Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οντας ενεργος player και moderator του Noobwars(x2 greek server) απο το 2005, και πλεον του Bartz μπορω να πω οτι αυτο το game εχει σβησει.. Και οχι επειδη το game καθε αυτο ειναι κακο, ισα ισα που ειναι στα καλυτερα του τωρα στο Lindvior (αν εξαιρεσουμε τα απειρα instance-κλειστες περιοχες- και την εξαφανιση των open area), αλλα απο πλευρας NCsoft η δουλεια παει κατα διαολου.. Τοσο το development οσο και η συνεργασια με τα υπολοιπα "καταστηματα" της NCsoft στον υπολοιπο κοσμο (Innova, NCru, NCwest, NCtaiwan κτλ κτλ) ειναι επιεικως αθλεια.. Μια ματια στον παρακατω πινακα για τις πωλησεις των εσοδων της εταιριας το τελευταιο διαστημα μπορει να δωσει μια εικονα σε οσους δεν ασχολουνται ενεργα πλεον. Ενα ψαξιμο και στο forum του childofdreams - rochand θα σας δωσει να καταλαβετε και τα "εκ των εσω" στα κεντρικα της Κορεας.

ncsoft.jpg

 

Πολυ κριμα που ενα τοσο καλο mmo το χουν καταστρεψει τα ιδια ατομα που το δημιουργησαν και συνεχιζουν να το καταστρεφουν. Ερχεται το Epeisodion οπου θα εχουμε επιστροφη των open area grind, που συνεπαγεται αυξηση της ενασχολησης του Community με τα pvp.. Απεχοντας απο τον Bartz κατα την διαρκεια του καλοκαιριου, μπορω να πω οτι μετα απο 1+ χρονο που μου πηρε να παει ο DB 99/90/80 (full wars), εχοντας 99αρι set/3 bj/longing talisman και ~2k στην πλατη, εφτασα στο σημειο να εχω κουραστει απο την μαστιγα των zRangers/ των 100% pve farmers και το 0 support της NCwest. Ασχολουμε με αλλα games πλεον μεχρι να μου την ξαναβιδωσει και ξαναloggarw. Και να τονισω οτι απο το 2005 μεχρι τωρα ειμαι 99% legit (εχω g19 πληκτρολογιο μονο για macros), 0 bot/ 0 rangers κ μλκειες.. Απλα ειναι κριμα ξαναλεω, να σβηνει ενα game ενω εχει τοσα πολλα να δωσει, και ολα αυτα εξαιτιας των δημιουργων..

 

Nem3s1s @ Vindication (aka Noobwars) - retired

Nemesis @ Bartz (official) - semi-active

Επεξ/σία από Skr1ll3x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

official Devianne/Bartz επαιζε κανεις? 

 

@Koritsi_Gia_PC: ημουν στους littlepigs του Bartz, οι οποιοι ηρθαν απο Lionna, με ατομα οπως darkdrag0n,rainday,fayol,soulsin,anth0n,eynel,ktl, σου λενε τιποτα τα ονοματα αυτα?

 

εγω παντα ειχα το ιδιο ονομα οπως και εδω...

Devianne -> Mirimidones + p00t

Bartz -> LittlePigs, TheDamned, Enmity

 

Τα καλύτερα παιδιά θυμάσαι, έλιωνα μ'αυτούς Lionna! Αφού πήγα πρώτα Teon (πολύ κακή απόφαση), ήρθα τελικά στο Bartz μαζί σας (nikanji gladi). Αφ' ενός όμως είχε περάσει το μεγάλο πανηγύρι των transfers και δεν το χάρηκα όσο έπρεπε, αφ' ετέρου είχα ήδη αρχίσει να ρίχνω το activity μου, γι'αυτό και δεν γνωριστήκαμε ιδιαίτερα.

 

^ Στην παραπάνω εποχή πρέπει να έπαιζα στους MagistriOperum, τους οποίους θα θυμάσαι. Ο DarkDrag0n δεν ήταν ένα τανκιό; Τους άλλους όχι.. έχουν περάσει και αιώνες.

 

aRgOoDaki nn

 

Οχι μόνο θυμάμαι τους MO, ήμουν ο co-leader. Αυτό που δε μου κολλάει είναι οτι το aRgOoDaki ήταν του φίλου μου του Κώστα, για όσο καιρό ήταν στους MO (και Hero). Μετά το πούλησε στους White Order και λίγο πιο μετά έφαγε ban. Κώστα εσυ;  :devil:

 

Βασικα στην αλλαγη απο Lionna σε Bartz αρκετοι αλλαξαν ονοματα....ο DarkDrag0n ηταν adventurer, αλλα ειχε και ενα τανκ. πολυ καλος παικτης, μοιραζομασταν το adventurer hero οσο επαιζα, μεχρι το 2010

 

Όλοι αυτοί που είπες, είχαν ακριβώς τα ίδια ονόματα και στον Lionna. Με έχει προβληματίσει το Koritsi_Gia_PC, πέραν της αδυναμίας ταυτοποίησης της, είναι λίγο δύσκολο κάποιος που ήταν στις top clans να μην θυμάται το "Δράκο"! Ίσως ο καλύτερος παίκτης L2 που γνώρισα, πολύ καλό παλικάρι.

 

Point and click Mmo,χωρις ουσιαστικο pve..αξεπεραστο...

 

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα αγαπητέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Μου άρεσε ο summoner όταν είχε 4 pet, τώρα με 2 κουτσά pet όχι και τόσο. Τουλάχιστον ο archer έχει ωραίο playstyle αλλά το όλο παιχνίδι είναι καταραμένο με το pay to win model, τα zranger και τα adena eshops.

Ψάχνω κάποιο παιχνίδι που να είναι σαν το L2 αλλά χωρίς pay to win και να είναι next-gen, να έχει Multicore αντί του 1 core 100% και 2~8 sleeping και να μην έχει τα γραφικά σαν από Μίκυ Μάους που έχουν τα wowειδές. Δεν έχω βρει όμως κάτι άξιο λόγου.

Αν και από γραφικά το L2 έχει πολύ ωραία η game engine του 2003 το πνίγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα δώσω σίγουρα μια ευκαιρία στο Lineage 3 (eternal) οντάς φανατικός των Lineage series άλλα δεν ξέρω τι γίνεται μιας και έβγαλαν ένα βιντεακι και από εκεί και πέρα χάος .... ο καιρός θα δείξει , παντός σε Lineage 2 style ίσως δεν υπάρχει άλλο τέτοιο game με τα ίδια characteristics ίσως το TERA που έχει κλεμμένα files από το L3 project.

 

http://www.youtube.com/watch?v=G-hMYlSmZfo

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tera δεν μου άρεσε, παίρνεις 1 Quest, το δίνεις και σου δίνει 20!!!! Δίνεις 1 από τα 20 και σου δίνει άλλα 20!!! Καλύτερα για μένα το grinding παρά αυτό το πράγμα! 

Τώρα για το Eternal άλλο πως φαίνεται στα video και πως το ετοιμάζει η Κορέα και άλλο πως θα το εφαρμόσει η ncwest με το pay2win...και αν βγει λέμε τώρα φέτος στην Κορέα καλό 2020 για εμάς με την ncwest! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εποχες bnb c1 ειχε πολυ πλακα ,ξαφνικα σε εναν μηνα τον δεκεμβρη του '04 απο εκει που ολοι στα bnb γλυφαδας(και σε αλλα καταστηματα) παιζανε cs/wc3/dota το ειχανε γυρισει στο lineage , οι περισσοτεροι ειμασταν/ηταν νουμπακια και ειχε πολυ γελιο , παρα ολες τις πουστιες ( stacked buffs , adminilikia κλπ) το ευχαριστιοσουν το παιχνιδι και επεφτε και πολυ μογκολιαση.

 

Ακομα και οταν εγινε "c3" πριν σπασει σε 2 server ειχε πλακα , καπου εκει ειχα πουλησει τον αετοματη μου (θυληκο ηταν) για 250 ευρα + ενα ipod 8αρι αν θυμαμαι καλα και πηγα Gustin :D

 

Απλα αυτοι οι πρωτοι private servers (noobwars/bnb) ηταν ενας δωρεαν(σχετικα) τροπος για τους περισσοτερους να δοκιμασουν κατι εντελως καινουργιο που δεν το ειχαν ξαναδει , μην ξεχνατε οτι το ολο σχεδιο των mmo ηταν σχετικα αγνωστο τοτε οπως και το να εχει καποιος ενα δυνατο pc και internet στο σπιτι , γιαυτο και ειχε τοση επιτυχια το l2,εδω ακομα και τωρα παιζει πολυς κοσμος τα παλια chronicles σε πριβε.

 

Υ.Γ : Μπακσταμπ , ντεντλιιυ μπλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στα μονοπατια της Γκιραν

στη γεφυρα με τα Πυταν

εκει εξπαριζα

Διχως ντοναιτ και με λαγκ

κι οποιος περνουσε απο κοντα

τονε ριπαριζα

Ακουτε ολου του κοσμου οι ΚΑΜΕΝΟΙ? Στον BnB ο GM Artek θα σας περιμενει

 

Τον daggerman22 τον θυμάται κανείς; BnB C1 :P:

 

http://www.youtube.com/watch?v=3GoFaE2RXZs

 Θυμασαι την karapidiola?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μονοπατια της Γκιραν

στη γεφυρα με τα Πυταν

εκει εξπαριζα

Διχως ντοναιτ και με λαγκ

κι οποιος περνουσε απο κοντα

τονε ριπαριζα

Ακουτε ολου του κοσμου οι ΚΑΜΕΝΟΙ? Στον BnB ο GM Artek θα σας περιμενει

 

 Θυμασαι την karapidiola?

 

Μία dark elf max level δεν λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν θυμάμαι καλά τότε, έναν Destroyer θυμάμαι επίσης που δεν τον έριχνε κανείς arena.

Εσύ τι char είχες;

 BnB C1-C3 εποχες, Dark Avenger με doom plate και damaskus με ονομα ΚΑΤΝΙΤΣΑ. Ωρες μαλλον νυχτες ατελειωτες να φαρμαρουμε τον ISHKA να μαζεψουμε τα blades για το dagger ενος φιλου
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...