Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την πίκρα σου τη χθεσινή άλλα διαβάζεις και άλλα καταλαβαίνεις.

 

Είπα εγώ ότι το έστησε για την ιστορία της ομάδας? Βασικά δεν αναφέρθηκα καν σε αυτό.

Λέω όμως ότι δεν γίνεται να χρησιμοποιεί κάποιος σαν απάντηση το ξάνθη-παναθηναικός για να ισορροπήσει την κατάσταση.

Εμένα μου στερήσανε πρωτάθλημα, εσένα στο δώσανε.

 

Άσχετο λοιπόν με τις ιστορίες των ομάδων το σχόλιό μου.

 

 

Επίσης, μιας και ούτε με ξέρεις αλλά και ούτε έχουμε ξανασυζητήσει εδώ μέσα, σχόλια προσωπικά κράτα για την πάρτη σου.

Εσύ που δεν βλέπεις ότι ήταν στημένο το ντέρμπι.

Εγώ προσωπικά ούτε ήμουν ούτε είμαι πικραμένος.

1ον, γιατί έχω πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή μου.

2ον και βασικό, γιατί πολύ απλά εμείς που είμαστε σήμερα 25-35-45 και τα έχουμε ζήσει, ξέρουμε πως αγοράστηκαν αυτά τα πρωταθλήματα. Ποτέ, κανένας ολυμπιακός δεν θα μπορέσει να μου πει τίποτα για αυτά τα χρόνια. Τα εγγόνια μας σε 40-50 δεν θα ξέρουν, εμείς όμως τα ζήσαμε.

Θα είχα μια πίκρα πάντως αν η ομάδα μου είχε πάρει 12-13 πρωταθλήματα και κανένας δεν μου αναγνώριζε την ανωτερότητά μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκοπίμως ή οχι αγνοούνται οι διάλογοι μεταξύ Μάκαρου-Πατέρα με ατάκες θα το κανονίσω και εγω αλλά φοβέρισε τον και εσύ κτλ.

 

Οι εξελίξεις των τελευταίων ημερών αποτυπώνονται σε μία κλασική φράση "Να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα"

σε άλλη ατάκα αποτυπώνονται

 

"Φτου ρε πούστη με πιάσανε,μακάρι να πιάσουν και τον άλλον να μην τρώω μόνος το κράξιμο"

πραγματικά απογοητεύομαι απο τέτοιες απαντήσεις

 

και η Μπαρτσελόνα να πιαστεί,η ξεφτίλα δεν μειώνεται,πάρτε το χαμπάρι,δεν θα πάει δια 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπίμως ή οχι αγνοούνται οι διάλογοι μεταξύ Μάκαρου-Πατέρα με ατάκες θα το κανονίσω και εγω αλλά φοβέρισε τον και εσύ κτλ.

 

Οι εξελίξεις των τελευταίων ημερών αποτυπώνονται σε μία κλασική φράση "Να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα"

 

Ο Πατέρας την περίοδο των συνομιλιών δεν ήταν Πρόεδρος του ΠΑΟ.

 

Βασικά κανείς δεν ήταν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρολα αυτα,στο τελος της ημεραw δεν εχεις το παραμικρο φυσικο στοιχειο που να στηριζει αυτη την κατηγορια κατα του Πατερα.

αντιθετως οσο αφορα τον Μαρινακη και τον Ολυμπιακο... :devil:

 

Συνέχισε εσύ να βρίζεις όλη μέρα την χώρα σου, "δικαστή" του Insomnia, αλλά όοχι, όταν είναι για τον βάζελο μας, εκεί όοοολα καθαρά. Έ Killik; Όλα στην χώρα βρώμικα εκτός απο τον ΠΑΟ έ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωδιέ, Άλεξξξ αι σία πείτε κι εσείς μιά φορά έστω "Θέλουμε να λάμψει η αλήθεια" γιά το καλό του ποδοσφαίρου και την αξιοπιστία της χώρας. Μην αγωνίζεστε να σώσετε το χόντρό.

 

Ποιός είπε ότι θέλουμε το καλό του ποδοσφαίρου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τόσα χρόνια έτσι ήσασταν.Να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα με τα ο οσφπ να τα παίρνει και οι άλλοι να πάνε να μαμηθούν.

 

Όχι, άσχετο. Ο συγκεκριμένος έχει συνέχεια στο στόμα του το πόσο βρώμικη είναι η Ελλάδα, σε όλους τους τομείς. Τώρα τι έγινε; Υπάρχει κάτι ελληνικό που είναι καθαρό; Είναι ο βάζελος καθαρός ξαφνικά, και όλοι οι άλλοι είναι βρώμικοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πειραζει κρατηστε τα.δωσατε ομως την αξιοπρεπεια σας.και αυτη ειναι πιο πολυτιμη απο ενα επιχρυσο μπρικι.καποτε θα την καταλαβεις και αυτην την αληθεια. B)

Μιλάς με γρίφους γέροντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε άλλη ατάκα αποτυπώνονται

 

"Φτου ρε πούστη με πιάσανε,μακάρι να πιάσουν και τον άλλον να μην τρώω μόνος το κράξιμο"

πραγματικά απογοητεύομαι απο τέτοιες απαντήσεις

Ελπίζω να απογοητεύεσαι και απο απαντήσεις του στυλ μπράβο ρε Νικολάρα εξυγιαντή του ποδοσφαίρου,κατακτητή του καθαρότερου πρωταθλήματος όταν την ίδια στιγμή διαβάζεις διάλογο μεταξύ Μάκαρου-Πατέρα για ψηλό και θα τον κανονίσω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την πίκρα σου τη χθεσινή άλλα διαβάζεις και άλλα καταλαβαίνεις.

 

Είπα εγώ ότι το έστησε για την ιστορία της ομάδας? Βασικά δεν αναφέρθηκα καν σε αυτό.

Λέω όμως ότι δεν γίνεται να χρησιμοποιεί κάποιος σαν απάντηση το ξάνθη-παναθηναικός για να ισορροπήσει την κατάσταση.

Εμένα μου στερήσανε πρωτάθλημα, εσένα στο δώσανε.

 

Άσχετο λοιπόν με τις ιστορίες των ομάδων το σχόλιό μου.

 

 

Επίσης, μιας και ούτε με ξέρεις αλλά και ούτε έχουμε ξανασυζητήσει εδώ μέσα, σχόλια προσωπικά κράτα για την πάρτη σου.

Εσύ που δεν βλέπεις ότι ήταν στημένο το ντέρμπι.

Εγώ προσωπικά ούτε ήμουν ούτε είμαι πικραμένος.

1ον, γιατί έχω πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή μου.

2ον και βασικό, γιατί πολύ απλά εμείς που είμαστε σήμερα 25-35-45 και τα έχουμε ζήσει, ξέρουμε πως αγοράστηκαν αυτά τα πρωταθλήματα. Ποτέ, κανένας ολυμπιακός δεν θα μπορέσει να μου πει τίποτα για αυτά τα χρόνια. Τα εγγόνια μας σε 40-50 δεν θα ξέρουν, εμείς όμως τα ζήσαμε.

Θα είχα μια πίκρα πάντως αν η ομάδα μου είχε πάρει 12-13 πρωταθλήματα και κανένας δεν μου αναγνώριζε την ανωτερότητά μου..

 

Μην συγχύζεσαι, δεν είπα τίποτα προσωπικό. Γενικά για τους παναθηναϊκούς μιλώ.

 

Ανοίχτε επιτέλους τα μάτια σας. Αυτοί που στήνουν τα παιχνίδια δεν τους απασχολεί αν θα πάρεις εσύ το πρωτάθλημα.

Η παράγκα δεν στήνεται για να πάρει το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός για να χαρούν οι γαύροι.

Όλα για τα λεφτά γίνονται.

Ξυπνήστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, άσχετο. Ο συγκεκριμένος έχει συνέχεια στο στόμα του το πόσο βρώμικη είναι η Ελλάδα, σε όλους τους τομείς. Τώρα τι έγινε; Υπάρχει κάτι ελληνικό που είναι καθαρό; Είναι ο βάζελος καθαρός ξαφνικά, και όλοι οι άλλοι είναι βρώμικοι;

 

 

δεν αποδεικνύεται από πουθενά ότι εμπλέκεται ο παο στην ιστορία.Αν βγει κασέτα να στήνει ματς ο παο να πάμε όλοι στην Δ.Προς το παρών παίχτες και παράγοντες του οσφπ κατηγορούνται και εσείς παρά τα στοιχεία τα αγνοείτε και πουλάτε τρελίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αναφέρθηκαν ο Τζίγγερ και ο Πατέρας. Είναι τυχαίο που, έστω και για δικούς τους λόγους, οι Ολυμπιακοί μιλάνε για τον Πατέρα, αλλά κανένας για τον Τζίγγερ; Ο Τζίγγερ υπήρξε ένας άνθρωπος σοβαρός -συνήθως τουλάχιστον- και επί προεδρίας του ο κόσμος του ΠΑΟ μέσα στα γήπεδα δεν πολυέκανε επεισόδια, η ομάδα δεν χρωστούσε και -φαίνεται ότι- δεν ήταν μπλεγμένος με τον υπόκοσμο. Για τον Πατέρα ισχύουν τα αντίθετα. Δυστυχώς, ξέρουμε όλοι πολύ καλά πώς αντιμετώπιζε ο κόσμος του ΠΑΟ τον Τζίγγερ και πώς τον Πατέρα.

 

Το δύσκολο είναι να υποστηρίζεις τον "καθαρό" όταν χάνει και να κράζεις τον "βρώμικο" όταν κερδίζει. Ελάχιστους ξέρω που το κάνουν αυτό. Όταν βγαίνουν όλα στη φόρα, είναι πιο εύκολο το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γίνει ό,τι είναι να γίνει πλέον, εγώ σαν φίλαθλος αυτά που έχω ακούσει και διαβάσει τις τελευταίες 48 ώρες με έχουν απηυδήσει μεν, αλλά μου παρείχαν δε την ηθική δικαίωση που περίμενα.

 

Πλέον όλοι οι τίτλοι που έχει κατακτήσει ο Ολυμπιακός από το '95 και μετά έχουν ένα μεγάλο ερωτηματικό δίπλα τους καθώς κανείς δεν μπορεί να πει μετά σιγουριάς πως κατεκτήθησαν δικαίως και ανεύ εξωτερικών παρεμβάσεων. Πλέον μπορώ να είμαι σίγουρος πως δεν είμαι εγώ ο παράφρονας που φώναζα στις αμφισβητούμενες φάσεις, καθώς σε κάθε τρανταχτό στραβοσφύριγμα σχεδόν σίγουρα πλέον υπήρχε ξένος δάκτυλος που το επιρρέαζε.

 

Όχι, να μην αφαιρεθεί κανένας τίτλος από ομάδα; ας τα κρατήσουν να τα βλέπουν καθώς δεν έχουν πλέον καμμία αξία παρά μόνο σε μία μικρή ομάδα οπάδών με κόμπλεξ κατωτερότητας, η οποία θα ήταν εξίσου ευχαριστημένη αν η ομάδα του κατακτούσε πρωταθλήματα χωρίς καν να μπει στο γήπεδο όλη τη χρονιά. Τα θερμά μου συλλυπητήρια, τέτοιος όνυδος που να τους αναγκάζει να κρύβονται από την πραγματικότητα στο προστατευτικό καβούκι τους πρέπει να είναι πραγματικά δυσβάχταχτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...