Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγει την επόμενη εβδομάδα στις 25 x10 inteelude. Επίσης άνοιξε και ο l2.gr high 5 και στις 10/10 ανοίγει ο eglobal.. Wtf.. Εδώ δε γεμίζει ένας ελληνικός θα γεμίσουν 3; Πάντως έχουν γίνει φιλότιμες προσπάθειες απ ότι βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν μερικά χρόνια έπαιζα l2 c4 elite. Μετά ο server έκλεισε, έψαξα από δω και από εκεί αλλά κανένας server δεν με ενθουσίασε και το παράτησα. Πρόσφατα ξέθαψα από κάπου το l2 c6 και βρήκα έναν server ο οποίος μου φάνηκε πολύ μαλακία και ενώ φαινόταν από τους πιο δημοφιλής, ήταν άδειος. Έχει παρηκμάσει τόσο πολυ΄το lineage ή είναι ιδέα μου; Το κοινό έχει στραφεί σε άλλα online games?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός ο λόγος να παίξεις σε private server όταν ο official που δουλεύουν όλα όπως πρέπει είναι free to play?

 

Παλιότερα που ο official είχε συνδρομή ναι είχαν κάποιο νόημα οι private servers αλλά τώρα προσωπικά δεν βλέπω λόγο ύπαρξης τους, εκτός ίσως από τα ανεβασμένα rates.

 

Τέλος μην ξεχνάς ότι πια υπάρχει μεγάλη προσφορά σε mmo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

revive ..!!!!!

 

καθως εψαχνα να αναπληρωσω την χαμενη δοξα του lineage επαιξα καμια 3 μμο...περιττο να πω πως σαν το lineage  δεν εχει ..

και λεω να παιξω παλι ..το προβλημα ειναι το που..

το official η αυτο το classic το ευρωπαικο που λετε ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω μια από τα ίδια... είδα και δοκίμασα πολλά mmo και γύρισα πίσω στο L2 στον official US (Chronos).

100 Summoner main / 99 Dual Archer. Έτσι όπως το έχουν κάνει τώρα εμένα μου αρέσει πιο πολύ.

Το leveling είναι πολύ πιο γρήγορο από ποτέ και μπήκα σε μια καθαρά pve ελληνική clan, έχουμε κάνει ωραίο παρεάκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω μια από τα ίδια... είδα και δοκίμασα πολλά mmo και γύρισα πίσω στο L2 στον official US (Chronos).

100 Summoner main / 99 Dual Archer. Έτσι όπως το έχουν κάνει τώρα εμένα μου αρέσει πιο πολύ.

Το leveling είναι πολύ πιο γρήγορο από ποτέ και μπήκα σε μια καθαρά pve ελληνική clan, έχουμε κάνει ωραίο παρεάκι!

Δεν εχω παιξει καθολου ετσι οπως εχει γινει , αλλα το θεμα farming και hard lvling ηταν κατι που μου αρεσε.Για το πως ειναι τωρα δεν εχω ακομη αποψη.

Ο chronos απο οσο ειδα ειναι gmt-2 δηλαδη διαφορα 5 ωρες και λεω να παω στον ναια που εχει διαφορα 1 ωρα.

ξερει κανεις να μου πει κατι για αυτο το ευρωπαικο lineage 2 classic ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το hard leveling υπάρχει στα 100+ μιας που δεν υπάρχει level cap. 

Είχα quitάρει 3/9/2013 λόγο Rome II και ήμουν τότε 99 main 96(60%) dual, τότε στο 99 με όλα τα daily έβγαζα 0,03-0,05%, τώρα από 5 ως 15% ανάλογα τα xp pots και τα server events. Πήγα 100 νομίζω κάτω από μήνα (έκανα πολλά daily με το dual) και σήμερα 99 στο dual, περίπου 1,5 μήνα που παίζω. Το 100 από την άλλη ανεβαίνει αργά...και μετά από ότι μου έχουν πει είναι πίκρα! 

Η αλήθεια για την ώρα είναι ότι και μένα δεν μου αρέσει αλλά 50ευρώ για transfer δεν τα δίνω για κανέναν λόγο! Το toon μου ήταν στον Devianne μετά στα merges βρέθηκε στον Chronos οπότε και εδώ θα μείνω!

Πέραν από τις μη βολικές ώρες από ότι μου λένε είναι dead όλοι οι άλλοι servers πλην του Chronos και θα γίνουν σύντομα πάλι merges.

Οπότε ένα transfer είναι ρίσκο για μένα μιας που μπορεί να βρεθώ ξανά στον Chronos και να έχω δώσει και 50 για το τίποτα! 

Για τον EU classic δεν νομίζω ότι άρχισε ακόμα. Έχει αρχίσει στην Ρωσία για Ρώσους, για Ευρώπη δεν ξέρω αν και προσωπικά δεν το ψήνω πάλι για νέο toon και από το 0! Αν και πριν καιρό μου άρεσε η ιδέα ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιον σερβερ να μπω να παιξω παιδια?να εχει κοσμο και ελληνες ισως εχετε τιποτα κατα νου?

Εγω φιλε μου ξεκινησα αυτο το l2 classic tou 4game.(οσο το εψαξα ειδα πως ειναι ο official server Europe) kai σε 3 ωρες ειμαι 45 lvl .ειδα κοσμο αλλα οχι πολυ αλλα μπηκα και αργα το βραδυ οποτε δεν ξερω  το απογευμα πως ειναι .

Κοίτα το hard leveling υπάρχει στα 100+ μιας που δεν υπάρχει level cap. 

Είχα quitάρει 3/9/2013 λόγο Rome II και ήμουν τότε 99 main 96(60%) dual, τότε στο 99 με όλα τα daily έβγαζα 0,03-0,05%, τώρα από 5 ως 15% ανάλογα τα xp pots και τα server events. Πήγα 100 νομίζω κάτω από μήνα (έκανα πολλά daily με το dual) και σήμερα 99 στο dual, περίπου 1,5 μήνα που παίζω. Το 100 από την άλλη ανεβαίνει αργά...και μετά από ότι μου έχουν πει είναι πίκρα! 

Η αλήθεια για την ώρα είναι ότι και μένα δεν μου αρέσει αλλά 50ευρώ για transfer δεν τα δίνω για κανέναν λόγο! Το toon μου ήταν στον Devianne μετά στα merges βρέθηκε στον Chronos οπότε και εδώ θα μείνω!

Πέραν από τις μη βολικές ώρες από ότι μου λένε είναι dead όλοι οι άλλοι servers πλην του Chronos και θα γίνουν σύντομα πάλι merges.

Οπότε ένα transfer είναι ρίσκο για μένα μιας που μπορεί να βρεθώ ξανά στον Chronos και να έχω δώσει και 50 για το τίποτα! 

Για τον EU classic δεν νομίζω ότι άρχισε ακόμα. Έχει αρχίσει στην Ρωσία για Ρώσους, για Ευρώπη δεν ξέρω αν και προσωπικά δεν το ψήνω πάλι για νέο toon και από το 0! Αν και πριν καιρό μου άρεσε η ιδέα ... 

Ναι σιγουρα φιλε μου , εννοειται οτι δεν κανεις transfer .Καποιος φιλος μου με ηδη υπαρχοντες χαρακτηρες θα μου στειλει μηνυμα αυριο να μου πει σε ποιον σερβερ τους εχει .

Οσο για το classic που λες εχω μπερδευτει. απο την 4games δεν ειναι ο σερβερ ? Γιατι εγω ξεκινησα κανονικα απο σημερα και  επαιξα εκει 3 ωριτσες.

εψαξα στο διαδικτυο και ειδα πως ο official ευρωπης ειναι αυτος https://eu.4game.com/lineage2/play/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε μου ξεκινησα αυτο το l2 classic tou 4game.(οσο το εψαξα ειδα πως ειναι ο official server Europe) kai σε 3 ωρες ειμαι 45 lvl .ειδα κοσμο αλλα οχι πολυ αλλα μπηκα και αργα το βραδυ οποτε δεν ξερω  το απογευμα πως ειναι .

Ναι σιγουρα φιλε μου , εννοειται οτι δεν κανεις transfer .Καποιος φιλος μου με ηδη υπαρχοντες χαρακτηρες θα μου στειλει μηνυμα αυριο να μου πει σε ποιον σερβερ τους εχει .

Οσο για το classic που λες εχω μπερδευτει. απο την 4games δεν ειναι ο σερβερ ? Γιατι εγω ξεκινησα κανονικα απο σημερα και  επαιξα εκει 3 ωριτσες.

εψαξα στο διαδικτυο και ειδα πως ο official ευρωπης ειναι αυτος https://eu.4game.com/lineage2/play/

 

https://eu.4game.com/lineage2classic/preorder/

 

Εδω ειναι ο πραγματικος L2classic Europe. 

Εσυ για να πηγες 45 σε 3 ωρες η μπηκες στον "official" που ειναι ομως πλεον αλλο lineage απο αυτο που ηξερες η σε καποιον private με ονομα "classic".

Εγω και πολυ φιλοι το ψηναμε πολυ οταν ανακοινωθηκε πριν το καλοκαιρι , αλλα πλεον περασε πολυς καιρος και δοκιμασα το EVE Online , εμεινα εκει προς το παρον :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://eu.4game.com/lineage2classic/preorder/

 

Εδω ειναι ο πραγματικος L2classic Europe. 

Εσυ για να πηγες 45 σε 3 ωρες η μπηκες στον "official" που ειναι ομως πλεον αλλο lineage απο αυτο που ηξερες η σε καποιον private με ονομα "classic".

Εγω και πολυ φιλοι το ψηναμε πολυ οταν ανακοινωθηκε πριν το καλοκαιρι , αλλα πλεον περασε πολυς καιρος και δοκιμασα το EVE Online , εμεινα εκει προς το παρον :D

Ειναι αλλο απο αυτο που ηξερα ...blessings 100% xp και κατι τετοια...ολα ξενα μου φαινονται.

Τελικα ο σερβερ που εκανα create ειναι της ιδιας εταιριας στον ιδιο host αλλα δεν ειναι ο classic τζαμπα σκοτωσα την ωρα μου νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νεότερο update του L2 είναι για μένα τουλάχιστον καλύτερο από ποτέ.

Τα Classes είναι balanced αν και OK πάντα θα υπάρχει ο imba τάδε class κατά καιρούς, όπως πχ ήταν ο summoner όταν είχε 4 pet, τώρα 2 κουτσά και είναι balanced! 

Η οικονομία μετά το Tauti update ως τώρα είναι ελαφρός γτπκ. Full drops δεν παίζουν, adena τα creeps πετάνε λίγα και βάζουν κατά καιρούς xp events και βλέπεις στα 99+ instance να σου σκάνε toons με low R grade gear! 

Φυσικά και δεν βγαίνει με τίποτα το instance και όταν δεν τους παίρνεις στα group σε αρχίζουν στα prive μπινελίκια! 

Με τον νέο launcher + gameguard τα πιο πολλά bots πήραν los poulos αν και οι λεφτάδες pvpers που σκάνε αρκετά χιλιάρικα τον μήνα μια χαρά βασιλεύουν!

Ο λόγος που σκεφτόμουν το classic ήταν αυτός, δεν μπορώ άλλο L2Store! 

Το παιχνίδι στα μεγάλα level είναι σαν να είσαι στο star wars! Όλοι κόκκινα φωτόσπαθα κρατάνε με 2-3SA+PVP και γω από την άλλη και δεν έχω τα 50άρικα που θέλει το κάθε scroll αλλά και να τα είχα δεν θα τα έδινα, σε αυτό το game, τόσο μεγάλα ποσά και αυτήν την περίοδο! 

Δεν λέω μου αρέσει με την παρέα που φτιάξαμε αλλά είμαστε καθαρά pve...για pvp παίζει 40 άτομα να χάσουμε από 1 enemy με δυνατή visa!

Στα πιο παλιά chronicle θυμάμαι όταν κάποιος είχε +4 όπλο ότι ήταν θεός! Που να είχε κανά +5 +6 +7 rulαρε τον server! Τώρα πήγα το Retributer μου +4 όλο χαρά και πέφτω σε party με άλλο summoner που είχε +15 με 3SA + PVE με τρομερό passive augmentation και ντράπηκα να κάνω link το όπλο μου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ενδιαφέρεται να ξεκινήσει τον l2classic europe και ψάχνει για clan μπορεί να μπει στο forum μας να δηλώσει classes και ώρες για να φτιαχτούν τα cp.

 

Από εδώ μπορείτε να κάνετε το preorder: https://eu.4game.com/lineage2classic/preorder/

και εδώ είναι το forum: http://4od.altdevs.com/viewforum.php?f=2

 

 

 

Στην ερώτηση What does 4oD stands for?

βάζετε Angels of darkness

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...