Προς το περιεχόμενο

Skype 3.0 για iOS, με βίντεο-κλήσεις και κλήσεις προς την desktop εφαρμογή


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Η φημολογία των τελευταίων ημερών επιβεβαιώθηκε και το Skype κυκλοφόρησε την έκδοση 3.0 της εφαρμογής του για iOS, στην οποία εισάγει τη δυνατότητα βίντεο-κλήσεων. Επίσης, το Skype για iOS δίνει πλέον στους χρήστες τη δυνατότητα να πραγματοποιούν κλήσεις προς χρήστες της desktop εφαρμογής (Windows και Mac).

 

Με το Skype για iOS 3.0, όσοι χρησιμοποιούν iPhone 4, iPhone 3GS και iPod touch 4ης γενιάς μπορούν να πραγματοποιούν βίντεο-κλήσεις απευθείας από τη συσκευή τους μέσω Skype. Αντίθετα, οι κάτοχοι iPad και παλαιότερων iPod touch μπορούν μόνο να δεχτούν, λόγω της έλλειψης κάμερας στις εν λόγω συσκευές.

 

Ιδιαίτερα σημαντικό είναι επίσης ότι το Skype υποστηρίζει βίντεο-κλήσεις μέσω 3G, σε αντίθεση με το Facetime της Apple, που λειτουργεί μόνο μέσω WiFi.

 

skypeios1.jpg yigm0tw5p.png

Όσοι χρησιμοποιούν ήδη την εφαρμογή θα χρειαστεί απλώς να την αναβαθμίσουν. Οι υπόλοιποι μπορούν να εγκαταστήσουν το Skype για iOS από το app store.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα... με Wifi είναι τέλειο και με 3G υπάρχει lag το πολύ 1 sec με μέτριο σήμα (Cosmote). Μπορεί να άργησαν αλλά σίγουρα άξιζε η αναμονή με τέτοιο αποτέλεσμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω στο κινητό μου μπροστά κάμερα και δεν το ξέρω ; Έχω το 3GS και αναρωτιέμαι πως θα κάνω κλήση video :P

Μονο με την πισω καμερα. Πανε μπροστα απο εναν καθρεφτη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν λέμε μέσω 3g , αν έχω πρόγραμμα πχ. 200 λεπτά δωρεάν κλήσεις και βιντεοκλήσεις στην voda μπορώ να χρησιμοποιώ το skype και δεν θα χρεώνομαι?? Έχω το 3gs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν λέμε μέσω 3g , αν έχω πρόγραμμα πχ. 200 λεπτά δωρεάν κλήσεις και βιντεοκλήσεις στην voda μπορώ να χρησιμοποιώ το skype και δεν θα χρεώνομαι?? Έχω το 3gs.

Θα χρεώνεσαι,βάση του προγράμματος δεδομένων και όχι των βιντεοκλήσεων.Δηλαδή η δωρεάν βιντεοκλήσεις που έχεις δεν αφορούν το skype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...