Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

τι παίζει με το l2 classic? εχει γεμίσει το twitch με Ρώσους. πρέπει να έχει μια μέρα που άνοιξε ο σέρβερ και εχω την εντύπωση οτι είναι x1. Γιατί έχει γεμίσει τόσο κόσμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μαγκες μολις ανοιξε καινουργιος server..Απο ελληνες ειναι,πιστευω αξιζει να του ριξετε μια ματια.Το site ειναι το προχειρο ακομα.http://av3rta.bugs3.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

l2αβέρτα κουβέρτα!!
εεεεελα παρε παρε παρε παρεε λεεεεεεεεεεεεεεμεεεεεεεεεεεεεεεε!

σοβαρά τώρα υπάρχει κόσμος που παίζει ακόμα l2? daaaaaaaaaaaamn 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρες...

 

Μετά από χρόνια και βλέποντας SAO/Log Horizon είχα μια νοσταλγία για να παίξω lineage... Οπότε έψαξα για σέρβερ που να φέρνει παλιές καλές μνήμες και ΟΧΙ τα εμμετικά καινούργια chronicle. Για να μην πολυλογώ μπήκα εδώ http://www.2old2play.eu/

Ο σέρβερ είναι C4off με τα ακόλουθα features:

 


EXP: 8x
SP: 9x
Drop: 8x
Adena: 8x
Spoil: 4x Qty: 2x
Quest rate: 1x
Quest (A-grade recipes): 8x
Raid boss drop: x8
Grand Raid boss drop: x1-x4
Party EXP 125%
Enchant safe : +3
Enchant chance : retail-like
Buffs Songs/Dances: retail-like
No GM Shop
No NPC Buffer
Offline shops
Auto soulshots
L2 Off files (No L2j)
Full Geodata and patch nodes.

 

 

 

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να αγοράσει τα items για το class change αλλά προσωπικά κάνω τα quests, because... nostalgia... Το xp είναι επίσης παλεύσιμο στο χ8.

Δεν έχει πολύ κόσμο 250-300 Players online, αν υπολογίσεις και το dual box να'ναι καμιά 150-200. Υπάρχουν μερικές ελληνικές clan.

Παίζω πολύ χαλαρά και έχω φτιάξει SWS main και έχω και έναν human buffer (both ~25lvl). Αν ενδιαφέρεται κανείς να μπεί ή να παίξουμε μαζί για να θυμηθούμε τα παλιά ας στείλει κάνα pm.

 

Υ.Γ. σκεφτόμουν να αρχίσω bnb αλλά πέρα από τα γνωστά θέματα γίνεται Gracia Final.......... :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για έναν νέο server που πρόκειται να ξεκινήσει στις 23/1/2015.

 

Πρόκειται για τον L2 Citadel και δεν είναι ένας συνηθισμένος server. Είναι βασισμένος σε Gracia final off files και έχει "επεκταθεί" στο Helbound chronicle, κάνοντας τον τον μοναδικό Helbound server με off files. Έχει περάσει απο 6 μήνες κλειστής beta περιόδου όπου έγιναν δραματικές διορθώσεις(bugs,quests κτλ) και εδώ και έναν μήνα είναι σε ανοιχτή beta εως την εκκίνηση στις 23 του μηνός.

 

Θα πρότεινα στον οποιοδήποτε ενδιαφέρεται ακόμη σε αυτό το "ξεχασμένο" παιχνίδι να ρίξει μια ματιά διότι servers σαν και αυτόν δυστυχώς σπάνια βλέπουμε. Η διοίκηση έχει αποδείξει πως δεν κυνηγάει τα χρήματα μιας και ο server τρέχει εδώ και 8 μήνες περίπου για τις δοκιμαστικές περιόδους και η λίστα "δωρεών" θα είναι πολύ περιορισμένη.

 

Η ιστοσελίδα είναι : http://www.l2citadel.com

Πληροφορίες περί της έναρξης: http://l2citadel.com/forums/topic/1119-l2citadel-live-date-information/

Θέμα της μόνης ελληνικής clan: http://l2citadel.com/forums/topic/739-clan-vigilance-psaxnei-members/ (το θέμα είναι λίγο παλιό, έχοντας μιλήσει με τον αρχηγό πλέον τα νούμερα τους έχουν φτάσει τους 50+)

 

Καλή χρονιά σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ζήσουμε να το θυμόμαστε.

 

Ως παλιός GM/Admin είναι δύσκολο να συντηρείς server χωρίς donations. Εγώ πάντα είχα χωρίς donation server αλλά από ένα σημείο και μετά δεν γίνεται να κρατήσεις server. Ειδικά όταν είναι και πολλοί GM που πρέπει να κάνουν 2-3 πράγματα και κάνουν άλλα χαλώντας την ισορροπία και την ταυτότητα του server.

 

Η NC$oft δεν το παράτησε γιατί αυτή η αγελάδα παράγει ακόμα γάλα και αντέχει το άρμεγμα.

Το πρόβλημα είναι ότι γίνανε άπληστοι και αντί να έχουν το παιχνίδι με συνδρομή και ίσο προς όλους το κάνανε pay 2 win και εκεί το πιο μεγάλο πορτοφόλι κερδίζει.

 

Τώρα για μένα προσωπικά δεν γυρίζω πίσω από τα νεότερα updates του παιχνιδιού. Όσο και να μην μου αρέσει το pay 2 win οι αλλαγές στο παιχνίδι τώρα είναι πολλές και καλές (πχ buffs). Το να αφήσω τον 99 level Summoner για να πάω σε chronicle που οι summoners ήταν decor-party buffers ... το βρίσκω κάπως! 

 

Anyway καλή τύχη αλλά για μένα το παιχνίδι θέλει μια ωραία νεκρική τελετή viking να τελειώνει μια και καλή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ncsoft το παρατησε και αυτο φανηκε κυριως απο την υποστηριξη που ειχε στα γραφικα.Σου λενε σιγα μην κατσω να ασχοληθω με το L2,καλυτερα να βγαλω ενα νεο mmo. Και αυτο κιολας και εκανε.Δεν ειναι τυχαια η στροφη της στα επομενα Mmo μετα του L2. Οσον αφορα το οτι η αγελαδα παραγει ακομα γαλα δεν σε καταλαβαινω.Εκτως απο τα καρβουνα τους Ελληνες που καθονται ακομα και ασχολουνται μαζι του εν ετη 2014 και λογικα και 2015,οι περισσοτεροι ξενοι κοιταζουν ηδη σε αλλα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στους RescueRangers στον Official και έχει πολλούς Αμερικανούς πρώην στρατιωτικούς που σκάνε τρελά λεφτά ακόμα και τώρα. Βασικά ακόμα είμαι στους RR άσχετα ότι δεν παίζω εδώ και 1,5 χρόνο καθόλου. 

Πριν σταματήσω είχε άραβες πολλούς που σκάγανε 3-4.000 ευρώ το μήνα για +15 όπλα ακόμα και τα R grade. Αυτοί μετά φύγανε από τον server που ήμουν εγώ (Chronos) και πήγαν αλλού. Καμενάκια ξένους έχει πολλούς που σκάνε λεφτά δεν περιμένουν τον Έλληνα της κρίσης να αγοράσει κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...