Προς το περιεχόμενο

HP CN245B Photosmart Wireless e-All-in-One 46€ amazon


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως ναι, γι'αυτο τρωει τα μελανια.

 

Μα λεω και εγω αφου δεν εκτυπωνα πως στο καλο πεφτει η σταθμη. Αν το ηξερα αυτο δεν τον επαιρνα τοτε γιατι ειναι ενοχλητικο να τα γεμιζεις καθε τρεις και λιγο.

 

Παιδια ελαφρως εχετε ξεφυγει.Η προσφορα των εκτυπωτων τελειωσε και μιλατε εδω και καιρο για τα μελανια κτλ.Ας ανοιχτει αλλο thread......

 

δεν τελειωσε η προσφορα. Ακομα και σημερα o εκτυπωτης ερχεται στα 46 ευρω οταν το φθηνοτερο μαγαζι τον εχει στα 88.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα και σορι για το οφ τοπικ. Το εχω παρατηρησει κι εγω αυτο να συμβαινει (ανεβαινει δλδ η τιμη οταν μπαινει στο καλαθι). Υπαρχει κανεις που να μπορει να μου το εξηγησει;

 

Ευχαριστω και καλημερα ξανα.

 

Για κάποιο περίεργο λόγο το Amazon (uk, de, it κλπ...) πουλάει στους Ελληνες με ελληνικό ΦΠΑ το οποίο "διορθώνει" στο καλάθι αγοράς αφού οι τιμές του καταλόγου είναι με ΦΠΑ Αγγλίας, Γερμανιας, Ιταλίας κλπ....

 

Που γεμίζουν μελανια σε λογικές τιμές;έχω έναν 364 και πλήρωσα στη στουρναρη 16 ε:-(για 4 δοχεία

 

Ρίξε μια ματιά και στο: www.printsmart.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα λεω και εγω αφου δεν εκτυπωνα πως στο καλο πεφτει η σταθμη. Αν το ηξερα αυτο δεν τον επαιρνα τοτε γιατι ειναι ενοχλητικο να τα γεμιζεις καθε τρεις και λιγο.

 

 

 

δεν τελειωσε η προσφορα. Ακομα και σημερα o εκτυπωτης ερχεται στα 46 ευρω οταν το φθηνοτερο μαγαζι τον εχει στα 88.

 

 

συγνωμη. ολοι δε το κανουν αυτό οι inject? δε τα καθαριζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο περίεργο λόγο το Amazon (uk, de, it κλπ...) πουλάει στους Ελληνες με ελληνικό ΦΠΑ το οποίο "διορθώνει" στο καλάθι αγοράς αφού οι τιμές του καταλόγου είναι με ΦΠΑ Αγγλίας, Γερμανιας, Ιταλίας κλπ....

 

 

 

Ρίξε μια ματιά και στο: www.printsmart.gr

 

 

αυτο θα με ενδιεφερε..

Δηλαδη τι κανουμε στο 39πχ? /1.175 Χ1.23 ? δεν το εχω καταλαβει ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη. ολοι δε το κανουν αυτό οι inject? δε τα καθαριζουν?

 

δεν το ξερω αν το κανουν ολοι αλλα το θεμα ειναι και ποσο καταναλωνουν με τον καθαρισμο. Τα μελανια που εχει οταν ερχεται ειναι μικρα οκ αλλα το ανοιξε-κλεισε εμενα μου τα εφαγαν. Εκτος αν τον εχεις standby.

 

αυτο θα με ενδιεφερε..

Δηλαδη τι κανουμε στο 39πχ? /1.175 Χ1.23 ? δεν το εχω καταλαβει ακριβώς.

 

Η Αγγλια εχει φπα 20% και οταν ερχεται προιον απο amazon εδω υπολογιζεται το 23% αφου κοβεται και αποδειξη. Ως αποστελεας στην αποδειξη φαινεται ελληνικο ΑΦΜ με εδρα της εταιριας την Ελλαδα. Φανταζομαι κατι τετοιο γινεται για να μπορεις να χρησιμοποιησεις την αποδειξη και στην εφορια.

 

39/1,2χ1,23=40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο περίεργο λόγο το Amazon (uk, de, it κλπ...) πουλάει στους Ελληνες με ελληνικό ΦΠΑ το οποίο "διορθώνει" στο καλάθι αγοράς αφού οι τιμές του καταλόγου είναι με ΦΠΑ Αγγλίας, Γερμανιας, Ιταλίας κλπ....

Δεν είναι περίεργος λόγος ,έτσι πρέπει να κάνουν, πληρώνεις βάση του ΦΠΑ της χώρας σου.

 

αυτο θα με ενδιεφερε..

Δηλαδη τι κανουμε στο 39πχ? /1.175 Χ1.23 ? δεν το εχω καταλαβει ακριβώς.

Πέρνουν την Καθαρή αξία και βάζουνε μετά το ΦΠΑ 23% λογικά.

Αν θέλεις να βρεις την καθαρή αξία από το ΦΠΑ τους 17,5 κάνεις: Τελική τιμή/1,175 και μετά αυτό που θα βρεις (που είναι η καθαρή αξία) το κάνεις Χ1,23 και βρίσκεις Τελική αξία με το δικό μας ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρνουν την Καθαρή αξία και βάζουνε μετά το ΦΠΑ 23% λογικά.

Αν θέλεις να βρεις την καθαρή αξία από το ΦΠΑ τους 17,5 κάνεις: Τελική τιμή/1,175 και μετά αυτό που θα βρεις (που είναι η καθαρή αξία) το κάνεις Χ1,23 και βρίσκεις Τελική αξία με το δικό μας ΦΠΑ.

 

Το ΦΠΑ της Αγγλιας δεν ειναι 17,5% αλλα 20%. Το εγραψα και παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Amazon μεχρι πριν λιγο καλυπτε τη διαφορα ΦΠΑ απο 20 στο 23%, δηλαδη πληρωναμε την ιδια τιμη εμεις και οι Εγγλεζοι. Τωρα μας τη χρεωνει τη διαφορα. Αυτο ειναι καινουριο φρουτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα εμένα, έπρεπε να βγάλω μια photocopia στα γρήγορα και μου εμφάνισε στο σκανάρισμα μια μαύρη γραμμή η οποία φαίνεται και στην εκτύπωση.Κάτι μου λέει οτι είναι η λάμπα...καμια ιδέα;

 

 

Αν σου επιμείνει δεν έχεις και πολλές επιλογές, πας για σέρβις δυστυχώς, μην το αφήσεις πάντως!

 

 

Τελικά ήταν η λάμπα, χωρίς καμία επιβάρυνση και γκρίνια, η Hp άλλαξε το πολυμηχάνημα μου με άλλο ανακατασκευασμένο παρόλο που δεν είχα απόδειξη αγοράς,παρόλο που το είχα αγοράσει από Amazon.Μόνο με το s/n μου.Απλά για να λέμε και τα καλά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Amazon μεχρι πριν λιγο καλυπτε τη διαφορα ΦΠΑ απο 20 στο 23%, δηλαδη πληρωναμε την ιδια τιμη εμεις και οι Εγγλεζοι. Τωρα μας τη χρεωνει τη διαφορα. Αυτο ειναι καινουριο φρουτο.

Για πιο πίσω δεν θυμάμαι, αλλά ισχύει τουλάχιστον τον τελευταίο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Amazon μεχρι πριν λιγο καλυπτε τη διαφορα ΦΠΑ απο 20 στο 23%, δηλαδη πληρωναμε την ιδια τιμη εμεις και οι Εγγλεζοι. Τωρα μας τη χρεωνει τη διαφορα. Αυτο ειναι καινουριο φρουτο.

 

ποσο καινουριο εννοεις; γιατι εγω οσο το θυμαμαι το 23% πληρωναμε. Αν ψαξεις παλιοτερα post στο google θα δεις οτι το αναφερουν απο το 2010 που ειχε γινει και η αυξηση του φπα στην Ελλαδα.

 

Οριστε και η λιστα με τα φπα

 

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=502578

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω καλη προσφορα.. αλλα με τιποτα δεν εχει 88ευρω που το πουλανε οι "δικοι μας"

 

http://interlink.tsbohemia.cz/hp-photosmart-ewifi-cn245b-a4-32-ppm-print-scan-copy-display-usb-wlan_d109811.html

(=60ευρω)

 

και στα ιδια λεφτα (και κατηγορια)

http://www.oaza.cz/vypocetni-technika/canon-mp495/

(=48ευρω)

 

αρα στα 46 δεν ειναι κατι αμαν (Ναι 14ευρω ειναι καλα δεν λεω προς θεου.. απλα.. Γιατι στην ελλαδα ετσι ακριβα?)

 

(Απλα συκρινω τιμες ετσι? Και τα 2 μαγαζια τα γνωριζω και εχουν κανονικα διαθεσιμοτιτα κτλ) Θα ηθελα να ρωτισω αν ο CANNON αξιζει κατι μιας και μου κινισε την περιεργια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικα τα εβαλες απο τα ξενα καταστηματα; Γιατι εδω με τα 46€ ειναι ολα μεσα. Ενταξει το οτι το εχει στην Τσεχια σε ενα καταστημα στα 60 ευρω δεν σημαινει οτι δεν ειναι προσφορα στα 46 ευρω απο amazon. Ακομα και την ιδια τιμη να ειχαν παλι απο amazon θα ψωνιζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...