Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκαϊ θεμα, στο σκαϊ

 

ρώτησαν τον Θωμαΐδη για το μεγάλο αθηναϊκό ντέρμπι που ανέφεραν χτες και είπε ότι ακόμα δεν βγήκε τίποτα στην φόρα και ότι είχε μεγάλο μονόπλευρο σκορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκαϊ θεμα, στο σκαϊ

 

ρώτησαν τον Θωμαΐδη για το μεγάλο αθηναϊκό ντέρμπι που ανέφεραν χτες και είπε ότι ακόμα δεν βγήκε τίποτα στην φόρα και ότι είχε μεγάλο μονόπλευρο σκορ.

 

Αγαπούλα, ο Μάκης κανα τοπικό κανάλι έχει εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Την 16.2.2011, ο Αχιλλέας Μπέος καλεί τον Γιώργο Μποροβήλο πρόεδρο του Αστέρα Τρίπολης και πρώην διαιτητή, στο υπ' αριθμ. 6946953665 κινητό τηλέφωνο που ανήκει στην Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Αρκαδίας.

 

Ο Γιώργος θέλει να σωθεί η ομάδα του στις αγωνιστικές που ακολουθούν (με Κέρκυρα, Σέρρες, Πανιώνιο) και φαίνεται να έχει ζητήσει την βοήθεια του Βαγγέλη Μαρινάκη, ο οποίος - όπως φαίνεται από τα λεγόμενα του Γιώργου - θέλει να σώσει πρώτα τον Πανιώνιο και να πέσει ο Ηρακλής, πράγμα που μπορεί, όπως φαίνεται, να το διευθετήσει.

 

Ο Αχιλλέας συμφωνεί ότι ο Ηρακλής είναι καλή λύση να πέσει. Ο Γιώργος λέει στον Αχιλλέα ότι ο Βαγγέλης Μαρινάκης (όπως του είπε ο ίδιος σε συνομιλία τους), έχει την λύση να κερδίσει ο Αστέρας Τρίπολης την Κέρκυρα, με το «να μιληθεί κάποιος παίκτης», ενώ αναμένουν και τον διαιτητή που θα σφυρίξει τον αγώνα».

 

Αν το 6-0 είναι στημένο,όπως λέγεται και για το 0-4 αγώνες στους οποίους δεν υπάρχει διαιτητική εύνοια τότε???

Πως δεν υπάρχει.Το ξέχασες το γκολ του Καφέ που ακυρώσανε ε;Το 0 της ΑΕΚ ήταν στημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το 6-0 είναι στημένο,όπως λέγεται και για το 0-4 αγώνες στους οποίους δεν υπάρχει διαιτητική εύνοια τότε???

 

Στημένο δεν σημαίνει διαιτητική εύνοια απαραίτητα. Μπορεί να έγινε σε συνεννόηση με την Α.Ε.Κ. Επίσης αν λαδώσεις διαιτητή και στήσεις παιχνίδι υπέρ σου δεν σημαίνει πως θα παίξει στραβά. Αν χρειαστεί θα το κάνει. Όπως στο Ο.Σ.Φ.Π.-Π.Α.Ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οι παίκτες της ΑΕΚ είναι απλήρωτοι και εύκολα λέγοντας σε εναν ξένο πχ που στα @@ του η ΑΕΚ πάρε ρε 10.000 και κανε τον μλκα. Ουσιαστικά κάνε αυτό που κάνεις πάντα δεν παίζει?

 

Και αν είχε γίνει συνεννόηση με την διοίκηση θα ήταν απο τις πιο σημαντικές κασέτες αυτό. Το μεγαλύτερο σκάνδαλο!!! Ο Αδαμίδης αυτή την στιγμή θα ήταν νεκρός.... Αν είχε γίνει αυτό λοιπόν θα υπήρχε κασέτα και θα είχε βγει στην δημοσιότητα ο διάλογος.

 

 

*εντωμεταξύ για να με παρηγορήσει τότε ο πατέρας μου μου έλεγε, ασε ρε στημένο ήταν μας είδαν που δεν έχουμε στον ήλιο μοίρα και μας δώσανε 50.000 για κάθε γκόλ και πήραμε 6 εμείς να μπαλώσουμε καμια τρύπα. Άσχετος απο μπάλα, που αν τον ρωτήσεις για παίκτες της ΑΕΚ θα σου πεί τον Τσιάρτα και τον Κασάπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είναι πολύ γνωστό ότι κάποιοι πρώην παίχτες της ΑΕΚ με το που τελείωναν τα παιχνίδια πηγαίναν να κοιτάξουν τα δελτία τους.

 

Συνομιλία Μαρινάκη με Μάνατζερ υπάρχει η οποία είναι ύποπτη.Δεν αναφέρεται κάτι για στήσιμο.Λογικά ο μάνατζερ αυτός θα ήταν προσεκτικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έγινε σε συνεννόηση με την Α.Ε.Κ.

Αυτό υπονοώ με το ""Αρα???""

 

edit:

Οι συγκεκριμένοι διάλογοι κρίθηκαν "αθώοι?"

 

 

Ψωμιάδης: Και με τον ψηλό Σισέ, άμα του πεις αυτό το πράγμα…

Πατέρας: Βρε θα του το πω εγώ, μην ανησυχείς. Απλώς πέρνα…

Ψωμιάδης: Βάλε το… να…

Πατέρας: Ξέρω εγώ τι θα του πω, απλώς και εσύ φόβισέ τον λιγάκι.

Ψωμιάδης: Τι να τον φοβίσω ρε μ… απλώς εσύ θα του πεις πρόσεχε…

Πατέρας: Βρε ξέρω εγώ τι θα κάνω σου λέω, το ξέρω εγώ τι θα κάνω.

 

 

Πιλάβιος: Ναι...

Μπέος: Πρόεδρε, είναι να τρελαίνεσαι μαζί σου, πραγματικά σου μιλάω! Καλά, δε σου είπα ότι τον Ζαχαριάδη δεν θέλω να μου τον ξαναβάλεις ούτε σε φιλικό παιχνίδι;

Πιλάβιος: Όχι, δε μου το είπες. Άμα μου το έλεγες...

Μπέος: Εγώ δε σ’ τον είπα;

Πιλάβιος: Δε μου το ‘πες, αλήθεια σ’ το λέω.

Μπέος: Δε σ’ το είπα μετά τον αγώνα με τον προημιτελικό τον κυπέλλου που μου έδωσε το πέναλτι και με έπαιξε 60-40 μες στο γήπεδό μου;

Πιλάβιος: Δε μου το είπες, αλήθεια στο λέω!

Μπέος: Τι ορισμός είναι αυτός; Θα τρελαθώ! Παίζω με τις Σέρρες και μου βάζεις από Κοζάνη και Θεσσαλονίκη, δίπλα ας πούμε, διαιτητές! Και μη μου πεις ότι είναι πεσμένοι κι αυτά και τι πρόβλημα έχεις! Δεν ισχύουν αυτά στο ποδόσφαιρο!

Πιλάβιος: Εντάξει. Έγινε. Θα τους πω εγώ, εντάξει;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και οι συγκεκριμένοι διάλογοι ΔΕΝ κρίθηκαν αθώοι.Απλά τώρα βγήκαν τα κακουργήματα.Θα έχει και συνεχεία η λίστα.Οι 85 που βγήκαν σήμερα είναι αυτοί που θα καταδικαστούν από 30 χρόνια μέχρι ισόβια.Οι 17 πρώτοι τα έχουν σίγουρα τα ισόβια.Οι Μπέος-Ψωμιάδης και Τσακογιάνης θα φάνε και δις τρις.χαχα

 

Άλλο το κατηγορία για 11 κακουργήματα,άλλο το κατηγορία για 7 κακουργήματα και άλλο το κατηγορία για υποψία αλλοίωσης αποτελέσματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ήρθε λοιπόν η ώρα να δικαιωθεί ο ΝΤΕΜΗΣ!!!!!! Που τα έλεγε πριν χρόνια, έλεγε και για αποκλεισμό απο ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Αλλα τον βρίζαμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...