Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Αν και είναι καθαρά υποκειμενικό το ποιο είναι πιο ωραία, για μένα υπάρχει μια λεπτή γραμμή που διαχωρίζει το 100% κωλόφαρδο γκολ του Burrows με το γκολ του Σιαλμά που είναι ξέρωγω 50-60% κωλόφαρδο.

 

Εξήγησέ μου από πού βγάζεις τα ποσοστά κωλοφαρδίας; Ο Burrows αυτό δεν πήγε να κάνει; Για πάσα πήγαινε και του βγήκε γκολ; Δεν μπορεί να είχε κάτι άλλο στο μυαλό του, εκτός από αυτό που έγινε. Από τη δυσκολία του εγχειρήματος κρίνουμε; Γιατί αν είναι έτσι, το καλύτερο γκολ θα είναι πάντα κάποιο μέτριο, από τη στιγμή που από ένα σημείο και έπειτα θεωρούμε ότι "για να ήταν τόσο καλό, σημαίνει ότι ήταν κωλόφαρδο".

 

Είναι θέμα προτιμήσεων. Το γκολ του Στανκοβιτς που αναφέρεις κατ εμε δεν είναι για τόσο ψηλά... εμένα δηλαδή μου αρέσουν τα γκολ που θέλουν και λίγο τεχνική.

 

Δεν είχε τεχνική το γκολ του Στάνκοβιτς; Ακριβώς το ίδιο, όπως και πριν. Έκανε ακριβώς αυτό που ήθελε και με σχέδιο, γιατί τέτοιο γκολ για να μπει όπως μπήκε πρέπει να μπει με σουτ στην κίνηση αλλιώς έχει γυρίσει ο τερματοφύλακας στη θέση του και το μόνο που σε σώζει είναι να πάει ακριβώς στο "Γ" (όπως στην περίπτωση που περιγράφεις αμέσως μετά). Εδώ δεν είναι αυτό πάντως. Μάλιστα ο Στάνκοβιτς το έχει ξανακάνει.

 

Ο Σιαλμάς έχει την ατυχία να παίζει στον ΠΑΣ... και σε β Γαλλίας να έπαιζε με τέτοιο γκολ θα μιλούσε όλη η Ευρώπη για αυτό.

 

Νομίζω ότι υπερβάλλεις. Κατ' αρχάς ΜΙΛΑΕΙ όλη η Ευρώπη γι' αυτό και κατά δεύτερος, αρκετό είναι όσο μιλάει. Άλλωστε με τη δική σου λογική, κωλόφαρδο γκολ είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξήγησέ μου από πού βγάζεις τα ποσοστά κωλοφαρδίας; Ο Burrows αυτό δεν πήγε να κάνει; Για πάσα πήγαινε και του βγήκε γκολ; Δεν μπορεί να είχε κάτι άλλο στο μυαλό του, εκτός από αυτό που έγινε. Από τη δυσκολία του εγχειρήματος κρίνουμε; Γιατί αν είναι έτσι, το καλύτερο γκολ θα είναι πάντα κάποιο μέτριο, από τη στιγμή που από ένα σημείο και έπειτα θεωρούμε ότι "για να ήταν τόσο καλό, σημαίνει ότι ήταν κωλόφαρδο".

 

το ποσοστό κωλοφαρδίας δεν έχει να κάνει με το τι ήθελε να κάνει αλλά με το ότι έπιασε. 1000 φορές ακόμα να το προσπαθήσει δεν θα ξαναγίνει. Δεν αρκούν πάντα οι ικανότητες και η καλή διάθεση ειδικά σε τέτοια ζογκλερικά.

 

Δεν είχε τεχνική το γκολ του Στάνκοβιτς; Ακριβώς το ίδιο, όπως και πριν. Έκανε ακριβώς αυτό που ήθελε και με σχέδιο, γιατί τέτοιο γκολ για να μπει όπως μπήκε πρέπει να μπει με σουτ στην κίνηση αλλιώς έχει γυρίσει ο τερματοφύλακας στη θέση του και το μόνο που σε σώζει είναι να πάει ακριβώς στο "Γ" (όπως στην περίπτωση που περιγράφεις αμέσως μετά). Εδώ δεν είναι αυτό πάντως. Μάλιστα ο Στάνκοβιτς το έχει ξανακάνει.

 

Εγώ πάλι θεωρώ τα φάουλ του Στανκοβιτς τα καλά του χρόνια στην Λάτσιο πολύ πιο όμορφα, εντυπωσιακά και δύσκολα... αν καταλαβαίνεις τι εννοώ και που το πάω.

 

Νομίζω ότι υπερβάλλεις. Κατ' αρχάς ΜΙΛΑΕΙ όλη η Ευρώπη γι' αυτό και κατά δεύτερος, αρκετό είναι όσο μιλάει. Άλλωστε με τη δική σου λογική, κωλόφαρδο γκολ είναι.

 

είναι όμως το πιο όμορφο αφού συνδυάζει 2 εντυπωσιακές φάσεις...

 

Και εν τη πάση περιπτώσει επειδή δεν θα βγάλουμε άκρη και όλο και κάπου θα χάσουμε το τι ήθελα να πω, για μένα τα 2 γκολ που ανέφερα ως κωλόφαρδα είναι φυσικά εντυπωσιακά και όμορφα, δεν χωράει αμφιβολία σε αυτό, αλλά και τα 2 έχουν αυτό το κάτι που τα κάνει για χολιγουντ... aka ιδανικά σενάρια. Στο ένα έπιασε το τακουνάκι στον αέρα και από σέντρα και με πλάτη και στο άλλο ο Νόιερ έστειλε την μπάλα έτσι πάνω στον Στανκοβιτς ώστε α) να μπορέσει άμεσα να σουτάρι και β) να μην προλάβει να γυρίσει...

 

φυσικά και δεν θα συμφωνήσουμε (εδώ δεν μπορούμε καν να συνεννοηθούμε σε άλλα θέματα) αλλά για μένα είναι κωλόφαρδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
φυσικά και δεν θα συμφωνήσουμε (εδώ δεν μπορούμε καν να συνεννοηθούμε σε άλλα θέματα) αλλά για μένα είναι κωλόφαρδα...

 

Δε χρειάζεται να συμφωνήσουμε. Αρκεί που συνεννούμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχ δεν αφηνουν να ξεκινησει το παιχνιδι οι παοκτσηδες.. Κλασικα iq -80 :-D Θα επρεπε να υπαρχει στο στοιχημα αν θα διακοπει ο αγώνας ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο το πέναλτι, έκρινε αθλητικός δικαστής.

 

Αν ισχύει αυτό που λέει ο κυρ δικαστάς τότε πολλά πέναλτι πρέπει να ακυρωθούν ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...