Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το είχα γράψει και σε άλλο Θέμα το γράφω και εδώ, μετά απο χρόνια μπήκα και εγώ να σκοτώσω λίγο την ώρα μου και βρήκα το https://l2eu.com/ που ξεκίνησε 14/7. 

 

attachicon.giffor_forum_baium.png

 

Κλασικός server που ανοιγοκλείνει ανα 2 μήνες με διαφορετικά rates. Ακόμα γελάω με φίλους μου που έπαιξαν σε low rate του l2eu πριν κάτι μήνες και έκλεισε μετά από λίγο καιρό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,

 

Συγγνωμη εαν εχει ξαναερωτηθει το θεμα που εχω.

 

Μετα απο αρκετα χρονια και λογο οικογενειας σταματησα να παιζω L2,πλεον με νεο laptop και χρονο θελω ξανα να αρχισω μιας και επαιζα χρονια.

 

Εχουμε και λεμε λοιπον Windows 10 64bit παιζει το L2? διοτι κατα την εγκατασταση του official μου βγαζει το εξης μηνυμα.

 

DirectX 9.0 web setup-command line option syntax error.type command / for help που σημαινει πως δεν με αφηνει να κανω install to game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,

 

Συγγνωμη εαν εχει ξαναερωτηθει το θεμα που εχω.

 

Μετα απο αρκετα χρονια και λογο οικογενειας σταματησα να παιζω L2,πλεον με νεο laptop και χρονο θελω ξανα να αρχισω μιας και επαιζα χρονια.

 

Εχουμε και λεμε λοιπον Windows 10 64bit παιζει το L2? διοτι κατα την εγκατασταση του official μου βγαζει το εξης μηνυμα.

 

DirectX 9.0 web setup-command line option syntax error.type command / for help που σημαινει πως δεν με αφηνει να κανω install to game.

 

Δοκισμασε να βαλεις το DX9

 

https://www.microsoft.com/en-gb/download/details.aspx?id=8109

 

Στον Chronos παιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκισμασε να βαλεις το DX9

 

https://www.microsoft.com/en-gb/download/details.aspx?id=8109

 

Στον Chronos παιζεις?

Καλησπερα,

 

Τελικα εγινε η εγκατασταση ολα καλα χωρις το DirectX9 αλλα κολησαμε στην AGP!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

δεν ξέρω αν γνωρίζεται αλλά από τον άλλον μήνα ξεκινάει το L2(συνεργασία NCSOFT/Netmarble) σαν mobile εφαρμογή official. είναι λίγο διαφορετικό το gameplay του φυσικά άλλα όσοι έχετε να παίξετε χρόνια με την μία θα θυμηθείτε τις μουσικές στις πόλης και τον ήχο απο τα SS.

 

Link.png Site: l2.netmarble.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες μπορει καποιος να με βοηθησει να μου εξηγηση λιγο την class dommbringer dyes kai tetia ?

Βασικά όταν έπαιζα DB του έβαζα +CON τώρα δεν θυμάμαι αν ήταν - MEN ή STR αλλά γενικά το class έχει καλό STR αλλά χαμηλό CON (HP). Αυτά για servers που δεν έχουν το 4ο class γιατί  με το 4ο class βάζεις πχ +5 CON & +3STR αν είσαι καλός donator.

Από epic gear βάζεις ότι σου δίνει +STUN attack και critical damage αν και critical σε skill αυτό το class απλά δεν παίζει...αλλά για απλά hits μετράει...α και φυσικά θες necklace που να κατεβάζει το skill re-use (Valakas είναι το top για μη 4ο class).

Σε mass pvp ή sieges ο ρόλος του class δεν είναι killer και να παίρνεις pvp αλλά είσαι mass stunner...Rush Impact - next target - rush Impact κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά όταν έπαιζα DB του έβαζα +CON τώρα δεν θυμάμαι αν ήταν - MEN ή STR αλλά γενικά το class έχει καλό STR αλλά χαμηλό CON (HP). Αυτά για servers που δεν έχουν το 4ο class γιατί  με το 4ο class βάζεις πχ +5 CON & +3STR αν είσαι καλός donator.

Από epic gear βάζεις ότι σου δίνει +STUN attack και critical damage αν και critical σε skill αυτό το class απλά δεν παίζει...αλλά για απλά hits μετράει...α και φυσικά θες necklace που να κατεβάζει το skill re-use (Valakas είναι το top για μη 4ο class).

Σε mass pvp ή sieges ο ρόλος του class δεν είναι killer και να παίρνεις pvp αλλά είσαι mass stunner...Rush Impact - next target - rush Impact κτλ

 

Αυτό δεν ισχύει πια εδώ και χρόνια.

Δεν χρειάζεται να είσαι donator για να βάλεις +5 dyes.

Επίσης με ένα frintezza neck κάνει την δουλειά του σχετικά με το reuse των skill. Δεν χρειάζεται valakas.

δεν ξέρω αν γνωρίζεται αλλά από τον άλλον μήνα ξεκινάει το L2(συνεργασία NCSOFT/Netmarble) σαν mobile εφαρμογή official. είναι λίγο διαφορετικό το gameplay του φυσικά άλλα όσοι έχετε να παίξετε χρόνια με την μία θα θυμηθείτε τις μουσικές στις πόλης και τον ήχο απο τα SS.

 

Link.png Site: l2.netmarble.com

 

Σκουπίδι είναι. Το δοκίμασα πριν αρκετό καιρό. Αν θέλει κάποιος να θυμηθεί τα παλιά, ψάχνει και βρίσκει καναν interlude server που έχει χιλιάδες εκεί έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5% vs 10% ε δεν το λες ότι δεν χρειάζεται το valakas....και για τα dyes δεν λέω για τα παλιά +5/-5 dyes λέω για τα awakening που είναι +5/+5 και θες κοντά στα 2bil ανά dye (=20bil για μια 10άδα) στον chronos 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Lineage2 Official Adena

 

ρε παιδιά πως βγάζεις λεφτά σε αυτό το παιχνίδι? είμαι 87lvl mage και με το ζόρι βγάζω 2kk την ημέρα και τα όπλα (grade r) κάνουν από 500κκ έως 3-4δις.

 

μήπως υπάρχουν τίποτα party-zones που πετάνε καλά λεφτά ή πρέπει να σκάσω real money. γιατί δεν παίζει να καω τόσο να μαζέψω 1δις Adena.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά πως βγάζεις λεφτά σε αυτό το παιχνίδι? είμαι 87lvl mage και με το ζόρι βγάζω 2kk την ημέρα και τα όπλα (grade r) κάνουν από 500κκ έως 3-4δις.

 

μήπως υπάρχουν τίποτα party-zones που πετάνε καλά λεφτά ή πρέπει να σκάσω real money. γιατί δεν παίζει να καω τόσο να μαζέψω 1δις Adena.

 

Μιλάς για τον core / ramona να φανταστώ.

 

ΔΕΝ κάνεις καριέρα χωρίς να δώσεις λεφτά εκτός αν σου δανείσουν τίποτα φίλοι σου items και "ευχαριστηθείς" το game.

 

Εγώ πήρα items από φίλους πχ, φαρμαρα τα πάντα, έβγαλα δικά μου items (αρκετά kelbim bow τα οποια πουλαγα  και εκανα μια μικρή περιουσία μιας και πούλαγα το ένα τότε 15-16 bil) ε με τα πολλά βαρέθηκα και τα πούλησα όλα με ευρώ.

Μέσα σε 3 μήνες όλα αυτά και έφυγα με 1700 ευρώ κερδισμένος :P

 

Με λίγα λόγια. ΔΕΝ αξίζει να παίξεις και να χαραμίσεις τον χρόνο σου.

Βρες κάποιον private και άραξε εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω official της NCSOFT.

 

Το έχω σκεφτεί και εγώ να αγοράσω adena. αν σκεφτείς ότι μερικοί πουλάνε 1δις 10$ συμφέρει να δώσεις 50-60 ευρώ να μάσεις 5δις και είσαι άρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω official της NCSOFT.

 

Το έχω σκεφτεί και εγώ να αγοράσω adena. αν σκεφτείς ότι μερικοί πουλάνε 1δις 10$ συμφέρει να δώσεις 50-60 ευρώ να μάσεις 5δις και είσαι άρχοντας.

 

Νομίζεις πως θα είσαι άρχοντας. 

Έχεις ιδέα τι κυκλοφορεί εκεί από items;

Με 5 bil δεν κάνεις απολύτως τίποτα. 

Πάνε οι εποχές που ήξερες.

 

Για να φτιάξεις talismans κτλ που τα χρειάζεσαι ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ, θα χρειαστείς πάνω από 30 bil.

Για ένα καλό pve weapon θα χρειαστείς πάλι πάνω από 20 bil. Για PvP weapon άστο..

(Armor τα ίδια + τα jewels)

 

Θα πρέπει να πουλήσεις το σπίτι σου και πάλι καριέρα δεν θα κάνεις :P Και αν σου φαίνονται υπερβολικά αυτά που λέω, τράβα μια βόλτα προς max cheaters forum στα WTS / WTB items και κάνε τις πράξεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...