Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατσε για να καταλαβω λιγο. Ο Official του L2 εγινε F2p και τωρα πανε να ξαναβγαλουν p2p server????Εν ετη 2015???

Κάνε σούμα ποια παιχνίδια είναι αυτή την στιγμή p2p, και μετά δες που βρίσκονται αυτά τα παιχνίδια σε σχέση με την κάθε σαβούρα f2p που βγαίνει. 

Προσωπικά, ναι να πληρώνεις και ένα μικρό ποσό δεν είναι κακό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε σούμα ποια παιχνίδια είναι αυτή την στιγμή p2p, και μετά δες που βρίσκονται αυτά τα παιχνίδια σε σχέση με την κάθε σαβούρα f2p που βγαίνει. 

Προσωπικά, ναι να πληρώνεις και ένα μικρό ποσό δεν είναι κακό. 

Μιλαμε ομως για το L2.Δεν ειναι τα πραγματα οπως πριν 10χρονια που δεν υπηρχε και τιποτα αλλο στην αγορα. Σαβουρα F2p υπαρχει οπως και εν μερη θεωρειται και το Official L2 σαβουρο F2p σε σχεση πλεον Guild Wars 2,Rift κλπ.

Οταν πχ εγω επαιζα L2 C1 Bnb δεν υπηρχαν και πολλες επιλογες εκτως του Wow απο βαρβατα ονοματα. Τωρα εχεις πληθωρα Mmo να διαλεξεις που ειναι ακρως ποιοτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε ομως για το L2.Δεν ειναι τα πραγματα οπως πριν 10χρονια που δεν υπηρχε και τιποτα αλλο στην αγορα. Σαβουρα F2p υπαρχει οπως και εν μερη θεωρειται και το Official L2 σαβουρο F2p σε σχεση πλεον Guild Wars 2,Rift κλπ.

Οταν πχ εγω επαιζα L2 C1 Bnb δεν υπηρχαν και πολλες επιλογες εκτως του Wow απο βαρβατα ονοματα. Τωρα εχεις πληθωρα Mmo να διαλεξεις που ειναι ακρως ποιοτικα.

Συμφωνώ σε αυτά που λες απολύτως. Αλλά εδώ είναι φάση με voting, δεν ξανά έκαναν release το game, απλά θα παίξουν οι παλιοί παίχτες δεν νομίζω κιόλας να θέλουν να προσελκύσουν νέους παίκτες. Πέρα από ανανεωμένα γραφικά δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει τίποτε άλλο. 

 

Όπως και να έχει είναι μια καλή κίνηση θεωρώ, και υποθέτω ότι συμφωνείς με το όλο σκηνικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θα έχει συνδρομή και είναι και x1 rates θα πάει άπατο 100%! Δεν πρόκειται να μαζέψει χιλιάδες κόσμο με την καμία! Bnb ή eglobal δεν γίνεται να ξαναγίνει. Πέρασαν εκείνες οι εποχές.

 

Πιστεύω αν τον κάνουν f2p και mid rate σε xp/adena (x4 - x10) θα μαζέψει πολύ περισσότερο κόσμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να είναι beta? Ελεος παιχνίδι 10ετίας είναι τι beta?

εμενα μου το λες...ισως να θελει να τεσταρει αν τα drop rates κτλπ ειναι οκ...ισως αν ολα τα Q δουλεουν οπως πρεπει και τετοια...αν και εχει official files...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε γεια...failare ο σερβερ εκει που θα ανοιγε χθες να δουμε τι παιζει τελικα το πηγαν για 22 του μηνα...

 

Τι εννοεις "failare" ο σεβερ? Και τι εννοεις "..θα ανοιγε χτες" ? Για τον l2c αναφερεσαι η για καποιον αλλο?

Και by the way που διαβασες οτι 10 του μηνα εχει open-beta? Ο GM στα φορουμ εχει πει καμποσες φορες οτι η επισημη ανακοινωση θα ειναι 21 Μαιου και θα αφορα το ανοιγμα ή μη, του σερβερ. Μεχρι τοτε, τα μονο επισημα updates ειναι αυτα του registration count. Και θα εχουμε επισημο post παλι αυριο Τριτη. Δεν νομιζω οτι εχει κανεις αναφερει τπτ για open beta. Εδω δεν εχει βγει η ανακοινωση για το ανοιγμα ακομα. Θα πανε σε beta? Και τι να το κανουν το beta, ο σερβερ αυτος εχει τρεξει επιτυχως σε Κορεα και Ρωσσια. Σχεδον 1 χρονο τωρα. Ας περιμενουμε το αυριανο post για το ποσό των registration που θα χουμε ως αυριο. Και 59χιλιαδες registration να πουν οτι εφτασε ο σερβερ αυριο, πριν τις 21 Μαιου μη περιμενεις ανακοινωση για opening. Ειπαν οτι θα εξαντλησουν το timeline που βαλανε μεχρι τις 21 για να δουνε ποσο θα φτασει το counter των registrations. Οποτε.. 10 days left.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτον τον σερβερ αναφερομαι φιλε μου http://lineage2classic.com/

τον ειχα προτεινει πιο πανω σε ενα παιδι,ειχε πει 10 τ μηνα OBT και ξαφνικα 5-6 ωρες πριν να ανοιξει αλλαζει ημερομηνιες και το κανει 22.5 γινεται χαμος και στο forum του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σερβερ αυτος ειχε ανοιξει κ λιγο πιο παλια, εκανε ΟΒΤ και τον ριξαν μετα απο μια μερα, κλεισαν το site και χαθηκαν για μηνες. Μην περιμενετε πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτον τον σερβερ αναφερομαι φιλε μου http://lineage2classic.com/

τον ειχα προτεινει πιο πανω σε ενα παιδι,ειχε πει 10 τ μηνα OBT και ξαφνικα 5-6 ωρες πριν να ανοιξει αλλαζει ημερομηνιες και το κανει 22.5 γινεται χαμος και στο forum του

 

Ο σερβερ αυτος δεν ειναι official. Νομιζω το εχετε καταλαβει απλα το λεω και για οσους παρακολουθουν τα τελευταια ποστ μου περι L2 Classic EU. Ο σερβερ που αναφερω εγω ειναι official client με προτοβουλια της Innova ΚΑΙ της NCsoft. Και το φορουμ του (ξαναδειχνω) ειναι αυτο https://4gameforum.com/  

Οσοι ψηνονται για το official classic εγχειρημα, να δηλωσουν συμμετοχη εδω 

https://eu.4game.com/lineage2classic/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε ενα ιδανικο build για να παιξω l2 ειτε official client god ειτε καποιον Private h5 χωρις να σερνεται στα siege.σε λογικα πλαισια παντως.και ενοειται για botting sometimes :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει απαιτησεις το l2 σιγα τα αυγα...σε συστημα του 2005 παιζεις ανετα!

πες μας λεφτα και βλεπουμε...παντως λογικα με κανα fx 6300 r9 270 και ssd εισαι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...