Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διλλημα, η παρακατω δηλωση ειναι Οφ-τοπικ ή Ον-τοπικ

 

Σημερα αποφασιστηκε μειωση του αφορολογητου στα 8000

Η εκτακτη εισφορα παραμένει

Και ποιός βγάζει 8000 σήμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρωτη μουρη ο μαριδακης παντου σημερα...

ο 10 μερες ζηταγε το φαρμακακι του...

 

Να χαιρεστε γαυροι την ομαδα`σας.

 

 

Αντε μπας και ξεβρωμισουμε λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το πρωι στο ειπα ;)

 

Εγώ στο είπα από το πρωί, αλλά θόλωσες με τον ΔΔ

 

Παίζει να είναι και ο Μπουρούσης που είχε φάει πάγο από τον Σοφό.

 

Θυμάσαι πέρυσι που σου έλεγα να τον πάρετε όσο - όσο τον πανίβλακα?

 

Η προσφορά ισχύει ακόμα. :P

 

Πρωτη μουρη ο μαριδακης παντου σημερα...

ο 10 μερες ζηταγε το φαρμακακι του...

 

Να χαιρεστε γαυροι την ομαδα`σας.

 

 

Αντε μπας και ξεβρωμισουμε λιγο.

 

Πάρτε τους αεκτζήδες να πανηγυρίσετε το ηθικό πρωτάθλημα 2010 - 2011.

 

Ξεβρωμίσαμε πέρυσι πάντως με τις μπουγάδες του Πατέρα και ο νοών νοείτω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Πιστεύεται οτι θα αποδοθεί δικαιοσύνη τελικά? Έχουν βγεί τρελά πράγματα που με έχουν κάνει να αηδιάσω και ας μην είμασταν εμείς μέσα. Χωρίς την οπαδική ταυτότητά σας, τι πιστεύεται οτι πρέπει να γίνει?? Εγώ θεωρώ οτι θα την πληρώσει Μπέος και Ψωμιάδης, το ίδιο και οι ομάδες τους. Αν και νομίζω οτι το πιο σωστό είναι όσοι εμπλέκονται φυλακή και οι ομάδες τους Β, αποκλεισμός των ελληνικών ομάδων απο ευρώπη 4 χρόνια. (το ίδιο και αν ήταν η ΑΕΚ μέσα, που πιστεύω οτι αν μπορούσαν να είχαν χωθεί. Ειδικά αν είχαμε κανα τίγρη.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν δεν δω ολόκληρη τη λίστα του κατηγορητηρίου δεν μπορώ να τοποθετηθώ. 85 λέει και εμείς διαβάζουμε συνεχώς για 35. Περιμένω 50 ακόμα για να έχουμε σφαιρική άποψη.

 

Ο Τράκης που είναι δηλαδή που ακούμε όλο αυτόν τον καιρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να στο θέσω αλλιώς... άντε και να αποδοθεί δικαιοσύνη, πιστεύεις ότι μετά θα είναι όλα καλά; Οι Καβαλιώτες και οι Βολιώτες δεν ήξεραν τι άνθρωποι είναι Μάκαρος και Αχιλλέας; Ήξεραν... και όμως τους έβλεπες να γουστάρουν, να πανηγυρίζουν και να φωνάζουν "είναι τρελός ο πρόεδρός"

 

Όλοι οι δημοσιοκάφροι που σήμερα του ακούς να λένε "εμείς ξέραμε αλλά δεν μπορούσαμε να μιλήσουμε" έγραφαν για την μπαλάρα που παίζει 2 χρόνια τώρα η Καβάλα, 1 χρόνο τώρα ο Βόλος και άλλες τέτοιες οδοντόκρεμες, δεν ήξεραν ότι αυτές οι 2 ομάδες κάπως φτάνουν εκεί που φτάνουν;

 

Εγώ μόνο ειρωνικά μπορώ να το αντιμετωπίσω το θέμα και ότι θέλει ας βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να στο θέσω αλλιώς... άντε και να αποδοθεί δικαιοσύνη, πιστεύεις ότι μετά θα είναι όλα καλά; Οι Καβαλιώτες και οι Βολιώτες δεν ήξεραν τι άνθρωποι είναι Μάκαρος και Αχιλλέας; Ήξεραν... και όμως τους έβλεπες να γουστάρουν, να πανηγυρίζουν και να φωνάζουν "είναι τρελός ο πρόεδρός"

 

Όλοι οι δημοσιοκάφροι που σήμερα του ακούς να λένε "εμείς ξέραμε αλλά δεν μπορούσαμε να μιλήσουμε" έγραφαν για την μπαλάρα που παίζει 2 χρόνια τώρα η Καβάλα, 1 χρόνο τώρα ο Βόλος και άλλες τέτοιες οδοντόκρεμες, δεν ήξεραν ότι αυτές οι 2 ομάδες κάπως φτάνουν εκεί που φτάνουν;

 

Εγώ μόνο ειρωνικά μπορώ να το αντιμετωπίσω το θέμα και ότι θέλει ας βγει

 

Ισχύει αυτό. Πάντως πολλοί φίλοι πρόβατα με όλη την σημασία της λέξεως έχω δει να αλλάζουν στάση.... τι να πω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν δεν δω ολόκληρη τη λίστα του κατηγορητηρίου δεν μπορώ να τοποθετηθώ. 85 λέει και εμείς διαβάζουμε συνεχώς για 35. Περιμένω 50 ακόμα για να έχουμε σφαιρική άποψη.

 

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10770&subid=2&pubid=128692800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει αυτό. Πάντως πολλοί φίλοι πρόβατα με όλη την σημασία της λέξεως έχω δει να αλλάζουν στάση.... τι να πω.....

 

Οι Καβαλιώτες που σήμερα φωνάζουν, τις τελευταίες αγωνιστικές με βρίζανε γιατί έλεγα ότι δεν γουστάρω να βγει ο ΑΟΚ Ευρώπη λόγο Μάκαρου... και τώρα βρίζουν τον Μάκαρο.

 

Οι ερασιτέχνες παράγοντες της ΕΠΣ Καβάλας έβριζαν τον Μάκαρο για ένα χώσιμο που έκανε στα διοικητικά της ΕΠΣ Καβάλας στις τελευταίες εκλογές. Πήραν έκαστος 3.000 από τον ίδιο τον Μάκαρο και δεν μιλούσαν άλλο... και αυτό δεν είναι παπάτζα, μπροστά ήμουν.

 

Ακόμα και εγώ που είμαι γαύρος δαγκώνομαι τώρα με τον Μαρινάκη και με το ενδεχόμενο να παίζω του χρόνου με την Αναγέννηση Νεκρών σε καμιά αλάνα και ας ξέρω ότι αυτό μου πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα με τι θα ήταν σωστό, εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να πέσει κατηγορία ο ολυμπιακός και είμαι τέρμα αντιολυμπιακός. Δεν φταίει ο σύλλογος που είναι λαμόγια αυτοί που τον έχουν. Αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που είπα πριν το οτι θα ήταν σωστό όλες οι ομάδες β και αποκλεισμός. Προσωπικά σαν φίλαθλος θα ήθελα να μην γίνουν υποβιβασμοί, αλλα να "καθαρίσει" αυτη η ομάδα επιτέλους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δημοσιότητα δόθηκε διάλογος μεταξύ του τέως προέδρου του Παναθηναϊκού, Νικόλα Πατέρα, που ως γνωστόν "καθάρισε την μπουγάδα" και του Μάκη Ψωμιάδη, αναφορικά με έναν αγώνα που ακολουθούσε

 

 

Αναλυτικά ο διάλογος των δύο παραγόντων:

 

 

 

Ψωμιάδης: "Να σου πω! Από αύριο ασχολείσαι με το ματς της Κυριακής, …… στον Βόλο να ρίξουμε τα α…. μας. Πάση θυσία. Μην γίνει κάνα λάθος δηλαδή ασχολήσου με Σισέδες και αρ… και έτσι κι αλλιώς πάσης θυσία πρέπει να κερδίσει εκεί. Πάση θυσία. Δηλαδή με τίποτα δεν πρέπει το μ… αυτό να…".

 

 

 

Πατέρας: "Εσύ θα καθίσεις Αθήνα καθόλου;"

 

 

 

Ψωμιάδης: "Θα κατέβω"

 

 

 

Πατέρας: "Ε άμα κατέβεις, πέρνα και λίγο από τον φίλο μας τον ψηλό".

 

 

 

Ψωμίαδης: "Και με τον ψηλό Σισέ, άμα του πεις αυτό το πράγμα…".

 

 

 

Πατέρας: "Βρε θα του το πω εγώ, μην ανησυχείς. Απλώς πέρνα…".

 

 

 

Ψωμιάδης: "Βάλε το… να…".

 

 

 

Πατέρας: "Ξέρω εγώ τι θα του πω, απλώς και εσύ φόβισέ τον λιγάκι".

 

 

 

Ψωμιάδης: "Τι να τον φοβίσω ρε μ… απλώς εσύ θα του πεις πρόσεχε…"

 

 

 

Πατέρας: "Βρε ξέρω εγώ τι θα κάνω σου λέω, το ξέρω εγώ τι θα κάνω".

 

 

 

Ψωμιάδης: "… επί προσωπικού πες του εκεί θα βάλεις αυτό και αυτό. Πρόσεξε μην γίνει καμία κέντα και δεν παίξει κάποιος από αυτούς που σου έδωσα σε γ… πες του. Μετά όλα θα κελαηδάν τα ράδια

 

redplanet.gr

 

 

Για να περναμε την ωρα μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν δεν δω ολόκληρη τη λίστα του κατηγορητηρίου δεν μπορώ να τοποθετηθώ. 85 λέει και εμείς διαβάζουμε συνεχώς για 35. Περιμένω 50 ακόμα για να έχουμε σφαιρική άποψη.

 

Ο Τράκης που είναι δηλαδή που ακούμε όλο αυτόν τον καιρό?

 

τσιμπα και ολοκληρη την επισημη λιστα των 85:

http://www.gazzetta.gr/article/item/203823-ste-lista-ki-o-marinakes-pics

 

:mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8000 το αφορολογητο

2% εκτακτη εισφορα

 

 

Ε, τουλαχιστον να μην παει και ο Πατερας φυλακη, δεν θα το αντεξω

 

Πιο συγκεκριμένα, έκτακτη εισφορά 1% θα επιβάλλεται για το σύνολο του εισοδήματος από 12 έως 20 χιλιάδες ευρώ, 2% από 20 έως 50 χιλιάδες

 

Γι' αυτό μου ασχολείσαι με τα αθλητικά εν μέσω μνημονιακού ρημάγματος. Στη λίστα με τα 20άρικά plus είσαι πουλάκι μου ε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...