Προς το περιεχόμενο

προβλημα με τον εκτυπωτη


Μαρακι!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρονια πολλα!!!Καλη Χρονιαα!!εχω ενα προβλημα με τον εκτυπωτη μου...Βαζω χαρτη μεσα αλλα δεν το τραβαει για να γινει η εκτυπωση ενω τα μελανακια τρεχουν...!!τι να κανω παιδια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάζει κάποιο συγκεκριμένο μύνημα? ίσως να έχουν σπάσει στην χειρότερη περίπτωση τα "ρουλεμάν" που τραβάνε προς τα μέσα το χαρτί! :(

 

άλλη περίπτωηση: μήπως υπάρχει πρόβλημα με τον υπολογιστή? πχ. αν έχεις βάλει πολλά αρχεία για εκτύπωση κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα!!!Καλη Χρονιαα!!εχω ενα προβλημα με τον εκτυπωτη μου...Βαζω χαρτη μεσα αλλα δεν το τραβαει για να γινει η εκτυπωση ενω τα μελανακια τρεχουν...!!τι να κανω παιδια??

Μαράκι καλησπέρα :)

Πες μου κάτι, αν βοηθήσεις με το να σπρώξεις το χαρτί, ο εκτυπωτής το τραβάει;

Είναι μέσα σε εγγύηση; Τι μάρκα είναι; Μοντέλο;

Μήπως είναι σε στυλ σαν αυτό;

 

HP-Deskjet-D2560-Printer.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οεκτυπωτης τραβαει το χαρτη προσ τα μεσα αλλα μετα το πεταει εξω και μ βγαζει μετα οτι δεν υπαρχει χαρτι για να γινει εκτυπωση!!ο εκτυπωτης ειναι epson stylus SX105

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το τραβάει. Γιατί αρχικά κατάλαβα ότι δεν τροφοδοτείται από χαρτί όπως το είπες. Ότι δεν τραβάει καθόλου φύλλα δηλαδή.

Σε εγγύηση είναι ή μπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαράκι αυτοί οι εκτυπωτές γενικά όταν κάνουν καιρό να εκτυπώσουν, παρουσιάζουν διάφορα. Διάβασα στο φόρουμ της epson ότι παρουσιάζουν τέτοια κολλήματα, αν έστω και ένα από τα μελάνια είναι άδειο. Αν είσαι σίγουρη ότι είναι όλα γεμάτα, προχώρησε σε έναν καθαρισμό κεφαλής και βλέπουμε. Δε ξέρω που μπορεί να έχει σκαλώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις το Manuali? Αν όχι νομίζω γίνεται και απο το πίνακα ελέγχου αν πας εκτυπωτές και πας ιδιότητες. Κάπου θα λέει head cleaning ή κάτι τέτοιο.

Δες αν γίνεται απο πίνακα ελέγχου αλλιώς περίμενε κάποιον πιο φρέσκο απο μένα με τους εκτυπωτές. Κάποιοι πάντως είχαν και κουμπί επάνω που εκτελούσε αμέσως καθαρισμό και ευθυγράμμιση κεφαλής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koιταξε μηπως εχει κρατησει κανενα κομματι χαρτι και προσπαθει να κανει cleaning paper path.Θυμισου αν εβγαλες κρατημενη σελιδα ολοκληρη ή καπου σχιστηκε και εχει μεινει κατι μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...