πρωτάθλημα παρά τα λάθη της διαιτησίας, μιας και ήταν καλύτερη ομάδα.

 

Λάθη από τους διαιτητές γίνανε και τις δυο χρονιές, αλλά και στις δυο, το πρωτάθλημα το πήρε ο καλύτερος. Το αν ο Μαρινάκης και ο Πατέρας, πλήρωσαν τους Διαιτητές για να κάνουν αυτά τα λάθη η ήταν τυχαία, δυστυχώς δεν μπορώ να το ξέρω.

 

Που διαφωνείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει η σιγουριά σας ότι αν πέσει κατηγορία ο Ολυμπιακός δεν θα τον ακολουθήσετε.

 

Εγώ και Β παίζω, αρκεί να παίξει και ο βάζελος. Χωρίς τον πελάτη δεν μπορώ. :P

Εγω θελω να παιζω σε οποιαδηποτε κατηγορία πρεπει, και εσυ σε οποιαδηποτε πρεπει

Αν αποδειχτει οτι τα εστεινε ολα ο Γοντικας ή για να σου κανω τη χαρη και ο Πατερας και να πεσουμε Β Εθνικη και οτι ο Μαρινακης ειναι αθωος να μεινετε Σουπερλιγκα

Στα παπακια μου. Την φραση "ναι αλλα μονο εμεις τα καναμε?" δεν θα την πω

Αυτη που μπορω να πω - και εχεις δικαιωμα να το πεις και συ αν το κρινεις, και ο οποιοσδηποτε - ειναι το "ναι αλλα μονο εμεις τιμωρηθηκαμε?"

 

Αλλα προς το παρον οι ενδειξεις αφορουν τον γαυρο και τον Μαρινακη αναμεσα σε αλλες ομαδες. Αν λοιπον το κρινει ο Εισαγγελεας οτι ειναι ενοχος ο προεδρος σου και εστησε αγωνες (και) προς το συμφερον του Ολυμπιακου τοτε δεν θα κατσω να δεχτω το "μονο εμεις τα καναμε?" γιατι θα σας συμφερει το τσουβαλιασμα

 

 

Όπως και για το πρωτάθλημα του 2010 που αδιαμφισβήτητα είχατε τα σπροξιματάκια σας από την διαιτησία, μπορώ εγώ να μιλήσω? Τι να πω? Αφού δεν είχα ομάδα, πώς να πάρω πρωτάθλημα.

Αυτο ειναι μεγαλο σωτο

Προς ολες τις κατευθυνσεις

Το πρωταθλημα δεν ειναι συναγωνισμος, ειναι διαγωνισμος

Ειναι σαν να υπαρχει ενας διαβασμενος και ενας ρεμπεσκες που εχει διαβασει μόνο τα ΣΟΣ στις Πανελληνιες. Αν πεσουν τα ΣΟΣ θα δεχτεις ο διαβασμενος να αντιγραψει για να περασει επειδη "κολλησε το μυαλο του" και να φαει τη θεση του ρεμπεσκε?

Σορρυ αλλα συμφωνησαν ολοι σε ενα συστημα επιτυχιας για τις Πανελληνιες και με αυτο γραφουν

 

Ομοιως για τη μπαλα, το συστημα ειναι η βαθμολογια 3-1-0 και κριτηριο για τους βαθμους το ποσα γκολ μπαινουν.

 

Επισης, τα στατιστικα και η ποιοτητα δεν λενε τιποτα για τον πρωταθλητη. Οπως στις Πανελληνιες αν καποιος γραψει 13 αλλα ολοι γραψουν 12,5 τοτε παροτι "δεν εγραψε καλα" πρεπει να μπει πρωτος στην Ιατρικη. Ομοιως στη μπαλα, δεν υπαρχει "αφου δεν επαιξες μπαλα". Δεν ειναι κριτηριο, αλλιως να φερουμε τον Κωσταλα και τον Λατσιο να κρινουν τις ντριπλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέχομαι ότι Ολυμπιακός το 2011 πήρε δίκαια το πρωτάθλημα παρά τα λάθη της διαιτησίας, μιας και ήταν καλύτερη ομάδα.

Όπως επίσης δέχομαι ότι ο Παναθηναϊκός το 2010 πήρε δίκαια το πρωτάθλημα παρά τα λάθη της διαιτησίας, μιας και ήταν καλύτερη ομάδα.

 

Λάθη από τους διαιτητές γίνανε και τις δυο χρονιές, αλλά και στις δυο, το πρωτάθλημα το πήρε ο καλύτερος. Το αν ο Μαρινάκης και ο Πατέρας, πλήρωσαν τους Διαιτητές για να κάνουν αυτά τα λάθη η ήταν τυχαία, δυστυχώς δεν μπορώ να το ξέρω.

 

Που διαφωνείς?

 

Ωραια ας πουμε οτι το δεχομαι..Και σου λεω λοιπον τα εξης: Μεχρι στιγμης εχω ακουσει, ενα ντερμπι να πρεπει να προστατευθουν οι διαιτητες του, να οριζεται διαιτητης σε αγωνα μου με αλλη μεγαλη ομαδα απο μεγαλοπαραγοντες...Και ακουω μεγαλοπαραγοντα να εχει τουλαχιστον σχεσεις η να του ζητανε χαρες τουλαχιστον 5 ομαδες απο αυτες που πεφτουν..Εστω λοιπον οτι ο ολυμπιακος παρει το πρωταθλημα απο τον οκτωβρη ουτε καν απο γεναρη..Γιατι να το θεωρησω καθαρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ας πουμε οτι το δεχομαι..Και σου λεω λοιπον τα εξης: Μεχρι στιγμης εχω ακουσει, ενα ντερμπι να πρεπει να προστατευθουν οι διαιτητες του, να οριζεται διαιτητης σε αγωνα μου με αλλη μεγαλη ομαδα απο μεγαλοπαραγοντες...Και ακουω μεγαλοπαραγοντα να εχει τουλαχιστον σχεσεις η να του ζητανε χαρες τουλαχιστον 5 ομαδες απο αυτες που πεφτουν..Εστω λοιπον οτι ο ολυμπιακος παρει το πρωταθλημα απο τον οκτωβρη ουτε καν απο γεναρη..Γιατι να το θεωρησω καθαρο?

 

Δηλαδή εσύ βάζεις το χέρι σου στην φωτιά ότι ο Μαρινακης έκατσε και πλήρωσε τον επόπτη να σφυρίξει υπέρ του Ολυμπιακού επειδή άκουσες τον Μπεο να λέει "προστάτευσε τους"?

 

Εδώ μιλάμε με απλά μαθηματικά...

 

Ο ολυμπιακός έχει πάρει το πρωτάθλημα με 13 (ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ!) πόντους διαφορά, έχει βάλει τα διπλάσια γκολ από τον ΠΑΟ και έχει φάει σχεδόν τα μισά, έχει κάνει μόνο νίκες στην έδρα του, εχει παίξει μπάλα.

 

Και από την άλλη έχεις έναν Παναθηναϊκό χωρίς διοίκηση, να παιζει ισως την χειροτερη μπαλα στην σύγχρονη ιστορία του, με παίχτες όπως λέγατε εσείς, τελειωμένους, με τους οπαδούς να μπαίνουν στο γήπεδο και να κυνηγάνε να τους δείρουν, χωρισμένοι σε Γκοτζικους και σε Πατερικους...

 

Πες μου ειλικρινά, είχε ανάγκη ο Ολυμπιακός να στήσει αυτό το πρωτάθλημα? Για ποιον λόγο?

Η μήπως αδίκησαν τον Παναθηναϊκό? Γιατί εγώ με εξαίρεση το Ντέρμπι, άλλα θυμάμαι, ειδικά στον πρώτο γύρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσύ βάζεις το χέρι σου στην φωτιά ότι ο Μαρινακης έκατσε και πλήρωσε τον επόπτη να σφυρίξει υπέρ του Ολυμπιακού επειδή άκουσες τον Μπεο να λέει "προστάτευσε τους"?

 

Εδώ μιλάμε με απλά μαθηματικά...

 

Ο ολυμπιακός έχει πάρει το πρωτάθλημα με 13 (ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ!) πόντους διαφορά, έχει βάλει τα διπλάσια γκολ από τον ΠΑΟ και έχει φάει σχεδόν τα μισά, έχει κάνει μόνο νίκες στην έδρα του, εχει παίξει μπάλα.

 

Και από την άλλη έχεις έναν Παναθηναϊκό χωρίς διοίκηση, να παιζει ισως την χειροτερη μπαλα στην σύγχρονη ιστορία του, με παίχτες όπως λέγατε εσείς, τελειωμένους, με τους οπαδούς να μπαίνουν στο γήπεδο και να κυνηγάνε να τους δείρουν, χωρισμένοι σε Γκοτζικους και σε Πατερικους...

 

Πες μου ειλικρινά, είχε ανάγκη ο Ολυμπιακός να στήσει αυτό το πρωτάθλημα? Για ποιον λόγο?

Η μήπως αδίκησαν τον Παναθηναϊκό? Γιατί εγώ με εξαίρεση το Ντέρμπι, άλλα θυμάμαι, ειδικά στον πρώτο γύρο...

 

Στείλε μου τη διεύθυνσή σου να σου κάνω δώρο αυτό:

 

9149676.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, στον πρώτο γύρο πήγε να πλύνει τις κλασικές μπουγάδες ο Πατέρας και κάπου εκεί τα πήρε ο δικός μας ο χοντρός στην κράνα και έγινε ότι έγινε.

 

Στον πρώτο γύρο λοιπόν τα κοράκια ήταν στημένα από τον Πατέρα, μετά όμως μάλλον του τελειώσαν τα φράγκα και άρχισε να λαδώνεται από τον δικό μας χοντρό το σύστημα.

 

So simple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ας πουμε οτι το δεχομαι..Και σου λεω λοιπον τα εξης: Μεχρι στιγμης εχω ακουσει, ενα ντερμπι να πρεπει να προστατευθουν οι διαιτητες του, να οριζεται διαιτητης σε αγωνα μου με αλλη μεγαλη ομαδα απο μεγαλοπαραγοντες...Και ακουω μεγαλοπαραγοντα να εχει τουλαχιστον σχεσεις η να του ζητανε χαρες τουλαχιστον 5 ομαδες απο αυτες που πεφτουν..Εστω λοιπον οτι ο ολυμπιακος παρει το πρωταθλημα απο τον οκτωβρη ουτε καν απο γεναρη..Γιατι να το θεωρησω καθαρο?

 

Εγώ πάλι πιστεύω οτι τα περσυνά κολλητιλίκια Μπέου-Πατέρα ήταν για το σε ποιού το σπίτι θα διοργανώσουν το επόμενο barbecue.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω οτι τα περσυνά κολλητιλίκια Μπέου-Πατέρα ήταν για το σε ποιού το σπίτι θα διοργανώσουν το επόμενο barbecue.

Mε τον Κανελλόπουλο (υπενθυμίζω πως προτάθηκε απο τον Νικόλα για πρόεδρος του Παναθηναϊκού) να είναι υπεύθυνος για την αγορά κρασιού και κρεάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω οτι τα περσυνά κολλητιλίκια Μπέου-Πατέρα ήταν για το σε ποιού το σπίτι θα διοργανώσουν το επόμενο barbecue.

Στου Μαρινακη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα παραδέχεσαι οτι Μπέος-Πατέρας-Μαρινάκης είναι το ίδιο μαγαζί.

Ξερω καποια πραγματα για το συγκεκριμενο τριγωνο μουρλια αλλα το ποστ το συγκεκριμενο ηταν ειρωνικο

Εκτος αν το εννουσες κυριολεκτικα το Barbecue γιατι οπως ειναι και οι 3 - ειδικα οι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ τρεις - αντε να πεισεις τον Παγκαλο οτι κακως ειπε "Μαζι τα φαγαμε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...