Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπαιζα αρκετό καιρό στον eu4game στον core server αλλά πλέον έχω χάσει τη μπάλα με τις τόσες αλλαγές στα classes και γενικότερα. Σκέφτομαι να δοκιμάσω την τύχη μου στον l2 classic, αλλά δεν ξέρω εάν ένας casual παίχτης σαν και εμένα έχει θέση σε ένα τόσο hardcore server όσον αφορά το xp. Μπορώ να πω ότι πλεόν στη δουλειά μου έχω αρκετές ώρες διαθέσιμες για να αφιερώσω στο παιχνίδι.

Εάν εξαιρέσουμε την συνδρομή, αξίζει να δοκιμάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα ένα διάστημα, να ξέρεις δεν είναι ακριβός classic, είναι πολύ αχταρμάς το παιχνίδι, με λίγα λόγια αν θυμάσαι τα skills από C1 και μετά δεν έχουν καμία σχέση πχ έκανα sorcerer που υποτίθεται ότι μέχρι το C4 που βάζουν μεγάλο cast speed στο sleep ότι ήταν top class...guess what? από αυτό το πρώτο update το sleep είναι άχρηστο skill...

Είναι και πολλά άλλα που με χαλάσαν και δεν έχουν σχέση με το πως ήταν το game τότε.....θα σου πρότεινα να το σκεφτείς πολύ καλά πριν αρχίσεις εκεί! 

Κάτι άλλο, και το xp δεν πάει καλά σαν να είναι χ0,5 αντί χ1. Όταν άρχισα το L2 στον official πήγαινα άνετα 35+ σε μια μέρα. Στον classic έπαθα ταραχή να φτάσω το 20....θέλει να αφιερώσεις πολύ πολύ χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα πολύ σημαντική η άποψη σου. Μου έδωσες να καταλάβω ότι είναι κανονική άπρακτη για δήθεν νοσταλγούς που προσπαθεί να αρμέγει πορτοφόλια με τη δυσκολία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που εγινε release το black desert δε βλεπω το λογο να ασχοληθει κανεις με το l2 πλην του nostalgia factor!

Για μένα πέραν της νοσταλγίας (αν και ο 101 level wynn spectral master μου, μου αρέσει πάρα πολύ) είναι και άλλοι λόγοι που μένω L2 και δεν θα πήγαινα σε κάποιο wow clone σαν το Black Desert. 

Ο κύριος λόγος είναι τα Classes. Στο L2 θα κάνεις έναν healer και θα είναι ένα καθαρό class healer. Στα wowειδές είναι λίγο tank, λίγο healer, λίγο DD, λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και δεν ξέρεις τι έχεις κάνει στο τέλος.

Θα πας σε ένα group pvp και όλοι είναι DD ούτε tank, ούτε healer μα ούτε και κάποιος buffer. 

Το Black Desert και το κάθε black desert πέραν του "wow" factor δεν θα κρατήσει ποτέ κάποιον παίχτη του L2. Όπως δεν κράτησε το aion, όπως δεν κράτησε το blade & soul. 

Ναι μεν έχουν πιο καλά γραφικά ναι μεν έχουν 1-2 mechanics που δεν τα έχει το l2 αλλά σε όλα τα άλλα δεν είναι κάτι που θα κάνει κάποιον από το L2 να πει "quitaρω οριστικά, πουλάω gear και αρχίζω".

Ο Classic αν ήταν real classic θα είχε μια Α επιτυχία, δυστυχώς αυτό που κάνανε είναι ένα mix που υποτίθεται ότι είναι C2 αλλά με τα skills του high five και τα levels του c1, με GoD client....έχασα το μέτρημα με τις διαφορές! 

Άσχετο με τα παραπάνω, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω L2 off server files του helios? 

Για μένα το παιχνίδι στο update που είναι τώρα είναι πιο ωραίο από ποτέ! Το καταστρέφει το Free 2 Play/Pay 2 Win.

Μακάρι να βγάζανε έναν official με το νεότερο update αλλά με πληρωμή κάθε μήνα και όχι L2Store

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

αλλος ενας μετα τους εκατονταδες με ιδιο setup...δεν καταλαβαινω γτ τους υποστηριζει ο κοσμος...μετα απο 10 χρονια και βαλε που επαιζα το παιχνιδι θα γυρναγα πισω μονο για εναν τσαμπα official c4-c6 η εναν καλο classic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 μήνες μετά...

Τα απογεύματα που είμαι σπίτι μετά τη δουλειά νοσταλγώ να παίξω L2 και ψάχνω άτομο/άτομα για παρέα.  24 του μήνα ανοίγει ο lineage.club αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παιζει καποιος ακομα c4 ανοιξε ενας νεος server με ελληνα admin αρκετα event αλλα λιγο κοσμο!

 

http://l2pulse.com/

οπου ακους ελληνας admin τρεχα...λογικα corruption δεν θα χει λεφτα για server και ddos protection και αλλα τετοια καλα...ελπιζω να μην ισχυει βεβαια  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...