Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι γιατί ο ΠΑΟ είναι έξω από αυτό.όσα ματς έστησαν οι δικοί μας μέχρι το 08 παίζει να μην έχουν στήσει οι άλλοι όλοι μαζί.Κάθαρση χωρίς να είναι μέσα το γκομενικό και λοιποί δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτοί πάνε να το κάνουν εκεί πέρα του Ολυμπιακού μαγαζί τη Σούπερ Λίγκα.! Δεν πάνε να γ... να ανοίξουν ένα δικό τους μαγαζί να πούμε με τις 7 ομάδες τους;

 

 

τελικά δεν έπαιζε φιλικά ο οσφπ.Ούτε δική του ήταν η παράγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνουν και για το Αεκάκι σιγά σιγά. Για να δούμε...

τι ακριβως βγαινει??τροποι αντιμετωπισης της original??? χαχαχαχαχα

ρε καντε ονειρα στο πατο της σαπιλας και της βρωμιας θα πατε μονοι σας γαυρο βαζελοι,μεχρι στιγμης για αεκ δεν εχει ακουστει τιποτα και τι να ακουστει δηλαδη τοσες φορες που μας εχουν στησει και χωρις τιτλο 14 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλαθι μικρο κραταω γιατι ποτε δεν ξερεις αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω ακουσει κατι για αεκ.

Εχεις ακουσει για παναθηναικο και λες γαυροι βαζελοι?Μπεεε ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δωσε κανα λινκ να δουμε, γιατι ουτε εγω εχω δει.

και μη μου βαλεις κανα λινκ του Πατερα. δωσε λινκ να δουμε να μιλαει κανενας του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δωσε κανα λινκ να δουμε, γιατι ουτε εγω εχω δει.

και μη μου βαλεις κανα λινκ του Πατερα. δωσε λινκ να δουμε να μιλαει κανενας του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ.

γιατι ο πατερας ποιανου ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μάκης Ψωμιάδης συνομιλεί με τον Σταύρο για την επίθεση Βασσάρα και δείχνει τον Πατέρα τονίζοντας πως την έχει άσχημα.

 

 

 

Μάκης: Ο Πατέρας την έχει άσχημα, γιατί έχει γίνει καραγκιόζης με τα τηλέφωνα που παραδέχτηκε ότι πήρε Δαλούκα και πήρε έτσι. Κι ένα άλλο, του την έστησε ο Μαρινάκης, έταξε ένα εκατομμύριο στους μπάτσους…

Σταύρος: Ναι.

Μάκης: Πήγαν να βρουν του Βασσάρα, να πούμε, τον μπράβο κι αυτός είναι το δεξί του χέρι. Ο μπράβος. Και τον έχουν εντοπίσει τον μπράβο από κασέτες που πιάσανε τους μπράβους, να πούμε, που μίλαγε με τον Πατέρα: «Πήγαινε και κάνε και ράνε» και τέτοια.

Σταύρος: Ναι.

Μάκης: Ναι, ναι, ναι.

Σταύρος: Και τι… έδωσε ένα εκατομμύριο ο Μαρινάκης;

Μάκης: Ο Μαρινάκης είπε: «αν πιάσετε αυτόν, θα δώσω στην αστυνομία ένα εκατομμύριο».

Σταύρος: Βγήκε δημόσια ή έτσι το είπε;

Μάκης: Το είπε στην αστυνομία, το γράψανε οι εφημερίδες, κάπου το διάβασα χτες ότι «τι έγινε; Θα το πάρει η αστυνομία το εκατομμύριο από τον Μαρινάκη;»

Σταύρος: Δεν διαβάζω, στα αρχ… μου

 

 

Το μήνυμα Πατέρα σε Μπέο

 

 

Αναλυτικά ο διάλογος μεταξύ Μπέου (Α) και Κανελλόπουλου (Β):

Α: Μου έστειλε μήνυμα ο Πατέρας.

Β: Τι μήνυμα, στο κινητό;

Α: Με τον Κακέτση.

Β: Με τον Κακέτση, μάλιστα ναι.

Α: Ότι δεν έχει δώσει αυτός καμία κασέτα να ψαχτώ αλλού, κι ότι έχω πρόβλημα μαζί του. Και του ’πα του Κακέτση, πες του ότι αυτός κυκλοφοράει με μπράβους. Ό,τι πρόβλημα έχω εγώ μαζί του έκει κι αυτός μαζί μου.

Β: Τι σου είπε το δεύτερο, να…?

Α: Ότι πες του ότι έχει πρόβλημα μαζί μου ότι θα έχει πρόβλημα, και του είπα εγώ του Κακέτση να του πει ότι, ό,τι πρόβλημα θα έχω εγώ μαζί του θα έχει κι αυτός μαζί μου.

Β: Σου είπε ότι έχεις πρόβλημα εσύ μαζί του.

Α: Ότι θα έχω πρόβλημα ρε παιδί μου, είναι έμμεσα απειλή ότι να προσέχω.

Β: Το κατάλαβα, ναι.

Α: Να προσέχω, κατάλαβες; Και του ’πα πες του το ίδιο. Ισχύει, αλλά εγώ πες του είμαι άντρας, ό,τι και να γίνει αυτά που ξέρω και έχω κάνει μαζί του τα κρατάω για πάρτη μου… (ακατάληπτο) για αλητείες μιλάμε για διαιτητές για αυτά, ότι εγώ του χρωστάω σ’ αυτόν που ανέβηκα Α’ Εθνική, ότι έπαιρνα στη Β’ Εθνική. Και παίρνω 5.000.000 τώρα, μιλάμε (ακατάληπτο) πράγματα, και του είπα πες του ότι αν με βοήθησε μια φορά να φέρει τον άνθρωπο μπροστά. Εγώ εκμεταλλεύτηκα το όνομά του (ακατάληπτο) τίποτε άλλο δεν έκανε για μένα, αντίθετα εγώ του ’κανα πολλά πράγματα τα οποία τα κρατάω για μένα.

Β: Μάλιστα. Τι να σου πω, έχει αποθρασυνθεί τελείως.

Α: Έχει χάσει τον έλεγχο.

Β: Ακριβώς, και δεν ξέρει τι κάνει τώρα.

Α: Και του λέω ρε Στηβ, μου λέει μου ορκίστηκε… ρε συ Στηβ του λέω δεν έχει τι να κάνει? Βγαίνει στο μπαλκόνι και μετράει τα αυτοκίνητα που περνάνε. Έχει τρελαθεί ο άνθρωπος. Μου λέει τον πρόδωσες. Εγώ του λέω? Αυτός προσπάθησε να με μειώσει μέσα σ’ ένα ΔΣ με ένα προσωπικό μου πρόβλημα. Και τον έχει πειράξει αυτό.

Β: 18:30 η ώρα στο γραφείο θα είναι… γιατί μετά έχω να πάω σε μια δουλειά. Μην αργήσεις.

Α: Εντάξει 18:30

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνομιλία Βεντούρη-Μπέου!

 

Α: Έλα Γεράσιμε

.......

Β: Για τον Σταθόπουλο τι άποψη έχεις;

Α: Να σου πω κάτι, ρε Γεράσιμε, 50άρης διαιτητής είναι. Θα σου πω ένα πράγμα. Καθόμουνα προχθές με τον Βαγγέλη, ήρθε και με τον Κουτελάκη. Ο Πανιώνιος έχει τεράστιο πρόβλημα, Γεράσιμε. Και δεν είναι το πρόβλημα ας πούμε... Δηλαδή αν ήμουν εγώ αυτή τη στιγμή στον Πανιώνιο, θα έπαιρνα το παιχνίδι του ΠΑΟΚ έτσι για πλάκα. Ποιος θα μιλήσει όμως; ...... Και με τους βαθμούς εγώ δεν έχει σημασία, αυτό που είναι να κάνω θα το κάνω και θα βοηθήσω. Αν δεν πάρετε στα επόμενα 3 παιχνίδια 4 βαθμούς, η ομάδα έπεσε. Ό,τι βοήθειες να κάνει ο Μπέος, οτιδήποτε να κάνει οποιοσδήποτε άλλος. Και είναι λυπηρό, δηλαδή μου ραγίζει η καρδιά. Δεν είναι, ψάχνετε να βρείτε τώρα τον Σταθόπουλο και το .... δεν υπάρχει διαιτητής κατ' αρχήν που θα κάνει τα εγκλήματα που γίνονταν στο παρελθόν.

Β: Καλά, αυτό είναι σίγουρο.

Α: Ούτε πρόκειται να σ' αδικήσει ο διαιτητής, το θέμα είναι πώς να κερδίσει μια ομάδα με την εικόνα αυτή που είχατε στον Εργοτέλη κάτω.

.........

Α: ...... Από Δευτέρα θα είμαι κάτω, εγώ θα έχω ολοκληρώσει εδώ στον Βόλο, πιστεύω τώρα μ' ένα θετικό αποτέλεσμα με τη Λάρισα τελειώσαμε και από κει και πέρα να πούμε να βοηθήσουμε λίγο τον Πανιώνιο, αλλά πώς να τον βοηθήσουμε; Πώς; Γαμ... τα. Δηλαδή είναι η ομάδα μας σε πολύ άσχημη κατάσταση.

Β: Το ξέρω, ρε φίλε. Αλλά το θέμα είναι να μη με σφάξει, τελειώσαμε.

Α: Πώς να σε σφάξει; Δεν σε σφάζει αυτός. Δεν υπάρχει, αυτό σ' το λέω εγώ. Αυτός να ξέρεις, ήτανε φίλος μας.

Β: Δεν τον φοβάσαι, δηλαδή;

Α: Όχι, και τον Θανάση τον Κανελλόπουλο μετά από αυτό που έγινε με τον Βαγγέλη... έχουμε κόψει κάθε σχέση και φιλία. Αλλά είναι καλός διαιτητής. 50-50 θα σου παίξει. Μην ανησυχείς.

Β: Μάλιστα. ΟΚ. Έγινε.

Β: Ναι, ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνουν και για το Αεκάκι σιγά σιγά. Για να δούμε...

 

 

Λένε και για τον Ντέμη τον πεντακάθαρο? Θα πεθάνει ο minarokeftes :lol:

 

"Θα σε ξεβρακώσει ο Χατζηχρήστος"

 

Ο Μάκης Ψωμιάδης δίνει συμβουλές στον Σταύρο για το πως θα αντιμετωπίσει τη Ορίτζιναλ. "Μην του δώσεις εισιτήρια για το κύπελλο. Δεν θα γίνει ποτέ φίλος σου. Πάλι θα σε ξεβρακώσει", είναι μερικές από τις ατάκες του.

 

Μάκης: Πήρα τώρα γιατί στεναχωρέθηκα με αυτά που έμαθα εχθές και τέτοια και έτσι λέω μήπως χρειάζεσαι.

Σταύρος: Εσείς τους έχετε αντιμετωπίσει (ακατάληπτο) και

Μακης: Εγώ τους έχω αντιμετωπίσει με κλοτσιές πολλές

Σταύρος: Έτσι. Αυτός ο π... ο Δημήτρης είναι το ένα μια το άλλο.

Μάκης: Αυτός είναι, εντάξει, όταν μιλάς με αυτούς και τους δίνεις στον αέρα, αυτά θα σου κάνουν. Ενώ όταν έχεις την ξεφτίλα, είναι κότα. Και δεν... πιστεύω ότι μπορεί να τα κάνει ο Νικολαΐδης γιατί αυτοί ήταν υπάλληλοι και τώρα γίνανε νταλαβερτζήδες μαζί του. Κατάλαβες τι σου λέω. Την εποχή τη δική μου τους συντηρούσε αυτός, απ' το συμβόλαιό του.

Σταύρος: Οτι ο κοντός κάνει κινήσεις αυτό είναι γεγονός, τώρα δεν ξέρω έχει εισχωρήσει εκεί μέσα, αλλά ότι κάνει κινήσεις κάνει.

Μάκης: Κολλητοί του είναι αυτοί. Αυτός είναι ο κολλητός του, δεν αλλάζει.

Σταύρος: Θα το αντιμετωπίσουμε. Αλλά ο Χατζηχρήστος με έχει απογοητεύσει πλήρως. Είναι... εντάξει. Τους κάνεις και μετά έρχονται και σε γ...

Μάκης: Κόφ' του εσύ τώρα τα εισιτήρια, περιμένει το Κύπελλο για να κονομήσει, μην του δώσεις ούτε ένα εισιτήριο, όλοι να πάρουμε από τα γκισέ και από τα γραφεία. Μη δω σεις τίποτα εισιτήρια στην Ορίτζιναλ. Θα είναι λάθος σου, πολύ μεγάλο λάθος, γιατί αυτός περιμένει από εκεί να οικονομήσει κανένα πενηντάρι, βάζει κανένα τριάρι τεσσάρι πέντε γιούρο πάνω στο κεφάλι. Κάν' του λίγο αυτό να την καταλάβει έτσι.

Σταύρος: Θα το κάνω αυτό.

Μάκης: Αν δεν το κάνεις, θα είναι λάθος σου. Πάλι θα σε ξεβρακώσει. Δεν θα γίνει ποτέ φίλος σου.

Σταύρος: Κοίτα ο π... συνήθως έχω μια συνεννόηση χτες δεν είχα μάθει τίποτα. Ετσι ξαφνικά εμφανίστηκαν εκεί.

Μάκης: Κι εσύ πάλι δεν είχες στείλει τίποτα άτομα δικά σου εκεί πέρα;

Σταύρος: Είχα δέκα άτομα, με τους 200 τι να κάνω;

Μάκης: Στείλε τους να τους πάρουν στο κυνηγητό.

Σταύρος: Και μετά λέω και στην αστυνομία "στείλτε κόσμο", μου λέει η αστυνομία "δεν έχουμε, έχουμε στην Κερατέα, έχουμε απεργίες, έχουμε το ένα, έχουμε το άλλο". Τι να κάνουμε;

Εντάξει θα το αντιμετωπίσουμε.

Μάκης: Κατά τ' άλλα καλά.

Σταύρος: Για τον τελικό τώρα. Εκεί.

Μάκης: Εντάξει. Ο,τι θες πάρε με στο τηλέφωνο.

 

 

 

Αν είναι να ξεβρομίσει η ΑΕΚ απο την floriginal ας κάνει ότι θέλει ο Αδαμίδης!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...