Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες χαζή ερώτηση αλλά, όλα αυτά που βγήκαν στη φόρα είναι μόνο από την ελληνική δικαιοσύνη ή έχει αναμειχθεί και η Uefa? γιατί αν έχει χωθεί ίσως και να γίνει κάτι, αλλιώς δε μπορώ να πω ότι είμαι και 100% σίγουρος ότι θα κάνει το καθήκον της η δικαιοσύνη, στη περίπτωση που προκύψουν ευθύνες.

 

Σφίξαν κώλοι πάντως τώρα που το κράτος δεν έχει φράγκο και τα βάλανε με τους κακομοίριδες μήπως και μπαλώσουν καμια τρύπα.

 

 

Αφήστε μόνο την Αεκ στη Soupa League μπας και πάρουμε κανα πρωτάθλημα :P :P

 

 

ελπίζω να μην βγει καμια βρώμα ότι η "κούπα" που σήκωσε η Αεκ πέρσυ στο Sydney ήταν σκάρτη :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Του έχει φτάσει το σκ@τό στην κάλτσα του λέρα ρε γιατί τα ήξερε και πούλαγε και αυτή τη μ@λ@κία ατάκα "μόνοι μας και όλοι σας" (η μεγαλύτερη μούφα που έχει ακουστεί ποτέ)

 

Τώρα που βλέπει τον γκρεμό να έρχεται μας το παίζει και τρελίτσα

 

http://www.sport24.gr/

post-174187-0-96132800-1308897558_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/483855

 

Παραθετουμε την υπερασπιστικη γραμμη για να αρχισει ομορφα η μερα.

 

 

Πλάκα κάνει ο άνθρωπος έτσι; Δεν το χωράει ο νους μου πως την τελευταία γραμμή την λέει σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνει ο άνθρωπος έτσι; Δεν το χωράει ο νους μου πως την τελευταία γραμμή την λέει σοβαρά.

 

Αμφισβητείς τον απόλυτο δημοσιογράφο του ολυμπιακού? :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ποιος απο εσάς θα ξαναπάει γήπεδο. Διοτι και τους πολιτικούς τους κράζουμε αλλα πάλι τους ψηφίζετε. Απο τους μεγάλους ο ΠΑΟ είναι 100% στο κόλπο, οχι φυσικα με την τρέχουσα διοίκηση (αλήθεια υπάρχει?) αλλα με την αμέσως προηγουμενη (ο Πατέρας που εξαφανιστηκε?). Θα βγουν και αυτα στη φόρα σίγα σιγά. Θέλω να ελπίζω οτι ο Αδαμίδης δεν πρόλαβε να μπεί στα κόλπα.

 

Όσο για τον Νικολακόπουλο, καραγκιόζης μια ζωή ήτανε. Στο μόνο που συμφωνώ μαζί του στο συγκεκριμένο θέμα είναι αυτό που είπα και στο τοπικ του ολυμπιακου πριν το πει ο Νικολακοπουλος, οτι η φράση κλειδί είναι : "ήτανε και μια φορά τυχερός ο ολυμπιακός". Ειναι 1000% σίγουρο οτι η γραμμή του ολυμπιακού ΟΝΤΩΣ εκεί θα πατήσει και ειμαι βέβαιος οτι δυστυχώς θα έχουμε αθώωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα αυτό είναι, αν σταματήσει ο κόσμος να πηγαίνει γήπεδο και γενικά γράψει στα @@ του το άθλημα, αναγκαστικά θα μικρύνουν και οι ομάδες γιατί δεν θα έχουν κόσμο στα γήπεδα και δεν θα ασχολούνται και παράγοντες λαμόγια ΑΝ γίνει πιο αυστηρή η νομοθεσία όπως λένε. Σταδιακά λοιπόν θα αρχίσει να πηγαίνει ο κόσμος (όχι τα πρόβατα που θα συνεχίσουν να πηγαίνουν) ο αγνός φίλαθλος, η οικογένεια ας πούμε. Και θα πηγαίνει να βλέπει κάτι καθαρό!!! Θα πάρει μερικά χρονάκια πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο οσφπ η ο μαριδάκης μπορεί να την γλυτώσουν αλλά όχι και οι 2.η θα την πληρώσει ο ίδιος ή η παε.Δεν γίνεται να μην την πληρώσει κανείς.Αυτή την φορά είναι διαφορετικά από την πρώτη παράγκα.Τότε έστηναν μόνο τα πρωταθλήματα ενώ τώρα είναι τεράστια φοροδιαφυγή σε μια εποχή που η οικονομία είναι στον πάτο.

 

Και εκτός από τα παραπάνω αυτοί που ξεκίνησαν το όλο θέμα δεν το ξεκίνησαν για χαβαλέ και για αυτό είναι εδώ και καιρό έξω.Για να ρισκάρουν τόσο πολύ και να βγάλουν αυτή την σαπίλα έξω πήραν εγγυήσεις ότι κάτι θα γίνει γιατί αν δεν γίνει δεν πρόκειται να γυρίσουν ποτέ πίσω.Ήξεραν τι έκαναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακης Θεος, οταν ελεγε τα "αγορινα μου" στον Μπουρουση. Μεγαλη μορφη

Του χρονου θα πληρωνουν τη Νοβα μπας και τους δειξει.

 

Ανθρωποι σαν τον Νικολακοπουλο ευθυνονται για την καταντια της Ελλαδας. Η λογικη "Πειτε οτι θελετε, τα πρωταθληματα της ομαδαρας μας μην πειραξετε γιατι εμεις ειμαστε και κανεις αλλος δεν ειναι και να πα να κουρευτειτε" ειναι ακριβως οι λογικοι που ειχαν/ειχαμε οι περισσοτεροι "Εγω να εχω δουλιτσα, εγω να τη βγαζω καθαρη ΦΕΤΟΣ και για τους αλλους ή για του χρονου, βλεπουμε, χεστηκαμε"

 

 

8000 το αφορολογητο

1-3% εκτακτη εισφορα

300Ε σε ελ. επαγγελματιες

 

ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ (ανθρωπος που εμεινε ανεργος το 2011 θα κληθει να τα πληρωσει ολα αυτα γιατι το 2010 ειχε εισοδηματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τους μεγάλους ο ΠΑΟ είναι 100% στο κόλπο, οχι φυσικα με την τρέχουσα διοίκηση (αλήθεια υπάρχει?) αλλα με την αμέσως προηγουμενη (ο Πατέρας που εξαφανιστηκε?).

 

 

o πονος σου ειναι ο ΠΑΟ ε; ακομα και μετα απο αυτην την ηχηρη σφαλιαρα,δεν ξυπνας ε νεοελληνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω απο που πηγαζει η αισιοδοξια καποιων οτι θα ξεβρωμισει το ελληνικο ποδοσφαιρο.Μαλλον καποιοι ακομη πιστευουν οτι ζουν σε προηγμενη δημοκρατικη χωρα οποτε ας τους τσιμπησει κανεις μπας και ξυπνησουν.Πως ειναι δυνατο να ελπιζει καποιος σε μια ελεγχομενη κρατικη δικαιοσυνη με προισταμενο-νταβατζη?Το πολυ-πολυ να πεσουν καποιες προσωπικες ποινες σε μακροχρονιες δικες.Οι εταιριες-ομαδες, αυτα τα εκτρωματα που τρωνε τα λεφτα του ελληνα πολιτη θα συνεχισουν με αλλα προσωπα, με τα ιδια χρεη, με αλλα λαμογια που θα παιζουν στοιχημα και με τα ιδια προβατα-οπαδοσκυλα που θα μαζευονται ειτε στο γηπεδο ειτε σε sites και θα βελαζουν ομαδικα τη στιγμη που οι ιδιοι θα εξαθλιωνονται κοινωνικα και τα αφεντικα τους θα τρωνε με χρυσα κουταλια στοιχηματιζοντας παρανομα μαζι με τους ελληνες ποδοσφαιριστες-αποφοιτους βρεφονηπιακων σταθμων οπως ο Αβρααμ.

Α!Και μην ξεχασετε οταν φτασει η στιγμη να επιβραβευσετε ολους αυτους οπως κανατε με τον αλλον αποφοιτο Δημοτικου που βαλατε στην Βουλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, εκτός από μερικές οφθαλμοφανείς περιπτώσεις, πολλά από αυτά που βγαίνουν έχουν μεν "κουτσομπολίστικο" ενδιαφέρον, αλλά από μόνα τους ως αποδεικτικά στοιχεία δεν είναι αδιάσειστα. Το να λέει πχ ο Ψωμιάδης ότι στάνταρ το έδωσε το ματς στον Ατρόμητο ο ΟΣΦΠ επειδή έκανε πάσες ο Ποτουρίδης, δεν είναι στοιχείο. Πιθανώς υπάρχουν και άλλα στοιχεία που δεν ξέρουμε, αλλά δεν αποκλείεται μέσα στους 85 να υπάρχουν και κάποιοι που δεν είναι ένοχοι. Ποιος θα τους ξεπλύνει μετά από όλο αυτό, βέβαια, είναι δυστυχώς άλλο θέμα.

 

Επίσης, είναι το λιγότερο αστείο να πανηγυρίζει κάποιος γιατί η ομάδα του δεν είναι μπλεγμένη. Η υπόθεση αφορά μια πολύ συγκεκριμένη περίοδο. Δεν σημαίνει ότι ο Πατέρας ή ο Κόκκαλης, για παράδειγμα, δεν είχαν τέτοιου είδους μπλεξίματα. Μακάρι να βγουν και τα παλιότερα στη φόρα.

 

Ελπίζω -αλλά δεν είμαι και σίγουρος- ότι η κοινή γνώμη είναι πια έτοιμη να καταδικάσει τα λαμόγια του χώρου. Ο κόσμος τα έχει παίξει με όσα συμβαίνουν και δεν είναι εύκολο να συγχωρήσει κάποιον που βγάζει λεφτά παράνομα, που φοροδιαφεύγει, που ντοπάρεται κτλ. Η πίεση της κοινής γνώμης είναι αυτή που θα ωθήσει τις εξελίξεις προς τη μία ή την άλλη κατεύθυνση.

 

ΥΓ. Κορυφαία αποκάλυψη αυτή με το ματς της Γ εθνικής που δεν μπορούσαν να συνεννοηθούν για το στήσιμο και μάλωναν οι παίκτες την ώρα του αγώνα για το πόσο πρέπει να λήξει το ματς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...