Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θεμα ειναι τι Κρατος ειναι αυτο που επιτρεπει στον Μπομπολα, στον Κουρη, στον Ψωμιαδη, να πτωχευουν εφημεριδες, εταιριες, ομαδες και σαν κυριοι να συνεχιζουν με την επομενη μπαζα

 

Και επιτρέπει στον Μάκαρο αν και είχε καταδικαστεί για ότι είχε κάνει με την ΑΕΚ να σβήσει τα χρέη της Καβάλας (λεγόταν Puma Καβάλα και πιο πριν Νέα Καβάλα) και τώρα να συγχωνευτεί και ξελασπώσει και τον Ηρακλή.

 

Όταν πέρσι στο γήπεδο έλεγα "να τον χαίρεστε τον πρόεδρο σας" πέσανε να με φάνε. "Είναι τρελός ο πρόεδρος" και άλλα τέτοια φωνάζανε... τώρα ας τον λουστούν. 2 χρόνια στην superleague ευτυχώς δεν χρειάστηκε να πάρω διαρκείας για να είμαι κάθε εβδομάδα μέσα και δεν έδωσα φράγκο. Φέτος που δεν έχω άλλο ομάδα να τρέχω και είπα να πάρω διαρκείας πριν τα μάθω όλα αυτά είχα ήδη πει ότι θα πάρω στην Ξάνθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν μπορώ μάναμ... εκτός από το διαρκείας στα πηγάδια έχω κλείσει και διαρκείας σε ένα ουζερί στην πλατεία στην παλιά πόλη της Ξάνθης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Αντίο Πόρτο»από Βίλας Μπόας

 

 

E δε μαμιεστε εκει στην Πορτο ?? Ακομα και απο προπονητες βγαζετε χρηματα ?

Ουτε τα μισα δε πηρε η Ιντερ περυσι για το Μουρινιο και σεις με το πρωτο αμεσω 15εκ ..

Ελεος ...

 

FC Porto is the new black

 

Αυτό που όλοι θαυμάζουν είναι η επί δεκαετίες πολιτική που έχει ακολουθήσει η ομάδα του Οπόρτο όσον αφορά τις κινήσεις της στο μεταγραφικό τσίρκο που λέγεται ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο. Στα μάτια των αδαών μπορεί να μοιάζει ότι o Jorge Nuno Pinto da Costa τους πιάνει όλους κορόιδα. Στα μάτια αυτών που έχουν μια πιο πλήρη επιστημονική κατάρτιση μπορεί να μοιάζει ότι οι Δράκοι είναι παράδειγμα προς ακολούθηση. Στα δικά μας μάτια; Τροφή για ανέκδοτα:

 

-Η Πόρτο μπορεί να πιάσει κορόϊδο τον Σταύρο Ψωμιάδη.

 

-Η Πόρτο στο καινούριο FM θα έχει αυτόματο 5πλασιασμό μεταπωλήσεων.

 

-Η Πόρτο μπορεί να αγοράσει τον Μπέκαμ από τους Γκάλαξι με 2 εκατομμύρια λίρες, και μετά να πουλήσει τον υπαστυνόμο Μπέκα για δέκα.

 

-Η Πόρτο μπορεί να αγοράσει τον Βαν Νταμ στην τιμή του Λούντγκρεν, και μετά να τον πουλήσει σαν Σβαρτζενέγκερ στην τιμή του Τσακ Νόρρις.

 

-Η Πόρτο αγοράζει μπιφτέκι στην τιμή λουκάνικου. Και το πουλάει φιλέ μινιόν.

 

-Η Πόρτο μπορεί να βγάλει κέρδος από την μεταπώληση του Ντιόγκο.

 

-Η Πόρτο μια φορά είχε αγοράσει έναν Εβραίο πιτσιρικά από τη Γερμανία. Τον πούλησε μετά από μερικά χρόνια στις ΗΠΑ. Το όνομά του ήταν Albert Einstein.

 

-Ο Μουρίνιο είναι πουλημένο τομάρι. Η Πόρτο τον πούλησε.

 

-H Πόρτο αγόρασε ένα website domain το 1999 με 50 ευρώ. Το 2006 αυτό το domain είχε το όνομα youtube. Η Πόρτο το πούλησε στην google για 1.65 δισ.

 

-Η Πόρτο πούλησε στην κοκκινοσκουφίτσα την κουκούλα της. Και στον κυνηγό το τσεκούρι του. Και στον λύκο τη γιαγιά. Και πήρε αντάλλαγμα τον Ντέκο.

 

-Η Πόρτο αγόρασε τον Μπελούτσι από τον Ολυμπιακό. Γι' αυτό παραιτήθηκε ο Κόκκαλης!

 

-Η Πόρτο μπόρεσε να πουλήσει τον Ζαρντέλ.

 

-Η Πόρτο μπορεί να πουλήσει ακριβά στον Σκρουτζ Μακ Ντακ.

 

-Η Πόρτο βγάζει κέρδος και από τους δανεισμούς.

 

-Η Πόρτο μια φορά πούλησε ένα παίκτη με χαμηλότερη τιμή από αυτή που τον αγόρασε. Έτσι εξαφανίστηκαν οι δεινόσαυροι.

 

-Τιμεί την Πόρτο; Την τιμή! Την τιμή!

 

-Αν ο Ιούδας είχε πουλήσει τον Χριστό με την οικονομική πολιτική της Πόρτο, σιγά μην κρεμιόταν!

 

-Η Πόρτο μπορεί να αγοράσει τον Χουλκ με τον Edward Norton για 1 ευρώ, και μετά να πουλήσει τον Χουλκ με τον Eric Bana για 1 εκατομμύριο. Και να κρατήσει και τον κανονικό Χουλκ (τον παίχτη) για πάρτη της.

 

-Η Πόρτο μπορεί να πουλήσει βίβλους στο Ιράν.

 

-Η Πόρτο μια φορά αγόρασε 800 κιλά σκουριασμένες λαμαρίνες από ένα σαβουρατζή στα ναυπηγεία. 3 χρόνια μετά πούλησε στον Τόνι Σταρκ τη στολή του Iron Man.

 

-The man who sold the world; O Jorge Nuno Pinto da Costa. Και έβγαλε και κέρδος!

 

Μεταλλεργάτερ - εξέχον μέλος του φόρουμ της εκπομπής και διπλωματούχος Πορτολόγος (έχει σπάσει πολλές με τα χέρια του)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΙέλει ο μΠέος να ανακατευτεί με την τοπική ομάδα στην πόλη μου. Μπορεί να έρθει λέει από εδώ να μιλήσουν. Έχω από σήμερα βγάλει γιαουρτάκια στον ήλιο να πιάσουν πέτσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε δηλαδή οι ξεροκέφαλοι Κρητικοί ΟΦΗτζήδες να επιμένουν και τελικά να στριμώξουν τα λαμόγια της ΕΠΟ?

Η ΟΥΕΦΑ τράβηξε το αυτάκι της ΕΠΟ και έγινε η αρχή να μπεί μιά τάξη. Τρίκαλα και ΟΦΗ με συνοπτικές διαδικασίες συμμετέχουν στα play-offs!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδού πώς παρουσιάζεται η ίδια δήλωση σε 3 διαφορετικά ελληνικά sites (www.sport.gr, www.gazzetta.gr, www.sport-fm.gr). Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Κιριλένκο: ΠΑΟ, ΤΣΣΚΑ και Μακάμπι

 

Aνοιχτό το ενδεχόμενο επιστροφής στην Ευρώπη άφησε ο Αντρέι Κιριλένκο και μάλιστα προσδιόρισε τις ομάδες στις οποίες θα ήθελε να αγωνιστεί. Μία από αυτές είναι ο Παναθηναϊκός.

 

Εκτός του πρωταθλητή Ευρώπης, ο ρώσος άσος υποστήριξε πως θα ήθελε επίσης να φορέσει τη φανέλα της ΤΣΣΚΑ Μόσχας ή της Μακάμπι Τελ Αβίβ:

 

"Από την 1η Ιουλίου είμαι έτοιμος να ακούσω οποιαδήποτε προσφορά από ομάδες είτε του NBA είτε της Ευρώπης, αν και είμαι της άποψης με την οποία συμφωνούν οι περισσότεροι παίκτες του NBA και δεν είναι άλλη από το ότι στην Ευρώπη υπάρχουν τρεις καλές ομάδες και αυτές είναι η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, η Μακάμπι και ο Παναθηναϊκός. Και μην νομίζετε πως οι αθλητές εδώ τις ξέρουν με κάθε λεπτομέρεια, απλά οι επιτυχίες που κάνουν και οι τίτλοι που κατακτούν της έχουν κάνει γνωστές στις ΗΠΑ".

 

«Στο ΝΒΑ δεν ξέρουν ΤΣΣΚΑ, Μακάμπι ή ΠΑΟ»

 

Βέβαια, αν πάει στην ΤΣΣΚΑ, τη Μακάμπι ή τον Παναθηναϊκό, πολλοί συμπαίκτες του κι όχι μόνο θα ξύσουν το κεφάλι τους από περιέργεια, αφού, αν και γνωρίζουν από ευρωπαϊκό μπάσκετ, δεν είναι και... παντογνώστες!

 

«Οι κανονισμοί του ΝΒα δεν μου επιτρέπουν να διαπραγματευώ πριν από το λήξη του συμβολαίου μου (σ.σ. 30/6). Αλλά τώρα η κατάσταση είναι μπερδεμένη, λόγω του ότι φαίνεται πως θα υπάρχει lockout τη νέα χρονιά. Ίσως κρατήσει όλη τη χρονιά, ίσως μέρος αυτής. Το Σωματείο των παικτών κι η λίγκα πρέπει να τα βρουν γρήγορα. Αλλά η κατάσταση παραμένει ως έχει. Οπότε από την 1η Ιουλίου είμαι έτοιμος να ακούσω προτάσεις τόσο από τις Ηνωμένες Πολιτείες όσο κι από τη Ρωσία, την Ευρώπη. Στην Αμερική δεν παραμελούν το ευρωπαϊκό μπάσκετ. Αν και πολλοί από τους παίκτες του ΝΒΑ δεν γνωρίζουν ποια είναι η ΤΣΣΚΑ, η Μακάμπι ή ο Παναθηναϊκός» είπε στο oreanda.ru.

 

Κιριλένκο: «Ακούω προτάσεις και από Ευρώπη»

 

«Τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο. Βάσει των κανονισμών του ΝΒΑ δεν έχω δικαίωμα να διαπραγματευτώ πριν την ολοκλήρωση του συμβολαίου μου. Όμως υπάρχει και η πιθανότητα του lockout. Ίσως διαρκέσει ολόκληρη τη σεζόν, ίσως για κάποιο διάστημα της επόμενης σεζόν. Θα πρέπει να υπάρξει συμφωνία ανάμεσα στους ιδιοκτήτες και τους παίκτες το ταχύτερο δυνατό. Από την 1η Ιουλίου είμαι έτοιμος να ακούσω κάθε πρόταση, είτε από τις ΗΠΑ είτε από τη Ρωσία και την υπόλοιπη Ευρώπη. Στις ΗΠΑ δεν αγνοούν το ευρωπαϊκό μπάσκετ, αν και αρκετοί παίκτες δεν ξέρουν πραγματικά τι ομάδες είναι η ΤΣΣΚΑ, η Μακάμπι ή ο Παναθηναϊκός», τόνισε ο «ΑΚ-47».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα αυτα ειναι για τα ματια του κοσμου ...

Κατι θα βρουν παλι για δικιολογια και θα την κανουν ...

Αμα θελαν θα τους ειχαν πιασει χρονια τωρα ...

Μη ψαρώνετε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tovima.gr/sports/article/?aid=407608

 

Έ ρε και να ναι Μαρινάκης-Πατέρας ΠΑΟ-Ολυμπιακός 2-1 2 ημίχρονο 1 τελικό θα πέσει πολύ γέλιο.

 

Πρώην πρόεδρος της σούπερ λίγκ είναι σίγουρα ο father.Πρόεδρος μεγάλης ομάδας ,ο Αδαμίδης δεν είναι,ο Ζαγοράκης δεν νομίζω.Αν δεν είναι του Άρη για το Άρης-ΠΑΟ θα πέσει το γέλιο της αρκούδας μάλλον.χαχαχα

 

Συγκεκριμένα, ύστερα από ευρεία αστυνομική επιχείρηση της Διεύθυνσης Ασφάλειας Αττικής σε διάφορες περιοχές της Αττικής και της Θεσσαλονίκης, συνελήφθησαν δέκα μέλη εγκληματικής οργάνωσης με διεθνικό χαρακτήρα, όλοι τους Έλληνες, οι οποίοι κατηγορούνται για εκβιάσεις και απάτες, για δωροδοκία και δωροληψία με σκοπό την αλλοίωση αποτελεσμάτων αγώνων, για τη διεξαγωγή παράνομου στοιχήματος μέσω του διαδικτύου με εταιρείες του εξωτερικού, καθώς και για νομιμοποίηση εσόδων από παράνομες πράξεις.

 

Η σύλληψή τους έγινε στο πλαίσιο παραγγελίας της Εισαγγελίας Πλημμελειοδικών Αθηνών που αφορούσε τη συνέχιση έρευνας που ήδη διενεργούσε για υποθέσεις «στημένων» αγώνων ποδοσφαίρου και παράνομου στοιχήματος.

 

Στη ίδια υπόθεση εμπλέκονται ακόμα 70 περίπου άτομα, για συναφή αδικήματα, τα οποία δεν συνελήφθησαν λόγω έλλειψης προϋποθέσεων αυτόφωρης διαδικασίας.

 

Όπως προέκυψε από τη συνέχιση της αστυνομικής έρευνας, στο πλαίσιο της εισαγγελικής παραγγελίας, η εγκληματική οργάνωση δραστηριοποιούνται τουλάχιστον από το 2008, με τη συστηματική οργάνωση, δράση και λειτουργία, με σκοπό την επίτευξη μεγάλης έκτασης παράνομου πλουτισμού.

 

Στις έρευνες που διενεργήθηκαν, παρουσία εισαγγελικών λειτουργών, σε σπίτια και χώρους εργασίας των συλληφθέντων βρέθηκαν, μεταξύ άλλων, και κατασχέθηκαν :

 

-Δύο πιστόλια, εκ των οποίων το ένα με σιγαστήρα

-Πλήθος φυσιγγίων διαφόρων διαμετρημάτων

-Μεγάλος αριθμός ηλεκτρονικών υπολογιστών και κινητών τηλεφώνων

-Μεγάλος αριθμός κουπονιών «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» με διάφορα ποσά

-Αποδεικτικά ανάληψης κερδισμένων ποσών

-Τα χρηματικά ποσά των 18.100 δολαρίων και των 3.250 ευρώ

 

http://www.hellenicpolice.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=5725&Itemid=528&lang=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...