Προς το περιεχόμενο

HP CN245B Photosmart Wireless e-All-in-One 46€ amazon


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα εκτυπωσα κιολας αρκετές σελιδες (μπρος πισω).

 

τα μελανια του απο οτι κοιταζα δεν ειναι και τα πιο οικονομικα για εκτυπωτη. Εχει δυνατοτηα εκτυπωσης δπλης οψης; γιατι στο site της hp που κοιταγα μιλαγε για χειροκινητο τροπο (να εκτυπωνεις τις μονες και μετα τις ζυγες σελιδες ισως; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι παρελειψα να το πω,χειροκινητα πρωτα μονες και μετα ζυγες.

Φανταζομαι μονο ακριβα μοντελα εχουν την δυνατοτητα απευθειας duplex εκτυπωσης.

Ενταξει 14 ευρώ είναι το μαυρο (το οποίο προσωπικά με ενδιαφέρει) αλλά είναι το XL.

Το μικρό ας πούμε έχει την ίδια τιμή με τις υπολοιπες μαρκες./

Το θέμα είναι σε πόσο καιρό "τρώει" τα μελάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα κι εγώ σήμερα με την κλασσική 1 μέρα καθυστέρησης που ανέφεραν και άλλοι, αλλά εντάξει, ψιλά γράμματα. Το φέρανε επίσης στην πόρτα με ταχυμεταφορά ΕΛΤΑ στις 2.30, μόνη η συσκευασία της ΗP όπως αναφέρθηκε. Ούτε χτυπημένη/τρυπημένη κλπ όμως, μια χαρά. Και μέσα είναι τόσο compact με το φελιζόλ που φαντάζομαι ότι πρέπει να φάει κανονική σαβούρντα το κουτί ή καμιά κλωτσιά για να φοβάσαι μη πάθει ζημιά. Για την ώρα όμως δεν μπορώ να ελέγξω λειτουργία γιατί δεν πήρα ακόμη :rolleyes: αντάπτορα για δική μας πρίζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παρελειψα να το πω,χειροκινητα πρωτα μονες και μετα ζυγες.

Φανταζομαι μονο ακριβα μοντελα εχουν την δυνατοτητα απευθειας duplex εκτυπωσης.

Ενταξει 14 ευρώ είναι το μαυρο (το οποίο προσωπικά με ενδιαφέρει) αλλά είναι το XL.

Το μικρό ας πούμε έχει την ίδια τιμή με τις υπολοιπες μαρκες./

Το θέμα είναι σε πόσο καιρό "τρώει" τα μελάνια.

πως το κανεις αυτο με τις σελιδες που λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα και τον έκανα δώρο στον πατέρα...

 

"Ευχαριστώ αλλά δεν ήταν ανάγκη να ξοδευτείς τόσο...."

 

Ά ρε πατέρα!Μην ευχαριστείς εμένα! Το insomnia και τον Spyros7 να ευχαριστείς.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι απαιτείται μία σχετικά υπερβολική πίεση στα κουμπάκια στο πλαί της οθόνης και ότι δεν 'πιάνουν' με την πρώτη; Ειδικά στο δεξί βελάκι έχω αρκετή δυσκολία μέχρι να πάρει την εντολή..Κατά τα άλλα σωστό value for money!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι οτι θέλει δύναμη απλά είναι αργό το μενού και αν τα πατάς γρήγορα κολλάει! Δοκίμασε να το πατάς ανα δευτερόλεπτο το κουμπί έτσι ώστε να προλάβαινει να πιάνει την εντολή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παρελειψα να το πω,χειροκινητα πρωτα μονες και μετα ζυγες.

Φανταζομαι μονο ακριβα μοντελα εχουν την δυνατοτητα απευθειας duplex εκτυπωσης.

Ενταξει 14 ευρώ είναι το μαυρο (το οποίο προσωπικά με ενδιαφέρει) αλλά είναι το XL.

Το μικρό ας πούμε έχει την ίδια τιμή με τις υπολοιπες μαρκες./

Το θέμα είναι σε πόσο καιρό "τρώει" τα μελάνια.

 

ειχα μπει να δω και στο πλαισιο και στο eshop τα μελανια του, τα μαυρα, βαζοντας για μοντελο το B110A και μου εβγαζε το παρακατω που ξεκιναει απο τα 22 ευρω

 

http://www.skroutz.gr/s/295643/HP-364XL-Black-CB321EE.html?keyphrase=HP+364XL+Black+CB321EE

 

Τωρα βλεπω στο site της hp οτι παιρνει το μοντελο CN684 που ξεκιναει απο τα 15+ και ψηνομαι να παραγγειλω το πολυμηχανημα

 

http://www.skroutz.gr/s/303145/HP-364XL-Black-CN684EE.html?keyphrase=HP+364XL+Black+CN684EE

 

Ή μηπως παιρνει και τα δυο; Γιατι παρολο που ειναι 364XL και τα δυο, φαινεται να διαφερουν στην χωρητικοτητα

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/uk/en/ho/WF06c/A1-12771-64199-69422-69422-4237217-4237733.html

 

πως το κανεις αυτο με τις σελιδες που λες?

 

Πρωτα εκτυπωνεις τις μονες σελιδες και μετα βαζεις τις εκτυπωμενες σελιδες για χαρτι παλι στον εκτυπωτη και εκτυπωνεις τις ζυγες. Τα βαζεις ετσι ωστε να βγουν στην πισω οψη τωρα. Απλα στην αρχη θελει λιγο εξασκηση για να δεις πως τα εκτυπωνει. Πχ απο την τελευταια σελιδα και παει στην πρωτη ή το αναποδο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργο όντως/

Και εγώ όταν είχα ψάξει για μελανια είχα κοιταξει μεσω amazon.

Και μου είχε βγάλει αυτό 17 ευρουλακια.

 

Βεβαια στο site της hp βγάζει όντως αυτό και η λογική λεει ότι είναι η ιδια ποσοτητα αφου και αυτό XL είναι.

 

Τωρα τι να πω?Λογικα παιρνει και τα δύο.

 

Όσο για το χειροκινητο μπρος πίσω,είναι πολύ απλό.Εκτυπώνει πρώτα τις μονές μετα παίρνεις τα φύλα που έχει βγάλει τα περιστρέφεις 180 μοίρες (όχι το πάνω κάτω - έχει οδηγίες αναλυτικές) και πατώντας Συνέχεια,εκτυπώνεις πια και τις ζυγές σελίδες. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργο όντως/

Και εγώ όταν είχα ψάξει για μελανια είχα κοιταξει μεσω amazon.

Και μου είχε βγάλει αυτό 17 ευρουλακια.

 

Βεβαια στο site της hp βγάζει όντως αυτό και η λογική λεει ότι είναι η ιδια ποσοτητα αφου και αυτό XL είναι.

 

Τωρα τι να πω?Λογικα παιρνει και τα δύο.

 

Όσο για το χειροκινητο μπρος πίσω,είναι πολύ απλό.Εκτυπώνει πρώτα τις μονές μετα παίρνεις τα φύλα που έχει βγάλει τα περιστρέφεις 180 μοίρες (όχι το πάνω κάτω - έχει οδηγίες αναλυτικές) και πατώντας Συνέχεια,εκτυπώνεις πια και τις ζυγές σελίδες. ;)

να τις γυρισω στον εκτυπωτη ξερω ρε παλικαρια :P να κανω την ρυθμιση στον υπολογιστη να τυπωνει πρωτα τις μονες και μετα τις ζυγες δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

να τις γυρισω στον εκτυπωτη ξερω ρε παλικαρια :P να κανω την ρυθμιση στον υπολογιστη να τυπωνει πρωτα τις μονες και μετα τις ζυγες δεν ξερω...

Και που να ξερουν τι δεν ξερεις;

 

 

Αυτο ισχυει για ολους τους εκτυπωτες, οχι μονο για τον συγκεκριμενο (που δεν εχω):

Μεσα απο τις επιλογες του driver (απο το μενου εκτυπωση του προγραμματος) εχει διαφορες επιλογες. Μια απο αυτες ειναι να τυπωσεις μονο τις μονες ή μονο τις ζυγες σελιδες.

 

Μαλιστα ο laser μου (οχι HP), εχει επιλογη που του λες "διπλη οψη" και τυπωνει μονο του τα μονα, σου βγαζει μηνυμα βαλτε τις τυπωμενες σελιδες στο tray (σου δειχνει και σε φωτο το πως θα τις βαλεις) και πατηστε ΟΚ. Δεν ξερω αν εχει ο driver του HP αυτο τον "wizard" ας το πουμε, αλλα το bold παραπανω γινεται σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που να ξερουν τι δεν ξερεις;

 

 

Αυτο ισχυει για ολους τους εκτυπωτες, οχι μονο για τον συγκεκριμενο (που δεν εχω):

Μεσα απο τις επιλογες του driver (απο το μενου εκτυπωση του προγραμματος) εχει διαφορες επιλογες. Μια απο αυτες ειναι να τυπωσεις μονο τις μονες ή μονο τις ζυγες σελιδες.

 

Μαλιστα ο laser μου (οχι HP), εχει επιλογη που του λες "διπλη οψη" και τυπωνει μονο του τα μονα, σου βγαζει μηνυμα βαλτε τις τυπωμενες σελιδες στο tray (σου δειχνει και σε φωτο το πως θα τις βαλεις) και πατηστε ΟΚ. Δεν ξερω αν εχει ο driver του HP αυτο τον "wizard" ας το πουμε, αλλα το bold παραπανω γινεται σιγουρα.

σορρυ Matrixxx νομισα πως ηταν προφανες.. σε ευχαριστω πολυ παντως θα το κοιταξω. σε θελω και για κατι αλλο εσενα, ηθελα να σε ρωτησω για κατι σκληρους μιας και εχω δει οτι το σκαμπαζεις πολυ καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βλεποντας απο τα links του skroutz τα αντιστοιχα μελανια του πλαισιου, πιθανον να τα παιρνει και τα δυο και απλα το ενα να εχει τη διπλασια χωρητικοτητα απο το μικρο και το αλλο την τριπλασια. Καντε μεγεθυνση στην εικονα που εχει για να το δειτε

 

http://www.plaisio.gr/Consumables/Ink-Toner/Inkjet-Cartridges/HP-364-Black-Xl-CB321EE.htm

 

http://www.plaisio.gr/Consumables/Ink-Toner/Inkjet-Cartridges/HP-Cartridge-364-Black-XL-CN684EE.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί κάποιος να μετρήσει ακριβώς το πλάτος του πολυμηχανήματος και να μου πεί διαστάσεις;Θέλω να το βάλω στο γραφείο,αλλά έχει χώρο ακριβώς 44.5cm και στα χαρακτηριστικά του βλέπω 45cm.Ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η πρώτη φορά που γράφω ....

Και ο λόγος για να ευχαριστήσω ολα τα παιδιά για τις σπουδαίες ενημερώσεις που κάνετε !!!

Τι να πω πράγμάτικά νοιώθω ευγνόμων....

Είναι πολύτιμη και ιδιαιτερα κρίσιμη η ενημέρωση ειδικά λόγω οικονομικής στενότητας....

 

Πήρα τον εκτυπωτή και εγώ.

Κλασσικά με μια μέρα καθυστέρηση και εγώ.

Ολα όμως καλά.

Ομορφος πρακτικος καλο το ασυρματο πρακτικη η εκτυπωση μεσω email εξαιρετικη η φωτογραφία που έβγαλα .

 

Και πάλι σας ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...