Προς το περιεχόμενο

αγορά πολυμηχανήματος fax+scanner+εκτυπωτης+φωτοαντίγραφα


leonidasgr2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γειά σας κ χρόνια πολλά

 

εχω ενα πολυμηχάνημα hp office jet 5600 αλλα τωρα τελευταια μου βγάζει πρόβλημα.. εμπλοκή χαρτιου-πραγματοποιείστε απεμπλοκη! χαρτί όμως δεν υπαρχει μέσα ... σκεφτομαι να παρω αλλο, το εχω αλλωστε 3 χρονια, λογικό ειναι να χαλασε...

 

σκέφτομαι για Epson Stylus Office BX305FW στα 80,94ευρώ

 

ή για Epson Stylus Office BX320FW

(αν και χλωμό το κόβω αφου πανω κατω μόνο η ταχυτητα εκτύπωσης αλλαζει κατα 6 σελιδες) στα 100,56ευρώ

 

το μαύρο μελανι που θα χρησιμοποιώ σχεδόν παντα κανει 11,28ευρώ Epson T1291 Black και είναι το ίδιο και για τους 2

 

ή να αγοράσω HP Officejet 4500 Wireless All-in-One (είναι βέβαια πολύ ποιο αργός στην εκτύπωση κ όπως προείπα κ ο ήδη υπαρχον προβληματικός ειναι της ίδιας σειράς.. κόστος μελανιου 12,45 απο multirama ...

hp 901 ink αυτό νομιζω ειναι το μελάνι 200σελιδες δίνει

 

με ενδιαφέρει να είναι καλός κ πολύ οικονομικός στην εκτύπωση ...με το ίδιο μελανι να βγάζει πολλές σελίδες, κ αν δουλεύουν πχ: ο epson/hp μόνο με μαυρο ή χρειαζονται και τα υπόλοιπα χρώματα....

λάβετε υπόψη ότι με ενδιαφέρει να κάνω και refil μελανιου χωρις να παθαίνει ζημια ο εκτυπωτής...διαβασα πως η κεφαλη στον hp είναι επάνω στο μελάνι(οπότε κ πετιέται),έναντι του epson που είναι πανω στον εκτυπωτή)

 

τι προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My 2 cents..

 

Εγώ θα έπαιρνα τον Brother MFC-5890CN

 

Για ποιο λόγο?

 

1)Α3

2)2€/αναγεμισμένο μελάνι.

 

Έχει και Α4 και είναι και λίγο πιο φτηνός.

 

Μιλάμε για πολύ τίμιο πολυμηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My 2 cents..

 

Εγώ θα έπαιρνα τον Brother MFC-5890CN

 

Για ποιο λόγο?

 

1)Α3

2)2€/αναγεμισμένο μελάνι.

 

Έχει και Α4 και είναι και λίγο πιο φτηνός.

 

Μιλάμε για πολύ τίμιο πολυμηχάνημα.

 

 

Μακρια απο HP για μενα...Canon και Epson, μαζι με καποια vfm μοντελα απο lenovo κτλ αξιζουν...

 

http://www.skroutz.gr/s/88399/Canon-Pixma-MP550.html

 

O Brother είναι υπερβολικά ακριβός στα 193ευρώ περισσότερο επαγγελματικος μ φαίνεται...

ο κανον απ την αλλη αν προσέξετε είναι πολύ αργός στον εκτυπωτή (9 ασπρομαυρες σελ/λεπτο)χωρίς φαξ. χρειαζομαι 1 απλό πολυμηχάνημα με wifi...

 

ο epson ποσες σελίδες εκτυπώνει ξερετε? διάβασα πως η κεφαλή είναι εγκατεστημένη μέσα στον εκτυπωτή - αν χαλασει (απο προβληματικο refil κλπ θα τον πληρώνω καινουργιο) εναντι της hp που είναι τοποθετημενη η κεφαλη

πανω στο μελανι, οποτε κ να χαλασει - πεταμα κ καινουργιο με 12ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...