Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα την χαιρετίσω αν είναι η 301η κατά σειρά.

 

Συμφωνω.

 

 

Αυτο μπορει να ειναι και θετικο για την περαιτερω ανακαλυψη της αληθειας.Παντως η σοβαροτητα που εδειξαν σε αυτην την περιπτωση ,δειχνει οτι ειναι αποφασισμενοι να τιμωρησουν τους ενοχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.gazzetta....es/dialogoi.pdf

 

23 νέοι διάλογοι.χαχα

 

Αυτα τα ατομα να παιζουν πρωταγωνιστικο ρολο στο ποδοσφαιρο. Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ξεφτιλα για την χωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από άρθρο καρπετόπουλου.

 

Ο νους

 

Τους τελευταίους μήνες (και ειδικά από τον Δεκέμβριο του 2010 και μετά) το τι λέγεται στα τηλέφωνα δεν το χωρά ο νους του ανθρώπου.Οταν θα αρχίσει να βγαίνει το υλικό των 93 χιλιάδων σελίδων και θα αρχίσουμε να διαβάζουμε τις τηλεφωνικές υποκλοπές, θα καταλάβετε ότι αυτό που άνοιξε τον δρόμο για τη σύλληψη των δέκα το βράδυ της Τετάρτης ήταν κυρίως το υπέρμετρο θράσος του ενός από αυτούς. Η δε πρόσφατη ιστορία με τις κασέτες, αντί να κάνει κάποιους να μαζευτούν, τους οδήγησε σε ένα είδος παράνοιας: ακούγονται ανατριχιαστικά πράγματα για τον Δαλούκα και τον Κούγια, για «συμβόλαια θανάτου», για διαιτητές που δεν ακούν και πρέπει να βγουν από τη μέση, για τον ίδιο τον Πιλάβιο «που κάποιο μήνυμα πρέπει να του στείλουμε». Κάντε λίγη υπομονή και μόλις η δικογραφία διαρρεύσει, ο Θωμάς με το Γουρούνι θα μοιάζουν οσιομάρτυρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την χαιρετίσω αν είναι η 301η κατά σειρά.

να λυθεί το πρόβλημα της πείνας παγκοσμίως πρώτα

να αποκτήσουν πλεονάσματα οι οικονομίες της Αφρικής

 

και μετά οι 300 που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν θελω να μου ξεχρεωσεις τιποτα. δεν με ενδιαφερει αν θα με ξεπληρωσεις τωρα η μετα η ποτε,ειδικα οταν εχεις χασει την οικονομικη σου αξιοπιστια προ πολλου.

η επιχειρηση σου εχει αποδειχθει ζημιογονα επι σειρα πολλων ετων,ΖΗ-ΜΙ-Ο-ΓΟ-ΝΑ.

και τις ζημιογονες επιχειρησεις τις κλεινουν για να αποτραπει η διογκωση του χρεους προς οποιαδηποτε κατευθυνση.

 

δεν θελω τα λεφτα σου κυριε.αυτο που θελω,που απαιτω,ειναι να κλεισεις το προβληματικο σου μαγαζι οπως οριζει ο νομος και να σταματησει πλεον η ασκοπη χρεωση και σπαταλη που συντελειται εις βαρος μου.

 

καταλαβαινεις τι σου λεω; το συνειδητοποιείς;

 

και οσο αφορα το αρθρο 44 και λοιπες ιστοριες για αγριους,καποτε θα γινει πραγματικο κρατος αυτη η χωρα και τοτε ουτε αρθρα,ουτε πολιτικοι,ουτε πορειες διαμαρτυριας,ουτε τιποτα δεν προκειται να σωζει τα μαγαζια της μιζεριας και της σαπιλας σας.

καποτε.

 

Όταν θα βάλεις ορκωτούς λογιστές να εξετάσουν την εταιρεία που υποστηρίζεις και την δημοσιοποιήσουν αυτούσια, τότε έλα να μου πείς για χρέη. Απο την στιγμή που η μόνη ομάδα που βγάζουν για χρέη και λέει ο καθένας ότι θέλει είναι η ΑΕΚ. Και με τον γαύρο είχαν πει κάτι για 60εκ χρέη, αλλα το κάναμε αβαβά.

 

Ας βγεί λοιπόν το χρέος και της δικής σου ομάδας και αν είναι 0 τότε έλα να μου πείς ΟΤΙ θες έχοντας 100% δίκιο έλληνα φορολογούμενε πολίτη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να λυθεί το πρόβλημα της πείνας παγκοσμίως πρώτα

να αποκτήσουν πλεονάσματα οι οικονομίες της Αφρικής

 

και μετά οι 300 που λες

ΟΦΤΟΠΙΚ και λυπαμαι που το λεω, αυτη την στιγμη ψιλοχεστηκα για την Αφρικη. Ας αποκτησει πλεονασμα η Ελλαδα και μετα ανησυχω για την Αφρικη

Δεν ξερω αν αυτο με κανει χειροτερο ανθρωπο, αλλα για πρωτη φορα στη ζωη μου δεν κοιταω την βολεψη της οικογενειας μου αλλα την επιβιωση της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΦΤΟΠΙΚ και λυπαμαι που το λεω, αυτη την στιγμη ψιλοχεστηκα για την Αφρικη. Ας αποκτησει πλεονασμα η Ελλαδα και μετα ανησυχω για την Αφρικη

Δεν ξερω αν αυτο με κανει χειροτερο ανθρωπο, αλλα για πρωτη φορα στη ζωη μου δεν κοιταω την βολεψη της οικογενειας μου αλλα την επιβιωση της

offtopic

Πάντα θα υπάρχει κάτι "πιο σημαντικό",δες τι έχω quote,για αυτό το έγραψα.

Μια από τα ίδια είμαι κι εγώ,αλλά επιβίωση λόγω μεσοπρόθεσμου;Δλδ τα 1000 ευρώ τον χρόνο ή το τεκμήριο σε πιάνει;Δυσκολότερα ναι,σκατά ναι,για επιβίωση έχουμε ακόμα,στον δρόμο είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic

Πάντα θα υπάρχει κάτι "πιο σημαντικό",δες τι έχω quote,για αυτό το έγραψα.

Μια από τα ίδια είμαι κι εγώ,αλλά επιβίωση λόγω μεσοπρόθεσμου;Δλδ τα 1000 ευρώ τον χρόνο ή το τεκμήριο σε πιάνει;Δυσκολότερα ναι,σκατά ναι,για επιβίωση έχουμε ακόμα,στον δρόμο είναι

Aν με πιανει λεει?

ΑΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ?

Εδω κοβουν και τα σουπερ μαρκετ απο τις αποδειξεις

 

Επιβιωση=μια μινιμουμ ποιοτητα ζωης

 

Ναι, οκ, πιθανοτατα και 5χιλ φορο να πληρωσω, θα ζει η οικογενεια μου ενω στη Ζιμπαμπουε πεθαινουν.

Επετρεψε μου ομως αυτή τη στιγμη να με νοιαζει περισσότερο αν θα ζησω αξιοπρεπως περισσότερο εγώ από το αν πεθαίνει κάποιος απο την πείνα στο Ζαιρ

Πες με οτι θες, πες με εγωιστη, αλλα αυτη τη στιγμη αν γινει κατι και με απολυσουν, οπως ειναι η κατασταση με τα εξοδα πραγματικα νομιζω οτι θα ερθω στη θεση των Ζαιρινων

 

Και να σου πω κατι? Και ασε την πεινα

Τι το ηθελες το πλεονασματικη η οικονομια των Αφρικανικων χωρων? Δηλαδη ειναι η Ελληνικη για να κοιταξουμε την Αφρικανικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το ηθελες το πλεονασματικη η οικονομια των Αφρικανικων χωρων? Δηλαδη ειναι η Ελληνικη για να κοιταξουμε την Αφρικανικη?

Η άπαντηση στον Erwdio ήταν.

Να πέσει ο Ολυμπιακός του λένε,αφού πέσει πρώτα η ΑΕΚ και ο ΠΑΟ απαντάει

Κάτι είπε για τον Μπέο κάποιος,αφού το κάνουν πρώτα στους 300 απαντάει

Για οτιδήποτε τιμωρία αφορά την ομάδα του και εμπλεκόμενους,αφού γίνει το ένα και αφού γίνει το άλλο λέει

 

Ε αφού και αφού,όταν έχει πλεόνασμα το Ζαίρ θα τιμωρηθούν και οι υπεύθυνοι για την κατάντια στο Ελλάδα που θέλει

 

για αυτό

 

Το γαμάτο είναι ότι λένε και το κλισέ να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα για αυτούς που ζητάνε τιμωρία ενώ αυτό ζητάνε εδώ και 15 σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω, αυτο εγραψα και εγω πριν

Γουσταρω να βγει ο Βενιζελος να πει "θα σας σκισω στους φορους αλλα και 50% περικοπες στους βουλευτες"

Να δω τοτε, θα πουνε "Α, ενταξει, παλι δεν θα εχω να φαω αλλα αφου θα φανε και 50% οι βουλευτες ειμαι κομπλε..."??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άπαντηση στον Erwdio ήταν.

Να πέσει ο Ολυμπιακός του λένε,αφού πέσει πρώτα η ΑΕΚ και ο ΠΑΟ απαντάει

Κάτι είπε για τον Μπέο κάποιος,αφού το κάνουν πρώτα στους 300 απαντάει

Για οτιδήποτε τιμωρία αφορά την ομάδα του και εμπλεκόμενους,αφού γίνει το ένα και αφού γίνει το άλλο λέει

 

Ε αφού και αφού,όταν έχει πλεόνασμα το Ζαίρ θα τιμωρηθούν και οι υπεύθυνοι για την κατάντια στο Ελλάδα που θέλει

 

για αυτό

 

Το γαμάτο είναι ότι λένε και το κλισέ να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα για αυτούς που ζητάνε τιμωρία ενώ αυτό ζητάνε εδώ και 15 σελίδες

 

Όχι αγόρι μου δεν λέμε αυτό.

 

Να πέσει ο Ολυμπιακός? Να πέσει αν προκύψουν ποινικά αδικήματα. Πρώτα όμως θα μας πουν γιατί ενώ βγαίνουν σωρηδόν διάλογοι για τον Πατέρα και τον Πιλάβιο δεν έχει κληθεί ούτε ένας.

 

Να γίνει τρομοκρατική επίθεση ενάντια στον Μπέο, όταν υπάρχουν πολύ μεγαλύτερα λαμόγια εκεί έξω που έχουν ρημάξει τη χώρα?

Το ίδιο θα έλεγα και αν στη θέση του Μπέου ήταν ο Τζίγκερ, ο Πατέρας, ο Αδαμίδης.

 

Δεν θα την πληρώσουν οι μικροαπατεώνες και οι πραγματικά μεγάλοι θα τρώνε αστακομακαρονάδες στην Κέρκυρα.

 

Αίμα και άμμος, όλοι ή κανείς.

 

Συμφωνω, αυτο εγραψα και εγω πριν

Γουσταρω να βγει ο Βενιζελος να πει "θα σας σκισω στους φορους αλλα και 50% περικοπες στους βουλευτες"

Να δω τοτε, θα πουνε "Α, ενταξει, παλι δεν θα εχω να φαω αλλα αφου θα φανε και 50% οι βουλευτες ειμαι κομπλε..."??

 

Και σου είπα ότι θα ήταν μία καλή αρχή για να βάλει ο κόσμος πλάτη. Όχι, κομπλέ δεν είμαι, αλλά είναι μία από τις πολλές κινήσεις προς τη σωστή κατεύθυνση και θα την επικροτήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...