Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

«Προς:

Γ.Γ.Α

Ε.Π.Ο

Super League

ΕΠΣΘ

Βουλευτές Μαγνησίας

Δήμαρχο Βόλου

Περιφερειάρχη Θεσσαλίας

 

Εδώ και μερικές ημέρες η Ελληνική κοινή γνώμη καλείται να ξεφύγει από μία δραματική και συνεχώς επιδεινούμενη καθημερινότητα, ώστε να παρακολουθήσει ένα νέο σίριαλ με τα χαρακτηριστικά της υπερπαραγωγής και την ποιότητα της "σαπουνόπερας". Εμείς, ως φίλαθλοι του Ολυμπιακού Βόλου αποτελούμε μάρτυρες μίας αδυσώπητης προσπάθειας και παραφιλολογίας με σκοπό να πληγεί ανεπανόρθωτα το κύρος της ομάδας μας, έχοντας ως απώτερο στόχο την τιμωρία μέσω του υποβιβασμού της.

 

Σύσσωμοι, αρχές και ΜΜΕ, έχουν αναλάβει εργολαβικά το ρόλο του εισαγγελέα, δικαστή και τιμωρού. Πολιτικοί και αθλητικοί παράγοντες, "αμέμπτου ηθικής", αδέκαστοι διαμορφωτές της κοινής γνώμης, σπεύδουν να καταδικάσουν ή να αθωώσουν, να υποβιβάσουν ή να προάγουν, να στηλιτεύσουν ή να επαινέσουν ανθρώπους, ομάδες και εταιρίες, ανάλογα βεβαίως με τις προσδοκίες, τις επιθυμίες και τις φιλοδοξίες τους. Τα χτυπήματα πολλά και δυστυχώς κάτω από τη μέση. Διάλογοι πολλαπλών και αμφιλεγόμενων ερμηνειών, καφενειακές συζητήσεις, απίθανες κωμικές ατάκες που προκαλούν άφθονο γέλιο, ξεκατινιάσματα μεταξύ μελών ενός δήθεν συνεταιρισμού, θα μπορούσαν να αποτελέσουν υλικό για μία πρώτης τάξεως φαρσοκωμωδία, αν δεν επρόκειτο για την ομάδα μας: τον Ολυμπιακό Βόλου.

 

Μια ομάδα που δικαιωματικά κατέκτησε στον αγωνιστικό χώρο τη συμμετοχή της στα play offs και την έξοδό της στα προκριματικά του Europa League. Είναι η πρώτη φορά που στα χρονικά του Ελληνικού πρωταθλήματος, επαρχιακή ομάδα από την πρώτη της χρονιά στην μεγάλη κατηγορία κατορθώνει να πετύχει τέτοια διάκριση, ΕΝΤΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ χώρου. Η αδιαμφισβήτητη αναγνώριση, σεβασμός και εκτίμηση προήλθε από όλη τη φίλαθλη Ελλάδα, ανεξαρτήτως οπαδικών αποχρώσεων και προκαταλήψεων.

 

Επειδή το παρελθόν πρέπει να αποτελεί οδηγό για το μέλλον, δεν μπορούμε ως φίλαθλοι να επιτρέψουμε εκ νέου παρασκηνιακές σκοπιμότητες εις βάρος της ομάδας μας. Το πάθημα του 2003 και τα νωπά σημάδια της άδικης και καταδικαστικής απόφασης για το σύλλογό μας δεν θα επιτρέψουμε να επαναληφθεί! Ο Ολυμπιακός Βόλου δεν θα αποτελέσει εκ νέου το εξιλαστήριο θύμα στο βωμό οποιασδήποτε μεθοδευμένης σκοπιμότητας από οπουδήποτε και αν προέρχεται αυτή, όποιοι και αν βρίσκονται από πίσω! Οι φύλακες πλέον έχουν γνώση. Διότι είμαστε πλέον περισσότερο από ποτέ ευαισθητοποιημένοι, υποψιασμένοι, συνειδητοποιημένοι και ενωμένοι. Επειδή οι ιδέες πρέπει να προστατεύονται με οποιοδήποτε κόστος, επιτρέψτε μας να εξακολουθήσουμε να αποτελούμε τον θεματοφύλακα της ιδέας που λέγεται Ολυμπιακός Βόλου.

 

Τόσο εντός όσο και εκτός έδρας οι φίλαθλοί μας δίδαξαν ήθος και η ομάδα μας εντυπωσιακό και ποιοτικό ποδόσφαιρο. ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ! Με σχετικά λίγα χρήματα για τα Ελληνικά ποδοσφαιρικά δεδομένα, αλλά με πολύ μεράκι, διάθεση, θέληση και ψυχή, διοίκηση, παίκτες και φίλαθλοι γίναμε ασυνείδητα μία γροθιά. Αντιληφθήκαμε στην πορεία της διαδρομής ότι η ποιότητα μπορεί να επικρατήσει της ποσότητας. Και είμαστε αποφασισμένοι να κάνουμε ότι μπορούμε, όχι μόνο για να διατηρηθεί ψηλά η ομάδα μας, αλλά για να πάει ακόμη ψηλότερα.

 

Για όλους τους παραπάνω λόγους θεωρούμε ότι η Αθλητική Δικαιοσύνη και ελληνικές ποδοσφαιρικές αρχές οφείλουν να επιτελέσουν το έργο και καθήκον τους, χωρίς παρεμβάσεις, σκοπιμότητες και βιασύνη, ώστε στο τέλος να λάμψει η αλήθεια. Δηλαδή, η πλήρης αθώωση της ομάδας μας.

 

Εμείς μέχρι τότε, θα στηρίξουμε τους παίκτες και τη νέα Διοίκηση της ομάδας μας με ακόμη περισσότερη διάθεση. Έμπρακτα, και ουσιαστικά. Γιατί ο Ολυμπιακός Βόλου είναι περιουσία όλων των Βολιωτών και Μαγνησιωτών, έχοντας πλέον αποκτήσει ανυπολόγιστη ηθική και όχι μόνο αξία.

 

Μετά τιμής,

Οι σύνδεσμοι Φιλάθλων Austrian Boys, ΣΦΟΒ, Vatos Locos , Athens Fans»

 

 

χαχαχαχα :-D

O άλλος βγάζει ανακοινώσεις από τη φυλακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι μπλεγμένοι όλοι είναι αρκετά πιθανό, το μόνο σίγουρο πάντως με αυτά που έχουν κοινοποιηθεί μέχρι στιγμής είναι πως οι δύο Ολυμπιακοί ήταν μπλεγμένοι μέχρι τα ρουθούνια.

 

Για την ΑΕΚ πάντως μου κάνει εντύπωση πως έχουν βγεί μόνο αυτά για την Ορίτζιναλ και τον ΦΠΑ του Τσιμπούρη, περίμενα να βρεθούν πολλοί παίκτες της ομάδας στη μούργα. Λέτε να τα κρατάνε για αργότερα;

 

Θα βγούνε και αλλα για την ΑΕΚ ΣΙΓΟΥΡΑ. Ειδικά όπως λες για παίχτες, πρέπει να υπάρχουν αρκετά λαμόγια, θυμήσου τότε που είχαμε χάσει εναν αγώνα (δεν θυμάμαι ποιον) και οι παίχτες, κυρίως ξένοι, κοιτάγανε τα κουπόνια απο το στοίχημα και ψάχνανε να μάθουν τα αποτελέσματα.

 

* Μπορεί να μαζέψει κάποιος τις ατάκες πρίν κλείσει ο Ψωμιάδης το τηλέφωνο????

Όλο σ'αγαπω καρδιά μου, σε φιλώ, φιλάκια και ιστορίες. Θέλω πολύ να ακούσω φωνή ψωμιάδη να τα λέει αυτά!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ακομα ειναι εδω τα ποστ για τα στυμμενα ????

Ας τα μεταφερει καποιος mod εκει που πρεπει ωστε να εχουμε ενα μερος να ποσταρουμε και για μπαλιτσα ...

Αντε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεντούρης!

 

«Η διαμάχη δεν είναι θεσμική για το ποδόσφαιρο. Είναι διαμάχη Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού και η ΑΕΚ κολλάει από πίσω. Την παράγκα, οι μεγάλοι σύλλογοι δεν θέλουν να τη διαλύσουν, αλλά να την ελέγχουν. Λένε να φύγει ο ένας για να ελέγχει ο άλλος την παράγκα. Αν πίστευα πως Παναθηναϊκός και ΑΕΚ έρχονταν με προτάσεις και αγνότητα ψυχής θα τους άκουγα, αλλά ο μόνος λόγος που θέλουν να φύγει ο Μαρινάκης είναι για να ελέγχουν αυτοί την κατάσταση. Αν αυτή η ιστορία με τις παρακολουθήσεις είχε γίνει δώδεκα μήνες νωρίτερα, άλλα πρόσωπα και άλλες ομάδες θα ήταν στην ίδια θέση που προσπαθούν να βάλουν τώρα τον Ολυμπιακό. Δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Αν είναι ο κύριος Μαρινάκης ή άλλος πρόβλημα, δεν είναι εκεί το θέμα. Δώδεκα μήνες νωρίτερα άλλη ομάδα έλεγαν όλοι πως κυριαρχούσε στο πρωτάθλημα και ο κύριος Μπέος σε άλλα σαλόνια κυκλοφορούσε. Ας τα ψάξουν οι αρμόδιοι και να βγάλουν την άκρη».

 

 

χαχαχαχαχαχα

Εντάξει αυτός τώρα ή ηλίθιος είναι η πολύ ηλίθιος!Μάλλον πρέπει να περάσει και αυτός από τον εισαγγελέα για κατάθεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, τι το ηλίθιο λέει? Επειδή λέει ότι και η ΑΕΚ ουσιαστικά να αποκτήσει έλεγχο των πραγμάτων ψάχνεται?

 

Φρέσκο πράγμα, σπαρταράει:

 

Από τον Γιώτη (Β) στον Αχιλλέα Μπέο (Α):

 

Β: Είπαμε κάτι στη βιβλιοθήκη και σου 'πα εγώ χθες στο τηλέφωνο κάτι. Εμένα με ξέρεις 30 χρόνια και σε ξέρω κι εγώ 30 χρόνια από μικρά παιδιά, είπες εσύ στον Σαλονίκη ότι συναντηθήκαμε και είπαμε διάφορα πράγματα;

Α: ήμουνα κάτω στο Κολωνάκι με τον Θανάση τον Κανελλόπουλο κι έναν άλλον και ήταν κι ο Σαλονίκης και του είπα: "Μίλησα με τον Γιώτη και μου είπε 5 απόψεις για τον Πατέρα", αυτό, τι να πω;

Β: Αφού ξέρεις πολύ καλά ότι ο Νίκος, αφού του είπα εγώ ότι κλείνει το θέμα και τα λοιπά και μου είπε κι αυτός ότι κλείνει το θέμα, δεν έχει κανέναν πρόβλημα, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. Έκλεισε ο Νίκος το θέμα. Κι εσύ σοβαρέψου, ηρέμησε. Δεν ξέρω αν το καταλαβαίνεις αυτό.

Α: Θα σε πάρω μετά, γιατί βαράει η άλλη γραμμή.

 

Από τον Αχιλλέα Μπέο (Α) στον Γιώργο Σαλονίκη (Β):

 

Β: Ναι;

Α: Τι γίνεται πρωταθλητή;

Β: Που είσαι αγόρι μου;

Α: Τι κάνεις;

Β: Θα σε γράψω! Πρόσεχε τι θα λες μ......! (γέλια)

Α: Άρχισε και (ακατάληπτο) το κωλαράκι τους τώρα να ξέρεις.

Β: Αφού μπήκε τώρα ο αρχηγός στη μέση, θα τους πάω γ......! Εγώ π......; Όταν δω π......, αφού με ξέρεις ρε συ! Τον π...... θα τον τελειώσω, κατάλαβες τι σου λέω.

Α: (γέλια) Να σου πω κάτι, πήρες τον Γιώτη χθες εσύ τηλέφωνο;

Β: Πότε να τον πάρω;

Α: Δεν ξέρω, έτσι μου είπε. Τον Γιώτη ρε, αυτόν τον Αβγίτα (;), το λαμόγιο, του Πατέρα τον κολλητό.

Β: Όχι, αυτός μου είπε ότι συναντηθήκατε προχθές εσείς.

Α: Μίλησες εσύ μαζί του;

Β: Τι να του πω εγώ του Γιώτη; Αυτός μου είπε. Χθες ήμασταν το μεσημέρι με τον Δεληβοριά και λέει... εγώ του είπα άλλο! Μου είπε ο Βαγγέλης ότι πήρε ο Γιώτης τον Μπέο, του λέω: "Ρε π....., πήρες τον Μπέο και ήταν ο άλλος δίπλα και τον γράφατε πάλι γ....... την Παναγία σου γ........;".

Α: (γέλια)

Β: "Ρε συ Γιώργο", μου λέει και του λέω: "Ρε συ π......, μη σας γ.......!" Σε πήρε χθες τηλέφωνο;

Α: Με πήρε χθες τηλέφωνο, προχθές ήμασταν στο Κολωνάκι μαζί και με πήρε και τώρα και μου είπε: "Γιατί το είπες στον Σαλονίκη;". Του λέω: "Άντε και γ...... βρε μ......".

Β: Τι σου είπε;

Α: Αυτός θέλει σώνει και ντε να ρίξουμε γέφυρες, λέει και να τα βρούμε.

Β: Εν τω μεταξύ του λέω: "Ρε π......., τον πήρες, είχες τον Νίκο και τον ξαναγράφατε; Δεν χορτάσατε γράψιμο ρε π.....;" και μου λέει: "Όχι ρε Γιώργο, δεν είναι έτσι".

Α: Καραγκιόζηδες.

Β: Και σε πήρε τώρα;

Α: Ναι.

Β: Και τι σου είπε το λαμόγιο; Για πες μου.

Α: Ότι: "Πήγες και τα είπες στον Σαλονίκη ότι βρεθήκαμε;", του λέω: "Δεν κατάλαβα. Κατ' αρχήν ο Γιώργος είναι φίλος μου".

Β: Πες του: "Αν δεν τα πω στον Σαλονίκη, πού θα τα πω ρε μ......;". (γέλια)

Α: Το μ......!

Β: Αυτοί φοβούνται τώρα εμένα, λένε: "Μ' αυτόν δεν ξεμπλέκουμε εύκολα!". (γέλια)

Α: Αυτό που έκανε, έχε υπόψη σου, είναι κατακριτέο απ' όλο τον κόσμο, όχι στην Ελλάδα.

Β: Ρε Αχιλλέα, δεν στο είχα πει; Αυτός έχει αποβληθεί απ' όλο το σύστημα, οικονομικό, παραγοντικό, οτιδήποτε. Δηλαδή εγώ δέχομαι τον λαθρέμπορα, δέχομαι τον δολοφόνο, δέχομαι τον π$#στη, αυτό που δεν δέχομαι είναι να σε βάλω σπίτι μου και να γράψω και να σε εκβιάζω μετά. Αυτό δεν γίνεται πουθενά, Αχιλλέα, έχε υπόψη σου.

Α: Ναι γ..... τα.

Β: Εκεί φεύγει το αντριλίκι σου, γίνεσαι π..... σε όλη την πιάτσα.

Α: Ξεφτιλίστηκε.

Β: Άνθρωπος δε συναλλάσσεται μαζί σου, άνθρωπος δε σου μιλάει.

Α: Με πήρε τώρα ο Γιώτης να μου πει: "Δεν είπε τίποτα για σένα στην κατάθεσή του στον εισαγγελέα", στα α...... μου! Και να πει, στα α...... μου!

Β: Άκου κόντρα παραμύθι! Τι να πει ρε μ......;

Α: Έχει τίποτα να πει; Του λέω: "Τι με νοιάζει εμένα ρε μ.....;".

Β: Εσύ εν τω μεταξύ, θα βγει την Κυριακή η κατάθεση, θα το δεις εσύ και θα πας κατευθείαν και θα πεις: "Ορίστε, ο άνθρωπος μιλούσε με τους διαιτητές!". Εσύ πρέπει να το εκμεταλλευτείς στο μάξιμουμ αυτό που θα γίνει την Κυριακή. Θα μιλήσω εγώ και με τον Βαγγέλη τώρα, θα σου πω εγώ τι θα κάνεις. Εσύ αυτομάτως το παίρνεις όπως είναι το δημοσίευμα και πας, κατάλαβες, εκεί που πρέπει να πας.

Α: Ναι.

Β: Και το λαμόγιο σε πήρε τώρα;

Α: Ναι ρε! ...(γέλια)... Βρήκα στο τηλέφωνό μου 4 αναπάντητες, δεν τον ήξερα τον αριθμό και λέω: "Κάτσε να πάρω πίσω" και βγήκε αυτός και μου λέει και του λέω: "Άντε γ.....!".

Β: Τι σου είπε; Με ενδιαφέρει να μου πεις τι σου είπε.

Α: Ότι: "Τι τα είπες στον Σαλονίκη; Εμείς είμαστε φίλοι 30 χρόνια". Δεν πάει να γ.....!

Β: πρώτα απ' όλα δεν μου είπες εσύ τίποτα, ο Βαγγέλης μου το 'πε.

Α: Τίποτα. Δεν πάει να γ..... μωρέ! Σ' αφήνω τώρα, γιατί μπαίνω στο ασανσέρ και θα σε πάρω μετά.

Β: Πάρε με.

 

http://www.sport24.gr/football/ellada/stimena-paixnidia/article1128546.ece

 

Κι άλλοι. Του μ.... το πανηγύρι γίνεται :mrgreen:

 

ξερχόμενο από τον Μάκη Ψωμιάδη (Α') στον Αντρέα (Β')

Έναρξη: 17:50 (27/4/11)

Αρχικά ανταλλάζουν ευχές

 

Α': Τι πρόβλημα έχουμε τώρα; Που βρισκόμαστε;

Β': Εκεί που είχαμε μείνει, στα ίδια.

Α': Σε καλέσανε αυτά τα μου... τίποτε;

Β': Όχι, φίλε, τίποτα.

Α': Όχι, ε;

Β': Τίποτα, τίποτα. Έχω πάθει πλάκα να πούμε.

Α': Κάτσε να βάλω πλάτη κι εγώ τώρα, γιατί το έχω πάρει επί προσωπικού. Να πάνε να γαμ...! Εσύ τα χαρτιά που σου είπα τα κρατάς αυτά; Με τον Πανιώνιο, με τις άλλες τις ομάδες αυτά τα χαρτιά που σου δώσανε τα κρατάς;

Β': Αυτά του Πανιωνίου πρέπει να τα έχω. Αν θυμάμαι καλά, πρέπει να τα έχω.

Α': Του Πανιωνίου που τα' χεις; Τι είναι αυτή η περσινή;

Β': Όχι, μέσα στον Ιανουάριο έληγε.

Α': Τι ψεύτικη, τι πλαστότητα είχε του Πανιωνίου;

Β': Δεν είχε πλαστότητα, ήταν ότι έληγε μέσα στον Ιανουάριο, 4 Ιανουαρίου έληγε.

Α': Α, μάλιστα. Και σου δώσανε εσένα μετά, έτσι;

Β': Ε, ναι.

Α': Στον Ηρακλή τις κάνανε (ή τις κάνατε) στις 10 του μηνός; Πότε;

Β': Κάτι τέτοιο, μετά τις 10.

Α': Κι έληγε 4 αυτό που σου δώσανε.

Β': Μπράβο, αυτό είναι το θέμα με τον Πανιώνιο.

Α': Κατάλαβα. Να σου πω, εγώ είμαι στην Καβάλα, θα κατέβω αύριο, να βρεθούμε να τα πούμε από κοντά, έτσι;

Β': Αδερφέ θα το' θελα. Ποιος είναι ο δικηγόρος; Πως τον είπες ρε φίλε;

Α': Ρε σου' πα, τον καλύτερο δικηγόρο θα σου βάλω και δεν θα δώσεις και τίποτα. Άστα πάνω μου να πούμε.

Β': Πως τον είπες;

Α': Στάθης. Είναι ότι καλύτερο. Ό,τι σου έχω πει, αυτό θα κάνεις, εντάξει; Και κράτα όλα σου τα χαρτιά και μη λες ότι έχεις τίποτα χαρτιά.

Β': Έγινε φίλε, ευχαριστώ.

 

Εξερχόμενο από τον Μάκη Ψωμιάδη (Α') στον Σοφοκλή Πιλάβιο (Β')

Έναρξη: 21:23 (27/4/2011)

 

Ο Β' αναφέρει ότι βρίσκεται στην Κύπρο, ότι αύριο θα επιστρέψει και ότι το μεσημέρι θα βρίσκεται στο γραφείο του. Ο Α' του λέει ότι θα βρίσκεται κι αυτός αύριο το μεσημέρι στην Αθήνα και αναφέρει ότι θα περάσει από το γραφείο του Β'. Ο Α' αναφέρει ότι πήγε στο Χαριλάου για το τελευταίο ματς μεταξύ του Άρη και της Καβάλας και ότι εκεί συνάντησε τον Κόντη και τον Αθανασιάδη. Ο Α' τον ενημερώνει ότι ο Κόντης και ο Αθανασιάδης άρχισαν να μιλούν εναντίον του Πιλάβιου, διότι η ΕΠΟ έβγαλε μία ανακοίνωση ότι οι ασφαλιστικές του Πανιωνίου είναι νόμιμες, ενώ αυτοί έχουν τα στοιχεία ότι οι ασφαλιστικές είναι ληγμένες. Ο Α' λέιε ότι κατεύνασε τα πνεύματα και ο Β' τον ευχαριστεί γι' αυτό. Ο Β' λέει ότι, αν έχουν στοιχεία, θα πρέπει να τα δώσουν στην ΕΠΟ και ισχυρίζεται ότι δεν έχει ενημερωθεί γι' αυτή την ανακοίνωση της ΕΠΟ. Θα τα πουν από κοντά αύριο.

 

Εξερχόμενο από τον Μάκη Ψωμιάδη (Α') στον Νίκο Πατέρα (Β')

Έναρξη: 22:34 (27/4/2011)

Α': Πήγα είδα και τον Κόντη σήμερα στη Θεσσαλονίκη. Του είπα τι να κάνει, γιατί όντωε εκεί στον Πανιώνιο πήρα να πούμε, είναι ψεύτικη... όχι ψεύτικη, έχει λήξει η ασφαλιστική που είχανε καταθέσει. Έληγε 4 του μηνός και αυτοί κάναμε μεταγραφές 15.

Β': Και τι κάνανε; Το αλλάξανε τώρα;

Α': Γιατί έβγαλε μία ανακοίνωση η ΕΠΟ... μου έκανε εντύπωση, πήρα τον Σοφοκλή, δεν ήξερε ότι έβγαλε η ΕΠΟ ανακοίνωση. Πως γίνεται ρε πού... να βγάζουν ανακοίνωση, να λέει ότι ήταν σωστή του Πανιωνίου χωρίς να ξέρει ο Σοφοκλής;

Β': Μήπως σου λέει ψέμματα; Μήπως ήξερε και μας δουλεύει;

Α': Μου είπε: "Δεν το ξέρω, θα τη δω" και τέτοια. Του λέω: "Πρόσεχε το θέμα του Άρη" και έτσι κι αλλιώς.

Β': Που είσαι εσύ; Πάνω;

Α': Πάνω, εγώ έρχομαι. Αυτός έρχεται αύριο, μου είπε ότι μετά το μεσημέρι θα είναι στο γραφείο και θα πάω από εκεί να δω τι γίνεται.

Β': Ωραία.

Α': Εσύ τι κάνεις;

Β': Τίποτα. Μόνο πηγαίνεις εσύ και του βάζεις χέρι, συνέρχεται αυτός. Μόνο όταν τον βλέπεις face to face, αλλιώς είναι...

Α': Ναι, γιατί το πράγμα βλέπω να παρεκτρέπεται και να πηγαίνει προς αλλού.

Α': Πάνε να τον εκβιάσουνε.

Β': Ναι.

Α': Κατάλαβες; Με τραμπουκισμό γίνεται η ιστορία. Δηλαδή τον έχουν μελετημένο καλά, ξέρουν που που πονάει, ποιο είναι το αδύνατο σημείο και εκεί το χειρίζονται. Δηλαδή στην απειλή, κατάλαβες;

Β': Μπορεί και να είναι έτσι, αλλά κι αυτός από την άλλη μεριά, άμα είναι έτσι, γιατί δε σου ζητάει βοήθεια; Γιατί δε μου το λέει εμένα;

Α': Δεν το ξέρω.

Β': Πάρε με αύριο μετά από κει.

Α': Θα σε πάρω. Εντάξει αγάπη μου;

Β': Καλό ταξίδι. Άντε γεια.

 

Εξερχόμενο από τον Μάκη Ψωμιάδη (Α') στον Σταύρο (Β', γιος του)

Έναρξη: 11:04 (28/4/11)

 

Αρχικά συζητούν για θέματα άνευ ενδιαφέροντος. Ο Α' ενημερώνει τον Β' ότι θα ταξιδέψει σήμερα αεροπορικώς στην Αθήνα.

Α': Κατεβαίνω, πρέπει να πάω να δω Πιλάβιους, να πάω να δω έτσι...

Β': Οκ.

Α': Χεσμένοι είναι, θέλουν να με δουν.

Β': Ποιοι;

Α': Αυτός ο Πιλάβιος εκεί, τον απειλεί ο Μπέος...

Β': Ο Μπέος;

Α': Ναι. Με πήρε χθες ο άλλος και μου λέει θα με δει κι ο Μαρινάκης, ε;

Β': Ναι;

Α': Θα μίλαγε με τον Βαλβέρδε χθες και θα με έβλεπε σήμερα να μου πει τι έτσι τι αλλιώς.

Β': Α ναι. εντάξει.

 

Εξερχόμενο από τον Μάκη Ψωμιάδη (Α') στον Σταύρο (Β' γιος του).

Έναρξη: 15:44 (28/4/2011)

 

Αρχικά συζητούν θέματα άνευ ενδιαφέροντος. Ο Α' ενημερώνει τον Β' ότι θα περάσει τώρα από την ΕΠΟ για να μάθε ό,τι μπορέσει από τον Πιλάβιο και στις 18:30 θα συναντηθεί με τον Κόντη.

 

Εξερχόμενο από τον Μάκη Ψωμιάδη (Α') στον Νίκο Πατέρα (Β')

Έναρξη: 16:35 (27/4/11)

 

Ο Α' αναφέρει ότι μόλις βγήκε από το γραφείο του (προφανώς του Πιλάβιου). Ο Β' του λέει ότι έχει μια συνάντηση τώρα και ζητάει από το Α' να περάσει από το γραφείο του στις 18:15.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τι ηλίθιο λέει.Εμέσως πλην σαφώς παραδέχεται την ύπαρξη της παράγκας την οποία ελέγχει ο Ολυμπιακός και πριν από 12 μήνες ελεγχόταν από άλλους.χαχαχα.Αυτό για να το πεί κάποιος από αυτούς που πιάσανε θα ήθελε πολύ ξύλο να πέσει.Αυτός το είπε χύμα χωρίς καν να είναι κατηγορούμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τι ηλίθιο λέει.Εμέσως πλην σαφώς παραδέχεται την ύπαρξη της παράγκας την οποία ελέγχει ο Ολυμπιακός και πριν από 12 μήνες ελεγχόταν από άλλους.χαχαχα.Αυτό για να το πεί κάποιος από αυτούς που πιάσανε θα ήθελε πολύ ξύλο να πέσει.Αυτός το είπε χύμα χωρίς καν να είναι κατηγορούμενος.

 

Κι εσύ κι εγώ το λέμε. Πρέπει να φάμε ξύλο για να το μολογήσουμε δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ σωστά τα λέει για υπάλληλος.Το έμαθε το ποίημα.Τον κράτησε στην κατηγορία, θα τον έχει και του χρόνου οπότε καλά τα λέει.έτσι και αλλιώς μόνο αυτοί οι 3 που μπήκαν μέσα θα την πληρώσουν και τίποτα νοικοκυρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ο Γόντικας δεν έθεσε το ζήτημα με ανακοίνωση της Παε για παραίτηση Μαρινάκη?Τί έγινε και δεν έβγαλε κιχ στην ερώτηση του Βαγγέλα?

 

Τον κόβεις τον Γόντικα να χτυπάει το χέρι στο τραπέζι; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο μάμησε το για τον Παοκ και την Αεκ απο την στιγμή που δεν παρευρίσκονταν στην συνεδρίαση.Εσυ ρε Γόντικα με τις βαρύγδουπες ανακοινώσεις όταν έθεσε το ζήτημα ο χοντρός γιατί δεν μίλησες?

 

Παίζει να είχε πάρει το μάτι μου σε διάλογο Ψωμιάδη-Πατέρα την πρόθεση του χοντρού να παραιτηθεί απο την Superleague.Άντε λέμε το εκμεταλλεύεσαι επικοινωνιακά με ανακοινώσεις για παραίτηση.Στο face to face όμως ακρα του ταφου σιωπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...