Προς το περιεχόμενο

μελανάκι απο carefour


samniotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα ένα μελανάκι (συγκεκριμένα το 350XL 34ml) απο τα καρφούρ γιατί το είχε σε καλή τιμή για να εκτυπώσω κάτι έγγραφα άλλα όταν το βάζω ο εκτυπωτής (ΗΡ 4340) μου λέει ότι λείπει ή είναι κατεστραμένο.

Μέσα στην συσκευασία έχει και ένα αυτοκόλλητο, περίπου 3*3 εκατοστά με ένα σχέδιο σαν ολοκληρωμένο άλλα δεν έχει πουθενά οδηγίες σχετικά με το αν μπαίνει κάπου για να προσπεράσει αυτό το check του εκτυπωτή.

 

Please help

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτοκόλλητο το έβγαλες πριν βάλεις το μελάνι μέσα;

 

Αν δεν το έχεις κάνει, βγάλε το αλλά με προσοχή. Μην πάρεις και το "ολοκληρωμένο" μαζί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα ένα μελανάκι (συγκεκριμένα το 350XL 34ml) απο τα καρφούρ γιατί το είχε σε καλή τιμή για να εκτυπώσω κάτι έγγραφα άλλα όταν το βάζω ο εκτυπωτής (ΗΡ 4340) μου λέει ότι λείπει ή είναι κατεστραμένο.

Μέσα στην συσκευασία έχει και ένα αυτοκόλλητο, περίπου 3*3 εκατοστά με ένα σχέδιο σαν ολοκληρωμένο άλλα δεν έχει πουθενά οδηγίες σχετικά με το αν μπαίνει κάπου για να προσπεράσει αυτό το check του εκτυπωτή.

 

Please help

Συγνώμη ρε παιδιά,αυτό δηλαδή δεν είναι hacking;

Ή το Καρφούρ δικαιολογείται απ' τον όγκο πωλήσεών του;

 

On topic,πήγαινέ το πίσω αν δεν δουλεύει,δεν είσαι τόσο πλούσιος για να βάζεις τόσο φτηνά μελάνια.

 

Νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:huh:

Τι hacking;

Το να προσπαθήσει κάποιος να ξεπεράσει τους περιορισμούς του κατασκευαστή,αυτό δεν θεωρείται hacking;

 

or,wait,hacking είναι μόνο στα warez;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτοκόλλητο το έβγαλες πριν βάλεις το μελάνι μέσα;

 

Αν δεν το έχεις κάνει, βγάλε το αλλά με προσοχή. Μην πάρεις και το "ολοκληρωμένο" μαζί!

 

Δέν είχε αυτοκόλλητο, είχε ένα πλαστικό που κάλυπτε την κεφαλή με σφουγγαράκι.

Τελικά το επέστρεψα και πήρα ένα γνήσιο να κάνω την δουλειά μου - μέχρι τώρα την είχα βγάλει με το μικρό που είχε στην αρχική συσκευασία - την επόμενη φορά θα πάει για γέμισμα!

 

Μέσα στην συσκευασία όπως προείπα είχε και ένα sticker που προφανώς το κολλάς κάπου για να μπορεί να το αναγνωρίσει ώς γνήσιο ο εκτυπωτής άλλα απο την μιά δεν είχε πουθενά οδηγίες περί αυτού και απο την άλλη άσχετος με το άθλημα εγώ, δεν μπόρεσα να καταλάβω τί ακριβώς παίζει!

 

Άλλη ερώτηση αν γνωρίζει κανείς - Αν ένα μελανάκι 351 φτάσει στην λήξη της εγγύησης (αυτή που αναγράφεται πάνω στο κουτί και στο μελανάκι) σταματάει να λειτουργεί ή αυτό ισχύει για άλλα μελανάκια της ΗΡ και όχι για το συγκεκριμένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...