Προς το περιεχόμενο

HP CN245B Photosmart Wireless e-All-in-One 46€ amazon


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

κανενας??? :(

 

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι, καποια στιγμη θα δεις και τον μοχλο "dispaching soon". Σε δυο διαφορετικες αποστολες θα σου ερθουν τα πραγματα χωρις να χρεωθεις μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι, καποια στιγμη θα δεις και τον μοχλο "dispaching soon". Σε δυο διαφορετικες αποστολες θα σου ερθουν τα πραγματα χωρις να χρεωθεις μεταφορικα.

ναι ολα οκ τελικα εφυγε και ο μοχλος.. και μαλιστα λιγο μετα που διαβασα το ποστ σου.. και οντως μου στειλανε μειλ οτι θα ερθουν ως δυο διαφορετικα πακετα

 

ναι ολα οκ τελικα εφυγε και ο μοχλος.. και μαλιστα λιγο μετα που διαβασα το ποστ σου.. και οντως μου στειλανε μειλ οτι θα ερθουν ως δυο διαφορετικα πακετα

ποπο ρε παιδια ποσο γαματο μπορει να ειναι το amazon??? παραγγελνω πρωτη φορα και δηλαδη εχω τρελαθει... δεν παιζει να υπαρχει πιο ξηγημενο καταστημα. και μονο που σου λεει οτι σου ερχονται δυο ξεχωριστα πακετα για την ιδια παραγγελια για την δικη σου διευκολυνση χωρις να χρεωνεσαι τιποτα.. αλλο που στο τελικο μαιλ που παιρνεις στο εξηγει με το ν και με το σ ολα τα returν policies του και ολα τα δικαιωματα σου και οτι μπορεις να επιστρεψεις το προιον αν δεν σε καλυπτει. χωρις να κρυβεται απο κανεναν! οχι σαν τα ελληνικα τα e-shopακια της ντροπης που εχουμε εμεις εδω.. εντυπωσιαστηκα,..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο ρε παιδια ποσο γαματο μπορει να ειναι το amazon??? παραγγελνω πρωτη φορα και δηλαδη εχω τρελαθει... δεν παιζει να υπαρχει πιο ξηγημενο καταστημα. και μονο που σου λεει οτι σου ερχονται δυο ξεχωριστα πακετα για την ιδια παραγγελια για την δικη σου διευκολυνση χωρις να χρεωνεσαι τιποτα.. αλλο που στο τελικο μαιλ που παιρνεις στο εξηγει με το ν και με το σ ολα τα returν policies του και ολα τα δικαιωματα σου και οτι μπορεις να επιστρεψεις το προιον αν δεν σε καλυπτει. χωρις να κρυβεται απο κανεναν! οχι σαν τα ελληνικα τα e-shopακια της ντροπης που εχουμε εμεις εδω.. εντυπωσιαστηκα,..

 

εμενα παντως την πρωτη φορα που πήγα να παραγγείλω και εβαλα ένα δωροκουπονι 25€ χωρις να το χρησιμοποιήσω (και λεγοντας οτι ισχυει για 1 ετος) μου το φαγανε μετα απο 1 μήνα και λενε οτι το ξοδεψα ενω δεν εχω καμία παραγγελία... Κοκκινη κάρτα απο εμένα μεχρι νεοτέρας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω για κατι να εγινε λαθος το κοβω.. παντως ειναι και πονηροι.. αυριο ειναι ημερομηνια παραδοσης του μηχανηματος και σημερα μου ηρθε ενα μαιλ που ελεγε: μηπως θελετε χαρτια για τον εκτυπωτη σας?? :P κοιταξτε εδω μηπως σας ενδιαφερει κατι.. πολυ εξυπνο και πολυ καλος τροπος promotion :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ έχω ασχοληθεί μαζί τους απο τότε που έβαλαν δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα.

Ώς φανατικός του Ebay έχω να πω ότι το Amazon είναι ΠΟΛΥ μπροστά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα τον εκτυπωτή, και δυστυχώς είμαι άτυχος, μια και το προϊόν έφτασε Dead On Arrival. Τον βάζω στην πρίζα (πρασινίζει κανονικά το λαμπάκι στο μετασχηματιστή του καλωδίου φόρτισης, οπότε σίγουρα δεν είναι θέμα πρίζας ή καλωδίου), αλλά πατώντας το ON/OFF button δε γίνεται τίποτα. Στα return policies του amazon βλέπω πως χρεώνεσαι εσύ τα μεταφορικά για επιστροφές (θα μου βγει σχεδόν όσο τον πήρα να τον στείλω πίσω), οπότε θα πάω εδώ στο τοπικό (Θεσσαλονίκη) service της HP κι ο Θεός βοηθός. Κρίμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα τον εκτυπωτή, και δυστυχώς είμαι άτυχος, μια και το προϊόν έφτασε Dead On Arrival. Τον βάζω στην πρίζα (πρασινίζει κανονικά το λαμπάκι στο μετασχηματιστή του καλωδίου φόρτισης, οπότε σίγουρα δεν είναι θέμα πρίζας ή καλωδίου), αλλά πατώντας το ON/OFF button δε γίνεται τίποτα. Στα return policies του amazon βλέπω πως χρεώνεσαι εσύ τα μεταφορικά για επιστροφές (θα μου βγει σχεδόν όσο τον πήρα να τον στείλω πίσω), οπότε θα πάω εδώ στο τοπικό (Θεσσαλονίκη) service της HP κι ο Θεός βοηθός. Κρίμα....

Ωχ μη μου λες τέτοια. Και εμένα έφτασε σήμερα σπίτι, όταν σχολάσω από το γραφείο θα γράψω νεότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

... Στα return policies του amazon βλέπω πως χρεώνεσαι εσύ τα μεταφορικά για επιστροφές (θα μου βγει σχεδόν όσο τον πήρα να τον στείλω πίσω), οπότε θα πάω εδώ στο τοπικό (Θεσσαλονίκη) service της HP κι ο Θεός βοηθός. Κρίμα....

 

Που το ειδες αυτο που λες;

Δεν χρεωνεσαι μεταφορικα (στα κανουν refund για την ακριβεια)

 

"Ιtems returned because they are damaged, defective or incorrect

If you are returning an item because of an error on our part or, in accordance with our returns policy, because it is damaged or defective, we will refund the delivery charges incurred in sending the item to you and pay your costs of returning it to us (either via a personalised pre-paid return label, or by refunding your return postage costs)."

http://www.amazon.co...nodeId=1161018#

 

Τσεκαρε πρωτα οτι εχεις συνδεσει κανονικα το τροφοδοτικο σου με τον εκτυπωτη και οτι κανει καλη επαφη. Μηπως δεν εχει κουμπωσει καλα;

 

Μην κανεις κανενα λαθος και μπλεξεις με την HP Ελλαδα, εχω ακουσει τα χειροτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει ότι αναλαμβάνουν τα μεταφορικά, αλλά όταν προχώρησα το return item και επέλεξα το αντικείμενο που θέλω να επιστρέψω και το λόγο που θέλω να το επιστρέψω ("Defective / Does Not Work Properly"), παίρνω αυτό το μήνυμα:

 

"Delivery Method for these Item(s):

Self Return. Take package to post office or other mailing service. You will need to pay for return postage costs. Because your return is the result of an error on our part, estimated return delivery costs of up to £2.75 associated with your return will be refunded to you."

 

Καλύπτουν τα μεταφορικά μέχρι 2.75 λίρες! Ουάου!!!!

 

Όσο για το αν τα έκανα όλα σωστά, δοκίμασα και με άλλο καλώδιο ενός φίλου που επίσης το παρέλαβε σήμερα (ο δικός του δουλεύει μια χαρά), αλλά τζίφος. Μου φαίνεται δε θα γλυτώσω τη φασαρία με το επίσημο service...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω παραλαβα σημερα.. 17 ειπαν 17 ηρθε.. φτου φτου φτου κακο ειναι λειτουργικοτατος και πολυ βολικος... καιρος ηταν να πεταξω τον ξεχωριστο εκτυπωτη και ξεχωριστο scanner και που καει περισσοτερο και που πιανει περισοτερο χωρο..ρε παιδι αμονο ενα παραπονο εχω.. δεν ειχε καθολου καλο packaging.. δηλαδη ηταν το μαμισιο κουτι της hp μονο και το μηχανημα μεσα.. και μαλιστα το κουτι ηταν παρα πολυ ταλαιπωρημενο και με μια τρυπα σχεδον στο πλαι.. καπου ειδα οτι στο αμαzon ζητανε packaging review.. να τους ξεχεσω λιγο? σε ολους ετσι σας ηρθε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γω παρέλαβα χθες, όσο αφορά το packaging δεν υπήρχε σημάδι φθοράς εξωτερικα του κουτιού.Εγκατάσταση σε 2 pc χωρίς καν να συνδέσω usb καλώδιο, wireless, τρομερό value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...