Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην το βλέπετε με το σκεπτικό ότι λείπει ο Πατέρας από την υπόθεση. Οι συνομιλίες που καταγράψανε είναι το τελευταίο 6μηνο όπου ο Πατέρας ήταν παροπλισμένος. Δεν σημαίνει ότι είναι αθώος άλλα ούτε ένοχος για τα περσινά, μπορεί απλά να είναι τυχερός που οι συνομιλίες είναι του τελευταίου εξάμηνου και δεν τον παίρνει η μπάλα, με αυτό το σκεπτικό όπου είναι τυχερός και ο Κόκκαλης.

Δεν γίνεται να τους συλάβουν όλους για να είναι ικανοποιημένοι όλοι οι οπαδοί, θα συλάβουν αυτούς που την πάτησαν, από κάπου θα γίνει η αρχή. Κάποιος ήταν ποιο πολύ μπλεγμένος και κάποιοι άλλοι λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εθελοτυφλείς... Ο μαρινάκης που είναι κολλητάρι του μπέου δεν φαίνεται από πουθενά να έχει στήσει ματς.

Ο πατέρας όμως φαντάσου τι θα είχε κάνει.....

 

Τέλος πάντων, είναι ξεκάθαρο ότι τουλάχιστον το ντερμπι ήταν στημένο. Το είδαμε με τα μάτια μας, τώρα είδαμε και την ομολογία.

Επίση σύμφωνα με τον μποροθρύλο και τον μπεοθρύλο, ο μαρινάκης προτιμά να σώσει πρώτα τον πανιώνιο και μετά τον αστέρα και θέλει να στείλει τον ηρακλή football league.

Τέλος πάντων, κάθε μήνυμα που προσπαθεί να δικαιολογήσει τον "βαγγέλη ψάξου" σας μειώνει. Να τα λένε οι πίκουλες, οκ, βγάζουν λεφτά και αποό τον εργοδότη και από τα πρόβατα... οι υπόλοιποι όμως...?

 

 

Μα αφού είπα ότι ο Μαρινακης είναι μπλεγμένος και μόνο που είναι κολλητός με τον Μπεο. Πως εθελοτυφλώ...?

Το ότι δεν έχει βγει κάτι μέχρι στιγμής για στυμμένο ματς του Ολυμπιακού είναι πραγματικότητα. Πώς να το κάνουμε δηλαδή?

 

Το ότι θεωρείς ότι το ντέρμπι ήταν στημένο εφόσον δεν έχει αποδηχθεί, είναι η άποψη σου. Άλλος μπορεί να σου πει ότι ήταν καθαρό ματς και απλά έκανε λάθος ο επόπτης, άλλος μπορεί να θεωρεί ότι ο Κατσουρανης ήταν οφσάιντ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφού είπα ότι ο Μαρινακης είναι μπλεγμένος και μόνο που είναι κολλητός με τον Μπεο. Πως εθελοτυφλώ...?

Το ότι δεν έχει βγει κάτι μέχρι στιγμής για στυμμένο ματς του Ολυμπιακού είναι πραγματικότητα. Πώς να το κάνουμε δηλαδή?

 

Το ότι θεωρείς ότι το ντέρμπι ήταν στημένο εφόσον δεν έχει αποδηχθεί, είναι η άποψη σου. Άλλος μπορεί να σου πει ότι ήταν καθαρό ματς και απλά έκανε λάθος ο επόπτης, άλλος μπορεί να θεωρεί ότι ο Κατσουρανης ήταν οφσάιντ...

 

Άλλος, άλλος, άλλος.... Εγώ δεν έχω ακούσει κανέναν να προσπαθεί καν να πει τέτοια ιστορία.

Εσύ τι θεωρείς?

Τέλος πάντων, υπάρχει ομολογία. Προς υπεράσπισή σου, ας θεωρήσω ότι δεν έχεις διαβάσει όλες τις συνομιλίες.

Το εξηγούσαμε μάζι και με άλλα παιδιά στον critter στο thread σας, διάβασε να καταλάβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως Μπέος και Μαρινάκης φαίνεται πως είναι αρκετά βλάκες. Γιατί έκαναν τις βρωμιές τους προκλητικά. Δεν διδάχτηκαν από το Κόκκαλη που την εποχή του "Όλα τάσκιαζε η φοβέρα και τα πλάκωνε η σκλαβιά"! Και δεν φαινόταν πουθενά ο Σωκράτης. Βέβαια ήξερε τις στρατηγικές σαν καλός πράκτορας που υπήρξε στο παρελθόν. Ο Γκαγκάτσης ήταν σαφώς καλύτερος επαγγελματίας στις βρωμοδουλειές απ' ότι ο Μπέος και οι άλλοι. Η απόλυτη σιωπή, αλλά οι δουλειές γίνονταν στην εντέλεια. Πρόεδρε μη φοβάσαι δεν το χάνεις το πρωτάθλημα γιατί υπάρχει κάποιος Βάλνερ και μιά χαζή διοίκηση στην Καλαμαριά που το πρωτάθλημα το έχεις! Έτσι τις έκανε τις δουλειές του ο Κόκκαλης!

Ενώ τα σημερινά φυντάνια είναι τόσο ηλίθια που καρφώνονταν με το που άνοιγαν το στόμα τους. Θυμηθείτε το ντέρμπυ στο Καραϊσκάκη. Δεν σου φτάνει ρε Μαρινάκη που πήρες το ντέρμπυ όπως το πήρες τι θες και τη πέφτεις στον Σισσέ στο τέλος του ματς και του λες ότι σας γ.... σήμερα? Ο Σωκράτης στη θέση σου θα την είχε κοπανήσει πριν καν τελειώσει καλα-καλά το ματς τρίβοντας τα χέρια από ικανοποίηση. Σαν να έλεγε: Μη το πείς ούτε του παπα! Ήταν υπόθεση χρόνου να συλληφθούν αυτοί οι σημερινοί ερασιτέχνες παράγοντες! Μα τόσο ερασιτέχνες. Δεν διδάχτηκαν από το θείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πράγμα είναι απλό!

Ο Μπαρμπαμπέος ήταν ο συντονιστής μαζί με άλλους της Παράγκας - εταιρείας στησίματος - όπως θέλετε πείτε το.....

Ο Πόλντο είχε κολλητό τον χοντρό και ο Μπαρμπαμπέος τον βοήθαγε(Όχι στο όνομα της φιλίας τους πάντως). (Όπως και πολλούς άλλους βέβαια)

Αυτό είναι το αδιαμφισβήτητο γεγονός

τώρα αν ο Πόλντο δεν ακούγετε στις ομιλίες που έχουν δημοσιευτεί να λέει ξεκάθαρα ότι έστησα ματς, είναι για να το χρησιμοποιούν οι "ΑΓΑΘΟΙ" άνθρωποι για να κρύψουν τα ολαφάνερα!

Είναι σαν τον Μπαρμπαμπέο που κανείς τόσο καιρό δεν έλεγε επίσημα ότι είναι λαμόγιο,

ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ ΟΛΟΙ!

 

Ελεος, δείτε την αλήθεια και αφήστε τις δικαιολογίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος, άλλος, άλλος.... Εγώ δεν έχω ακούσει κανέναν να προσπαθεί καν να πει τέτοια ιστορία.

Εσύ τι θεωρείς?

Τέλος πάντων, υπάρχει ομολογία. Προς υπεράσπισή σου, ας θεωρήσω ότι δεν έχεις διαβάσει όλες τις συνομιλίες.

Το εξηγούσαμε μάζι και με άλλα παιδιά στον critter στο thread σας, διάβασε να καταλάβεις

 

Κατά την γνώμη μου δεν ήταν οφσάιντ. Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να ξέρω αν ο Επόπτης είχε πληρωθεί (η απειληθεί) για να το σφυρίξει. Ελπίζω να αποδειχθεί αν έχει γίνει κάτι τέτοιο.

Τις συνομιλίες τις έχω διαβάσει όλες όσες έχουν βγει. Που έχεις απορία να στην λύσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου δεν ήταν οφσάιντ. Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να ξέρω αν ο Επόπτης είχε πληρωθεί (η απειληθεί) για να το σφυρίξει. Ελπίζω να αποδειχθεί αν έχει γίνει κάτι τέτοιο.

Τις συνομιλίες τις έχω διαβάσει όλες όσες έχουν βγει. Που έχεις απορία να στην λύσω?

 

Το πράγμα είναι απλό!

Ο Μπαρμπαμπέος ήταν ο συντονιστής μαζί με άλλους της Παράγκας - εταιρείας στησίματος - όπως θέλετε πείτε το.....

Ο Πόλντο είχε κολλητό τον χοντρό και ο Μπαρμπαμπέος τον βοήθαγε(Όχι στο όνομα της φιλίας τους πάντως). (Όπως και πολλούς άλλους βέβαια)

Αυτό είναι το αδιαμφισβήτητο γεγονός

τώρα αν ο Πόλντο δεν ακούγετε στις ομιλίες που έχουν δημοσιευτεί να λέει ξεκάθαρα ότι έστησα ματς, είναι για να το χρησιμοποιούν οι "ΑΓΑΘΟΙ" άνθρωποι για να κρύψουν τα ολαφάνερα!

Είναι σαν τον Μπαρμπαμπέο που κανείς τόσο καιρό δεν έλεγε επίσημα ότι είναι λαμόγιο,

ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ ΟΛΟΙ!

 

Ελεος, δείτε την αλήθεια και αφήστε τις δικαιολογίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία απορία φίλε μου.

Είναι απόλυτα κατανοητό ότι είτε δεν θέλεις να καταλάβεις είτε δεν θέλεις να παραδεχτείς αλλά αυτό είναι δικό σου πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω στοίχημα (sic) πως ο Θείος θα έχει ένα τεράστιο χαμόγελο κολλημένο αυτές τις μέρες...

 

 

και αυτός και πολύ άλλοι ήξεραν και έφυγαν.Τα κορόιδα την πάτησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτός και πολύ άλλοι ήξεραν και έφυγαν.Τα κορόιδα την πάτησαν.

Ε συγνώμη κιόλας...

 

Όταν φωνάζεις μία....δεν σε άκουσε κανείς

 

Φωνάζεις και δεύτερη φορά....και κάνουν ότι δεν σε ακούνε γιατί έχουνε συνηθίσει από κάποιον που φώναζε πριν από σένα....

 

Φωνάζεις και τρίτη φορά και σου λένε πάει γυρεύοντας... αλλά άστον θα σκάσει....

 

Ε μετά φωνάζεις και τέταρτη φορά.....σου λένε μας τα έπροιξες....

 

Αυτό έκανε όλη την χρονιά ο Μπαρμπαμπέος και η παρέα του, άρα δεν ήταν κορόϊδα, προκλητικοί ήταν κ τους τσακώσανε...κοινός βλάκες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία απορία φίλε μου.

Είναι απόλυτα κατανοητό ότι είτε δεν θέλεις να καταλάβεις είτε δεν θέλεις να παραδεχτείς αλλά αυτό είναι δικό σου πρόβλημα.

 

ο εισαγγελεας ομως καταλαβε και αυτο αρκει.. whistle.gif

 

υγ.σε αυτους που δεν "μπορουν" να καταλαβουν παει,οχι σε εσενα σλιμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...