Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Όλοι φυλακή.Και αποδείξεις να μην υπήρχαν όλοι μέσα.Όπως έγινε στην Ιταλία.Μια χαρά είναι και οι ενδείξεις.Να κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλό μας δηλαδή;Δείτε τώρα η Ιταλία.Ότι και να γινόταν το έπαιρνε η Γιούβε.Αποκλειόταν στους ομίλους του Τσάμπιονς λίγκ,έτρωγε 4άρες από τη Μίλαν και την Ίντερ αλλά το πρωτάθλημα το έπαιρνε με 10 βαθμούς διαφορά.Και όλο και πιο σκατά γινόταν το πρωτάθλημα.Και τι λέγαν όλοι;"H Mίλαν κοιτάει μόνο το τσάμπιονς λίγκ." @@ κοιτάει.Τώρα γιατί το πήρε;Η Ίντερ γιατί τα πήρε;Φτάσαν στο αμήν,έσκασε το σκάνδαλο,έπεσε το πρωτάθλημα πολύ λόγο του σκανδάλου και σιγά σιγά..Να σου και τσάμπιονς λίγκ,να σου και 5-6 ομάδες ανταγωνιστικές πάλι.Και σε κανα 5άρι χρόνια θα είναι πάλι το καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου.Παίρνει πρωτάθλημα και η Μίλαν και η Ίντερ και η Γιουβέντους θα πάρει κάποια στιγμή ξανά σίγουρα και η Ρόμα το διεκδικεί στα ίσα και η Νάπολη είναι μέχρι την 25η αγωνιστική πρώτη.Βλέπουν μπαλίτσα.Δεν είναι Ισπανία ακόμη αλλά με μαθηματική ακρίβεια θα γίνουν ξανά.

 

Φιλε μου δεν στα ειπαν καθολου καλα με την ιταλια.

 

Πρωτον οι ποινες ηταν χαδια. την γιουβε την εριξαν 1 κατηγορια, λατσιο μιλαν τους αφαιρεσαν κατι βαθμους (και η μιλαν επαιξε κανονικα τσαμπιονς αν θυμαμαι καλα), ενω η ιντερ που ακουστηκε παρα πολυ το ονομα της δεν την αγγιξαν καν.

 

Το πρωταθλημα της ιταλιας ειναι σε ΤΕΡΑΣΤΙΑ παρακμη. αν εξαιρεσεις την μουρινιο-ιντερ, οι αλλοι ειναι πλεον τριτοτεταρτοι στην ευρωπη. Φετος στους 16 περασαν μιλαν ιντερ ρομα, που αποκλειστηκαν με συνοπτικες διαδικασιες απο.. σαχταρ-τοτεναμ-σαλκε!!!!!!!

 

Οσο για το εσωτερικο?? οταν βλεπεις να διεκδικουν πρωταθλημα η ναπολι και η ουντινεζε που λεει ο λογος, κατι βρωμαει. Η εθνικη παραπαιει στις παγκοσμιες διοργανωσεις, ταλεντα δεν βγαινουν πια ουτε με τα κυαλια, ενω η λατσιο πηρε τον... κλοζε για να δει προκοπη.

 

Μετα το σκανδαλο με λιγα λογια η παρακμη του ιταλικου πρωταθληματος ειναι απιστευτη, και δεν δειχνει ΚΑΝΕΝΑ σημαδι ανακαμψης. μα κανενα..

 

Οσο για την μπαλιτσα... μαλλον εχεις να δεις χρονια.. σπανια βλεπεις καλα παιχνιδια, τα υπολοιπα κυμαινονται μεταξυ βαρετου και κοψοφλεβιστικου..

 

Και τελος, για το αν οι ποινες ηταν χαδι η οχι, δες το καινουργιο σκανδαλο με τα στοιχηματα που εχει ξεσπασει τωρα (με BEPPE SIGNORI παρακαλω) και θα καταλαβεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον σημερινό αθλητικό Τύπο δημοσιεύεται νέος διάλογος που βρίσκεται στην δικογραφία για τα στημένα παιχνίδια στον οποίο εμφανίζεται ο Αχιλλέας Μπέος να συνομιλεί με τον διαιτητή Μιχάλη Τσινιάρη με τον παράγοντα του Ολυμπιακού Βόλου να ισχυρίζεται πως ο συνομιλητής του πήρε χαρτάκι.

 

Αναλυτικά ο διάλογος:

Από τον Αχιλλέα Μπέο (Α) στον Μιχάλη Τσινιάρη(Β):

Β': Ναι;

Α: Μιχάλη, ο Αχιλλέας Μπέος είμαι, ο πρόεδρος, τί γίνεται;

Β: Τι γίνεται; Τι κάνουμε; Καλά;

Α: Σε πήρα να σου δώσω συγχαρητήρια πως γνώριζες ότι αυτοί οι παίκτες δεν θα παίξουν με τον Άρη.

Β: ..... (γέλια) .... Όλοι.

Α: Όλοι όμως. Κι από την Ξάνθη κι από μένα.

Β: Μου το έλεγε ο Τάκης μετά.

Α: Καλά, ότι πήρες χαρτάκι δεν το συζητάμε.

Β: Πήρα χαρτάκι;

Α: Αλλά να ξέρεις ότι δεν ξηγιούνται έτσι οι άνδρες.

Β: Πήρα χαρτάκι; Από ποιόν;

Α: Στο λέω, εντάξει. Δεν ξηγιούνται έτσι, γιατί δεν ήταν μόνο σε μένα, ήταν και στην Ξάνθη! Και με την Ξάνθη δεν παίζουν, μ' ένα σμπάρο δύο τρυγόνια. Η Ξάνθη δεν έχει 4 παίκτες την άλλη εβδομάδα με τον Άρη που παίζει!

Β: Δεν ήταν κάρτες δηλαδή;

Α: Θες να ήτανε; Οι 3 ήταν τραβηγμένες και από τις 2 πλευρές. Οι άλλες ήτανε, εντάξει.

Β: Και μου 'δωσε ο Άρης χαρτάκι;

Α: Δεν ξέρω ο Άρης, μπορεί να σου 'δωσε κάποιος άλλος, αλλά εγώ έτσι το θεωρώ, δεν είναι τυχαίο αυτό.

Β: Όχι, όχι, όχι.

Α: Εντάξει, εντάξει. Δεν πειράζει, να 'σαι καλά. Να ξέρεις ότι εγώ είμαι ωραίος με τους άνδρες, εμένα μου αρέσουν οι ανδρικές εξηγήσεις. 8 κάρτες σε ένα παιχνίδι που ήταν μονόπλευρο;

Β: Εγώ επειδή λέω τον εαυτό μου άνδρα, δεν πήρα κανένα χαρτάκι.

Α: Μακάρι να είναι έτσι, εγώ σου λέω ότι πήρες.

Β: Εντάξει.

Α: Και ξέρω από ποιόν, θα τα πούμε, όμως, για να μη μιλάμε από το τηλέφωνο.

Β: Εντάξει. Ναι, ναι, γιατί είναι επικίνδυνα.

Α: Καλή σου βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να καταλήξεις κάπου τώρα που τα βλέπεις πιο ψύχραιμα και μας τελείωσαν οι λαϊκισμοί; Γιατί το πρώτο σεντόνι που έγραψες αυτό ήταν. Μη ξεχνάμε ότι μερικοί από δω μέσα έχουμε ζήσει παράγκες και από τους 3 μεγάλους, δε γεννηθήκαμε το 97.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θα έπρεπε με τις πρώτες μη νόμιμες κασέτες να έχουν πέσει όλοι.Όπως έγινε στην Ιταλία.Όχι να κάνουμε όλο αυτό που κάνουμε που υπάρχουν 94000 σελίδες νόμιμες υποκλοπές τώρα και να λέμε κιόλας ΑΝ δεν πέσουν.Τι αν δεν πέσουν ρε;Πλάκα κάνουμε τώρα;Μόνο δολοφονίες δεν είχαμε.Αν δεν πέσουν θα είναι και ο θάνατος του Ελληνικού ποδοσφαίρου.Μετράμε αντίστροφα δηλαδή πότε θα πηγαίνουν στα ντέρμπι 10000 κόσμος το πολύ στις μεγάλες ομάδες και πότε θα βαρεθεί να επενδύει 1-2 άτομα τα οποία είναι και τα μόνα που συνεχίζουν και βάζουν λεφτά για να μείνουμε στην απόλυτη παρακμή.

 

Υπάρχει και η άλλη λύση.Να φτιάξετε δικό σας πρωτάθλημα και να παίζετε μόνοι σας.Κανονικά με στησίματα μέσα να ξέρετε ότι στο τέλος θα το πάρετε από την αρχή,να συζητάτε κάθε Κυριακή "Πω τον φούστη τι στήσιμο έκανε ρε;" Είδες τι πέναλτι έδωσε πάλι;Να κλαίγονται οι άλλοι ρε δεν ήταν πέναλτι να λέτε εσείς πεντακάθαρο ήταν κτλ κτλ και να συνεχίσετε την μιζέρια να γουστάρετε.

 

@vlachaquito Θες να βάλουμε στοίχημα ότι σε 5 χρόνια θα είναι το τοπ πρωτάθλημα του κόσμου;Μια χαρά εξωντοτικές ήταν οι ποινές στην Ιταλία αλλά έφεση στην έφεση γίνανε απλά σκληρές.Γ Εθνική είχε πέσει η Γιούβε,Β ή Μίλαν κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@vlachaquito Θες να βάλουμε στοίχημα ότι σε 5 χρόνια θα είναι το τοπ πρωτάθλημα του κόσμου;Μια χαρά εξωντοτικές ήταν οι ποινές στην Ιταλία αλλά έφεση στην έφεση γίνανε απλά σκληρές.Γ Εθνική είχε πέσει η Γιούβε,Β ή Μίλαν κτλ κτλ.

 

αν δεν το στησει ο μπεος, μεσα.. Η ιταλια δεν θα φτιαξει για πολλους λογους, δεν υπαρχουν γηπεδα, δεν υπαρχουν παικτες ιταλοι, δεν υπαρχουν λεφτα... το σκανδαλο ηταν η ταφοπλακα...

 

Και οι ποινεσ ηταν εξωντοτικες, τι να το κανω αν στην εφεση εγιναν χαδια?? χαδια παραμενουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνουν τέτοια "χάδια" και στους δικούς μας και θα είμαι ευχαριστημένος. Η πρωτοφανής απάθεια των εμπλεκομένων μέχρι στιμής είναι ανυπόφερτη, πρέπει να τους κοπεί ο "αέρας" για να το σκέφτονται καλά στο μέλλον πριν ξανακάνουν τέτοιες αλητείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν το στησει ο μπεος, μεσα.. Η ιταλια δεν θα φτιαξει για πολλους λογους, δεν υπαρχουν γηπεδα, δεν υπαρχουν παικτες ιταλοι, δεν υπαρχουν λεφτα... το σκανδαλο ηταν η ταφοπλακα...

 

Και οι ποινεσ ηταν εξωντοτικες, τι να το κανω αν στην εφεση εγιναν χαδια?? χαδια παραμενουν ;)

 

E περίμενε και θα δείς.Απλά ζείς Ιταλία και πάντα όταν τα ζείς εκ των έσω σου φαίνονται πιο τραγικά τα πράγματα.Εγώ βλέπω ότι παλιότερα υπήρχε μόνο μια Ιταλική ομάδα στο πρωτάθλημα και άλλες 2 που διεκδικούσαν την 2η θέση και τώρα γίνεται χαμός.Όπως παλιά.Υπάρχουν 7-8 ομάδες.

 

~~~~~~~

Ύποπτες κινήσεις και στους λογαριασμούς 5 διαιτητών μπάσκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιταλικό πρωτάθλημα είναι πλέον σε μεγάλο χάλι. Δεν το λέω εγώ, το δείχνει η βαθμολογία της UEFA που τους αφαίρεσε μια θέση στα ευρωπαϊκά εισητήρια.

 

Η Γιουβέντους αποκλείστηκε απο κάποια Λέχ Πόζναν, η Μίλαν απο την Τότεναμ, η Ίντερ διασύρθηκε απο την 10ή ομάδα της Γερμανίας. Η Νάπολι το ίδιο στο Europa League. Για ποιά Serie A μιλάμε; Που ο Μ.Ο εισητηρίων είναι στα πιο χαμηλά επίπεδα της δεκαετίας;

 

Και όλα αυτά με το που υποβιβάστηκε η Γιουβέντους. Για κάντε λοιπόν μια αναγωγή για το ελληνικό πρωτάθλημα...

 

Καλό λοιπόν το παραμύθι περί Ιταλικού πρωταθλήματος, αλλά τα στοιχεία άλλα μας δείχνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, ας δώσουμε λοιπόν επίσημα τα πρωταθλήματα για τα επόμενα 10 χρόνια στον ολυμπιακάκο να μην αγχώνεται και ο βαγγελάκης... Ετσι δεν θα χρειαστεί να εχει παράγκα. ΑΑΑ θα δώσουμε και 15εκατομμυρια για τηλεοπτικά δικαιώματα, απ τα λεφτά του έλληνα φορολογούμενου που πάνε στην ΕΡΤ. Και θα ασχολιόμαστε οι άλλοι για την 2η θέση και κάτω. Να δίνουν και ένα ψευτοκύπελλο στον 2ο για να μας φεύγει και η χαρά να ούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, καλύτερα να δίνουμε εισιτήρια με καπέλο στον Χατζηχρήστο, ε αγαπούλα? :rolleyes:

 

Ειδικά για αυτό το άτομο δεν έχω πει καλό σχόλιο ποτέ μου. Δεν είμαστε σαν κάποιους που προσκυνάνε τον Τσουκαλά.

 

Αγαπούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol όντως, με το που ψηφίστηκε το μεσοπρόθεσμο σήμερα ως δια μαγείας σταμάτησαν οι "αποκαλύψεις" στα αντικειμενικά sites. Έ ρε κουτόχορτο!

 

Αυτό έφταιγε. Όχι οτι έχει 48η απεργία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...