Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα θα δω πόσο μάγκας και δίκαιος είναι ο κόσμος. Τι θα απαιτήσουν οι σκληροπηρυνικοί των ομάδων. Θέλουν να παίζουμε σε ένα φτειαχτό "παράδεισο", ή σε ένα κόσμο καθαρό και όποιος αντέξει.

Αυτό που γίνεται τώρα ειναι πράγματι σπουδαίο, είναι μιά καλή αρχή να ξεβρωμίσει ο χώρος και να μην είναι η Ελλάδα το μαύρο πρόβατο, αλλά θα πρέπει ο καθένας να αναλάβει τις όποιες ευθύνες του. Ακόμη και οι απλοί οπαδοί.

Εμάς μας συμφέρει να ξέρουμε οτι παίζουμε σε καθαρό περιβάλλον. Σε όλους? Προφανώς όχι στους άρρωστους.

 

Όσο γιά τη περίπτωση ντοπαρίσματος μπασκετμπωλίστα ασφαλώς να το ψάξουν και να τιμωρηθεί, αλλά τέτοια γίνονται κάθε μέρα παντού. Το ψαχνό είναι στα στημένα και στις προεκτάσεις τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ήθελες.

 

Λίγο πιο κάτω η ίδια σελίδα λέει κάτι για κοσκωτάδες, μητρόπουλους, σπάθες...

Είναι για όσους δεν θέλουν ούτε να θυμούνται ούτε να διαβάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιλάει λέει ο διεθνής και λέει σε έναν από τους κατηγορούμενους:

-"τελείωσε το φάρμακο, χρειάζομαι καινούριο να ξέρετε"

-"ναι αγόρι μου, για πότε το χρειάζεσαι;"

-"τώρα για τους τελικούς με τον Παναθηναικό"

 

Αυτός έλειψε ένα μήνα κατόπιν τιμωρίας επίσης

 

Ναι ρε συ ΟΚ, αλλά εσύ από που βγάζεις το συμπέρασμα ότι είναι ο Μπουρού? Μπορεί να είναι ο αρπαχτούλης,

αν και δεν διάβασα σε κάποιο site ότι λέει "Τελικούς με Παναθηναϊκό".

Άντε να βγει τίποτα να το σχολιάσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο πιο κάτω η ίδια σελίδα λέει κάτι για κοσκωτάδες, μητρόπουλους, σπάθες...

Είναι για όσους δεν θέλουν ούτε να θυμούνται ούτε να διαβάζουν.

Για αυτό έβαλα το link.

 

Απλά τα δικά είχαν ακόμη και τελεσίδικες αποφάσεις δικαστηρίων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό έβαλα το link.

 

Απλά τα δικά είχαν ακόμη και τελεσίδικες αποφάσεις δικαστηρίων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!......................

 

Σωστά.

Τι προσπαθήσεις να μας δείξεις λοιπόν?

 

Ότι ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ?????????????????????.....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα δω πόσο μάγκας και δίκαιος είναι ο κόσμος. Τι θα απαιτήσουν οι σκληροπηρυνικοί των ομάδων. Θέλουν να παίζουμε σε ένα φτειαχτό "παράδεισο", ή σε ένα κόσμο καθαρό και όποιος αντέξει.

Αυτό που γίνεται τώρα ειναι πράγματι σπουδαίο, είναι μιά καλή αρχή να ξεβρωμίσει ο χώρος και να μην είναι η Ελλάδα το μαύρο πρόβατο, αλλά θα πρέπει ο καθένας να αναλάβει τις όποιες ευθύνες του. Ακόμη και οι απλοί οπαδοί.

Εμάς μας συμφέρει να ξέρουμε οτι παίζουμε σε καθαρό περιβάλλον. Σε όλους? Προφανώς όχι στους άρρωστους.

 

Όσο γιά τη περίπτωση ντοπαρίσματος μπασκετμπωλίστα ασφαλώς να το ψάξουν και να τιμωρηθεί, αλλά τέτοια γίνονται κάθε μέρα παντού. Το ψαχνό είναι μστα στημένα και στις προεκτάσεις τους.

 

Το θέμα είναι για ποιο λόγο άνοιξε τώρα η υπόθεση, επειδή έχει απαξιωθεί πλήρως το ποδόσφαιρο και θέλουν να το σώσουν? ή επειδή θέλουν να τραβήξουν την προσοχή του κόσμου. Εγώ προσωπικά ελπίζω για το πρώτο! Έχω δώσει αρκετά σε διαρκείας και γενικά έχω πιαστεί κορόιδο είτε σε συνδρομές Nova είτε χάνοντας απογεύματα γεμίζοντάς τα με εκνευρισμό. Δεν είναι ποιος θα την πατήσει από τους μεγάλους, είναι να φτιαχτεί το ποδόσφαιρο και η ποιότητά του. Δεν είναι το θέμα να πηγαίνω στο γήπεδο για να κερδίζει η ομάδα μου και μόνο, αλλά να πηγαίνω να την βλέπω να κερδίζει παίζοντας μπάλα, ή ακόμα και να χάνει παίζοντας μπάλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΑΥΡΟΣ

 

Τα άλλα δεν έκανα παράθεση και έδωσα link. (σε καλύπτει φαντάζομαι). Οι λόγοι:

A) λόγο του ότι δε ήθελα να πετάξω σεντόνι.

Β) του γαύρου τα πνίξανε όπως λες και δε είχαν τελεσίδικες αποφάσεις δικαστηρίων. Για εμένα έγιναν. Απλά όταν μία ομάδα έχει κριθεί ένοχη επίσημα και δε πέφτει γιατί ο Ολυμπιακός λέει "δε πείστηκε" (προφανώς χέστηκε στο βρακί για να μη βγούνε τα δικά του φόρα παρτίδα) είναι κάτι που μόνο στην Ελλάδα θα το δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σου ζητάω ταπεινά συγνώμη, δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να σε προσβάλω λέγοντάς σε γαύρο..

Είναι κάτι που δεν θα έκανα ποτέ επίτηδες γιατί δεν θα ήθελα να μου το κάνουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Μάκαρος καταζητείται.....Πραγματικά ήθελε κόπο να τους ανακαλύψουν ότι είναι λαμόγια, τώρα λέτε να μας που ότι θα είναι και ο Πατέρας με τον Κόκκαλη και τον Πόλντο? Θα εκπλαγώ πραγματικά! :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way, έχει ο μπουρούσης σχέσεις με κάποιον εκ των μπέου-ψωμιάδη?

 

Με γκουγκλάρισμα βρήκα αυτό:

 

Ο Γιάννης Μπουρούσης, παίκτης του Ολυμπιακού και βασικό στέλεχος της Εθνικής Ελλάδας, θεωρείται ένας από τους καλύτερους σέντερ της Ευρώπης. Η όμορφη μελαχρινή Χριστίνα, που είναι στο πλευρό του εδώ και μερικούς μήνες, είναι η κόρη του επιχειρηματία και ισχυ­ρού στελέχους της ΠΑΕ Καβάλας Μάκη Ψωμιάδη.

 

Το θέμα είναι ότι με μια τηλεφωνική συνομιλία, όπως μεταφέρεται, μου φαίνεται απίθανο να τιμωρηθεί παίκτης για παράνομες ουσίες. Χρειάζονται αποδείξεις. Σιγά σιγά θα φανεί τι υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...