Προς το περιεχόμενο

HP CN245B Photosmart Wireless e-All-in-One 46€ amazon


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει σκανάρει κανείς απο ασύρματη συνδεσμολογία με τον εκτυπωτή; Φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα και από μά πρόχειρη αναζήτηση που έκανα.. Έβαλα ακόμα και τυος full drivers & software απο το official site αλλά πάλι δεν φαίνεται να εγκαταστάθηκε κάποιο hp utility!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει σκανάρει κανείς απο ασύρματη συνδεσμολογία με τον εκτυπωτή; Φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα και από μά πρόχειρη αναζήτηση που έκανα.. Έβαλα ακόμα και τυος full drivers & software απο το official site αλλά πάλι δεν φαίνεται να εγκαταστάθηκε κάποιο hp utility!

Έχω σκανάρει εγώ 2-3 φορές μέχρι τώρα, κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ αντιμετωπισα προβλημα με το ασυρματο scanning.Αλλά μονο με το νετμπουκ δοκιμασα που η αληθεια ε΄΄ιναι οτι όταν πάω να ανοιξω το hp assistant mager κολλάει που σημαινει παιζει η εγκατασταση να μην εχει γινει σωστά.Scan σε κάρτα sd ολα κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως το κανεις αυτο και βασικα γιατι να το κανεις κιολας?? αφου αν εχεις εικονα μπορεισ να εκτυπωσεις κατευθειαν

Τραβάς μια φώτο με την ψηφιακή, και βάζεις την sd card κατευθείαν στον εκτυπωτή για εκτύπωση της φωτογραφίας. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μεχρι στιγμής:

εχω φωτοτυπησει απευθειας σημειώσεις,ολα κομπλέ.

έχω scannarei σημειώσεις σε κάρτα sd τηνοποία και πέρασα μετά σε λαπτοπ για να τα στείλω σε φίλο.

Πήγα να scannarω απευθειας στο laptop σε ψηφιακή μορφή ασυρματα αλλά δεν με αφησε.μου εβγαζε πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μεχρι στιγμής:

εχω φωτοτυπησει απευθειας σημειώσεις,ολα κομπλέ.

έχω scannarei σημειώσεις σε κάρτα sd τηνοποία και πέρασα μετά σε λαπτοπ για να τα στείλω σε φίλο.

Πήγα να scannarω απευθειας στο laptop σε ψηφιακή μορφή ασυρματα αλλά δεν με αφησε.μου εβγαζε πρόβλημα.

 

Άρα παιδιά σίγουρα παίζει πρόβλημα στο ασύρματο scan.Παίξαμε και χάσαμε, τελικά όμως οτι πληρώσεις παίρνεις πάντα. Κρίμα γιατί εγώ τον ήθελα αποκλειστικά για τις ασύρματες ικανότητες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς πρόβλημα σας βγάζει?

Μόλις σκαναρα ένα φυλλάδιο και βγήκε μια χαρά. Ασύρματα τον έχω..

 

μια χαρα και εδω. Φυσικα τρεχω την εφαρμογη της hp πρωτα απο το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις κατάφερα να σκαναρω και από το μενού του ΗΡ.

Στην αρχή σου βγάζει μήνυμα στο pc ότι τα shortcuts της οθόνης θέλουν update. Πατάτε update, κάνετε ένα restart στον ΗΡ και όταν "bootαρει" πάτε στο "Scan to PC" και θα έχουν εμφανιστεί επιλογές "Photo to file", "Photo to email", "Document to pdf" κτλ.

Επιλέγετε αυτό που θέλετε και ο ΗΡ το σκαναρει και το σώζει αυτόματα στο default φάκελο.

Email δεν έχω σετάρει ακόμα, αν τοχει κάνει κανείς ας πει αν δουλεύει.

Επεξ/σία από Spyros7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είχα πει οτι κατι επρεπε να ετρεχε με την εγκατασταση στο netbook.

Σιγα μην είχε προβλημα το πολυμηχανημα,το χρυσοπληρώσαμε :P και το αγαπάμε .

Εκανα Scan to pc χρησιμοποιώντας το πολυμηχανημα και μετα κοιτώντας το πισι μου είχε εμφανισει παραθυρο αν θέλω να σαρώσω και αλλο εγγραφο (εχω στο πισι usb stickακι για ασυρματη συνδεση)

Μετά και μέσω του προγραμματος της hp εκανα scan από το πισι αυτη φορά και ολα κομπλέ για μια ακομη φορά.

τα αξίζει τα λεφτά του παιδιά μην το σκεφτεστε ουτε στιγμή.

Επίσης για το μελανάκι επειδή εγώ σκεφτομαι να αγοράσω ενα μαυρο μελανάκι να χω καθοτι η εξεταστική καλά κρατεί ακομα η φθηνοτερη τιμή που βρηκα εδώ αρκεί φυσικά να έχετε κατάστημα you κοντά σας.Επιλεγοντας παραλαβή από καταστημα μπορείτε να πληρώσετε με αντικαταβολή κανονικά στο καταστημα χωρίς να χρεωθείτε τιποτα εξτρα.

Το επιβεβαιωσα γιατί μεχρι τουλαχιστον 2-3 μήνες όταν επελεγες παραλαβή από καταστημα πληρωνες και 6 ευρώ επιπλεον για την μεταφορά του προιόντος στο καταστημα (απαραδεκτο).Πήρα όμως τηλεφωνο και με ενημερωσαν ότι το συστημα αλλαξε και δεν χρεωνεσαι τιποτα πια εξτρά με αυτό τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας συν-κάτοχοι !

Αναζοπυρώνω το θέμα για να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου μιας και έλαβα σήμερα τον εκτυπωτή. Η εγκατάσταση του προγράμματος κράτησε μα βδομάδα ! Αστεεύομαι, αλλά πολύ μεγάλο σεταπ.

1) Το "Κέντρο Λετουργιών ΗΡ" σας τρέχει κανονιά ?

Εμένα δείχνει το εικονίδιο κάτω δεξιά στο Tray αλλά όταν το ανοίγω δείχνει μόνο μια μαύρη οθόνη, κοινώς δεν τρέχει.

Δεν μπορώ να λετουργήσω τ΄ποτα.

2) Το pc Μου πρέπει να έχει ασύρματο στικάκι ? Γιατί είναι παλιός και τον έχω συνδεδεμένο με το ρούτερ με καλώδιο δικτύου.

Όποια βοήθεια δεκτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας συν-κάτοχοι !

Αναζοπυρώνω το θέμα για να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου μιας και έλαβα σήμερα τον εκτυπωτή. Η εγκατάσταση του προγράμματος κράτησε μα βδομάδα ! Αστεεύομαι, αλλά πολύ μεγάλο σεταπ.

1) Το "Κέντρο Λετουργιών ΗΡ" σας τρέχει κανονιά ?

Εμένα δείχνει το εικονίδιο κάτω δεξιά στο Tray αλλά όταν το ανοίγω δείχνει μόνο μια μαύρη οθόνη, κοινώς δεν τρέχει.

Δεν μπορώ να λετουργήσω τ΄ποτα.

2) Το pc Μου πρέπει να έχει ασύρματο στικάκι ? Γιατί είναι παλιός και τον έχω συνδεδεμένο με το ρούτερ με καλώδιο δικτύου.

Όποια βοήθεια δεκτή.

 

Καλησπερα φιλε Γιαννη,

1)Δοκιμασε να εγκαταστησεις την τελευταια εκδοση λογισμικου για το μηχανημα που θα τη βρεις εδω: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?product=4022343&lc=el&cc=gr&dlc=el&lang=el&cc=gr. Επιλεγεις το λειτουργικο σου και μετα προγραμματα οδηγησης » Λογισμικό και προγράμματα οδήγησης πλήρων λειτουργιών HP Photosmart. Λογικα θα λυσει το προβλημα σου.

2)Το pc σου δε χρειαζεται να εχει εγκατεστημενη καποια κατρα wifi, αρκει να υποστηριζει το router σου wifi συνδεση(να ειναι ασυρματο δηλαδη και να υποστηριζει τα πρωτοκολλα 802.11 b/g). Για περισσοτερες πληροφοριες http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manualCategory?product=4022343&lc=el&cc=gr&dlc=el&lang=el&cc=gr.

Ελπιζω να σε βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε Γιαννη,

1)Δοκιμασε να εγκαταστησεις την τελευταια εκδοση λογισμικου για το μηχανημα που θα τη βρεις εδω: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?product=4022343&lc=el&cc=gr&dlc=el&lang=el&cc=gr. Επιλεγεις το λειτουργικο σου και μετα προγραμματα οδηγησης » Λογισμικό και προγράμματα οδήγησης πλήρων λειτουργιών HP Photosmart. Λογικα θα λυσει το προβλημα σου.

2)Το pc σου δε χρειαζεται να εχει εγκατεστημενη καποια κατρα wifi, αρκει να υποστηριζει το router σου wifi συνδεση(να ειναι ασυρματο δηλαδη και να υποστηριζει τα πρωτοκολλα 802.11 b/g). Για περισσοτερες πληροφοριες http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manualCategory?product=4022343&lc=el&cc=gr&dlc=el&lang=el&cc=gr.

Ελπιζω να σε βοηθησα.

 

Λοιπόν σε υπερευχαριστώ !

Το δοκιμάζω και δίνω feedback

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σε υπερευχαριστώ !

Το δοκιμάζω και δίνω feedback

 

Δυστυχώς καμια διαφορά. Εγκατέτησα την νεότερη έκδοση του λογισμικού-συνεχίζει να δείχνει μάυρη οθόνη το πρόγραμμα.

Έκανα εγκατάσταση και στο δεύτερο Pc μου-κι εκεί τα ίδια-δεν τρεχει η εφαρμογή.

Αδυνατώ επίσης να τον χρησιμοπιήσω με ασύρματο τρόπο. Στέλνω εκτύπωση και μου βγαίνει μήνυμα οτι ο εκτυπωτής είναι εκτός δικτύου. Όμως η οθόνη του εκτυπωτή δείχνει φουλ ασύρματο σήμα και δείχνει οτι έχει πάρει και ip....

Το παλεύω ολη μερα κι εχω αρχίσει να απογοητεύομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...