Προς το περιεχόμενο

Dell U2311h και PS3


skywritergr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

δικό μου λάθος συγγνώμη, αν ήταν το DVI από την πλευρά του PC υπήρχε περίπτωση να υποστηρίζει ήχο με γνωστές πατέντες που γίνονται από τους κατασκευαστές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά έκανα ένα Google search και βρήκα εύκολα αυτό http://forum.notebookreview.com/hardware-components-aftermarket-upgrades/323032-hdmi-displayport-adapter.html

 

Αν θες μπορείς να το ψάξεις παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως τελικά πάω στην λύση του Logic3 PS3 Soundstation. Συνδέω εκεί τον ήχο του PS3 και τελειώνει το παραμύθι. Γιατί με την οθόνη δεν βλέπω φώς σε αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ'οτι είχα διαβάσει παλαιότερα ψάχνοντας για το ίδιο θέμα χρείαζεται active αντάπτορά για hdmi σε display port αλλά και παλι δεν ξέρω αν θα δουλεψει οποτε καλύτερα σύνδεσε το ps3 στη dvi.Εξάλλου η soundbar δεν πολυαξιζει.Aκόμη και με ηχεια των 20-30 ευρω θα έχεις αρκέτα καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Για τον ήχο σύνδεσε το ps3 κατευθείαν με τη πηγή του ήχου π.χ ηχεια,soundbar κτλ.

 

Αυτο που δείχνεις φάινεται ok αλλα απ΄οτι ειδα στο amazon πάει 48λίρες.Ψαξε για ενα πιο φθηνο 2.1 σετάκι με μια έισοδο για ήχο.Τα ηχεία με το macbook και το ps3 στην 3.5 mm είσοδο(των ηχείων) μέσω του αv καλωδιου(του ps3) κι ενος ενδιάμεσου καλωδιου(male/female/splitter ανάλογα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια

ειναι αμαρτια νομιζω να χαλασεις λεφτα παραπανω για να παρεις IPS panel και θυροτηλοραση,

καλiτερα να παρεις μια προσφορα και να παρεις μια κανονικη εστω την πιο φθηνη 32" απο κανα κωτσοβολο.Mediamarkt,saturn

ειναι κριμα δηλαδη να παρεις τοσο μικρη οθονη για ps3 εκτός αν το βαλλεις σε γραφειο και εισαι στο 1-1,5m max

ειναι η αποψη μου

γιατι τη χρηση που θες

πρωτα κοιτας ιντσες και μετα ,χρωματα κτλ

εγω εχω την Dell u2410 και ειμαι τρομερο funboy DEll

αλλα επειδη και γω ειμαι στα σκαριά για παιχνιδομηχανη

δεν υπαρχει περιπτωση να το χαραμισω στις 24"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Eιμαι κι εγω ενα βημα πριν την αγορα της u2311h για χρηση με macbook pro και xbox 360 βεβαια, αντι για ps3.

Mια λυση που εχω σκεφτει ειναι να παει το mbp με dvi στην οθονη και τα ηχεια που θα παρω ξεχωριστα στο mbp. Οσο για το xbox παιρνω το vga cable το οποιο εχει και 2πλο rca για τον ηχο και βαζω τα rca στα ηχεια (θα κοιταξω να παρω ηχεια που να χουν ολα τα απαραιτητα προφανως για ενα τετοιο setup).

 

Εχετε να προτεινετε τιποτα καλυτερο για τον οποιονδηποτε λογο; Πχ και να αξιοποιησω τη displayport δε νομιζω πως με εξυπηρετει σε κατι, ποσο μαλλον το να βαλω το 360 στη dvi με ενα hdmi to dvi adapter. Κριμα που δεν εχει ενα απλο mini jack πανω της η οθονη, ποσο δυσκολο ηταν πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ερωτηση

 

αγορασα εναν hdmi to dvi ανταπτορα απο το ebay για να συνδεσω το ps3 αλλα η dell2311h μου εμφανιζει μυνημα:

 

No dvi-d cable

 

Τι μπορει να φταίει;

 

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...