Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη δημοσιότητα δόθηκε διάλογος μεταξύ του τέως προέδρου του Παναθηναϊκού, Νικόλα Πατέρα, που ως γνωστόν "καθάρισε την μπουγάδα" και του Μάκη Ψωμιάδη, αναφορικά με έναν αγώνα που ακολουθούσε

 

 

Αναλυτικά ο διάλογος των δύο παραγόντων:

 

 

 

Ψωμιάδης: "Να σου πω! Από αύριο ασχολείσαι με το ματς της Κυριακής, …… στον Βόλο να ρίξουμε τα α…. μας. Πάση θυσία. Μην γίνει κάνα λάθος δηλαδή ασχολήσου με Σισέδες και αρ… και έτσι κι αλλιώς πάσης θυσία πρέπει να κερδίσει εκεί. Πάση θυσία. Δηλαδή με τίποτα δεν πρέπει το μ… αυτό να…".

 

 

 

Πατέρας: "Εσύ θα καθίσεις Αθήνα καθόλου;"

 

 

 

Ψωμιάδης: "Θα κατέβω"

 

 

 

Πατέρας: "Ε άμα κατέβεις, πέρνα και λίγο από τον φίλο μας τον ψηλό".

 

 

 

Ψωμίαδης: "Και με τον ψηλό Σισέ, άμα του πεις αυτό το πράγμα…".

 

 

 

Πατέρας: "Βρε θα του το πω εγώ, μην ανησυχείς. Απλώς πέρνα…".

 

 

 

Ψωμιάδης: "Βάλε το… να…".

 

 

 

Πατέρας: "Ξέρω εγώ τι θα του πω, απλώς και εσύ φόβισέ τον λιγάκι".

 

 

 

Ψωμιάδης: "Τι να τον φοβίσω ρε μ… απλώς εσύ θα του πεις πρόσεχε…"

 

 

 

Πατέρας: "Βρε ξέρω εγώ τι θα κάνω σου λέω, το ξέρω εγώ τι θα κάνω".

 

 

 

Ψωμιάδης: "… επί προσωπικού πες του εκεί θα βάλεις αυτό και αυτό. Πρόσεξε μην γίνει καμία κέντα και δεν παίξει κάποιος από αυτούς που σου έδωσα σε γ… πες του. Μετά όλα θα κελαηδάν τα ράδια

 

redplanet.gr

 

 

Για να περναμε την ωρα μας!

 

Kαι ειχα ανησυχει οτι δεν σε ειδαμε σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Πάρτε τους αεκτζήδες να πανηγυρίσετε το ηθικό πρωτάθλημα 2010 - 2011.

 

Ξεβρωμίσαμε πέρυσι πάντως με τις μπουγάδες του Πατέρα και ο νοών νοείτω ;)

Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα...

Κάποτε πρέπει να σταματήσει αυτό μεταξύ όσων αγαπούν το ποδόσφαιρο( εκτός κι αν δεν το αγαπούν αλλά αγαπούν το πρόεδρό τους)

Δεν οδηγεί πουθενά.Δεν είναι απάντηση ότι τα ίδια έκαναν και οι άλλοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό μου ασχολείσαι με τα αθλητικά εν μέσω μνημονιακού ρημάγματος. Στη λίστα με τα 20άρικά plus είσαι πουλάκι μου ε? :P

 

Στοιχηματιζε αλλα μικρα ποσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα με τι θα ήταν σωστό, εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να πέσει κατηγορία ο ολυμπιακός και είμαι τέρμα αντιολυμπιακός. Δεν φταίει ο σύλλογος που είναι λαμόγια αυτοί που τον έχουν. Αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που είπα πριν το οτι θα ήταν σωστό όλες οι ομάδες β και αποκλεισμός. Προσωπικά σαν φίλαθλος θα ήθελα να μην γίνουν υποβιβασμοί, αλλα να "καθαρίσει" αυτη η ομάδα επιτέλους....

 

Το ότι θα παρατούσα το Σύνταγμα για να τρέχω "Αγανακτισμένος" έξω από το Καραϊσκάκης να διαδηλώνω ενάντια στον χοντρό, ούτε στον χειρότερο μου εφιάλτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ακόμα και εγώ που είμαι γαύρος δαγκώνομαι τώρα με τον Μαρινάκη και με το ενδεχόμενο να παίζω του χρόνου με την Αναγέννηση Νεκρών σε καμιά αλάνα και ας ξέρω ότι αυτό μου πρέπει.

 

αυτό Στάθη, ξαναπέστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για καναν γιο Πανόπουλου έλεγα και τότε. Τελικά ήταν ο γιος του Μάκη.

 

Ο γιος του Μάκη πλήρωσε τον Μόρις? Ο γιος του Μάκη είχε στοιχηματίσει εναντίον της ομάδας του? Με μπερδεύεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Α τοπική και ακόμη παρακάτω. Όλες όσες αποδειχτεί πως αποκόμιζαν όφελος από ενέργειες μελών τους (έτσι λέει ο αθλητικός νόμος). Π.χ. Αν εγώ έστηνα παιχνίδια αλλά η ομάδα μου δεν αποκόμιζε όφελος (π.χ. σε άλλη κατηγορία) η ομάδα δεν τιμωρείτε.

 

Στην περίπτωση του ντέρμπι διαφαίνεται πως ήταν στημένο σε όφελος του Ο.Σ.Φ.Π. Αν αποδειχτεί ο Ο.Σ.Φ.Π. κινδυνεύει με πτώση.

 

Το ίδιο και για τις υπόλοιπες ομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γιος του Μάκη πλήρωσε τον Μόρις? Ο γιος του Μάκη είχε στοιχηματίσει εναντίον της ομάδας του? Με μπερδεύεις...

 

Όχι. Ο γιος του Μάκη πλεύρισε τον Μόρις (αν τον πλεύρισε) του έκοψε κομμάτι και έπαιξε υπέρ της Ξάνθης. Αυτό φαίνεται μέχρι τώρα. Ο Τράκης δεν έχει φανεί κάπου μέχρι τώρα. Κάνω λάθος; Ο γιος του Μάκη δεν έβγαλε τα 13;

 

Ρε τον Μπαρμπα Σωκράτη... Με το που έφυγε πουτάνα τα κάνανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και εγώ που είμαι γαύρος δαγκώνομαι τώρα με τον Μαρινάκη και με το ενδεχόμενο να παίζω του χρόνου με την Αναγέννηση Νεκρών σε καμιά αλάνα και ας ξέρω ότι αυτό μου πρέπει.

 

Γιατί ρε Alex μου; Εγώ θα γούσταρα τρελά να πέσει ο Παναθηναϊκός 1~2 κατηγορίες αν αποδειχτεί πως είναι μπλεγμένος. Το γέλιο που θα ρίξουμε στις παρέες μας δεν περιγράφεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε Alex μου; Εγώ θα γούσταρα τρελά να πέσει ο Παναθηναϊκός 1~2 κατηγορίες αν αποδειχτεί πως είναι μπλεγμένος. Το γέλιο που θα ρίξουμε στις παρέες μας δεν περιγράφεται.

 

εσείς οι βάζελοι έχετε περίεργο χιούμορ :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε Alex μου; Εγώ θα γούσταρα τρελά να πέσει ο Παναθηναϊκός 1~2 κατηγορίες αν αποδειχτεί πως είναι μπλεγμένος. Το γέλιο που θα ρίξουμε στις παρέες μας δεν περιγράφεται.

Μέσα είσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσείς οι βάζελοι έχετε περίεργο χιούμορ :mrgreen:

 

Μόνο για διασκέδαση τον έχω (και γενικά όλοι στην παρέα. Ολυμπιακοί, ΑΕΚτζίδες και ένα μΠΑΟΚζης) τον Παναθηναϊκό και τις υπόλοιπες ομάδες!!! Τίποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...