Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι διάλογοι του Β. μαρινάκη , του Α. Μπέου από το κινητό του Θ. Κανελλόπουλου πρίν από τον Αγώνα Γαύρος - Παναθηναικός που θα γινόταν στις 20-2-2011

 

http://www.gazzetta.gr/article/item/203823-apokalupse-ste-lista-ki-o-marinakes

 

 

A : Έλα συγχαρητήρια

 

Β : Έτσι τέτοιο γ.. θέλανε τα μ… στο 92

 

Α : Άκου να σου πω όμως

 

Β: Ήταν μια φορά τυχερός ο Γαύρος

 

Α: Συγχαρητήρια ρε παιδάκι μου λέμε, τελείωσε τώρα το πανηγύρι. Άκου τι θέλω να σου πω τώρα. Επειδή πήρα κι ένα μήνυμα έτσι; Πρέπει να τους προστατέψεις και μια βδομάδα 10 μέρες.

 

Β: Έτσι έτσι

 

Α: Μ’ακούς ?

 

Β : Εντάξει

 

Α: οπωσδήποτε είναι αυτό

 

Β: τι εννοείς , ποιους απ’ όλους ;

 

Α: τον Καλόπουλο και τον Τρύφωνα [ενν. τον Δ. Καλόπουλος διαιτητής και τον Σπύρο Τρύφωνα βοηθό διαιτητή].

 

Β: Εντάξει

 

Α: μ’ ακούς ; Σου μιλάει ο φίλος σου υπάρχει πρόβλημα , με πήραν τηλέφωνο

 

Β: εντάξει τελείωσε

 

Περί ώρα 22:46, Ο Αχιλλέας μΠΈΟς τηλεφωνεί ξανά στον Βαγγέλη Μαρινάκη και τον συμβουλεύει να προστατέψει τον Καλόπουλο και τον Τρύφωνα, γιατί υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και θα υπάρξουν αντιδράσεις λέγοντας του χαρακτηριστικά «πρέπει οπωσδήποτε να βάλεις το μαχαίρι στον λαιμό του Πιλάβιου την Κυριακή να τον βάλει έστω και ένα τέταρτο …, μην τους περάσει ρε παιδάκι μου είναι σημαντικό για σένα αυτό»

 

 

 

 

 

Ο Θανάσης Κανελλόπουλος τηλεφωνεί στον Αχιλλέα Μπέο

 

 

 

Α: αυτό που έγινε σήμερα έχεις υπόψη σου είναι το μεγαλύτερο σκάνδαλο που έχει γίνει μέχριτώρα στο πρωτάθλημα. Αλλοίωση αποτελέσματος. Εν πάση περίπτωση εμείς καλώς έγινε,με το φίλο μας έγινε, αλλά από εκεί και πέρα πρέπει να πάρει τα μέτρα του. Τώρα δηλαδή πρέπει να προστατέψει και τους δυο.Να στείλει δυο παιδιά στη Θεσσαλονίκη και δυο παιδιά στην Κέρκυρα για τις επόμενες 10-15 μέρες να ξεχαστεί. Θα τους κοπανήσουμε να ξέρεις άμα δεν το κάνει αυτό.

 

Θ: να σου πω έχουμε σχέση με τον Μπανάνα;

 

Α: με ποιόν ;

 

Θ: Με τον Μπανάνα έχει σχέση αυτό;

 

Α: Δεν ξέρω δεν νομίζω, μπορεί κιόλας να έχει. Μπορεί και ν’ έχει. Μπορεί και αυτός να έχει αλλά δεν μιλάει κιόλας. Ο Γαύρος έχε υπόψη σου πολύ τραγικός στο 2ο ημίχρονο ειδικά γ… τα.

 

Θ: στο 2ο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ καλύτερος. Στο 1ο ήταν ο Γαύρος , Στο 2ο ο Παναθηναϊκός

 

Α: ναι και πρέπει οπωσδήποτε να πιέσεις τον τέτοιοννα μην τιμωρήσουνε τον Καλόπουλο , τον Πιλάβιο. Την Κυριακή , δηλαδή , πρέπει να παίξει ο Καλόπουλος έστω 4ος.

 

Θ: Παίζει … είναι ο Ταμπόζης, ο οποίος τον έχει αναλάβει ο πρώην φίλος μας και πρόεδρος, αλλά οι πληροφορίες λένε οι δημοσιογράφοι ότι λένε ότι και να γίνει δεν μπορεί να κάνει τίποτα , θα τον βάλει 6:00/6:30 οπότε περνάει πειθαρχική.

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάλογος Μάκη Ψωμιάδη με τον μπασκετμπολίστα του Ολυμπιακού Γιάννη Μπουρούση.

 

«Γιάννης: Κύριε Μάκη, καλημέρα, τί κάνετε;

Μάκης: Καλημέρα. Συγχαρητήρια αγόρι μου να πούμε.

Γ: Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Μ: Αυτό το έχουν και οι δικοί μου, το ίδιο πράγμα, δεν μπορούν να κοιμηθούνε.

Γ: Ναί, κύριε Μάκη, καλά, δεν έχω κοιμηθεί.

Μ: Το ίδιο παθαίνουν κι οι άλλοι, οι δικοί μου, δεν μπορούν να κοιμηθούνε.

Γ: τόσο πολύ κύριε Μάκη;

Μ: Κι όσο περισσότερο παίξουνε, τόσο γίνεται. Κατ’ αρχάς, έλα να σου πω, εχθές

Κοιτάγανε, το βλέπαμε με τον Μαντζουράκη και τον γενικό αρχηγό στο ξενοδοχείο το Sofitel. Ξέρεις τί είπαν όλοι; «Ο μόνος που παίζει με ψυχή και είναι έτοιμος να τους φάει όλους είναι ο Μπουρούσης», χωρίς να ξέρουν τίποτε. ...

(γέλια)

Γ: Α, δεν ξέρουν, έχουν (ακατάληπτο) .... (γέλια)...

Μ: Όλοι οι άλλοι παίζανε σε δεύτερο ρυθμό από σένα να πούμε. Και από τον Παναθηναϊκό και από τον Ολυμπιακό. Δηλαδή εσύ έπαιζες μία, μη σου πω δύο πιο δυνατά. Αφού κάποια στιγμή που βάρεσες αυτό το κάρφωμα στο τελευταίο δίλεπτο, σηκωθήκανε οι Αγγελόπουλοι και χοροπηδάγανε, τους έδειχνε η τηλεόραση.

Γ: Ήρθαν κι οι βλάκες από κάτω, ήρθαν να μου μιλήσουν, αλλά εγώ έκανα τον μ...., έφυγα. Κύριε Μάκη, μόνο ότι τελείωσε το φάρμακο, να ξέρετε!

Μ: Εντάξει αγορίνα μου, θα σου φέρω εγώ. Πότε θέλεις εσύ άλλο;

Γ: Ε, τώρα θέλω, για τους τελικούς.

Μ: Πότε θέλεις αγόρι μου;

Γ: Μέσα Μαΐου.

Μ: Ε, καλά ρε παιδάκι μου, έχεις τρελαθεί; Θα σου έχω ετοιμάσει να πούμε, εντάξει. Θα σου έχω φτιάξει αγόρι μου. Γ: Εντάξει κύριε Μάκη. Φεύγετε για Καβάλα ή θα σας δούμε;

Μ: Όχι το απόγευμα θα έρθω να δω το ματς σε σας, δεν πάω στο γήπεδο, να τους δώσω και την τιμή να πάω στο γήπεδο στους μπινέδες αυτούς! Μάλλον μεθαύριο θα φύγω για Καβάλα για 1-2 μέρες για να πάω να τους πληρώσω να πούμε.

Γ: Έγινε, θα τα πούμε.

Μ: Έγινε αγόρι μου, συγχαρητήρια λεβέντη μου».

Τα ελεγα εγωωωω

Μεσα στην μποχα ο γαυρος ρεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά λέω εγω τώρα δεν θα έπρεπε για καποια χρόνια να απαγορευτουν να παιζουν οι Ελληνικες ομάδες στην Ευρωπη και φυσικά να μη γινει φετος πρωτάθλημα μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατασταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά λέω εγω τώρα δεν θα έπρεπε για καποια χρόνια να απαγορευτουν να παιζουν οι Ελληνικες ομάδες στην Ευρωπη και φυσικά να μη γινει φετος πρωτάθλημα μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατασταση;

Ολες οσες ειναι μπλεγμενες ναι,οι αλλες γιατι ομως?

 

Δεν βλεπω κατι υποτπτο για παναθηναικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά λέω εγω τώρα δεν θα έπρεπε για καποια χρόνια να απαγορευτουν να παιζουν οι Ελληνικες ομάδες στην Ευρωπη και φυσικά να μη γινει φετος πρωτάθλημα μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατασταση;

 

Αναγκαστικά θα γίνει αυτό γιατί δεν θα υπάρχουν ομάδες, παίκτες και παράγοντες σε λίγο... θα περιμένουν να μεγαλώσουν οι γεννηθέντες το 00-01 για να ξανά κάνουμε πρωτάθλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οσες ειναι μπλεγμενες ναι,οι αλλες γιατι ομως?

 

Δεν βλεπω κατι υποτπτο για παναθηναικο.

Σωστός. Προς το παρόν τουλάχιστον.

Όλοι στον ίδιο κουβά δε λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί Μπουρούση αγόρι μου, γιατί;

 

Και συ Αβραάμ αρρωστάκι; Και μου δίνεις και τα πριμ στα ιδρύματα, ε; Αγαπούλα;

Αν δείς κανένα να κάνει αγαθοεργίες σήμερα αυτό είναι ύποπτο. Και ο Πατέρας εξόπλισε την αστυνομία με αλεξίσφαιρα γιλέκα. Και οι Αλαφούζοι το παίζουν οικολόγοι φυτεύοντας παντού δεντράκια και όμως προξένησαν με τα πλοία τους οικολογική καταστροδή στη Βενεζουέλα.

Και πολλοί άλλοι γιά να ρίξουν στάχτη στα μάτια κάνουν και καμιά καλή λεγόμενη πράξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...