Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομιζω οτι ειναι σιγα τα αυγα.γιατι φιλος μου με i7 3770  και μια αξιοπιστη  gtx 770 2gb direct II OC επαιζε low details στο siege οταν frapsare.ειχε και ssd.εγω προσωπικα εχω στο ραφι 12 gb ram ddr3 για την ωρα και ocz vertex 450 ssd .και ψαχνομαι για  mobo/cpu/vga. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχει καμια σχεση το παραπανω. Απλα το παιχνιδι ειναι καργα Unoptimized μεχρι 2 πυρηνες διαβαζει και το μονο που βοηθαει λιγακι,κυριως για αυτους που παιζουν με Alt tab παραλληλα παραθυρα ειναι τα 6 με 8gb ram. Σιγα μην θελει παραπανω απο I7 3770 και 770 το σαπιο L2.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ειναι σιγα τα αυγα.γιατι φιλος μου με i7 3770  και μια αξιοπιστη  gtx 770 2gb direct II OC επαιζε low details στο siege οταν frapsare.ειχε και ssd.εγω προσωπικα εχω στο ραφι 12 gb ram ddr3 για την ωρα και ocz vertex 450 ssd .και ψαχνομαι για  mobo/cpu/vga. 

troll/

επαιζα με i3 2100 gt 430 1gb και 4gb ram ακομα και GOD client που ειναι πιο βαρυ σχετικα με 2-3 παραθυρα ανοιχτα!οταν εγινε f2p στο god που χωθηκαν ολοι μεσα υπηρχε 5000 κοσμος στην αρχη και παρολαυτα fps drop δεν ειχα!(μονο lag απο τους κωλοσερβερ της NCnoob)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ειναι σιγα τα αυγα.γιατι φιλος μου με i7 3770  και μια αξιοπιστη  gtx 770 2gb direct II OC επαιζε low details στο siege οταν frapsare.ειχε και ssd.εγω προσωπικα εχω στο ραφι 12 gb ram ddr3 για την ωρα και ocz vertex 450 ssd .και ψαχνομαι για  mobo/cpu/vga. 

Τωρα εσυ μας τρολλαρεις απιστευτα μαλλον , ακομα και 5 χρονια φορματ να ειχε να κανει ο φιλος σου,ακομα και τους μαμα driver των windows να ειχε , με αυτα τα specs τρεχει 15 clients για χαβαλε με fraps η οχι και σε hd ποιοτητα , αν εχει προβλημα με αυτο το pc κατι εχει κανει λαθος η απλα δεν ξερεις να ξεχωριζεις το lag/spikes/ping της συνδεσης απο το "lag" λογο PC.

 

Το low details στο siege απο την αποψη shadows / effects , βοηθαει στο να ξεχωριζεις ποιο ευκολα τι γινεται ,να παιρνεις ταργκετς κλπ και γιαυτο πολλοι τα κλεινουν , οχι γιατι "κολαει το pc".

Τα max requirements για να παιζεις full details ακομα και σε siege ειναι ενας καλος διπυρινος ,4/6 gb ram και μια καρτα απο 230/40 και πανω , ακομα και με 9600gt + μια χαρα εισαι , αυτο στο GoD κιολας , στα παλιοτερα clients ειναι και ποιο κατω.

 

Ο μεγαλυτερος περιορισμος ηταν ο σκληρος (ταχυτητα που load τα μαγαζακια στην giran , ταχυτητα load στο tp η των παιχτων στο siege ,αλλα και αυτα με ενα μετριο ssd ειναι σχεδον αμεσα.

 

ΑΝ μιλαμε για private servers βεβαια ,πολλες φορες ειναι χαλια μηχανηματα και/η με χαμηλο bandwidth , ενω τρεχουν και l2j πλατφορμα και "κολανε" απο μονοι τους οταν εχουν κοσμο.

 

 

 

Στο θεμα μας τωρα,

ο Linage2Classic , ειναι official project της NCsoft την διαχειρηση του οποιου εχει αναλαβει η Innova σε Eu/Ru.

Θα ειναι μια μιξη c1/c4 αρχικα , με διαφορα balance changes (μερικα καινουργια skills ) και το interface / functionality / γραφικα των τελευταιων clients (GoD) αλλα με το παλιο στυλ/υφος , οσο για τα rates το adena droprate ειναι πολυ χαμηλο επιτηδες για να μην υπαρξει abuse απο κινεζους farmers κλπ.

Ομως τα items κλπ ειναι κανονικα + καποια quests extra + events τα οποια δινουν gear σε "active" παιχτες και δεν ευνοουνται τοσο τα botia .

Θα εχει συνδρομη καπου στα 5-7 ευρω τον μηνα  και καθολου microtransactions/in-game store /pay to win.

Θα εχει πολυ grinding , οπως θυμαστε ολοι και θα ειναι σχεδιασμενο για μακροχρονιο gameplay , με αναβαθμησεις στα επομενα chronicles καθε καμποσους μηνες μετα απο ψηφοφορια.

 

Με λιγα λογια ενας κλασικος/καθαρος/αξιοπιστος low rate server , οπου ακομα και το 1 varnish μετραει.

 

Για οποιον το ψηνει να ασχοληθει ειτε χαλαρα ειτε ποιο πολυ , κοιταμε να οργανωσουμε 1-2 party που θα παιζουν μερικες ωρες τα απογευματα σε φαση casual μετα την δουλεια κλπ , οταν/εαν ανοιξει ο σερβερ (μαλλον για φθινοπωρο παει) και βλεπουμε.

 

Οποιος ενδιαφερεται μπορει να κανει register εδω , http://4od.altdevs.com/, να ποσταρει στο αντιστοιχο topic και οταν ερθει θα ενημερωσουμε για τα περαιτέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site του server?Επισης μπορουμε ηδη να παιξουμε?

"i bet you all want to know what happens next, and here it is: we've started working towards opening the server. as you can imagine, it involves a lot of preparation, discussion, testing and other complicated stuff which we cannot talk about in details. there is still a risk that the project won't be launched if the circumstances are not in our favour."

 

https://4gameforum.com/threads/26645/

Ρε παιδια εχει κανονικα register και install το game!

Αυτό είναι το κανονικό Lineage 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πρόβλημα με Lineage 2

 

Καλησπέρα παιδιά μετά την αναβάθμιση δεν λειτουργεί το Lineage ο client είναι Interlude και μάλλον πρέπει να χτυπάει το gameguard. Αν κάποιος έχει κάποια ενημέρωση πως να φτιαχτεί καλοδεχούμενο ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα παιζεις σε private server. Εκει κανεις install τον client, στην περιπτωση σου Interlude, και δεν το αφηνεις ποτε να κανει αναβαθμιση.

 

Κανε uninstall, ξαναπερασε τον client, περασε και το patch του server που παιζεις και ακολουθα τις οδηγιες τους για το πως θα το ανοιγεις.

Λογικα θα πρεπει να το τρεχεις απο ενα l2.exe μεσα απο τον φακελο του παιχνιδιου και οχι απο την συντομευση στο desktop που εμφανιζεται μετα το install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχει από l2 updater το παιχνίδι. Ο client ναι είναι INTERLUDE θα δοκιμάσω να το κάνω απεγκατάσταση και να το ξαναπεράσω γιατί δε το δοκίμασα αυτό. Το πατάς να τρέξει και ενώ το δείχνει να τρέχει στο task manager δε τρέχει το παιχνιδι χωρίς κανένα απόλυτως error. Μήπως χτυπάει το gameguard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τρέχει απο το updater ανοίγει αυτόματα και ένα gameguard το οποίο μέχρι να ξεκινίσει το παιχνίδι τρέχει στο tray icon. το έχει ξεχωριστά μέσα στο system του server θα δοκιμάσω μια να το τρέξω από το system μόνο το l2.exe και μια τρέχοντας πρώτα το guard και μετά το l2.exe. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...