Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.sport-fm.gr/article/486094

 

Για το σκάνδαλο των στημένων αγώνων, ο Σοφοκλής Πιλάβιος είπε μεταξύ άλλων:

 

Η καθυστέρηση του ενός φακέλου της UEFA να φτάσει στην εισαγγελία, αφορούσε μόνο 4-5 αγώνες. Αυτό όμως δεν επηρέασε καθόλου τη διαδικασία. Εγώ πήγα δύο ή τρεις φορές στην UEFA γι’ αυτό το θέμα στις αρχές του 2009. Είχα ενημέρωση πριν την περίφημη συνέντευξη του Λίμαχερ.

 

Δεν άκουσα τον Μπέο να λέει δημόσια ότι παίζει στοίχημα. Το σωστό πάντως είναι να απαγορευτεί ο στοιχηματισμός και για τους ποδοσφαιριστές. Θα κάνουμε και εμείς κάποια πράγματα, αλλά περιμένουμε με αγωνία και το νέο νομοσχέδιο.

 

Δεν είπα ποτέ ότι δεν θα τιμωρηθούν μεγάλες ομάδες για τα στημένα. Είπα γενικά για όλες τις ομάδες, ότι δεν μπορούν να τιμωρηθούν χωρίς στοιχεία.

 

Δέχομαι ότι έχω μερίδιο ευθύνης στην ιστορία αυτή. Το ότι ανέχθηκα κάποιους παράγοντες είναι το λιγότερο. Αλλά εγώ μιλούσα με όλους τους προέδρους. Πλέον, βέβαια, δεν μιλάει κανείς με κανέναν.

 

Δεν ζήτησα από τον εισαγγελέα να μην δημοσιεύονται οι διάλογοι. Απλά διαγνώσαμε έναν σοβαρό κίνδυνο. Πολλοί μου είπαν ότι κινδυνεύει η ζωή τους και η σωματική τους ακεραιότητα με αυτά που έχουν βγει.

 

Διαβάζοντας τις συνομιλίες, φαίνεται πως αρέσει να λέγεται ότι με κρατάνε και με έχουν στο χέρι. Άρεσε σε κάποιους να το δείχνουν και να το λένε και για μένα και για διαιτητές. Στην Ελλάδα μας αρέσει να είμαστε νταραβεριτζήδες. Το τι ακούν τα αυτιά μου κάθε μέρα, είναι τρομερό. Υπάρχουν βέβαια και θεωρίες συνωμοσίας, αφού μερικά από αυτά που λέγονται στις συνομιλίες, τελικά δεν έγιναν.

 

Έχω νιώσει και εγώ απειλούμενος. Πολλάκις. Έχω αυξήσει και την προστασία μου. Τι άλλο να κάνω; Είχα και ευθεία απειλή από πολλούς ανθρώπους, όχι όμως για τη ζωή μου.

 

Δεν θυμάμαι τη συνομιλία μου με τον Τσακογιάννη, όπου μου λέει ότι θα ρίξει πέντε σκαμπίλια στα πόδια του Κούγια. Όμως, δεν την αμφισβητώ ότι υπήρξε.

 

Για το αν φοβάμαι τη συγκάλυψη, άποψη μου είναι ότι πρέπει να υπάρξει η μεγάλη εικόνα στο πόρισμα για να πούμε κάτι. Η αθλητική δικαιοσύνη από την άλλη, δεν χρειάζεται τόσες πολλές αποδείξεις. Δεν αρκούν όμως και τα γραφήματα.

 

Για το ότι με δήλωσε για μάρτυρα υπεράσπισης του ο Σταύρος Ψωμιάδης, δεν είχε τη συναίνεση μου. Ο καθένας μπορεί να δηλώσει όποιον θέλει.

 

Ο κ. Χατζηαποστόλου λέει πάρα πολλά (σ.σ. για την ατάκα του στο Δ.Σ. «είμαστε ένοχοι γιατί όλα αυτά γίνονταν κάτω από τη μύτη μας») και είναι δικαίωμα του να κάνει αντιπολίτευση. Αλλά κάνει αντιπολίτευση από τότε που καθαιρέθηκε από αναπληρωτής πρόεδρος.

 

Για τον Αβραάμ Παπαδόπουλο και τον Γιώργο Γεωργιάδη, θέλω να τους ακούσω πρώτα πριν πάρουμε την όποια απόφαση.

 

 

Κακό πράγμα αυτό το Αλτσχάιμερ, να μην μπορείς να θυμάσαι τι παράνομες πράξεις σου εκμυστηρεύονται στο τηλέφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμή που έχασαν Αγγλικό-Ισπανικό-Γερμανικό, και δεν μείωσαν τουλάχιστον την συνδρομή, είναι αξιολύπητοι...

 

έχασε το Αγγλικό η Νόβα?Μέχρι πέρσι το είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχει το Αγγλικο (και ειναι ο 2ος λογος, μαζι με την Ευρωλιγκα, που την πληρωνω)

 

Δηλαδη πληρωνεις απο 32Ε το μηνα για 2 προιοντα που μπορεις να τα βρεις και αλλου με 14Ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη πληρωνεις απο 32Ε το μηνα για 2 προιοντα που μπορεις να τα βρεις και αλλου με 14Ε?

Βασικα ναι.

Που αλλου μπορω να τα βρω με 14Ε? Ειμαι open to suggestions

(το Euroleague TV δεν νομιζω οτι μεχρι στιγμης αξιζει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/486168

 

Άδεια εξόδου ζήτησε ο Αβραάμ...

είμαι περίεργος να δω αν θα την κάνουν δεκτή....

Για να δούμε.....για να δούμε....

 

Παω στοιχημα οτι θα γινει δεκτο το αιτημα του για τον εξης λογο:

Σε αυτη τη χωρα οσοι ειναι αθλητες,"καλλιτεχνες" και πολιτικοι τους φερονται σαν ανωτερα οντα, ενω στην πραγματικοτητα προκειται για υποαναπτυκτους ανθρωπους στην πλειοψηφια τους που ζουν εις βαρος των αλλων με τις πλατες και των ΜΜΕ.

Επομενως ειναι δεδομενο οτι θα δοθει αδεια σε αυτο το πανηλιθιο πλασμα να παει να κλωτσησει μια μπαλα και να προετοιμασει και παλι τα στοιχηματα του με την ησυχια του.Λογικα του χρονου θα βαλει συγγενεις του να παιζουν διοτι οσο ηλιθιος και αν ειναι κατι θα εμαθε.

Α!Μην το ξεχασω!Και στις επομενες εκλογες τα φτωχαδακια του Πειραια να μην ξεχασουν να βαλουν και αυτον στην Βουλη.Η δυναμη της ηλιθιοτητας κανει θαυματα ενωμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω στοιχημα οτι θα γινει δεκτο το αιτημα του για τον εξης λογο:

Σε αυτη τη χωρα οσοι ειναι αθλητες,"καλλιτεχνες" και πολιτικοι τους φερονται σαν ανωτερα οντα, ενω στην πραγματικοτητα προκειται για υποαναπτυκτους ανθρωπους στην πλειοψηφια τους που ζουν εις βαρος των αλλων με τις πλατες και των ΜΜΕ.

Επομενως ειναι δεδομενο οτι θα δοθει αδεια σε αυτο το πανηλιθιο πλασμα να παει να κλωτσησει μια μπαλα και να προετοιμασει και παλι τα στοιχηματα του με την ησυχια του.Λογικα του χρονου θα βαλει συγγενεις του να παιζουν διοτι οσο ηλιθιος και αν ειναι κατι θα εμαθε.

Α!Μην το ξεχασω!Και στις επομενες εκλογες τα φτωχαδακια του Πειραια να μην ξεχασουν να βαλουν και αυτον στην Βουλη.Η δυναμη της ηλιθιοτητας κανει θαυματα ενωμενη.

Ποναει το μυαλο μου οταν σκεφτομαι οτι ο Ανατολακης (και ο καθε Ανατολακης) ειναι βουλευτης

Μην ψαχνετε αιτιες της καταντιας, οταν ο Ανατολακης ειναι βουλευτης (οταν δηλαδη υπερισχυει το τι ομαδα ειμαστε εναντι καθε κοινου λογικου επιχειρηματος) δεν μπορει τα πραγματα να ειναι αλλιως

Μαρεσει που τους πειραζει καποιους οτι "μουτζωνουν τη Βουλη και τους θεσμους"

Εχουν γινει οι "θεσμοι" ενα με το πατωμα, πιο κατω δεν παει, αυτο μας πειραξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πάνε τα ζωντανά οι παράγοντες και ψηφίζουν ΜΠΕΟ για εκπρόσωπο, κ μετά όταν σκάει το σκάνδαλο όλοι κάνουνε τους ανήξερους...

Ο Μπέος μπλεγμένος στα στημένα? πέσαμε από τα σύννεφα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Τουρκία ετοιμάζονται να ρίξουν Β΄Εθνική τη Φενερμπαχτσέ. Οι...τριτοκοσμικοί Τούρκοι έχουν καλύτερο δικαιακό σύστημα απ' ότι οι απόγονοι(?) του Πλάτωνα και του Σωκράτη!

Μόνο όταν θα τολμήσουν άπαντες σε αυτή τη χώρα και να πράξουν το αυτονόητο τότε θα μας υπολογίζει ο κόσμος και θα πάμε μπροστά. Να τιμωρηθούν όλοι όσοι έφεραν τη χώρα στην ανυποληψία. Όσο ψηλά κι αν βρίσκονται. Αλλά βέβαια όταν δεν τιμωρούνται πρωτίστως οι επίορκοι πολιτικοί, τι περιμένετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ένοχοι κατηγορούν τον ΟΦΗ γιά τη μη επικύρωση ακόμη των βαθμολογιών, με αφορμή τις καθυστερήσεις που υπάρχουν έπειτα από τη προσφυγή της Κρητικής ομάδας στα πολιτικά δικαστήρια. Μπράβο στον ΟΦΗ που ξεσκέπασε ένα αμαρτωλό βρώμικο και μαφιόζικο σύστημα του περίφημου "ασύλου" λεγόμενο αυτοδιοίκητο της ΕΠΟ.

Το μαχαίρι(εν προκειμένω το κρητικό, να μπεί στο κόκκαλο κι ακόμη παραμέσα). Είναι πολύ μικρά ανθρωπάκια οι μαριονετες που έστησαν όλο αυτό το σύστημα ένοχης σιωπής, νοθείας, στοιχηματικής απάτης και εν τέλει αδικίας μέσα και γύρω από τη ποδοσφαιρική αρχή. Η Ελλάδα βουλιάζει στο βούρκο. Η σωτηρία είναι ο κάθε σκεπτόμενος και περήφανος γιά τη χώρα του Έλληνας να πεί όχι στη μαφία. Ο Έλληνας αγαπάει τον αθλητισμό. Δεν μπορώ να πιστέψω πως όλοι είναι ένοχοι και δεν υπάρχουν καθαροί. Καιρός είναι οι κατεργάρηδες να πάνε στο πάγκο τους. Ανθρωπάκια που προσβάλλουν τον καθένα από εμάς. Πράγματα που τα ξέραμε, τα φωνάζαμε και η ΕΠΟ (αφήστε τη σουπερλίγκ. Αυτή δεν επρόκειτο ποτέ να ανοίξει το θέμα) αγρόν ηγόραζε. Επομένως έχει τεράστιες ευθύνες ο Πιλάβιος. Στη Τουρκία όπως είπα και πιό πάνω τίθεται θέμα υποβιβασμού της πρωταθλήτριας, ενώ εδώ ο Πιλάβιος σπεύδει να μας πεί ότι καμία μεγάλη ο μάδα δεν θα υποβιβαστεί! Αυτό είναι άμεση απονομή δικαιοσυνης και καλά! Τι ανάγκη έχουμε τώρα τα δικαστήρια αφού το είπε ο κόντε Πιλάφιο!

Δεν έχω κάνενα μα απολύτως κανένα πρόβλημα να πέσει στο πάτο ο Παναθηναϊκός αν έχει κάνει βρωμιές. Μπορούν να πούν αντρίκια το ίδιο πράγμα οι φίλοι του Ολυμπιακού? Μόνο έτσι θα καθαρίσει το Ελληνικό κούτελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...