Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον Αβραάμ για στοίχημα δεν τον κάλεσαν;

 

Μάλλον το "Μου είπε ένας ποδοσφαιριστής διεθνής μεγάλης ομάδας να του βγάλω κωδικό για παράνομο στοίχημα και του έβγαλα τον 10135" και μετά ο Αβραάμ φαίνεται να έχει στείλει μήνυμα "Άνοιξε μου έναν κωδικό" στον ίδιο αριθμό παίρνοντας απάντηση "Ο κωδικός σου είναι 10135" κρίθηκε αρκετό για να κληθεί σαν ύποπτος και να του αποδοθούν κατηγορίες για παράνομο στοιχηματισμό.

 

Χα χα χα χα!!! Δεν μπορώ άλλο! Έχω λιώσει!

 

http://kontra.gr/Soccer/Hellas/330507.html

 

* Όπου Α ο Αχιλλέας Μπέος και όπου Β ο Μάκης Ψωμιάδης

 

Β: Πώς τα βλέπεις τα πράγματα;

Α: Εδώ μαστίζεται όλη η Ελλάδα και αυτά βρήκαν τώρα να ρίξουν την κοινή γνώμη εκεί επάνω, γιατί το ποδόσφαιρο έχει λαϊκό έρεισμα. Κι έχουν βάλει όλα τα μ…. τα άπλυτα, τους δημοσιογράφους και βαράνε σε όλα τα κανάλια, τις εφημερίδες και τα ράδια να αποσυντονίσουν τον κόσμο από όλα τα προβλήματα και να τα ρίξουν στο ποδόσφαιρο. Και βγαίνει ο καθένας.

Β: Και μας περιμένουν στη γωνία να μας γ… εμένα και εσένα.

Α: Και κόβουν τα λεφτά… Τι να μου κάνουν εμένα; Έμενα έχει έρθει από τον Αύγουστο μήνα μέχρι σήμερα τέσσερις φορές το ΣΔΟΕ με εντολή του υπουργείου Οικονομικών.

Β: Και σε μένα, αγόρι μου.

Α:Στα α… μου! Ένα τετρακόσια πενήντα έχω δώσει σε δύο χρόνια.

Β: ΦΠΑ. Και εγώ

Α: ΦΠΑ, φόρο μισθωτών υπηρεσιών και αυτά… δεν πάνε να γ…! τι να κάνω λοιπόν; Επειδή εμένα δεν με γουστάρει φερ’ ειπείν ο Βενιζέλος; Στα α… μου! Τι είναι ο Βενιζέλος;

Β: 140.000 ΦΠΑ πλήρωσα τον προηγούμενο μήνα εγώ και 49.000 περαίωση, 189.000 πλήρωσα.

Α: Γίνανε κάποιες μ… με τον Βαγγέλη, εντάξει…

Β: Ναι, αλλά μη μας πάρει η μπάλα…. (ακατάληπτο).

Α: Ε, να ηρεμήσουμε λιγάκι τώρα. Και ο Παναθηναϊκός το τραβάει πολύ, δεν ξέρω γιατί. Βγαίνει και αυτό το άπλυτο μ… ο Αδαμίδης και λέει να διακοπεί το πρωτάθλημα.

Β: Ναι, ναι, ναι. Μην κάνεις καμία μ… και τσακωθείς την Παρασκευή.

Α: Θα πάω ρε εγώ!

Β: Μην πας καθόλου, ούτε εγώ θα εμφανιστώ, ούτε τίποτα, κανείς. Και να σου πω και κάτι, ο Βαγγέλης πρέπει να το ηρεμήσει λίγο το θέμα.

Α: Το ηρεμεί, βγήκε από τον υπουργό, εντάξει, το ηρεμεί. Έτσι μου είπε!

Β: Ποιον υπουργό;

Α: Είχε πάει στον Νικητιάδη και τον Γερουλάνο.

Β: Τι να κλάσουν αυτοί, αυτό πάει για πιο ψηλά το θέμα, το γραφείο του Παπανδρέου έχει μπει στη μέση. Άκου που σου λέω φίλος σου είμαι.

Α: Το ξέρω, ναι το ξέρω.

Β: Κατ’ αρχάς και τα κανάλια που το παίζουν όλα, έχει μπει το μ… ο Βαρδινογιάννης και τα κινεί όλα, έτσι από μόνα τους το παίζουν;

Α: Ναι μωρέ.

Β: Μην πάθουνε καμιά ζημιά με τα λεφτά, εγώ δεν έχω πάρει φράγκο από τα τετρακόσια. Εσύ έχεις πάρει τίποτα πρόλαβες;

Α: Την πρώτη δόση. Πως δεν πήρες; Υπέγραψες και δεν πήρες;

Β: Στην φιλία μας, σε ό,τι έχω ιερό σου λέω!

Α: Πως υπέγραψες τότε;

Β: Δεν έχει έρθει ρε αγόρι μου, προχθές, την προηγούμενη εβδομάδα υπέγραψα, γιατί είμαι μ… της παρέας εγώ, μου… (ακατάληπτο): «Μην υπογράψεις, μην υπογράψεις» και δεν υπογράψαμε, την προηγούμενη εβδομάδα υπογράψαμε.

Α: Ρε παιδί μου, κι εγώ, εγώ υπέγραψα παραμονές Χριστουγέννων, τον Δεκέμβριο.

Β: Εγώ Φεβρουάριο, τώρα υπέγραψα, 15 του μηνός υπογράψαμε.

Α: Εγώ με την υπογραφή μου έβαλαν τα λεφτά μέσα.

Β: Έχουμε υπογράψει και έχουν βάλει τίποτα.

Α: Κακώς. Αυτό αφορά την κεντρική διαχείριση, δεν αφορά τις ατομικές συμβάσεις. Έχεις εμπορική συναλλαγή, θα τον πας στα δικαστήρια και θα του γ… το σπίτι. Θα τον δυσφημίσεις στο χρηματιστήριο, δεν είναι έτσι απλά. Η σύμβαση θα τηρηθεί, δεν θα δώσουν λεφτά στην Super League, στην κεντρική διαχείριση.

Β: Άμα δε δώσουν θα πάμε όλοι στο betshop, πως το λένε, μια μ… άλλη. Πως δεν δώσουν; Αφού μας παίζουνε στο στοίχημα, δηλαδή κονομάνε του κόσμου τα λεφτά! Από τη μονή δουλειά που βγάζουν λεφτά είναι το στοίχημα.

Α: Εντάξει, σε αφήνω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή τι να πούμε για τον Αβρααμ Παπαδόπουλο που τον κάλεσαν χωρίς όχι μόνο να μην υπάρχει καμία συνομιλία αλλά ούτε καν να έχει αναφερθεί ευθέος το όνομα του.

 

Πολύ βρομιά η όλη υπόθεση...

 

γκούχου γκούχου.....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε οι άνθρωποι είναι προκλητικοί ρε!!!!!!!!!!!!!!!!!! :confused: :confused: :confused:

Ο Νικολακόπουλος είναι ένας καλός υπάλληλος. Ένα πιστό σκυλί τι ήθελες να πεί?

Αλλά έχει και λίγο μυαλο. Και δεν μπορεί να καταλάβει ότι με το να λέει ότι τα τελευταία δεκαπέντε χρόνια έχει πάρει δεκατρία πρωταθλήματα με πάνω από δέκα πόντους διαφορά έκαστο, δεν μπορεί να καταλάβει σε συναδυασμό αυτό που σήμερα γίνεται στο Ελληνικό ποδόσφαιρο ακι στη διακιοσύνη, ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό γιά μιά ομάδα που ελέγχει τα πάντα να παίρνει άνετα το πρωτάθλημα με τόση διαφορά βαθμολογική.

Μυαλό κουκούτσι ο τύπος.

Εξάλλου η απογοήτευσή μας εμάς των Παναθηναϊκών ήταν και είναι ότι και να κερδίσουμε στα ντέρμπυ τον Ολυμπιακό εκεί δηλαδή που έχουμε τη δυνατότητα να του κόψουμε βαθμούς(αν και αυτό είναι υπό συζήτηση αν δούμε το τελευταίο ντέρμπυ στο Καραϊσκάκη) θα τους πάρει αλλού και άνετα!

Δεν γλυτώνει το Ελληνικό ποδόσφαιρο παρά μόνο αν τον ρίξουν στη Δ' Εθνική τον Ολυμπιακό. Γιά μερικά χρόνια θα παίζονται όλα στα ίσα, μέχρι να ξαναβγεί πάλι να ελέγχει τα πράγματα.

Πάντως όποιος έπεσε από τα σύννεφα με τις τελευταίες εξελίξεις ζεί σε άλλη χώρα. Τα ξέραμε τα λέγαμε και δεν μας εκπλήσσει.

Μας εκπλήσσει όμως ευχάριστα η δικαιοσύνη που επιτέλους έκανε καλή κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι σας φταίει ρε παιδιά και είστε ανύπαρκτοι τόσα χρόνια...?

 

Ο Ολυμπιακός?, ο Κόκκαλης? ο Μαρινακης?, ο Μπεος?, ο Βαρδινογιάννης?, η Πολυμετοχηκότητα?, ο Τεν Κατε, ο Βγενοπουλος? οι Γκουμο-Μπασιναδες? ο Κατσουρανης?, Ο Γκοτζος?, το Γηπεδικό?

 

Τι φταίει τελικά, θα μας πείτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι σας φταίει ρε παιδιά και είστε ανύπαρκτοι τόσα χρόνια...?

 

Ο Ολυμπιακός?, ο Κόκκαλης? ο Μαρινακης?, ο Μπεος?, ο Βαρδινογιάννης?, η Πολυμετοχηκότητα?, ο Τεν Κατε, ο Βγενοπουλος? οι Γκουμο-Μπασιναδες? ο Κατσουρανης?, Ο Γκοτζος?, το Γηπεδικό?

 

Τι φταίει τελικά, θα μας πείτε?

 

suTjX.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι σας φταίει ρε παιδιά και είστε ανύπαρκτοι τόσα χρόνια...?

 

Ο Ολυμπιακός?, ο Κόκκαλης? ο Μαρινακης?, ο Μπεος?, ο Βαρδινογιάννης?, η Πολυμετοχηκότητα?, ο Τεν Κατε, ο Βγενοπουλος? οι Γκουμο-Μπασιναδες? ο Κατσουρανης?, Ο Γκοτζος?, το Γηπεδικό?

 

Τι φταίει τελικά, θα μας πείτε?

 

Η παραγκα σου και τα παραρτηματα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δεν είναι να πάει ο οσφπ στην Δ.Νταξ φταίνε αλλά μην γελιόμαστε τώρα μεταξύ μας.

 

Ο οσφπ έπαιζε χωρίς αντίπαλο τόσα χρόνια.Και όχι μόνο έπαιζε χωρίς αντίπαλο αλλά οι βασικοί του αντίπαλοι κοιμόταν όρθιοι.και νταξ η αεκ δεν ξέρω τι έκανε αλλά ξέρω σίγουρα για εμάς.

 

όταν οι παίχτες στήνουν εις βάρος σου παιχνίδια και εμείς τους έχουμε σημαία.γκουχ γκουχ τυρόγιαννος μόρρις κλπ

όταν οι διοίκηση σου έχει μαζέψει όλους του αποτυχημένους που δεν μπορούσαν να κρατήσουν ούτε περίπτερο και τους έβαλε να διαχειριστούν την ομάδα

όταν κάποιοι δεν είχαν στον ήλιο μοίρα και μέσα σε 2 χρόνια έχτιζαν έπαυλη

όταν οι εφημερίδες κατηγορούν την ίδια την διοίκηση που πήγε κάτι να κάνει ξεσκεπάζοντας την σκατίλα του παρελθόντος

όταν όλος ο κόσμος (του παο) κοιμάται όρθιος λέγοντας ο οσφπ παίζει μπαλάρα

 

 

ε τότε καλά μας έκαναν και μας πηδούσαν 15 χρόνια και θα μας αξίζει να μας πηδάνε για άλλα τόσα.

 

 

 

και όποιος πιστεύει ότι όλα αυτά γίνονται κατά του οσφπ και να καθαρήσει το ποδόσφαιρο γελιέται.Αλλού είναι ο στόχος.Και φυσικά ούτε ο οσφπ θα τιμωρηθεί ούτε κανείς.Ούτε για το μεσοπρόθεσμο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι σας φταίει ρε παιδιά και είστε ανύπαρκτοι τόσα χρόνια...?

 

Ο Ολυμπιακός?, ο Κόκκαλης? ο Μαρινακης?, ο Μπεος?, ο Βαρδινογιάννης?, η Πολυμετοχηκότητα?, ο Τεν Κατε, ο Βγενοπουλος? οι Γκουμο-Μπασιναδες? ο Κατσουρανης?, Ο Γκοτζος?, το Γηπεδικό?

 

Τι φταίει τελικά, θα μας πείτε?

 

Ενώ εσύ ήσουν πολύ υπαρκτός... Στην επο, στην επαε, στην κεδ...

Γεια σου ρε ομαδάρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγκα σου και τα παραρτηματα σου

 

Με τέτοια πλύση εγκέφαλου που σας έχουν κάνει, μια ζωή δεύτεροι και κυνηγημένοι θα έρχεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοια πλύση εγκέφαλου που σας έχουν κάνει, μια ζωή δεύτεροι και κυνηγημένοι θα έρχεστε.

 

Eτσι ετσι..you screwed me now... :lol: :P

Ειπαμε το trollαρισμα εχει και ενα μετρο..

Δε σε βλεπω να μου απαντας αγαπουλα..

Ποστ 2119..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας τα ρίχνει στον άλλο και περιμένει να βγεί κάτι για τον άλλον για να πει, "είδατε,? Και οι άλλοι είναι μπλεγμένοι, τα ίδια κάνουνε". Τόσο αποτυχημένοι ήθελα να ήξερα είναι στην ζωή τους που περιμένουν μέσω μιας ομόδας να την πουν στον άλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

suTjX.jpg

 

Πόσες φορές ακόμα σκέφτεσαι να την βάλεις τη συγκεκριμένη pic, για να ξέρω αν είναι να σε κάνω ignore. Το πολύ το κυρ Ελέησον το βαριέται κι ο παπάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποχωρούν οι Αγγελόπουλοι από την Κ.Α.Ε. Ο.Σ.Φ.Π.

 

Η ενασχόλησή μας με την ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ έγινε με αποκλειστικό γνώμονα την αγάπη μας για την ομάδα μας και το μπάσκετ, χωρίς να προσδοκούμε οποιοδήποτε επιχειρηματικό, επικοινωνιακό ή άλλο όφελος.

 

Αποφασίσαμε το 2004 να ενισχύσουμε οικονομικά τον Ολυμπιακό χωρίς ανταλλάγματα και εξασφαλίσεις, αναλάβαμε το management το καλοκαίρι του 2006, ενώ αποκτήσαμε τις μετοχές της ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ τον Ιούλιο του 2009.

 

Τα χρόνια αυτά έγιναν πολλά για τα οποία είμαστε περήφανοι:

- Ο Ολυμπιακός απέκτησε και πάλι την αξιοπιστία του στο χώρο του μπάσκετ, εντός και εκτός συνόρων.

- Επενδύσαμε σε κορυφαίους παίκτες και καταξιωμένους προπονητές και έτσι, μετά από πολλά χρόνια, η ομάδα έγινε απόλυτα ανταγωνιστική με συνέπεια να περιλαμβάνεται κατά γενική ομολογία στις καλύτερες ευρωπαϊκές ομάδες.

- Η ομάδα συμμετείχε, μετά από πολλά χρόνια, σε δύο συνεχόμενα Final Four της Euroleague και, μετά από 13 χρόνια, στον τελικό της διοργάνωσης το 2010. Πέτυχε δύο φορές ρεκόρ νικών στο πρωτάθλημα της Α1 (2009 και 2011) – φέτος μάλιστα τερμάτισε αήττητη στην κανονική περίοδο – και κατέκτησε 2 Κύπελλα Ελλάδος.

- Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κατέβαλε στο Δημόσιο μόνο για φόρους ποσό που πλησιάζει τα 50.000.000 δολάρια ΗΠΑ. Αναρωτιόμαστε αν υπάρχει άλλη ομάδα που έχει καταβάλλει αντίστοιχο ποσό την τελευταία 20ετία στην εφορία…

 

Τα χρόνια αυτά επιλέξαμε και ακολουθήσαμε ένα συγκεκριμένο δρόμο, πολύ διαφορετικό από αυτόν που οι αντίπαλοί μας έχουν συνηθίσει.

- Είναι συνειδητή μας επιλογή να μην εμπλακούμε με οποιοδήποτε τρόπο με το παρασκήνιο που ελέγχει και επηρεάζει καταστάσεις, ομάδες και πρωταθλήματα. Δεν το θέλαμε και δεν το κάναμε. Για εμάς επιτυχία που έρχεται με μεθοδεύσεις και με την εύνοια της διαιτησίας, δεν είναι επιτυχία. Τελεία και παύλα.

- Είναι συνειδητή μας επιλογή, η κάθε παρέμβασή μας προς όλους τους φορείς που σχετίζονται με το άθλημα (Πολιτεία, ΕΟΚ, ΚΕΔ, ΕΣΑΚΕ) να γίνεται ευθέως, επώνυμα, θεσμικά και μόνον.

- Είναι συνειδητή μας επιλογή να μην μπούμε στη λογική δημιουργίας, χρηματοδότησης και υποστήριξης οπαδικού τύπου ή επιρροής οποιουδήποτε ΜΜΕ, αλλά οι σχέσεις μας με τους δημοσιογράφους να παραμείνουν σε αυστηρά επαγγελματικά πλαίσια, χωρίς δεσμεύσεις και εξαρτήσεις.

- Είναι συνειδητή μας επιλογή η σχέση μας με όλους τους φιλάθλους του Ολυμπιακού να παραμείνει υγιής και σε ένα πλαίσιο αμοιβαίου σεβασμού.

- Είναι συνειδητή μας επιλογή, με όσες δυνάμεις έχουμε, να συμβάλουμε στην καταπολέμηση της βίας, απ’ όπου κι αν προέρχεται. Φέτος, εμείς, με τη συμπαράσταση του κόσμου μας, τα καταφέραμε.

 

Για άλλη μια χρονιά οι διαιτητικές αποφάσεις και οι γνωστές μεθοδεύσεις καθόρισαν τον πρωταθλητή. Πού να αρχίσει και πού να τελειώσει κανείς με την ελληνική διαιτησία; Όχι μόνο παραμένουν ατιμώρητοι εκείνοι που αδίκησαν τον Ολυμπιακό επανειλημμένα και κατάφωρα, αλλά τουναντίον επιβραβεύονται και αναδεικνύονται προκλητικά. Πώς να μην αποθρασύνονται, λοιπόν, και να μην παρουσιάζονται φαινόμενα, όπως το παγκόσμιο ρεκόρ των 18 έναντι 2 βολών του β’ δεκαλέπτου του δεύτερου τελικού, όταν ο Ολυμπιακός προηγείτο με 10 πόντους!

 

Ο τελευταίος φετινός αγώνας έγινε υπό συνθήκες που σε κάθε περίπτωση δεν δικαιολογούσαν την έναρξη του: ελλιπή μέτρα ασφαλείας, παράνομη είσοδος χιλιάδων θεατών χωρίς εισιτήρια, καταστρατήγηση ζωνών ασφαλείας, παρουσία πίσω από τους πάγκους και την γραμματεία κουκουλοφόρων και «μπράβων» σε κοινή τηλεοπτική θέα με την ανοχή της αστυνομίας, με αποκορύφωμα την άνανδρη και πρωτοφανή εγκληματική επίθεση στους παίκτες και προπονητές της ομάδας μας.

 

Δεν μεταθέτουμε σε κανέναν τις δικές μας ευθύνες. Δεν το κάναμε ποτέ και δεν πρόκειται να το κάνουμε τώρα. Στην πορεία μας ασφαλώς κάναμε και λάθη. Γίναμε πολλές φορές δέκτες κριτικής. Η καλοπροαίρετη, έστω και σκληρή, ποτέ δεν μας ενόχλησε. Για τις αήθεις επιθέσεις ένας δρόμος μόνον υπάρχει, αυτός της δικαιοσύνης.

 

Αυτή είναι η φιλοσοφία μας, με αυτήν πορευόμαστε και είμαστε περήφανοι που στα χρόνια που έχουμε την ευθύνη του Ολυμπιακού δεν κάναμε εκπτώσεις στις αξίες μας.

 

Στην πορεία μας αυτή απαιτήσαμε το αυτονόητο, δηλαδή νομιμότητα, ισονομία και διαφάνεια. Κάναμε δημόσιες παρεμβάσεις και παραστάσεις, καταθέτοντας συγκεκριμένες προτάσεις.

 

Όλα αυτά τα χρόνια παλεύουμε ένα «σύστημα», το οποίο αντιδρά πεισματικά υπονομεύοντας συνεχώς τις προσπάθειές μας για να κατακτήσουμε αυτό που αξίζει στην ομάδα και στον κόσμο μας.

 

Με βάση τα παραπάνω, και έχοντας εξαντλήσει τις δυνατότητες που συμβαδίζουν με την ηθική, το νόμο και τη λογική, αηδιασμένοι αποχωρούμε, με πόνο καρδιάς, από τον Ολυμπιακό μας και το Ελληνικό Μπάσκετ.

 

Ευχαριστούμε όλους όσους μας πίστεψαν, μας στήριξαν και αγωνίστηκαν μαζί μας.

 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Κ. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

 

Και κλάααααααααααμαααα η κυρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...