Προς το περιεχόμενο

HP CN245B Photosmart Wireless e-All-in-One 46€ amazon


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα μεταφορικα τα εβαλες απο τα ξενα καταστηματα; Γιατι εδω με τα 46€ ειναι ολα μεσα. Ενταξει το οτι το εχει στην Τσεχια σε ενα καταστημα στα 60 ευρω δεν σημαινει οτι δεν ειναι προσφορα στα 46 ευρω απο amazon. Ακομα και την ιδια τιμη να ειχαν παλι απο amazon θα ψωνιζες.

 

Μαλιστα.. αρα τζαμπα ειπα οτι απλα συκρινο τιμες Ελλαδας.. Δεν με πιανεις...

Θελω να σου πω οτι εγω ειμαι ΤΣΕΧΙΑ και βλεπω τιμες.. και συκρινω και αυτο ετσι? οκ 46€ ολα μεσα.. δεν ειπα οτι δεν ειναι προσφορα.. ΕΙΝΑΙ ΛΕΩ! αλλα οχι να το κανουμε τοσο μεγαλη γιατι στα Ελληνικα μας ΚΛΕΒΟΥΝ αυτο σου λεω! Πως αλλιως να το γραψω ΔΕΝ ΞΕΡΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαλιστα.. αρα τζαμπα ειπα οτι απλα συκρινο τιμες Ελλαδας.. Δεν με πιανεις...

Θελω να σου πω οτι εγω ειμαι ΤΣΕΧΙΑ και βλεπω τιμες.. και συκρινω και αυτο ετσι? οκ 46€ ολα μεσα.. δεν ειπα οτι δεν ειναι προσφορα.. ΕΙΝΑΙ ΛΕΩ! αλλα οχι να το κανουμε τοσο μεγαλη γιατι στα Ελληνικα μας ΚΛΕΒΟΥΝ αυτο σου λεω! Πως αλλιως να το γραψω ΔΕΝ ΞΕΡΩ!

 

ναι οκ σε καταλαβαινω απλα συγκρινουμε με τις τιμες των ελληνικων καταστηματων αφου το μεγαλυτερο πληθος των χρηστων βρισκονται Ελλαδα.

 

ΥΓ. Τα φιλια μου στις Τσεχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ σε καταλαβαινω απλα συγκρινουμε με τις τιμες των ελληνικων καταστηματων αφου το μεγαλυτερο πληθος των χρηστων βρισκονται Ελλαδα.

 

ΥΓ. Τα φιλια μου στις Τσεχες

 

Ναι απλα δεν καταλαβενω γιατι τετοιες διαφορες.. και φανταζομαι με ΟΛΕΣ τις χωρες και οχι μονο με τσεχια.. Ημαρτων.... και μετα που να ορθοποδισουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Amazon μεχρι πριν λιγο καλυπτε τη διαφορα ΦΠΑ απο 20 στο 23%, δηλαδη πληρωναμε την ιδια τιμη εμεις και οι Εγγλεζοι. Τωρα μας τη χρεωνει τη διαφορα. Αυτο ειναι καινουριο φρουτο.

 

Και όταν χρέωνε τον ΦΠΑ όσο ήταν στην Αγγλία δεν κάλυπτε την διαφορά. Αν ένα κατάστημα δεν έχει έδρα στην χώρα που είναι ο καταναλωτής χρεώνει τον ΦΠΑ της χώρας της έδρας του

καταστήματος και βέβαια οι εισπράξεις του ΦΠΑ πάνε στις τοπικές εφορίες και όχι στην εφορία του κράτους που ζει ο καταναλωτής. Αν υπάρχει εταιρικό ΑΦΜ η εταιρεία που αγοράζει το

προϊόν δεν πληρώνει ΦΠΑ. Στην ίδια την χώρα που έχει έδρα η εταιρεία τον πληρώνει μεν αλλά τον συμψηφίζει με τον ΦΠΑ που εισπράττει από τις πωλήσεις της και αποδίδει λιγότερο στην

εφορία οπότε πρακτικά πάλι δεν πληρώνει.

 

Με την απόκτηση ελληνικού ΑΦΜ από το amazon τα προιόντα είναι σαν να αγοράζονται από εγχώριο μαγαζί(φορολογικά τουλάχιστον), ο ΦΠΑ ευθυγραμμίζεται με τον ελληνικό και το ποσό

πηγαίνει στο ελληνικό φορολογικό σύστημα.

 

Για να καταλαβαίνουμε τι ακριβώς συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα ο εκτυπωτής μου εμφάνισε ανησυχητικά μηνύματα!

Εκτύπωσα μαζεμένα 50 Α4 έγχρωμα (κάτι φυλλάδια) και κάθε 15-20 φύλλα μου έβγαζε μήνυμα οτι βρέθηκε άδειο ή πειρατικό δοχείο μελανιού!

Με κούφανε ! Σου έδινε βέβαια την την επιλογή να πατήσεις οκ και να συνεχίσεις να εκτυπώνεις.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό το μήνυμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μου το έχει βγάλει και 'μένα καναδυό φορές. Aν θυμάμαι καλά αναφέρει και κάτι για την μη κάλυψη εγγύησης αν χαλάσει λόγω 3ων μελανιών μπλα μπλα. Αφού συνεχίζει και τυπώνει δεν με απασχολεί, ας το πετάει όποτε θέλει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ο εκτυπωτής μου εμφάνισε ανησυχητικά μηνύματα!

Εκτύπωσα μαζεμένα 50 Α4 έγχρωμα (κάτι φυλλάδια) και κάθε 15-20 φύλλα μου έβγαζε μήνυμα οτι βρέθηκε άδειο ή πειρατικό δοχείο μελανιού!

Με κούφανε ! Σου έδινε βέβαια την την επιλογή να πατήσεις οκ και να συνεχίσεις να εκτυπώνεις.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό το μήνυμα ?

καλά όλα τ' άλλα, αλλά η λέξη "πειρατικό" νομίζω ότι είναι ανάρμοστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά όλα τ' άλλα, αλλά η λέξη "πειρατικό" νομίζω ότι είναι ανάρμοστη

 

Κοίταξε δεν έγραφε την λέξη "πειρατικό" αλλά κάτι παρεμφερές και επειδή δεν συγκράτησα ακριβώς την λέξη που έλεγε έγραψα "πειρατικό".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες βλέπω ότι δεν κυκλοφορεί πολύ 364 μελάνι για refill (μπουκαλάκια) στο ebay. Τι παίζει? Έναν πωλητή βρήκα και αυτός δεν έστελνε Ελλάδα. Έχει αγοράσει κανείς μπουκαλάκια για refill και αν ναι, από που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες βλέπω ότι δεν κυκλοφορεί πολύ 364 μελάνι για refill (μπουκαλάκια) στο ebay. Τι παίζει? Έναν πωλητή βρήκα και αυτός δεν έστελνε Ελλάδα. Έχει αγοράσει κανείς μπουκαλάκια για refill και αν ναι, από που?

 

Εγω πηρα απο αυτον που πουλαει για τα 364 μελανια

http://www.ebay.co.uk/itm/4-Color-CIS-CISS-BULK-Ink-Cartridge-Refill-HP364-/280754958372?pt=UK_CamerasPhoto_Printing_PrinterInkCatridges_JN&hash=item415e4cb024

 

 

αυτο που γραφει για HP 920 επειδη εβλεπα οτι ειναι ακριβως τα ιδια μελανια. Με 14 λιρες ολα μαζι. Τα γεμισα και μεχρι τωρα ειναι μια χαρα.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/HP-920-BULK-CISS-Ink-Cartridge-Refill-kit-set-compatible-fits-HP920-/280768733119?pt=UK_CamerasPhoto_Printing_PrinterInkCatridges_JN&hash=item415f1edfbf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ? αν κάποιος χρησιμοποιεί Photo black, απλά βρίσκει και παίρνει αναγεμισμένο photo black, απ'όλα έχει ο μπαξές (κι ανάθεμα τι σημαντική διαφορά έχουν αυτά, αλλά λέμε τώρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμένο πολυμηχανημα δεν παιρνει photo black. εχει μονο 4 μελανια. καποια αλλα μοντελα εχουν 5 υποδοχες για μελανια και παιρνουν και photo black.

 

να αγορασεις κασετα με photo black μελανι και να τη βαλεις στη θεση του κοινου μαυρου δεν γινεται γιατι δεν ταιριαζει στην κεφαλη.

 

αυτο που μπορει να κανει καποιος ειναι να αγοραζει photo black μελανι σε μπουκαλι και να γεμιζει το μαυρο δοχειο που ηδη εχει με αυτο, μιας και εχουν και την ιδια τιμή σε μπουκαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...