Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εκτυπωτή Epson Stylus C62


makaveli21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε, εύχμαι. Πρόσφατα ανακάλυψα στο "χρονοντούλαπό" μου ένα ξεχασμένο εκτύπωτη που είχα, τον Epson Stylus C62.

Έτσι αποφάσισα να πάρω κάποια ανακατασκευασμένα μελάνια και να προσπαθήσω να τον θθέσω και πάλι σε λειτουργία. Όμως μάταια :(

Δεν μου εκτυπώνει ούτε test page. Δεν εκτυπώνει καθόλου μαύρο και κίτρινο από ότι παρατήρησα. Και ενώ θα έπρεπε να δουλεέι κανονικά εν τούτοις "0"!

Λέτε να φταίει το γεγονός ότι δεν έβαλα΄drivers? Τους βρήκε αυτόματα ομως μέσω των windows 7. Υπάρχει μήπως καμιά ιδέα για βοήθεια? Ευχαριστώ προκαταβολικά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες τα πήρα τα μελάνια, δεν τα έχω πολύ καιρό....

 

Για να καταλάβω ο εκτυπωτής εκτυπώνει κανονικά και δεν σου βγάζει το κίτρινο και το μαύρο ή δεν κουνιέται καν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε. Ο εκτυπωτής δείχνει ότι δουλευει κανονικά. Στην επιλογή nozzle check μου έβγαζε τιποτα-μπλε-τίποτα-κόκκινο. ΑΥτό μέχρι πρότινος. Πριν απο λίγο που δοκίμασα να κάνω αρκετές καθαρίσει κεφαλής χάθηκε και αυτό το χρώμα. Μου έμεινο μόνο το μπλε με γραμμές. Όσες εκκαθαρίσεις και αν δοκίμασα δεν πετυχαίνω τίποτα τώρα πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε. Ο εκτυπωτής δείχνει ότι δουλευει κανονικά. Στην επιλογή nozzle check μου έβγαζε τιποτα-μπλε-τίποτα-κόκκινο. ΑΥτό μέχρι πρότινος. Πριν απο λίγο που δοκίμασα να κάνω αρκετές καθαρίσει κεφαλής χάθηκε και αυτό το χρώμα. Μου έμεινο μόνο το μπλε με γραμμές. Όσες εκκαθαρίσεις και αν δοκίμασα δεν πετυχαίνω τίποτα τώρα πλέον.

 

Σε αυτό δεν φτεει το PC Αλλα ο εκτυπωτής. Απο Πότε τον έχεις; Πόσο καιρό Έχει να δουλέψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον έχω 8 χρονάκια. έχει να δουλέψει πάνω απο 7 χρόνια όμως....

 

OMG!!! Το μοτερακι μέσα θα Έχει πάρει σκόνη και απο τον πολύ καιρό που Έχει να δουλέψει τα Έχει "παίξει". δούλεψε τον λίγο και αν είσαι τυχερός θα στρόσει.

 

Πάντος θες καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά Βασίλη σε ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιέρωσες για να με βοηθήσεις. Το ότι θέλω καινούριο το φανταζόμουν και εγώ. Μάλλον για εκεί με βλέπω να καταλήγω. Και πάλι ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OMG!!! Το μοτερακι μέσα θα Έχει πάρει σκόνη και απο τον πολύ καιρό που Έχει να δουλέψει τα Έχει "παίξει". δούλεψε τον λίγο και αν είσαι τυχερός θα στρόσει.

 

Πάντος θες καινούριο.

 

Μοτερακι?Ποιο μοτερακι εννοουμε?

Οποιοδηποτε μοτερ να αφησεις 10 χρονια αχρησιμοποιητο και το ξαναβαλεις μπροστα,θα ξαναδουλεψει.

Το προβλημα του βρισκεται στην κεφαλη που καθονται τα μελανια η οποια βουλωσε απο την αχρηστια.

Οσα και μελανια να αλλαξει αν δεν αλλαχει η κεφαλη δεν θα δουλεψει ποτε,πραγμα το οποιο ειναι και ασυμφορο για τον συγκεκριμενο εκτυπωτη.

Παρακατω φαινεται η κεφαλη

http://www.agawa-shop.com/Printhead_for_Epson_Stylus_C60_C62_CX3200_The_product_without_warranty/5909/327/14807/eng/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοτερακι?Ποιο μοτερακι εννοουμε?

Οποιοδηποτε μοτερ να αφησεις 10 χρονια αχρησιμοποιητο και το ξαναβαλεις μπροστα,θα ξαναδουλεψει.

Το προβλημα του βρισκεται στην κεφαλη που καθονται τα μελανια η οποια βουλωσε απο την αχρηστια.

Οσα και μελανια να αλλαξει αν δεν αλλαχει η κεφαλη δεν θα δουλεψει ποτε,πραγμα το οποιο ειναι και ασυμφορο για τον συγκεκριμενο εκτυπωτη.

Παρακατω φαινεται η κεφαλη

http://www.agawa-shop.com/Printhead_for_Epson_Stylus_C60_C62_CX3200_The_product_without_warranty/5909/327/14807/eng/

 

Αυτό ενοώ μπερδεύτηκα....

Δεν σημφερει να τον φτιάξει 1000 φορές να πάρει έναν καινούριο και μάλιστα στην μισή τιμή απο'τι κάνει η βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου πιστευω πως φτιαχνεται... Απλα θελουν ξεβουλωμα καπως... Ψαξε στο google για το πως... Υπαρχουν πολλοί τροποι.. Μπορει να χρειαστεις και ειδικό υγρό απο μαγαζι με μελάνια ή αλλους τροπους,ατμό,ισοπροπυλική αλκόολη...

Μην τυπωνεις πολυ χωρις μελανι γιατι μπορει να καψεις την κεφαλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προσπαθειες που εχουνε γινει ξεβουλωματος,και με αλκοολες και με οινοπνευματα και με βρασιμο,παρολαυτα καποια σημεια δεν ελεγαν να ξεβουλωσουν με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ειχα ακριβως τον ιδιο εκτυπωτη και παθαινα ακριβως το ιδιο πραγμα. Σε αντιθεση με τους HP που η κεφαλη εκτυπωσης ειναι το ιδιο το μελανοδοχειο, οι Epson και ο συγκεκριμενος εκτυπωτης, εχει σταθερες κεφαλες και παιρνει σκετο χρωμα. Και εγω αν τον αφηνα κανενα 3μηνο, ηθελε 10 φορες καθαρισμα για να δουλεψει. Λεω να μην το προσπαθησεις αλλο, ειναι τοσο φθηνοι οι εκτυπωτες σημερα! παρε κατι καινουργιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να του βαλεις AZAX για κανα 12 ωρο και φυσα το καπως μετα...

Θα ξεβουλώσει σίγουρα...

 

Για μενα αυτος ειναι καλός σε πολυμηχάνημα ομως... εχει τα παντα...

διπλη οψη αυτοματα,φαξ ,σκανερ, χωριστα χρωματα που γεμιζουν ευκολα υπαρχουν και συμβατά! (~<50 ευρω ολα ) με γεμισμα πολυ λιγοτερο!

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=10924

 

Αξίζει να δοσεις παραπάνω χρηματα γιατι γλίτώνεις σε μελάνια... Οι φτηνοι εκτυπωτες εχουν πολυ ακριβα μελάνια και κλεβουν πολύ.,..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...